TVZ-općenito-pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 420
|
čitano: 301.432
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori
lela2302 kaže...

Na prvom semestru FSB-a sam, iako mi nije bio toliko drag izbor, i sad me potpuno proslo svo zanimanje za ovaj faks, i zanima me je li moguće da se prebacim na TVZ redovno računarstvo iako sam bila negdje 83. od 80 na listi nakon mature. Sorry ako je vec bilo postavljeno pitanje i tenks unaprijed! 

 Mozes se ponovno prijavit s rezultatima pisane mature ( i nadat se da ces sada biti unutar 80 ) ili ponovno pisati maturu i upisati to.

 

Ovako se mozes jedino prebacit na izvanredni racunarstvo.

6 godina
offline
TVZ-općenito-pitanja i odgovori

Pozdrav, pošto planiram upisati vanredni studij računarstva. Da li još postoji prijamni ispit za isti ?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
TVZ-općenito-pitanja i odgovori

Zna li itko išta o rangiranju studenata pri upisu redovnog diplomskog studija? Na njihovim stranicama piše samo da se gleda prosijek ocjena i razradbeni ispit i ništa više.

Ako nisi zadovoljan sobom okreči ju ponovno
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori
johnsteR kaže...

Kakav peh... Cijeli vikend sam bio 78-79ti na listi i evo sad danas pogledam 82., tj. prvi koji ne upada na redovni racunarstvo.

 

Bas mi je to cudno jer bez pol frke upadam na fsb strojarstvo i pmf mat oba smjera. Da je prag toliko nizi na tim faksovima bez obzira na kvotu.

 

 

 Koliko je zadnji imao bodova? Ili ako je netko bio malo ispod crte kakve su vam bile ocijene tj. prosijek iz svih razreda srednje i rezultati mature. 

Hvala!

10 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori
Pozdrav svima,
planiram ove godine upisati TVZ. Smjer Elektrotehnika (KIRT).
Srednju školu sam prolazio uvijek s 5 (prosjeci od 4.7-4.9).
Maturu traže Matematika A, Hrvatski B, Engleski A i fiziku ili informatiku.
Volio bih ako bi me netko uputio, dao koji savjet i slično.
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori
Pozdrav svima,
planiram ove godine upisati TVZ. Smjer Elektrotehnika (KIRT).
Srednju školu sam prolazio uvijek s 5 (prosjeci od 4.7-4.9).
Maturu traže Matematika A, Hrvatski B, Engleski A i fiziku ili informatiku.
Volio bih ako bi me netko uputio, dao koji savjet i slično.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori
TheMenstalist kaže...
Pozdrav svima,
planiram ove godine upisati TVZ. Smjer Elektrotehnika (KIRT).
Srednju školu sam prolazio uvijek s 5 (prosjeci od 4.7-4.9).
Maturu traže Matematika A, Hrvatski B, Engleski A i fiziku ili informatiku.
Volio bih ako bi me netko uputio, dao koji savjet i slično.

 

U koju srednju ideš/si išao? Što želiš naučiti i čime se želiš baviti u životu? Zašto baš TVZ/Elektrotehnika/KIRT? Odgovori mi na to pa ću ti dati neke savjete.

Dvije stvari su beskonačne; svemir i ljudska glupost, ali što se svemira tiče nisam posve siguran.
8 godina
neaktivan
offline
TVZ-općenito-pitanja i odgovori

Informatika - Dizajn ili Organizacija? Ne mogu se odlučiti.

 

Molim bez odgovora kao sto su odi na racunarstvo sve drugo je bespotrebno!

 

Hvala unaprijed!

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori

Organizacija je po nastavnom planu najsličnija računarstvu. Ima najviše programiranja od 3 smjera na informatici,administracije operativnih sustava, baza podataka,mreža i sličnih "inženjerskih predmeta". Definitivno je najzahtjevniji smjer na informatici.

Na smjeru Dizajn se uglavnom radi grafički dizajn, obrada videa, zvuka, slike, teksta,web dizajn itd.

Smjer Elektroničko poslovanje je nešto između,s tim da ima hrpu ekonomskih i sl. društvenih kolegija.

 

Do prošle godine Organizacija je bila najželjeniji i najteži smjer za upasti, dok je od prošle godine to Dizajn i to vjerojatno samo zato što su uveli kolegij Razvoj računalnih igara u 5. semestru.

 

6 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori
ComeAtMe kaže...

Informatika - Dizajn ili Organizacija? Ne mogu se odlučiti.

 

Molim bez odgovora kao sto su odi na racunarstvo sve drugo je bespotrebno!

 

Hvala unaprijed!

Organizacija je po nastavnom planu najsličnija računarstvu. Ima najviše programiranja od 3 smjera na informatici,administracije operativnih sustava, baza podataka,mreža i sličnih "inženjerskih predmeta". Definitivno je najzahtjevniji smjer na informatici.

Na smjeru Dizajn se uglavnom radi grafički dizajn, obrada videa, zvuka, slike, teksta,web dizajn itd.

Smjer Elektroničko poslovanje je nešto između,s tim da ima hrpu ekonomskih i sl. društvenih kolegija.

 

Do prošle godine Organizacija je bila najželjeniji i najteži smjer za upasti, dok je od prošle godine to Dizajn i to vjerojatno samo zato što su uveli kolegij Razvoj računalnih igara u 5. semestru.

6 godina
offline
TVZ-općenito-pitanja i odgovori

Pozdrav,
Zanima me smjer RAČUNALSTVO

Pa ako mi neko može ukratko objasnit:

Koji točno smjerovi postoje(vidim i sam, al ne kužim baš kaj se radi na njima)

Jel teško upast?

Kakvi su profesori/zeznuti predmeti?

I kakva je ekipa u globalu tamo?

 

Mozak.nema.nista.s.tim
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori
Igrec kaže...

Pozdrav,
Zanima me smjer RAČUNALSTVO

Pa ako mi neko može ukratko objasnit:

Koji točno smjerovi postoje(vidim i sam, al ne kužim baš kaj se radi na njima)

Jel teško upast?

Kakvi su profesori/zeznuti predmeti?

I kakva je ekipa u globalu tamo?

 

Prva sam godina, pa ti ne mogu odgovorit prvo pitanje.

 

Prosle godine je trebalo oko 740 bodova za upad, dok je ove godine negdje 710 trebalo.

 

Ove godine je cini se bila teza matematika dosta.

 

Primaju samo 80ak ljudi tako da nije najlaksa stvar za upast, ali i dalje nije pretesko.

 

Npr., na FSB sam upao onak kao 200 i nekoji, a primaju 400+... Na PMF matematika sam bio 175. negdje, a na TVZ racunarstvo sam bio jedan od zadnjih koji je upao ( 77 mislim).

 

FER recimo nisam upao. Mislim da je prag bio na oko 750 bodova (nisam siguran).

 

 

Ima jako kvalitetnih profesora ovo sto sam vidio, ima profesora koji su prosjek.

 

Prof. Cesar mi se jako svidio na programiranju, dok Carapina ne toliko.

 

Cuo sam da kasnije isto ima jako kvalitetnih profesora, kao npr Stojanovic iz osnova elteh, Radovan iz Jave...

 

 

Ekipa mi se cini dosta geekasta nekak, ali ima normalne ekipe... Jedino kaj nema bas cura, ali zato odem ucit na filozofski, a tam ih ima dosta.

 

 

 

 

6 godina
neaktivan
offline
TVZ-općenito-pitanja i odgovori

Bok,

 

Zavrsila sam strojarstvo(ne na TVZ-u) i planiram upisati elektrotehniku s odjeljenjem elektroenergetika. Obzirom da sam u radnom odnosu, zanimaju me iskustva izvanrednih zaposlenih studenata s tog smjera. Jesu li profesori susretljivi, kada pocinju predavanja i koliko je zahtjevno obzirom da vremena za ucenje imas sam vikendom zbog posla?

Hvala.

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
TVZ-općenito-pitanja i odgovori

Bok ljudi,

 

Ima li netko iskustva sa smjerom programskog inzenjerstva ali da je studirao (ili zna nekog tko je studirao) izvanredno?

Koliko vidim, ljudi su zadovoljni tim smjerom ali nije bas najlaksi ikad, a ja radim full time job od 9 do 5 pa me zanima iskustvo nekog tko je to prosao ili prolazi.

Da li je moguce studirati, raditi, redovito prolaziti ispite? Kako je organizirana nastava, da li ti je raspored pretrpan, da li se stigne sve?

Znam da je sve moguce uz puno truda ali bi stvarno voljela cuti necije iskustvo iz prve ruke.

 

Bit cu vjecno zahvalna na odgovoru :)

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
TVZ-općenito-pitanja i odgovori

Pozdrav imam par pitanja.

 

Dali je moguce rjesiti faks vanredno ukoliko niste u dobrome s matematikom i fizikom?

Prometni Tehnicar 4 godine sam zavrsio i mislim sada vanredno na tzv posto necu upasti radi ocjena,dali je uopce moguce poloziti s takvim znanjem?

Ili je sve sjest i nabubat?

Hvala

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori

Samo rad

10 godina
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori

@proffa

 

Kako ti ljudi vele - samo rad. To je jedino što te na privatnom i bilo kojem drugome planu vuče naprijed.

Uvijek moraš protokom vremena napraviti neki progres u odnosu na samoga sebe.

Sve ostalo je Big Brother.

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
5 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori

Dolje na slici ako se moze vidjeti sam 252 od njih 80 na listi za racunarstvo...svaku godinu sam dosada prosao sa 4 i ujedeno cu i ovu 4. godinu.

Dali ima ikakve sanse ako dobro napisem maturu da upadnem?

Iskreno mehatronika me ne zanima pa to lagano odbacujem...

A ako nemogu u racunarstvo dali onda ima ikakvih sansa da upadnem na informatiku?

Hvala u naprijed :) 

Perkimir
14 godina
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori

Prije nego svi dobijete svjedodzbe za zadnji razred srednje nemoj uopce gledati koji si na listi, jer ima dosta ljudi od proslih godina koji su se prijavili, a oni već imaju svjedodzbu za zadnji razred pa samim time i više bodova.

Naravno da postoji sansa, jedino je pitanje kako ces napisati maturu.

9 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori
r34Skyline kaže...

Dolje na slici ako se moze vidjeti sam 252 od njih 80 na listi za racunarstvo...svaku godinu sam dosada prosao sa 4 i ujedeno cu i ovu 4. godinu.

Dali ima ikakve sanse ako dobro napisem maturu da upadnem?

Iskreno mehatronika me ne zanima pa to lagano odbacujem...

A ako nemogu u racunarstvo dali onda ima ikakvih sansa da upadnem na informatiku?

Hvala u naprijed :) 

 napises matisu 70% i fiziku ili informatiku 60% i unutra si bez problema

5 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori
POZZ imam slično pitanje. Nez jel se vidi slika i ovo sto je podcrtano. Ugl. prosjeci 3.64, 3.71, 3.5 i sada bi trebalo biti 4.0. MAT se nadam napisati sa 60%, INFO i EJ sa po 75% a HJ se uzima 0%. Okvirno bi u takvom slučaju trebao imati 700bodova. Nece li biti dostatno za upis na prvi odabir tj. TVZ informatika - informatički dizajn? Znam da se ne bi trebao previše gristi oko ovog poretka sada i da samo napišem maturu al nije ni lagodno gledat ovo mjesto, 95.* sada zpr.? Može kakva pomoć utjeha, savjet nekoga od ostalih?
9 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori
Prismo kaže...
POZZ imam slično pitanje. Nez jel se vidi slika i ovo sto je podcrtano. Ugl. prosjeci 3.64, 3.71, 3.5 i sada bi trebalo biti 4.0. MAT se nadam napisati sa 60%, INFO i EJ sa po 75% a HJ se uzima 0%. Okvirno bi u takvom slučaju trebao imati 700bodova. Nece li biti dostatno za upis na prvi odabir tj. TVZ informatika - informatički dizajn? Znam da se ne bi trebao previše gristi oko ovog poretka sada i da samo napišem maturu al nije ni lagodno gledat ovo mjesto, 95.* sada zpr.? Može kakva pomoć utjeha, savjet nekoga od ostalih?

 ja sam za racunarstvo bio prije mature negdi 300/80 na kraju 40/80 tak da ti to apsolutno nis ne znaci. Uglavnom nisam mogo pronac stare rang liste za informatiku al sam naso za racunarstvo, gdje je isti sustav bodovanja. I zadnji je prosle godine imao 710 bod. Tako da po meni 99.99% si siguran sa 700 bod na informatickom dizajnu. Uglavnom vjezbaj samo matisu jer ti nosi pun kurc bodova, a ove ostale gluposti pogledas sve dan prije mature. Engleski ili znas ili ne znas nema tu ucenja jer gramatike uopce nema na maturi. Hrvatski dan prije mature preletis kratke sadrzaje knjiga za eseje i na eseju samo citiras(onaj odlomak kaj ti daju) i mlatis gluposti o tome. Na gramatici zaokruzis ono kaj ti najbolje zvuci i to je to. INFO matura je smjeh. Dakle samo matisu radi, nabavi si knjigu mat u 24 lekcije jer je jebena. I sretno 

6 godina
neaktivan
offline
TVZ-općenito-pitanja i odgovori

Pozdrav ekipa!

 

Trenutno sam na 2.god na PMF- Split, preddiplomski studij Informatika. Prijateljica i ja smo zainteresirane za upis na diplomski TVZ-a, informatika. Ima li netko slicnih iskustava i kakvih savjeta, s obzirom da smo na sveucilisnom smjeru a taj diplomski je strucni. Treba li se polagati razlika predmeta i kolike su sanse da upadnemo kao redovni studenti? 

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
TVZ-općenito-pitanja i odgovori

Pozdrav. Jel zna netko koliko je otprilike bodova potrebno za upis na smjerove Organizacija i informatizacija ureda i Elektroničko poslovanje?

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
TVZ-općenito-pitanja i odgovori

Pozdrav, trenunto san prva god. na Algebri zelja mi je prebaciti se na racunarstvo na TVZ.

 

kolike su sanse da me prime i kakvi su dojmovi na faksu(vec sam minja faks pa se ne zelin opet spotaknuti...).

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
TVZ-općenito-pitanja i odgovori

Pozz

 

Da li je negdje objavljeno kad su upisni rokovi za ovu godinu? Da li bi trebalo i ove godine ostati slobodnih mjesta na izvanrednom iz informatike i racunarstva za upis bez prijemnog?

Trazim po netu vec duze vrijeme, ali sve informacije su iz prosle godine i ranije, jos nista za ovu.

 

Kakva je matisa i fizika na informatici za izvanredne, mislim znam kakvo se gradivo radi, ali kakvi su profesori i prolaznost na kolokvijima i ispitima?

 

Ima li netko da studira izvanredno i radi u smjenama, kako to funkcionira, je li moguce pratiti sve na faksu, ako radis i popodnevnu smjenu? Postoje li vjezbe/predavanja u jutarnjim terminima za takve slucajeve?

 

Hvala unaprijed

 

 

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
TVZ-općenito-pitanja i odgovori

Pozdrav,

 

Učenik sam matematičke gimnazije i zanima me koliko je tesko upasti na računarstvo na TVZ-u. Trenutno završavam treci razred sa ocjenama 4.3 , 4.3 i 4.4 . Bi li trebao sljedecu godinu malo vise "nabijati" ocjene ili sam ok sa upisom ako dobro napišem maturu ? 

 

Planiram upisati računalstvo, a cuo sam da je to jedan od težih za upasti. Moj prijatelj ide na informatiku i preporucio mi je da to uzmem kao substitut u slučaju da ne upadnem.

 

Unaprijed se zahvaljujem na odgovorima !

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori
nikolica334 kaže...

Pozdrav,

 

Učenik sam matematičke gimnazije i zanima me koliko je tesko upasti na računarstvo na TVZ-u. Trenutno završavam treci razred sa ocjenama 4.3 , 4.3 i 4.4 . Bi li trebao sljedecu godinu malo vise "nabijati" ocjene ili sam ok sa upisom ako dobro napišem maturu ? 

 

Planiram upisati računalstvo, a cuo sam da je to jedan od težih za upasti. Moj prijatelj ide na informatiku i preporucio mi je da to uzmem kao substitut u slučaju da ne upadnem.

 

Unaprijed se zahvaljujem na odgovorima !

 Ja sam imao ispod 4.0 svake godine, napisao sam matematiku 75% i engleski 80 i nes posto i upao sam.

 

Iako, dosta ovisi koje godine upisuje i o tezini mature.

 

Prosle godine je prag bio 740 bodova, a ove 710 negdje (teza je matematika bila koliko sam cuo).

 

Takoder, koliko sam cuo, informatika je dosta laksi i slabiji smjer od racunarstva, tako da ukoliko mozes, odi na racunarstvo.

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.5.2018 18:39 (johnsteR).
6 godina
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori

Nema prijamnog vise, ima mjesta na racunarstvu sad je oko 50/80 s time da nije svima 1. izbor pa ce biti i vise mjesta.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice