TVZ-Informatika

poruka: 1.272
|
čitano: 499.628
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
odjavljen
offline
TVZ-Informatika

Ljudi trebam pomoć, koji je smjer na TVZ-u naj bolji, pod najbolji smatram koji ima najvise potencijala za pronalazak posla u IT sektoru ?

 

PS. Vec znam da se sve svodi na krvav rad ucenje i znanje i u planu mi je zestoko zapeti jer mi se vise ne da radit posao koji radim (vatrogasni tehnicar sam i radim u protupozarnoj preventivi na jednom objektu tj. ne radim nista konstruktivno nego lapim po cijele dane i upoznajem zeneske i gnjavim po forumu) dobro mi je na poslu i mogu ucit na smjenama tako da bih volio cuti koji dobar savjet, takoder cijena godine neznam koliko je al nece biti problem) hvala 

Battlelog: Glavas_ZG
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-Informatika
Glavas_ZG kaže...

Ljudi trebam pomoć, koji je smjer na TVZ-u naj bolji, pod najbolji smatram koji ima najvise potencijala za pronalazak posla u IT sektoru ?

 

PS. Vec znam da se sve svodi na krvav rad ucenje i znanje i u planu mi je zestoko zapeti jer mi se vise ne da radit posao koji radim (vatrogasni tehnicar sam i radim u protupozarnoj preventivi na jednom objektu tj. ne radim nista konstruktivno nego lapim po cijele dane i upoznajem zeneske i gnjavim po forumu) dobro mi je na poslu i mogu ucit na smjenama tako da bih volio cuti koji dobar savjet, takoder cijena godine neznam koliko je al nece biti problem) hvala 

 Pa racunarstvo (logicno). Ak to upises ove godine se vidimo na faksu.

samo nešto struže..
8 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-Informatika
Ova tema bi se trebala preimenovati u TVZ-općenito. Jer smjer=/=studij.
https://en.wikiquote.org/wiki/Mikhail_Bakunin
10 godina
neaktivan
offline
TVZ-Informatika

Ak ćemo bit grubi, Informatika na TVZ-u je disrespektirana od samih profesora TVZ-a. Upiši Računarstvo. Osim ako te zanima dizajn.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
TVZ-Informatika

kolege, jel imate kakve ispite iz Operacijskih s. kod prof D. C.? bio bih zahvalan

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: TVZ-Informatika

Možda imam ja, ali su stari negdje 3-4 godine :)

 

Sumnjam da će ti se ponoviti isto, ali koncept bi mogao biti isti.

16 godina
odjavljen
offline
TVZ-Informatika

Pozdrav. Studiram elektrotehniku na TVZu i trebao bih se uskoro odlučiti o smjeru na drugoj godini.

Ima li nekog ovdje s iskustvom da mi pomogne u odluci. Kakva je kvaliteta određenog smjera, što se više traži kod kasnijeg zapošljavanja i slično.

Energetska elektrotehnika, automatizacija i procesno računarstvo ili komunikacijska i računalna tehnika? Hvala unaprijed!

Pro patria
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.5.2016 8:56 (Malarkey).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
TVZ-Informatika

Prijatelj se ispisao sa TVZ-a smjer informatika, može li se sad ponovno upisat na neki drugi smjer TVZ-a ili ne može više studirati na TVZ-u?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: TVZ-Informatika
brachonelix kaže...

Prijatelj se ispisao sa TVZ-a smjer informatika, može li se sad ponovno upisat na neki drugi smjer TVZ-a ili ne može više studirati na TVZ-u?

Neka nazove studentsku sluzbu.

Inace se prebacis na drugi smjer, a ne ispisujes. Ali ako je zaglavio na informatici(definitivno najnajnajnajnajnajnajnajnajnajnajlaksi smjer) onda mu ni prebacivanje nebi pomoglo.

Linux, Arch Linux. Dvorak keyboard layout. MTCNA
10 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-Informatika
Ante kaže...

Neka nazove studentsku sluzbu.

Inace se prebacis na drugi smjer, a ne ispisujes. Ali ako je zaglavio na informatici(definitivno najnajnajnajnajnajnajnajnajnajnajlaksi smjer) onda mu ni prebacivanje nebi pomoglo.

 Nije se ispisao zbog toga. Može prijavit na postani student sve smjerove osim informatike, pa se boji da ako odabere TVZ tek na upisu mu kažu da ne može.

8 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-Informatika
Aj nemoj flameati sa težinom Informatike. Svaki studij(ne smjer) na TVZ-u ima neke stvari jače neke lakše, a općenito razlika u težini studija je relativno mala. I izvan TVZ-a na svakom studiju nešto hvale.
Ako se radi o programiranju da priznajem da računarci imaju donekle jače programiranje od informatičara, ali programiranje em više pripada u 'Computer science tj. računarstvo' em smo po težini programiranja drugi na TVZ-u. A na informatici je još smjer dizajna gdje je jedne godine najbolji prosjek bio 4.2 i to je još voditeljica smjera rekla da je on bio najbolji u nekoliko godina.
https://en.wikiquote.org/wiki/Mikhail_Bakunin
8 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-Informatika
Inače da, čovjek nebi trebao imati problema sa upisom ali bolje da je tražio prijelaz.
https://en.wikiquote.org/wiki/Mikhail_Bakunin
15 godina
offline
Re: TVZ-Informatika
brachonelix kaže...
Ante kaže...

Neka nazove studentsku sluzbu.

Inace se prebacis na drugi smjer, a ne ispisujes. Ali ako je zaglavio na informatici(definitivno najnajnajnajnajnajnajnajnajnajnajlaksi smjer) onda mu ni prebacivanje nebi pomoglo.

 Nije se ispisao zbog toga. Može prijavit na postani student sve smjerove osim informatike, pa se boji da ako odabere TVZ tek na upisu mu kažu da ne može.

 Ako postani student dozvoli onda moze. Steta sto nije samo prebacio smjer, moze prenosit predmete u dogovoru sa profesorima, ako je polozio baze na informatici, nema smisla da polaze kod istog profesora opet isti predmet drugi puta, tipa tjelesni.

 

No za svaki slucaj neka nazove referadu ili ako je blizu prosece tamo, 12-14h, svaki radni dan na Vrbiku.

 

GNU+Linux kaže...
Aj nemoj flameati sa težinom Informatike. Svaki studij(ne smjer) na TVZ-u ima neke stvari jače neke lakše, a općenito razlika u težini studija je relativno mala. I izvan TVZ-a na svakom studiju nešto hvale.
Ako se radi o programiranju da priznajem da računarci imaju donekle jače programiranje od informatičara, ali programiranje em više pripada u 'Computer science tj. računarstvo' em smo po težini programiranja drugi na TVZ-u. A na informatici je još smjer dizajna gdje je jedne godine najbolji prosjek bio 4.2 i to je još voditeljica smjera rekla da je on bio najbolji u nekoliko godina.

 

To vise govori o neradu studenata nego tezini.

Svake godine na zajednickim predmetima racunarci se nalaze pri vrhu sa prosjekom dok su pri dnu informaticari. Cista statistika, bilo to baze, napredne baze, uux, aux uvijek se profesori sprdaju s vama XD.

Linux, Arch Linux. Dvorak keyboard layout. MTCNA
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.6.2016 19:28 (Ante).
7 godina
offline
TVZ-Informatika

Malarkey , kao bivši student TVZ elektrotehnike(KIRT) mogu ti reći da biraš bilo kaj osim KIRT-a.

Taj smjer ti je definitivno najmanje tražen,premda meni osobno najzanimljiviji.

Ako imaš volje pišat krv idi na energetiku,a automatizacija ti je puno lakša i ima istu perspektivu kao i energetika kaj se tiče zaposlenja.

Sorry ako ovo kasno pišem,nisam ni primjetio ovu temu do sad.

 

P.S. Svi vi sadašnji i budući TVZ-ovci niste ni svjesni koliko ste zakinuti ukidanjem TVZ foruma.....

Ali ukoliko vam zatreba nekaj materijala s KIRT-a,možda imam još svoju arhivu na hardu,potražit ću.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: TVZ-Informatika

Forum kojem su samo informaticari imali pristup? Nesto sto mi nikad nije bilo jasno, umjesto da su to prosirili na sve smjerove i tako odrzali forum clanarinama ko fer2.net.

Mislim da i dalje postoji samo u drugom obliku koji bas i ne radi.

Linux, Arch Linux. Dvorak keyboard layout. MTCNA
8 godina
neaktivan
offline
TVZ-Informatika

Neka si čovjek ispiše potvrdu položenih predmeta barem. I obavezno se javit referadi, pa makar da mu samo ispišu položene predmete ako ih on  iše nemože ispisati.

 

Inače kolega, si mislio  na forum od studentskog zbora? Neznam za studentski zbor ali TVZino forum je definitivno bio gubitak. Bilo 6+ GB materijala. Ako zatreba javite mi se na PM, nekaj materijala još imam.

https://en.wikiquote.org/wiki/Mikhail_Bakunin
Moj PC  
1 0 hvala 1
7 godina
offline
Re: TVZ-Informatika
Ante kaže...

Forum kojem su samo informaticari imali pristup? Nesto sto mi nikad nije bilo jasno, umjesto da su to prosirili na sve smjerove i tako odrzali forum clanarinama ko fer2.net.

Mislim da i dalje postoji samo u drugom obliku koji bas i ne radi.

 Ne,nego forum svih smjerova koji je bio na adresi forum.sztvz.hr

Kako su propadale inicijative SZ-a,tak su i njega ugasili,a bilo je svega tamo.....

Sam sam izskenirao i uploadao bar 500 stranica tamo....

Šteta.

15 godina
offline
Re: TVZ-Informatika

Ma kad su svi otisli na facebook i smucaju se po onim grupama gdje ne znas di je glava, a di rep.

No prezivjelo se i bez toga.

Linux, Arch Linux. Dvorak keyboard layout. MTCNA
8 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-Informatika
Koliko ja znam osnivač TVZ ino foruma je osnovao forum zato jer je bio skeptičan prema tome da forum vode ljudi sa vezama prema profesorima i upravi TVZ-a. Dapače admini nisu dopuštali registraciju nikome tko nije bio na listi studenata informatike. Prvotna namjena je bila da i taj forum bude za sve studije, ali bilo je 99% samo informatičara pa se odustalo.
https://en.wikiquote.org/wiki/Mikhail_Bakunin
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
TVZ-Informatika

Mislim da je položio samo prvi semestar, pa se ispisao (neću pisat zbog čega jer offtopic), tako da nije velika šteta. Bitno mu je samo može li se upisat sad na računarstvo.

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
TVZ-Informatika

Da,ali svejedno šteta genijalne količine vrhunskog materijala,a i svi su na tom forumu bili angažirani.

I još kad su babi poslali murju u fotokopiraonu zbog kršenja autorskih prava,pa je maknula sve kaj je imala i zatvorila......

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
TVZ-Informatika

Hehehe,sad sam tek primjetio da je Malarkey odjavljen 

Al dobro,možda nekom drugom onaj post posluži......

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-Informatika
Ante kaže...

 

GNU+Linux kaže...
Aj nemoj flameati sa težinom Informatike. Svaki studij(ne smjer) na TVZ-u ima neke stvari jače neke lakše, a općenito razlika u težini studija je relativno mala. I izvan TVZ-a na svakom studiju nešto hvale.
Ako se radi o programiranju da priznajem da računarci imaju donekle jače programiranje od informatičara, ali programiranje em više pripada u 'Computer science tj. računarstvo' em smo po težini programiranja drugi na TVZ-u. A na informatici je još smjer dizajna gdje je jedne godine najbolji prosjek bio 4.2 i to je još voditeljica smjera rekla da je on bio najbolji u nekoliko godina.

 

To vise govori o neradu studenata nego tezini.

Svake godine na zajednickim predmetima racunarci se nalaze pri vrhu sa prosjekom dok su pri dnu informaticari. Cista statistika, bilo to baze, napredne baze, uux, aux uvijek se profesori sprdaju s vama XD.

 Pa nisam ni rekao da se trude. Ali trud =/= težina. Ima dosta ljudi koji su na informatici radi papira. A ti predmeti koji su nam zajednički su na informatici bili malo lakši od prosjeka na informatici, moja gruba procjena. Eto na računarstvu su veći geekovi i  više se trudite i svaka vam čast na tome. Ali zajednički su nam predmeti pa nam nisu logički ni lakši ni teži.

A i sam priznajem da je količina Linuxaša na TVZ informatici mizerna. A i ugrubo bih rekao da na Informatici barem 50% ljudi koji ju upišu nisu 'geekovi', nakon prve godine je jedna trećina non-geekova. Mislim ne želim reći da su non-geekovi loši ljudi, ali na Informatici ima definitivno određeni dio studenata koji su donekle nezainteresirani.

Meni osobno se stručni studij informatike svidio i trudio sam se puno(i dalje su neki predmeti bili teški i uz trud), ali nije sve savršeno.

https://en.wikiquote.org/wiki/Mikhail_Bakunin
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.6.2016 20:38 (GNU+Linux).
8 godina
neaktivan
offline
TVZ-Informatika

Molim izbrisati.

https://en.wikiquote.org/wiki/Mikhail_Bakunin
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.6.2016 20:38 (GNU+Linux).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
TVZ-Informatika

Uglavnom,kad već raspravljamo o smjerovima,istina je da je dizajn na infi najjednostavniji i znam da ima puno ljudi tam kaj nemaju pojma pa se provlače.

Uglavnom,znači ovo za prebacivanje smjerova još vrijedi?

Jer jedan frend je sve od reda pogruvo na elektrotehnici pa se planira prebacit na INO,kaj da mu kažem?

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
TVZ-Informatika

Vjerojatno je lako na dizajnu dobiti 2, ali za išta više od dva sam čuo da mnogi od njih tamo ovise o volji profesora i pišaju krv. U biti bih tako cijelu informatiku opisao, vrlo vrlo lagana dvojka, ali teška petica.(u povijesti cijelog studija ima samo jedna studentica što je imala 5.0)

Nisam bio na TVZ-u već 2 godine pa možda se i nešto promijenilo, tko zna.

https://en.wikiquote.org/wiki/Mikhail_Bakunin
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.6.2016 20:52 (GNU+Linux).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: TVZ-Informatika
GNU+Linux kaže...

Vjerojatno je lako na dizajnu dobiti 2, ali za išta više od dva sam čuo da mnogi od njih tamo ovise o volji profesora i pišaju krv. U biti bih tako cijelu informatiku opisao, vrlo vrlo lagana dvojka, ali teška petica.(u povijesti cijelog studija ima samo jedna studentica što je imala 5.0)

Nisam bio na TVZ-u već 2 godine pa možda se i nešto promijenilo, tko zna.

 Nemas brige, polako dizu tezinu studija zadnje dvije godine pa su ove godine svima pali prosjeci, trenutno ni na INF, ni na RAC nitko vise nema 5.0.

Najveci prosjek na racunarstvu je 4.72, a na informatici 4.875.

Na prvim godinama je najveci prosjek na racunarstvu 4.07 (da, generacija 2014/2015 nije uspjela vise od 4.07 skupit na prvoj godini studija). Znam jer je iz svakog smjera za svaku godinu dodijeljena nagrada najboljem paru studenata, od 1000kn pa sve do 5000kn za dvoje kolega koji su dvije godine zaredom najbolji.

 

Nemam nista protiv studenata INO smjera, no ipak se veci dio njih pogubi na TVZ-u (ponekad i doslovno). Glavna razlika izmedju racunarstva i informatike je podjela programiranja programiranja i objektnog na dva dijela kod informatike i taj dizajnerski podsmjer skup s njegovim predmetima. Za vecinu ostalih predmeta postoji ekvivalent na racunarstvu samo sto se drugacije zove. Najbolji primjer su mrezni predmeti koji se razlikuju vise manje samo u predavacima i redoslijedu tema koje se obradjuju no unatoc tome ih se ne smatra istim predmetom.

To su neke stvari gdje mislim da TVZ grijesi sa izmisljanjem novih predmeta. Te da bi trebalo vecinu predmeta rjesavat kao baze i unix, zamisli da cafuta i kramberger imaju isti predmet s drugim nazivom ovisno o smjeru(metak u celo).

Postoji na racunarstvu predmet Uvod u web tehnologije koji je kopija Uvoda u (x)HTML ili tak nest na informatici, cak su od prosle godine i isti profesori na oba predmeta, sve je identicno(isti labosi, isti blicevi, predavanja i zadace).

 

Apsurd je da informaticari rade pojedine predmete 2 semestra dok racunarci to isto odrade u jednom citavom predmetu u jednom semestru....

 

Jesi ti GNU sad na FOI-u? Siguran sam da si plavi zmaj bio XD

Linux, Arch Linux. Dvorak keyboard layout. MTCNA
8 godina
neaktivan
offline
TVZ-Informatika

Da, pogodio si, plavi zmaj sam. Ako mogu pitati, hoćeš li mi u PM odgovoriti dali se mi poznamo kolega?

Vraćam se sa FOI-a na TVZ, jer sam panj za matematiku a nije mi bilo dopušteno da na razlikovnoj godini idem na zimski rok. A matematika na foi-u je najteži predmet na njihovom studiju. A ponavljam ja sam antitalent za matematiku(ni kod Urbihe mi matematika nije najbolje išla). Nadam se upasti u računarske sustave pod  računalne mreže. Pa makar platio. Doduše sa prosjekom 3.8 i brdom viška ECTSA sam siguran barem za upad, jedino pitanje je ako ove godine budemo svi bez obzira na godinu završetka mogli upasti među redovne, dali ću tamo upasti. Zato sam već krenuo učiti za razredbeni.

https://en.wikiquote.org/wiki/Mikhail_Bakunin
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
TVZ-Informatika
https://en.wikiquote.org/wiki/Mikhail_Bakunin
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.6.2016 1:12 (GNU+Linux).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
TVZ-Informatika

1. Ako upadnem ove godine na informatiku gdje ću onda ići na predavanja?

2. (malo off topic) Na državnoj ima dosta pseudojezika, pa me zanima je li bitno koja se slova koriste u zadacima (a ostalo sam skontao) ?

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice