Prebacivanje s Algebre na Fer

poruka: 10
|
čitano: 10.344
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Prebacivanje s Algebre na FER?

Pozdrav

 

Zanima me da li je moguće da se u nekom trenutku prebacim sa Algebre na FER, pod uvjetom da imaju nekih slob. mjesta? I, ako je to moguće, da li se to može napraviti tijekom nastavne godine ili tek nakon završetka nastave? Pitam zato što sam danas, nažalost, saznao da se nisam kvalificirao za upis na FER. :(

 

Btw, znam da slične teme već postoje, ali ne znam da li se ista pravila za TVZ odnose i na Algebru...

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.7.2015 20:00 (Suddenly Psychotic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Prebacivanje s Algebre na FER?
Suddenly Psychotic kaže...

Pozdrav

 

Zanima me da li je moguće da se u nekom trenutku prebacim sa Algebre na FER, pod uvjetom da imaju nekih slob. mjesta? I, ako je to moguće, da li se to može napraviti tijekom nastave godine ili tek nakon završetka nastave? Pitam zato što sam danas, nažalost, saznao da se nisam kvalificirao za upis na FER. :(

 

Btw, znam da slične teme već postoje, ali ne znam da li se ista pravila za TVZ odnose i na Algebru...

 Pretpostavljam da i sam znas odgovor. Algebra je nesto sasvim drugo, uciliste. Tu nemas bas predmete tipa matematika, elektrotehnika...

12 godina
neaktivan
offline
Re: Prebacivanje s Algebre na FER?
Mrgud Veliki kaže...
Suddenly Psychotic kaže...

Pozdrav

 

Zanima me da li je moguće da se u nekom trenutku prebacim sa Algebre na FER, pod uvjetom da imaju nekih slob. mjesta? I, ako je to moguće, da li se to može napraviti tijekom nastave godine ili tek nakon završetka nastave? Pitam zato što sam danas, nažalost, saznao da se nisam kvalificirao za upis na FER. :(

 

Btw, znam da slične teme već postoje, ali ne znam da li se ista pravila za TVZ odnose i na Algebru...

 Pretpostavljam da i sam znas odgovor. Algebra je nesto sasvim drugo, uciliste. Tu nemas bas predmete tipa matematika, elektrotehnika...

 Ne kužim, pa ipak je to studij makar nije pod UniZG ili tak neš. Ujedno, ići ću na preddiplomski iz programskog inženjestva, pa kakav bi to bio studij programiranja bez matematike ili elektrotehnike?

15 godina
odjavljen
offline
Re: Prebacivanje s Algebre na FER?
Suddenly Psychotic kaže...

 Ne kužim, pa ipak je to studij makar nije pod UniZG ili tak neš. Ujedno, ići ću na preddiplomski iz programskog inženjestva, pa kakav bi to bio studij programiranja bez matematike ili elektrotehnike?

 Nije studij vec otvoreno uciliste. Odnosno uciliste koje te poprilicno usmjerava, dok su fakulteti i vise skole malo drugacije koncipirane. Evo bas sam isao pogledati. Traje 3 godine taj smjer i ima predmete za kojih se ne sjecam da su bili na  FER-u. Prebacuje se na kraju godine uvijek.

 

P.S. Najlaksi nacin za dobiti odgovor ti je poslati e-mail studentskoj sluzbi na FER-u. Bar dok jos ne pocnu opake guzve, odnosno, vec danas :)

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.7.2015 20:15 (Mrgud Veliki).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Prebacivanje s Algebre na FER?

U redu, to je otvoreno učilište,a ne fakultet u pravom smislu riječi, kao što si rekao. Ali da li će me FER htjeti prihvatit kada bih se prebacivao njima na drugu godinu? Da li je to uopće moguće, s obzirom da se radi o UniZG, prebaciti k njima, te da li je to nekakva dodatno zeznuta procedura?

16 godina
neaktivan
offline
Re: Prebacivanje s Algebre na FER?
Suddenly Psychotic kaže...

Pozdrav

 

Zanima me da li je moguće da se u nekom trenutku prebacim sa Algebre na FER, pod uvjetom da imaju nekih slob. mjesta? I, ako je to moguće, da li se to može napraviti tijekom nastavne godine ili tek nakon završetka nastave? Pitam zato što sam danas, nažalost, saznao da se nisam kvalificirao za upis na FER. :(

 

Btw, znam da slične teme već postoje, ali ne znam da li se ista pravila za TVZ odnose i na Algebru...

Ne mozes se prebaciti tijekom godine. Tek na pocetku druge.

No, s obzirom da nisi niti zadovoljio uvjete za upis FER-a (drzavna matura), tesko da bi se dobro proveo tamo.

Ako i sljedecu godinu (ili cak mislim da moze i jesenski rok ove godine - ako bude mjesta) mislis na FER, upri u matematiku i fiziku, ali malo zesce. Iz iskustva ti velim da dok sam ja upisivao FER (ja sam imao klasican prijemni ispit), da je drzavna matura u odnosu na nase prijemne ispite izuzetno lagana. Ne znam kako je ove godine, ali ako je drzavna po tezini kao i prijasnjih godina, onda je lagano. A ako nisi ni to uspio rijesiti, ne znam kako bi onda na fakultetu prolazio. Zato upri, ali stvarno zestoko upri u matematiku i fiziku - preporucam ti ovu knjigu, rijesi samo cetvrtinu toga i nemas frke na maturi, a i dat ce ti dovoljno podloge i za FER.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
15 godina
odjavljen
offline
Re: Prebacivanje s Algebre na FER?
Suddenly Psychotic kaže...

U redu, to je otvoreno učilište,a ne fakultet u pravom smislu riječi, kao što si rekao. Ali da li će me FER htjeti prihvatit kada bih se prebacivao njima na drugu godinu? Da li je to uopće moguće, s obzirom da se radi o UniZG, prebaciti k njima, te da li je to nekakva dodatno zeznuta procedura?

Da bi se mogao negdje prebaciti moras imati iste predmete kao i na fakultetu na koji se prebacujes, broj ECTS bodova dovoljan za upis slijedece godine.

Eto ja mislim da ne mozes, zato ti i rekao da se obratis studentskoj sluzbi/referadi preko e-maila. Oni su jedini 100% sigurni. Ili ako si iz Zg odes drito k njima i pitas. Sretno... 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Prebacivanje s Algebre na FER?
Suddenly Psychotic kaže...

U redu, to je otvoreno učilište,a ne fakultet u pravom smislu riječi, kao što si rekao. Ali da li će me FER htjeti prihvatit kada bih se prebacivao njima na drugu godinu? Da li je to uopće moguće, s obzirom da se radi o UniZG, prebaciti k njima, te da li je to nekakva dodatno zeznuta procedura?

Za sve detalje najbolje ti je da se obratis studentskoj sluzbi (info na http://www.fer.unizg.hr/stuslu).

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
12 godina
neaktivan
offline
Prebacivanje s Algebre na Fer

Ljudi, htio bih vam se zahvalit na informacijama, dosta ste mi pomogli. :)

Ujedno sam i malo promijenio planove: upisat ću Informatiku na TVZ-u ili, alternativno, na FOI-u te se probat prebaciti na početku sljedeće godine.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Prebacivanje s Algebre na FER?
Mrgud Veliki kaže...

 Pretpostavljam da i sam znas odgovor. Algebra je nesto sasvim drugo, uciliste. Tu nemas bas predmete tipa matematika, elektrotehnika...

Ne radim vise u Algebri ali me izuzetno nervira kada ljudi nisu u stanju otici na stranice tvrtke i sami potraziti sto ih zanima nego po forumuma dobivaju totalno krive informacije. Iako je vec odlucio da ce upisati TVZ, cisto informacija radi:

 

- Algebra je visoko uciliste i kao takvo definirano zakonima RH (https://www.azvo.hr/hr/visoko-obrazovanje/visoka-ucilista)

- Naravno da ima i matematika i elektrotehnika, u sto se lako uvjeriti samo da je bilo otici na stranicu (http://racunarstvo.hr/studij/preddiplomski-studiji/smjer-sistemskog-inzenjerstva/nastavni-plan/)

- Isto tako postoji jasna procedura za prebacivanja s ovog ili slicnih visokih ucilista na FER ili neki drugi fakultet (https://www.fer.unizg.hr/upis/preddiplomski/uvjeti_upisa_201415)

 

Samo malo truda i covije ksam dodje do tocnih informacija a ne dezinformacija i nagađanja.

Yes, I work for Microsoft!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice