Novi statusi (zvjezdice) izdvojena tema zaključana tema

poruka: 210
|
čitano: 83.870
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
moderator
offline
Novi statusi (zvjezdice)

Od ovoga trenutka, kao što je bilo najavljeno, ukidamo dosadašnje statuse (uši, bube, komarce i ostalo) koji su bili temeljeni isključivo na broju poruka i prelazimo na nove - zvjezdice - čiji je izračun znatno složeniji i puno bolje dočaravaju kvalitetu, a ne kvantitetu nekog autora.

 

Maksimalno se može imati pet zvjezdica, s time da ne morate imati niti jednu. Osim "punih" zvjezdica, možete imati i "šuplje", koje možemo računati kao "pola zvjezdice".

Drugim riječima, postoji jedanaest rangova koje možete imati - nula, pola, jedan, jedan i pol... pa sve to punih pet zvjezdica.

Svi moderatori automatski imaju pet zvjezdica.

 

Izračun zvjezdica temelji se na složenoj formuli koja uključuje, no nije limitirana na broj postova i tema, koliko ste dugo na forumu, reakcije drugih korisnika o vama i još ponešto. Neke od spomenutih stvari vrijede jako malo, neke puno, a neke čak mogu i negativno utjecati na status. Točni omjeri sastojaka, naravno, ostaju redakcijskom tajnom kako bismo izbjegli namjerno nabijanje statusa, iako je to trenutno zbog velikog broja parametara praktički nemoguće.

Uz sve to, broj zvjezdica je relativan u odnosu na ostale korisnike, a zarađene zvjezdice nisu vječne - s vremenom i lošim ponašanjem zvjezdice možete i izgubiti.

 

Statusi se obračunavaju u nepravilnim vremenskim razmacima (sat, dan, dva, pet...) - dakle, vaše radnje neće instantno utjecati na broj zvjezdica u vašem profilu, a moguće je da će i sama formula s vremenom trpjeti manje promjene i tuniranja.

 

I na kraju, konkretno - Kako zaraditi zvjezdice?

Biti pristojan i kulturan, poštivati pravila, pisati suvislo, pomagati drugima, redovito posjećivati forum... i doći će same po sebi.

To i jest ideja - da zvjezdice "prepoznaju" kvalitetne forumaše.

 

Uživajte!

Domagoj
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.5.2009 21:32 (Domagoj).
 
84 4 hvala 22
15 godina
offline
RE: Novi statusi (zvjezdice)
ja nist nekuzim...kako dobiti zvjezdice? kako dobiti punu zvjedicu?..citam jos jednom al nekontam :)...bez ljutnje molim Xd
15 godina
offline
RE: Novi statusi (zvjezdice)

Ja kad uđem imam 5 zvijezdica,a kad stisnem na ime profila,nemam niti jednu!

AC Milan
16 godina
moderator
offline
RE: Novi statusi (zvjezdice)
dado16 kaže...
ja nist nekuzim...kako dobiti zvjezdice? kako dobiti punu zvjedicu?..citam jos jednom al nekontam :)...bez ljutnje molim Xd
Budi pristojan i kulturan, poštuj pravila, piši suvislo, pomaži drugima, redovito posjećuj forum... i doći će same po sebi.
To i jest ideja - da zvjezdice "prepoznaju" kvalitetne forumaše.
Domagoj
15 godina
neaktivan
offline
Novi statusi (zvjezdice)

Super je stvar! Puno bolji sistem od onih rankova. Jedino mi se cini da bi se moglo ovo moderator malo vise odvojiti od zvjezdica... Btw imate li u planu sada objaviti kako bi isli rankovi da ste ostali na brojanju postova? :)

Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Novi statusi (zvjezdice)

Ovo rangiranje je super, bravo BUG-ovci i moderatori i svi koji rade na ovim stranicama!

Olympus E-3, ZD 12-60, Sigma 30mm f1.4, FL-50R, HLD-4
Moj PC  
8 2 hvala 0
15 godina
offline
RE: Novi statusi (zvjezdice)
Domagoj kaže...
dado16 kaže...
ja nist nekuzim...kako dobiti zvjezdice? kako dobiti punu zvjedicu?..citam jos jednom al nekontam :)...bez ljutnje molim Xd
Budi pristojan i kulturan, poštuj pravila, piši suvislo, pomaži drugima, redovito posjećuj forum... i doći će same po sebi.
To i jest ideja - da zvjezdice "prepoznaju" kvalitetne forumaše.
 hvala na lijepom objasnjenu...mogao si odmah tak napisat xD xD...nije lose ovo s zvjezdicama..imam jednu al punu zvjezdicu weee =)
15 godina
neaktivan
offline
Novi statusi (zvjezdice)

Podržavam ideju, no smatram da je potrebno sada neko vrijeme da se svi na to priviknu... Još mnogi ljudi ne koriste uopće gumbiće ispod postova jer nisu navikli na to (ja sam među njima...). Tu i tamo se sjetim tih gumbića...

No nakon par mjeseci, kad se ljudi ufuraju, ove zvjezdice će puno značiti i po njim možeš odmah vidjeti vrijednost komentara koji dobivaš...

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Novi statusi (zvjezdice)

Znači nema nikakve financijske koristi?

Skupim 5 zvjzdica i dobijam 1000 kuna?

 

Pohvalno. Sigurno bolji način od krpelja, ušiju te ostalih parazita.Namigiva

Ima li život smisla,ako ne vraćaš kredit?
 
19 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Novi statusi (zvjezdice)

Sve je kristalno jasno i ok!

 

Samo imam jedno pitanje.

Dali može slabija aktivnost odnosno rijeđe prijavljivanje na forum utjecati na smanjenje broja zvijezdica?

Ako sam ti pomogao svojim postom, slobodno klikni na gumb HVALA! :)
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Novi statusi (zvjezdice)

Odlična zamjena!

MSN i e-mail - drazen016@net.hr
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: Novi statusi (zvjezdice)
Proz0r kaže...

 Btw imate li u planu sada objaviti kako bi isli rankovi da ste ostali na brojanju postova? :)

 Budemo, ali ne još... Uskoro.
Sused kaže...

Podržavam ideju, no smatram da je potrebno sada neko vrijeme da se svi na to priviknu... Još mnogi ljudi ne koriste uopće gumbiće ispod postova jer nisu navikli na to (ja sam među njima...). Tu i tamo se sjetim tih gumbića...

No nakon par mjeseci, kad se ljudi ufuraju, ove zvjezdice će puno značiti i po njim možeš odmah vidjeti vrijednost komentara koji dobivaš...

 Ti gumbići imaju dosta veze sa zvjezdicama, odnosno statusom. Polako, bude sve došlo na svoje mjesto.

Najvažnije je da sada više nitko nema izravan i koliko-toliko shvatljiv motiv za nabijanje broja postova na silu.
16 godina
moderator
offline
RE: Novi statusi (zvjezdice)
Bellatrix kaže...

Dali može slabija aktivnost odnosno rijeđe prijavljivanje na forum utjecati na smanjenje broja zvijezdica?

Ne direktno, no kako je broj zvjezdica relativan, ako drugi napreduju, a ti stagniraš, onda će efektivno broj tvojih zvjezdica pasti.
No to nije toliko izraženo da bi se trebao jako zabrinjavati.
Domagoj
15 godina
online
Novi statusi (zvjezdice)

Dobra stvar.:thumbsup:Cool

 

EDIT:

Što se tiče neprijavljivanja na forum,odnosno pisanja na istom.

Ima ljudi koji su spriječeni dolaziti(terenski posao i sl.) povremeno i po tjedan dana,

mislim da bi se i to trebalo uzeti u obzir.Znači,vidjet uzorak u kojim intervalima korisnik dolazi i

adekvatno tome ne ukidat zvjezdicu.Nadam se ipak da su ti intervali promjene ranka

malo duži,a ne na dnevnoj ili tjednoj bazi.

http://s2.ba.bitefight.org/c.php?uid=94118
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.5.2009 21:43 (fromcelltohell).
Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Novi statusi (zvjezdice)
Miro kaže...
  Ti gumbići imaju dosta veze sa zvjezdicama, odnosno statusom. Polako, bude sve došlo na svoje mjesto.
  Pa to mi je i jasno, zato sam napomenuo da ove zvjezdice neće funkcionirati u potpunosti kako bi trebale dok se ljudi ne naviknu pritiskati gumbiće...
Al ideja je odlična i s vremenom će zasigurno uspjeti izfiltirati kvalitetnije korisnike od spamera i neznalica... 
15 godina
neaktivan
offline
RE: Novi statusi (zvjezdice)
torrente kaže...

Znači nema nikakve financijske koristi?

Skupim 5 zvjzdica i dobijam 1000 kuna?

 

Pohvalno. Sigurno bolji način od krpelja, ušiju te ostalih parazita.Namigiva

 slazem se s torrente :D 5 zvjezdica i dobijes neku komponentu na dar :D hhehe ma zezam se ovo je odlicno svaka cast.....Poljubac
Kada se kunem majkom možda lažem, ali kada se kunem ocem govorim istinu, majke mi!
16 godina
offline
Novi statusi (zvjezdice)

Dobra zamjena za ove male zivine :)

People who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do.
 
1 3 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Novi statusi (zvjezdice)

Zaista odlična zamjena.. da mi je vidjet tu formulu koja donosi određene zvjezdice ;D

Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Novi statusi (zvjezdice)

Da. A ima i dosta aspekata koji su navedeni a da utječu za napredovanje kroz zvijezdice tako da to mora biti kvalitetno izračunato. Momci se stvarno trude i nalaze efektivne načine za poboljšanje kvalitete foruma u svakom njegovom smislu

Stoga, svaka čast admini!

Ako sam ti pomogao svojim postom, slobodno klikni na gumb HVALA! :)
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Novi statusi (zvjezdice)

Od krpelja do zvijezda... Smijeh Odlična zamjena.

Area-51 m15x
 
6 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Novi statusi (zvjezdice)

Super je bez parazita i insekata, a sada su i spammeri i trolovi izgubili želju za životom Smijeh

Jaunty user :)
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Novi statusi (zvjezdice)

zakon ideja...sviđa mi se Osmijeh

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Novi statusi (zvjezdice)
nedIm kaže...

Super je bez parazita i insekata, a sada su i spammeri i trolovi izgubili želju za životom Smijeh

 ..ja sam izgubio želju za životom kad sam vidio da imam praznu zvjezdicu,kako je moguće toliko parametara kontrolirati automatski,ili će moderatori imati pune ruke posla?
16 godina
neaktivan
offline
Novi statusi (zvjezdice)

puna zvjezdica više ili manje onome ko otkrije kako sustav funkcionira (u detalje)? Cool

a bio sam biljna uš :(
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Novi statusi (zvjezdice)
(s)izgoreo kaže...

puna zvjezdica više ili manje onome ko otkrije kako sustav funkcionira (u detalje)? Cool

 kolko sam ja skuzil, uzima neki average od koliko mjeseci registrirano, vrijeme provedeno na forumu, broj postova, broj thumb upova i downova itd. Takve neke stvari.
People who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do.
16 godina
moderator
offline
RE: Novi statusi (zvjezdice)
fromcelltohell kaže...

Što se tiče neprijavljivanja na forum,odnosno pisanja na istom.

Ima ljudi koji su spriječeni dolaziti(terenski posao i sl.) povremeno i po tjedan dana,

mislim da bi se i to trebalo uzeti u obzir.Znači,vidjet uzorak u kojim intervalima korisnik dolazi i

adekvatno tome ne ukidat zvjezdicu.Nadam se ipak da su ti intervali promjene ranka

malo duži,a ne na dnevnoj ili tjednoj bazi.

Bez brige.
Domagoj
15 godina
online
RE: Novi statusi (zvjezdice)
Sused kaže...

Al ideja je odlična i s vremenom će zasigurno uspjeti izfiltirati kvalitetnije korisnike od spamera i neznalica... 
 Što ne valja sa neznalicama? Pa,ovdje puno ljudi dođe tražit riješenje baš zbog toga što mogu očekivati konkretnu pomoć od znalaca.
Znači,da nije neznalica,koja svrha bi bila znalcima na ovom forumu ako se prisjetimo da i rankovi ovdje uključuju pomaganje drugima kao
jedan od faktora rankiranja.I,nije sramota biti neznalica,nitko se nije rodio naučen.Ja,osobno sam sve što znam(ne znam puno,ali nisam neznalica)
naučio sam jer me je zanimalo.Htio sam i pitat često za pomoć,ali moji frendovi koji"znaju" su me otkantavali,nisu imali volje,vremena i živaca pomoći.
I ne sramim se pitati za pomoć,ako nešto ne razumijem ili ne znam,a niti ću odbit pomoći nekom tko je,kako velimo neznalica.
http://s2.ba.bitefight.org/c.php?uid=94118
15 godina
neaktivan
offline
Novi statusi (zvjezdice)

Mislim da bi ovo uspjelo modovi trebaju imati jako puno uticaja na status.

i ja imam 1.5 zvjezdicu, a pojedini nabijači postova (valjda će sad prestat...)

3.5?! A neki likovi koje nikada do danas nisam vidio na forumu, a regali su se

prije godinu imaju po 2-3 zvjezdice... Super bi bilo kada bio ovo bilo najmanje

povezano sa brojem postova i stažem jer ima ljudi koji su na forumu tek

mjesec-dva a mnogima su pomogli i imaju pola zvjezdice kao ti...

Jaunty user :)
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.5.2009 22:14 (nedIm).
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: Novi statusi (zvjezdice)
(s)izgoreo kaže...

puna zvjezdica više ili manje onome ko otkrije kako sustav funkcionira (u detalje)? Cool

Ne moraš se niti truditi, foruma je presložena da bi ju itko ručno išao računati, a kamoli pogodio.
Domagoj
16 godina
offline
Novi statusi (zvjezdice)

A mogli ste ipak ostavit "bube", ali samo promijenit način na koji se dobivaju.  Npr. 1 zvjezdica biljna uš, 2 krpelj itd. kako je već išlo, naravno i na "praznoj" odnosno polovičnoj zvjezdici da se dobije drugi naziv da to bude malo gušće... Osmijeh

"Ljudi seru govna, pčela sere med!"
Moj PC  
3 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice