Vodič za sve buduće srednjoškolce!

poruka: 141
|
čitano: 138.960
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za sve buduće srednjoškolce!
OffsideFoul kaže...

Tehničar za elektroniku i elektrotehničar su isto zanimanje,zar ne?

I da,Tehničar za elektroniku:Elektrotehničar slabe struje,na što se podrazumijeva slaba struja?

I što se nakon te škole može raditi?

 

Tehničar za elektroniku-elektrotehničar; slaba struja

elektrotehničar-jaka struja

 

 

dakle, koja je razlika?

u 3. i 4. razredu se slušaju drugačiji stručni predmeti, dok u prva dva se sluša isto.

 

u 3.razredu tehničara za elektroniku od struke imaš-elektroničke sklopove, električne strojeve i uređaje, digitalnu elektroniku, informacije i komunikacije

u 3.razredu elektrotehničara od struke imaš-strojarstvo, sklopne aparate, električne strojeve i elektroničke sklopove

za četvrti razed vrijedi; teh za elektroniku; Visokofrekvente sklopove i sustave, mikroračunala, elektroničku instrumentaciju i automatsko vođenje procesa.

Kod elektrotehničara imaš;elektroenergetiku, energetsku elektroniku i elektromotorne pogone.

 

 

Sad, koja je razlika u teoriji?

Elektrotehničari su " jaka struja " .Dakle, električne instalacije, pa onda ljudi što rade u HEPU, pa ako odeš na fakultet radiš na dalekovodima itd.Uglavnom to ti je usmjereno na tu "jaku struju".Razumjet ćeš na što aludiram.

Tehničari za elektroniku-oni su kao "slaba struja".Više se orijentiraju na sjedenje, servis uređaja, izradu i realizaciju shema, koriste podosta računala, mogu i njih također servisirati itd.

 

Elektrotehničari su još dobri i u telekomunikacijama.

 

 

Uglavnom to ti je neka osnovna razlika, ali moj savjet ti je -OBAVEZAN fakultet.

 

Pozdrav!

12 godina
offline
Vodič za sve buduće srednjoškolce!

Mogu li ja upasti u tehnicku skolu zadar prag 36bodova,sa 42boda u racunalni tehnicar za strojarstvo

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Vodič za sve buduće srednjoškolce!

U teorijim naravno da možeš!

E sad, jedino ovisi koliko će biti onih koji imaju više bodova od tebe.

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za sve buduće srednjoškolce!
Dali bi ja mogao upasti u EL. Strojarsku skolu Varazdin,smjer Tehnicar za racunalstvo s 50 bodova i ako neko ide u tu skolu neka mi kaze svoje dojmove i koliki je bodovni prag za taj smjer jer ne pise na stranicama skole.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za sve buduće srednjoškolce!
lovvro kaže...

Mogu li ja upasti u tehnicku skolu zadar prag 36bodova,sa 42boda u racunalni tehnicar za strojarstvo

Možeš bez problema.Prije 2 godine su upadali sa 30 bodova.Malo ih se prijavljuje u taj smjer.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za sve buduće srednjoškolce!
Ah,hvala laknulo mi je.Ide li mozda neku u tu skolu da mi kaze dojmove?
15 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za sve buduće srednjoškolce!
FireMan97 kaže...
Ah,hvala laknulo mi je.Ide li mozda neku u tu skolu da mi kaze dojmove?

Ja idem u tu školu.Škola kao škola je dobra,ako želiš naučiti-naučit češ.Eng,mat,fiz radimo po gimnazijskom programu,tako da se možeš dobro pripremiti za maturu.Problem je u tome što je relativno lako upasti,te se upisuje puno učenika koje program ne zanima,te ne žele raditi.Tada se profesori moraju prilagođavati takvim učenicima,i onda se ne može kvalitetno raditi.Inače škola je odlično opremljena.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za sve buduće srednjoškolce!
lovvro kaže...

Mogu li ja upasti u tehnicku skolu zadar prag 36bodova,sa 42boda u racunalni tehnicar za strojarstvo

 

Moći ćeš bez problema.

12 godina
neaktivan
offline
Vodič za sve buduće srednjoškolce!

Može mi netko reći nešto više o srednjoj školi za programera. Koliki je bodovni prag, gdje ih sve ima, kakva je škola po težini, što mogu dalje u životu s njom?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vodič za sve buduće srednjoškolce!
Duje wii kaže...

Može mi netko reći nešto više o srednjoj školi za programera. Koliki je bodovni prag, gdje ih sve ima, kakva je škola po težini, što mogu dalje u životu s njom?

Zar takva škola postoji? Koliko znam neke poznatije tehničke škole imaju u sklopu progama tehničar za računalstvo, usmjerenje programer no nisam siguran. Uglavnom mislim da takva škola ne postoji.

Twitter- @capttawish Linux/GNU live forever.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za sve buduće srednjoškolce!
Ima i ZG al privatna skola
14 godina
neaktivan
offline
Vodič za sve buduće srednjoškolce!

Programiranje imaš u prirodoslovno-matematičkim gimnazijama!

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vodič za sve buduće srednjoškolce!
godo kaže...

Programiranje imaš u prirodoslovno-matematičkim gimnazijama!

Naravno da ima, ali je jednostavno program preslab i razvučen 2 godine bezveze. Ne radi su tu ništa posebno već su većinom osnovne stvari. Ako hoćeš znati progamirati onda moraš najviše raditi sam jer te nijedan škola neće tomu naučiti.

Twitter- @capttawish Linux/GNU live forever.
14 godina
neaktivan
offline
Vodič za sve buduće srednjoškolce!

Nauči se osnove!

To je ono najbitnije, a tko želi više može naći neku 'organizaciju' koja radi sa mladima i koja u svom programu ima neki oblik naprednijeg učenje programiranja.

Uostalom, to je tek srednja škola, pa kakvo bi to programiranje trebalo biti?

Mislim da je ono što se radi u PMG dovoljno!

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vodič za sve buduće srednjoškolce!
godo kaže...

Nauči se osnove!

To je ono najbitnije, a tko želi više može naći neku 'organizaciju' koja radi sa mladima i koja u svom programu ima neki oblik naprednijeg učenje programiranja.

Uostalom, to je tek srednja škola, pa kakvo bi to programiranje trebalo biti?

Mislim da je ono što se radi u PMG dovoljno!

Problem je u tome što se često ni osnovni principi programiranja ne savladaju dovoljno, već nasuprot učenici zbog profesora nauče neke principe totalno pogrešno.

Programiranje bi tu sigurno trebalo biti daleko teže i opširnije barem da se pređu osnovne stvari o algoritmima. Uglavnom ako te ozbiljno zanima programiranje i sl, moraš sam raditi. Za nekoga tko se želi ozbiljno baviti programiranje, ta 2 - 3 školska sata su čisti gubitak vremena.

Twitter- @capttawish Linux/GNU live forever.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za sve buduće srednjoškolce!
u mojoj gimnaziji...3 u splitu..prirodoslovno matematicka vec u 1. pocinjemo polakp s programiranjen u dev c..a u drugon sibas sve ... sestra mi je isla.. idem i ja..i stvarno uci se sve...
[IMG]http://i56.tinypic.com/2dhchao.png[/IMG]
14 godina
offline
Re: Vodič za sve buduće srednjoškolce!
Saint96 kaže...
u mojoj gimnaziji...3 u splitu..prirodoslovno matematicka vec u 1. pocinjemo polakp s programiranjen u dev c..a u drugon sibas sve ... sestra mi je isla.. idem i ja..i stvarno uci se sve...

Ne moze se uciti sve jer to jednostavno nije moguce 3 skolska sata koliko ima tjedno. Ozbiljno ucenje programiranja ukljucuje barem 10h tjedno.

Twitter- @capttawish Linux/GNU live forever.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za sve buduće srednjoškolce!
mi imamo 4 h...i pametniji mogu. ;)
[IMG]http://i56.tinypic.com/2dhchao.png[/IMG]
14 godina
offline
Re: Vodič za sve buduće srednjoškolce!
Saint96 kaže...
mi imamo 4 h...i pametniji mogu. ;)

Pa? 4 skolska sata nisu puno i koliko god ti bio pametan, uz toliko sati tjedno ne mozes bas puno proci, a osim toga ogranicen si skolskim programom. Jednostavno programiranje je vrlo siroka oblast sa stotinama grana, i ne moguce je sve temeljito raditi no svakako je pohvalno sto imate toliko sati.

 

P.S. Evo sad vam gledam plan i program iz informatike. I koliko vidim nije nesto pretjerano ozbiljno. Manje-vise osnovne stvari.

Twitter- @capttawish Linux/GNU live forever.
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.5.2012 21:59 (captain_soap_McTawish).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za sve buduće srednjoškolce!
nezz..od sestre mi prijatelj ide na ona svjetska natjecanja i dr.
[IMG]http://i56.tinypic.com/2dhchao.png[/IMG]
14 godina
neaktivan
offline
Vodič za sve buduće srednjoškolce!

Ljudi nijedna škola vas neće naučit programirat. Točno kak je kolega captain_soap_McTawish rekao.

U školi ćes naučit sintaksu, ito dosta površno. Ako se netko želi ozbiljnije bavit programiranjem, neka nabavi literaturu (ne one školske udžbenike i slične gluposti, malo stručniju literaturu).

Složenije algoritme je nemoguće naučit u školskom planu i programu. To zahtjeva volju i rad. 3 sata tjedno je premalo, i 4 isto. (4 puna sata je premalo, a školska još gore).

 

EDIT:

Saint96 kaže...
nezz..od sestre mi prijatelj ide na ona svjetska natjecanja i dr.

Ajde daj molim te reci ime, ako je ikakva faca, znat cu ga.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.5.2012 22:04 (Cheezl).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za sve buduće srednjoškolce!
ima nikola mratinic..ivan macek..onda neki sasa ili sosa tpcno se nesican
[IMG]http://i56.tinypic.com/2dhchao.png[/IMG]
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za sve buduće srednjoškolce!
ima nikola mratinic..ivan macek..onda neki sasa ili sosa tpcno se nesican
[IMG]http://i56.tinypic.com/2dhchao.png[/IMG]
14 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za sve buduće srednjoškolce!
Saint96 kaže...
ima nikola mratinic..ivan macek..onda neki sasa ili sosa tpcno se nesican

Mačeku skidam kapu. Ali stvarno misliš da je on to sve naučio u školi? Takvi rezultati zahtjevaju rad van nastave. 4 školska sata jednostavno nisu dovoljna.

Računaj da profesor mora objasnit gradivo još tridesetorici učenika, ne samo pojedincu.

 

I btw nije to ništa na svjetskoj razini.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za sve buduće srednjoškolce!
a sta ja znan...a susjeda mi je njemu cura :D a i isa san bia u7 raz na dump.. ali ata je je nemoze. se sve tp naucit samo u skoli
[IMG]http://i56.tinypic.com/2dhchao.png[/IMG]
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za sve buduće srednjoškolce!

Imam ja par pitanja.

  • Sto mislite o Srednjoj školi Racunalnog Tehničara?
  • Kada zavrsim skolu,jeli ima fakultet samo za informaticara,ili?
Neznam se potpisat..xDD
11 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za sve buduće srednjoškolce!
IMVK kaže...

Imam ja par pitanja.

  • Sto mislite o Srednjoj školi Racunalnog Tehničara?
  • Kada zavrsim skolu,jeli ima fakultet samo za informaticara,ili?

  Daleko imam još do srednje,al mislim da to nije baš dobra škola jer nema posla a i gdje ga ima to su uglavnom dućani itd.A fakultet poslije srednje možeš upisat ono što ti predlože u školi nezz što...

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.5.2012 22:34 (Ghettoblaster :)).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za sve buduće srednjoškolce!
Ghettoblaster :) kaže...
IMVK kaže...

Imam ja par pitanja.

  • Sto mislite o Srednjoj školi Racunalnog Tehničara?
  • Kada zavrsim skolu,jeli ima fakultet samo za informaticara,ili?

  Daleko imam još do srednje,al mislim da to nije baš dobra škola jer nema posla a i gdje ga ima to su uglavnom dućani itd.A fakultet poslije srednje možeš upisat ono što ti predlože u školi nezz što...

Nebih ja ostao na srednoj.

Mislio sam onda ici samo informatiku(Ako ima).
Ako nema Informatiku i fiziku.

Neznam se potpisat..xDD
11 godina
protjeran
offline
Vodič za sve buduće srednjoškolce!

Informatika ima više smjerova.......

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za sve buduće srednjoškolce!
Ghettoblaster :) kaže...

Informatika ima više smjerova.......

A to su?

Neznam se potpisat..xDD
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice