Vodič za sve buduće srednjoškolce!

poruka: 141
|
čitano: 138.836
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Vodič za sve buduće srednjoškolce!

Čini mi se da se ne spominje, pa bih ja htio spomenuti Grafičku škola u Zagrebu ukoliko nekoga zanima.

 

Uz čisto grafičke smjerove: grafički tehničar, grafički tehničar pripreme/tiska/dorade tu su još i zanimanja koja su vezana uz računala medijski tehničar i web dizajner, isto tako tu je i grafički urednik-dizajner, smjer koji je naglasak ima na kreativno izražavanje i dizajn, no svi znamo da dizajn ne ide bez računala, tako da se zanimanje dosta veže uz Photoshop, Illustrator i InDesign.

 

Bodovni prag za ta tri zanimanja (medijski, web, urednici...) je 44 boda.

 

Primaju 28 urednika, i po 14 web dizajnera/medijskih tehničara.

 

Ukoliko želite neki od ovih smjerova požurite, jer 26.5. održava se prijemni iz likovnog izražavanja za web i grafičke urednike, a 2.6. održava se intervju za medijske tehničare.

 

Nisam niti jedan od ta tri smjera, ali znam da su medijski tehničar i grafički-urednik dizajner vrlo kvalitetna zanimanja sa zanimljivo složenim programom, dok program web dizajna ne bih preporučio nekome tko se nema namjeru intenzivno baviti njime i izvan škole jer tamo dobijete osnove osnova programske strane, ali dobijete dobru dizajnersku podlogu :)

 

Od stručnih predmeta za urednike postoje grafički dizajn, fotografija i film, grafička tehnologija, strojevi i automatika, zaštita okoliša, multimedijske tehnologije, vizualne komunikacije, izrada web stranica, promotivne aktivnosti u grafičkoj struci te grafičke tehnike.

 

Medijski tehničari slušaju ove stručne predmete: Likovna umjetnost, zvuk, fotografija, video, računalna grafika, vizualne komunikacije, animacija, 3D animacija, medijske prezentacije, medijski projekti,  i jedan od izbornih (3. godina: film, kreativna fotografija, uvod u audio produkciju, grafički dizajn, 4. godina: televizija, medijska fotografija, audio produkcija, primjenjeno crtanje)

 

Web dizajneri imaju: likovna umjetnost, teorija dizajna, fotografija i film, internetske tehnologije, izrada web stranica, programiranje za web, multimedijske tehnologije, baze podataka, internetski marketing, napredna animacija i izrada weba za male uređaje... Od izbornih: vizualne komunikacije i osnove promotivnih aktivnosti.

 

U ovoj školi neće se usrećiti nekakav matematičko-programerski tip, niti štreberi, ali preporučio bih je svakom mladom kreativcu koji u svom zanimanju želi primjenjivati modernu tehnologiju.

 

Eh, da, i svoj smjer grafički tehničar opći, ne bih preporučio jer je upravo to što mu i ime kaže - previše je općenit... dotaknete se svih područja u grafičkoj tehnologiji (prođete i kroz pripremu i kroz tisak i kroz doradu), imate nešto dizajna, nešto rada na Photoshopu, Illustratoru i InDesignu (kroz praktičnu nastavu) i na kraju ste prošli kroz dosta toga, ali ništa niste usavršili (može se, ali uz dodatan trud izvan škole)... Isto tako, ima više matematike, fizike i kemije od svih ostalih smjerova... :/ Tako da, dođite, ali samo kao grafički urednici ili medijski tehničari... :)

 

Nastava je od ove šk. god. (2011/12) organizirana u jednoj smjeni. :)

 

www.grafickaskolazg.hr

 

 

Potpis ;)
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.5.2012 0:27 (Danijel).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Vodič za sve buduće srednjoškolce!

Grafička škola je zakon, ali po meni je jedna stvar KRIMINALNA.

 

Prvo pitanje.Možeš li mi samo reći o kakvom se intervju radi za medijskog tehničara?

 

Sad idemo na "bad side" koji se više odnosi na one koji propisuju takva bolesna pravila.

 

Nije mi jasno, zašto, u grafičkoj školi, u Zadru, traže likovnu provjeru znanja za zanimanje MEDIJSKI TEHNIČAR !? I WEB DIZJANER!?

Dok, naprimjer, za zanimanje ARHITEKTONSKI TEHNIČAR nije potrebna nikakva provjera.

 

I baš zbog toga što ne znam dobro crtati nisam odabrao grafičku školu jer sam se bojao tog likovnog teksta, a obožavam medije, te znam dosta raditi u html-u, jer učim individualno.Osnove photoshopa takoder.Eto, pa ako bi mi mogao pojasniti ako znaš nešto više. 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za sve buduće srednjoškolce!
AtomicBomb kaže...

Grafička škola je zakon, ali po meni je jedna stvar KRIMINALNA.

 

Prvo pitanje.Možeš li mi samo reći o kakvom se intervju radi za medijskog tehničara?

 

Sad idemo na "bad side" koji se više odnosi na one koji propisuju takva bolesna pravila.

 

Nije mi jasno, zašto, u grafičkoj školi, u Zadru, traže likovnu provjeru znanja za zanimanje MEDIJSKI TEHNIČAR !? I WEB DIZJANER!?

Dok, naprimjer, za zanimanje ARHITEKTONSKI TEHNIČAR nije potrebna nikakva provjera.

 

I baš zbog toga što ne znam dobro crtati nisam odabrao grafičku školu jer sam se bojao tog likovnog teksta, a obožavam medije, te znam dosta raditi u html-u, jer učim individualno.Osnove photoshopa takoder.Eto, pa ako bi mi mogao pojasniti ako znaš nešto više. 

Intervju za medijskog tehničara je novost u Grafičkoj školi koji su uveli od prošle godine. Prije je i u Zagrebu medijski tehničar morao ići na likovnu provjeru, ali su konačno shvatili da to nema smisla i uveli su intervju, točnije - "Ispit iz komunikacijskih vještina". Kako to točno izgleda, ne znam, jer nisam imao prilike sudjelovati na tome.

 

Likovna provjera podrazumijeva dva zadatka - 1. zadatak ti provjerava crtanje, tj. perspektivu. U sredini učionice nalazi se stolica na nekom postolju, a klupe su posložene u krug oko tih stolica tako da ih svaki učenik vidi iz drugog kuta. Zadatak je nacrtati tu stolicu tehnikom olovke.

 

Drugi zadatak ti provjerava maštu i kreativnost - slikanje na zadanu temu. Dobije se neka tema tipa Proljeće, Rajski vrt, ili tako neka glupost i treba temperama nešto napraviti na tu temu.

 

Tako je barem bilo prije, mislim da nisu ništa mijenjali za ovu godinu.

 

Tu imaš sve o razredbenom postupku http://www.ss-graficka-zg.skole.hr/BODOVNI%20PRAG.pdf.

 

I ja mislim da nema smisla održavati likovnu provjeru niti za medijskog tehničara niti za web dizajnera, ali takvo je trenutno stanje u svim grafičkim školama u Hrvatskoj. Grafička u Zagrebu napravila je prvi korak kad su ukinuli tu provjeru za medijskog tehničara, kroz par godina možda shvate da likovna provjera nema smisla niti za web dizajnere pa će ju možda i tamo nekad ukinuti. A onda bi ih druge grafičke škole u HR valjda trebale popratiti.

 

Grafička u Zagrebu u zadnje tri godine, otkako je prijašnji ravnatelj otišao u mirovinu, ubrzano se mijenja, raste, nabavlja se nova oprema, uvedena je nastava u jednoj smjeni, ukinut je likovni za medijskog tehničara. Uglavnom, čovjek jednostavno zna kako voditi školu i u idućih par godina škola jedino može postati još bolja, još atraktivnija i modernija. :)

Potpis ;)
12 godina
neaktivan
offline
Vodič za sve buduće srednjoškolce!

POST REMOVED

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.5.2012 18:22 (ICT Sith).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Vodič za sve buduće srednjoškolce!

Pitajte nas osnovnoskolci, ovo je vase vrijeme :)

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za sve buduće srednjoškolce!
Ima li mozda tu neko ko ide u srednju u Rovinju?
12 godina
neaktivan
offline
Vodič za sve buduće srednjoškolce!

Moze li mi netko reći kakve su razlike izmedu smjerova "Tehničar za racunalstvo" i "Tehničar za elektroniku" ? {#}

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.5.2012 22:59 (makzy621).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za sve buduće srednjoškolce!

Page 1 :)

12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za sve buduće srednjoškolce!

oke ovako izgleda prijemni ispit za medijskog tehničara: dobiješ hrpu slika i moraš odabrati 5 njih. iz odabranih 5 slika napišeš nešto kao sastavak ili bilješke, onda trebaš pred komisijom ispričati svoju priču. Ocjenjuju maštovitost,povezivanje slike u sliku , govor(književni jezik) ... možeš zaraditi 40 bodova na tom prijemnom. onda na prijemnom za web dijaznera ili grafičkog urednika je bilo nacrtati stolac na stolcu i nacrtati ih onako kako vidiš( komisija je glupa onaj tko super nacrta zaradi samo 20 bodova) onda je bila još jedna tema za nacrtati sa temperama ili akvarelom nacrtati čarobno jezero( nitko nije imo ideju a ja sam nacrto plitvička jezera)   EVO TEK TOLKO DA ZNATE KAJ JE BILO NA PRIJEMNOM ZA GRAFIČKU ŠKOLU!!! 

12 godina
neaktivan
offline
Vodič za sve buduće srednjoškolce!

Idemo bivši osmaši, pucajte pitanja!

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Vodič za sve buduće srednjoškolce!

Dali ce mi 50 bodova biti dovoljno za tehnicara za racunalstvo u srednjoj skoli u Rovinju?

HUGE RESPECT: woodgamesfx, captain_soap_McTawish, rustweaver, royalhero, tracerCPP,Indestructible
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Vodič za sve buduće srednjoškolce!

Hoce.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za sve buduće srednjoškolce!
FireMan97 kaže...

Dali ce mi 50 bodova biti dovoljno za tehnicara za racunalstvo u srednjoj skoli u Rovinju?

 

Trebalo bi biti.

OutlawZ NiGGa, 2Pac R.I.P (Rap is Pac)
12 godina
neaktivan
offline
Vodič za sve buduće srednjoškolce!

58 bodova, preporuka gimnazije u Splitu/Imotskome/Sinju?

 

 

OutlawZ NiGGa, 2Pac R.I.P (Rap is Pac)
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.6.2012 17:53 (donator_bubrega).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za sve buduće srednjoškolce!
donator_bubrega kaže...

58 bodova, preporuka gimnazije u Splitu/Imotskome/Sinju?

 

 

Možeš u svaku splitsku osim mioca ( III. po redu ) ( možda bi mogao i mioca, ali sumnjam, kad sam ja upisivao prvi razred dosta ekipe od 60 bodova nije uspilo upast ), bili ti klasičnu ili jezičnu?

The world belongs to the enthusiast who keeps cool.
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.6.2012 18:01 (thuglife).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za sve buduće srednjoškolce!
thuglife kaže...

Možeš u svaku splitsku osim mioca ( III. po redu ) ( možda bi mogao i mioca, ali sumnjam, kad sam ja upisivao prvi razred dosta ekipe od 60 bodova nije uspilo upast ), bili ti klasičnu ili jezičnu?

 

Klasičnu bi, ili čak prirodoslovno-matematičku?

 

 

 

OutlawZ NiGGa, 2Pac R.I.P (Rap is Pac)
15 godina
neaktivan
offline
Vodič za sve buduće srednjoškolce!

Klasične su ti IV. i V. ( Marulić i Nazor ), a jedina matematička je mioc, tako da češ, ako hočeš opću, birat između ove dvije.

The world belongs to the enthusiast who keeps cool.
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.6.2012 18:11 (thuglife).
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Vodič za sve buduće srednjoškolce!

Stvarno šteta, imate samo jednu matematičku gimnaziju.Mi u Zadru imamo dvije.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za sve buduće srednjoškolce!

Što se sve boduje za upis u srednju osim natjecanja?... ne mogu nigdje promaći toćne odgovre na ova pitanja nego samo nagađanja. Ćuo sam da se za astmu dobije 4 boda drugi govore 1 treći govore ništa, isto tako što je tata branitelj jedni 4 drugi 2 treći 1... ostali pak ništa.

Arian RIčko
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za sve buduće srednjoškolce!
1. Nema bodova za astmu
2. Imas izravan upis ako ti je tata ratni invalid.
HUGE RESPECT: woodgamesfx, captain_soap_McTawish, rustweaver, royalhero, tracerCPP,Indestructible
15 godina
online
Vodič za sve buduće srednjoškolce!

cuo sam neka nagađanja da djeca branitelja dobivaju dodatne bodove. moja mama je branila za nk imotski pa ocu dobit sta?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za sve buduće srednjoškolce!

[EDIT] obrisano

Please state the nature of the tehnical – oh... it's you.
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.6.2012 3:50 (xhopeon).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za sve buduće srednjoškolce!
Ne,samo ratni invalidi ja msm.
HUGE RESPECT: woodgamesfx, captain_soap_McTawish, rustweaver, royalhero, tracerCPP,Indestructible
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za sve buduće srednjoškolce!
FireMan97 kaže...
1. Nema bodova za astmu
2. Imas izravan upis ako ti je tata ratni invalid.

Nema.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za sve buduće srednjoškolce!
FireMan97 kaže...
1. Nema bodova za astmu
2. Imas izravan upis ako ti je tata ratni invalid.

Samo ako je poginuo, ali pod uvjetom da se ima dovoljan broj bodova.

Arian RIčko
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za sve buduće srednjoškolce!
77ari kaže...
FireMan97 kaže...
1. Nema bodova za astmu
2. Imas izravan upis ako ti je tata ratni invalid.

Samo ako je poginuo, ali pod uvjetom da se ima dovoljan broj bodova.

Nema ni tad.

Tako je bilo nekad, ali sada nije.Nekad je bio uvjet samo da ti je otac branitelj, primjerice, meni bi to odgovaralo, ali se ne bi služio s time.Nije pošteno.

12 godina
neaktivan
offline
Vodič za sve buduće srednjoškolce!

POzz htio bi pitat što se sve dodatno boduje kod upisa za srednju?npr. ako imas uzorno vladanje u 7. i 8. dobijas 1 bod

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za sve buduće srednjoškolce!
$il3ntHunt3r kaže...

POzz htio bi pitat što se sve dodatno boduje kod upisa za srednju?npr. ako imas uzorno vladanje u 7. i 8. dobijas 1 bod

nesluzbeno po sjecanju:

4 boda - 1mj. drzavno natjecanje

3 - 2mj.

2 - 3mj.

1 - zupanijsko natjecanje 1-3mj.

lidrano - 1bod

 

socijalne kategorije (samohrani rod, razvedeni itd) od 1 do 5 bodova po procjeni ravnatelja

bolest (isto obavezne potvrde) isto ravnatelj

sport (isto)

 

13 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za sve buduće srednjoškolce!
donator_bubrega kaže...

 

Klasičnu bi, ili čak prirodoslovno-matematičku?

 

 

 

Nemoj u Klasičnu, rađe ovu drugu.

''A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer'' - Bruce Lee
12 godina
offline
Vodič za sve buduće srednjoškolce!

Ocu upast tehnicku zadar sa 43 boda racunalni tehnicar za strojarstvo posto je ove godine smanjen broj ucenika.

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice