Božićni header - natječaj

poruka: 102
|
čitano: 22.930
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Bug Logo, Božićni header - natječaj 2010
14 godina
neaktivan
offline
RE: Božićni header - natječaj
dncrmt kaže...

Imam ideju.Da  netko napravi neku skriptu ili u Flashu pahuljice koje će padati po banneru ili po cijelom ekranu.Mislim da bi to bilo odlično.Što ostali misle?

 

 

Evo moj pokušaj,Napravit ću još par verzija čim smognem vremena.

 

 

taj je odličan, fenomenalno, no fali ti još jedna crvena kapica :) sa desne strane na ćošku "bug online forum"

NOBODY wants you, NOBODY loves you, NOBODY misses you, NOBODY needs you, NOBODY cares about you, NOBODY makes you happy, dont cry My name is NOBODY!!!
15 godina
offline
Božićni header - natječaj

super ideja,nadam se da ce urednici odabrati jedan:D

okusat cu se i ja kad nadem vremena:(

SAMI PROTIV SVIH!!!! ARMADA RIJEKA!!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Božićni header - natječaj

Ima li tko da stavi šeširić sa strane?

NOBODY wants you, NOBODY loves you, NOBODY misses you, NOBODY needs you, NOBODY cares about you, NOBODY makes you happy, dont cry My name is NOBODY!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Božićni header - natječaj
dncrmt kaže...

Imam ideju.Da  netko napravi neku skriptu ili u Flashu pahuljice koje će padati po banneru ili po cijelom ekranu.Mislim da bi to bilo odlično.Što ostali misle?

 

 

Evo moj pokušaj,Napravit ću još par verzija čim smognem vremena.

 

 

Predobra ideja. Bilo bi dobro kad bi te pahuljice padale samo unutar plave trake, i tako bi polako popunjavale traku sve dok ne dođe do vrha, i onda bi opet padalo ispočetka

Klikni HVALA, tvoj jedan klik meni puno znači!
15 godina
neaktivan
offline
Božićni header - natječaj

pohvale za temu, i lijepo je što imamo i podršku "glavnih" :)

moje mišljenje je da netreba nešto komplicirano, najbolje bi bilo po meni neka simbolična promjena, kao npr. kapica u rambovom primjeru, dnrct-ovo je isto super, no ne treba sad radit remek dijela i igrat se sa 100 stvari u photoshopu ko u pak1-ovom primjeru. eto pozz :)

My mom thinks I'm special!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Božićni header - natječaj

Bustin at people who said my name in vain, I got no time for them tricks, I'm heavy in the game!!! I wanna be a baller, please, But the bitches and the liquor keep on callin me...
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.12.2009 9:53 (Smooth Operator).
 
53 0 hvala 5
14 godina
neaktivan
offline
RE: Božićni header - natječaj
Smooth Operator kaže...

Mislim da je ovaj najbolji do sad :))

NOBODY wants you, NOBODY loves you, NOBODY misses you, NOBODY needs you, NOBODY cares about you, NOBODY makes you happy, dont cry My name is NOBODY!!!
16 godina
moderator
offline
RE: Božićni header - natječaj

A što s onima koji imaju ekran širi od 950px, koliko je tvoja slika?

Domagoj
15 godina
neaktivan
offline
RE: Božićni header - natječaj
Domagoj kaže...

A što s onima koji imaju ekran širi od 950px, koliko je tvoja slika?

Kako hoćeš šefe?! Hoćeš repeat po x pozadine, pa da da uklopim ljepše središnju sliku?! Hoćeš flash di pada snijeg? Hoćeš odvojeno desnu i lijevu sliku, repeat po x-u, javscript di pada snijeg?!

 

Fino napiši šta treba, ovo, što Miro je naveo je nedovoljno. Barem za mene.

Bustin at people who said my name in vain, I got no time for them tricks, I'm heavy in the game!!! I wanna be a baller, please, But the bitches and the liquor keep on callin me...
16 godina
moderator
offline
RE: Božićni header - natječaj
Smooth Operator kaže...
Domagoj kaže...

A što s onima koji imaju ekran širi od 950px, koliko je tvoja slika?

Kako hoćeš šefe?! Hoćeš repeat po x pozadine, pa da da uklopim ljepše središnju sliku?! Hoćeš flash di pada snijeg? Hoćeš odvojeno desnu i lijevu sliku, repeat po x-u, javscript di pada snijeg?!

 

Fino napiši šta treba, ovo, što Miro je naveo je nedovoljno. Barem za mene.

Nećemo Flash niti JavaScript, sve ostalo može. Slika ti je super, samo nisi mislio na taj detalj, na koji je Miro glasno i jasno skrenuo pozornost.

Domagoj
15 godina
neaktivan
offline
RE: Božićni header - natječaj
Domagoj kaže...

Nećemo Flash niti JavaScript, sve ostalo može. Slika ti je super, samo nisi mislio na taj detalj, na koji je Miro glasno i jasno skrenuo pozornost.

Dobro, ali onda mi ne ostaje puno mjesta za nešto raditi... Pozicija i veličina logotipa ostaje ista, znači, smo tu mogu da radim nešto?! Jer gdje god napravim neće valjati. Jedino da nadodaš u css-u skroz desno i  skroz lijevo css za slike, i odrediš veličinu. Jer nemam gdje to raditi. Na sredini(desno od logo-a) moram ostaviti 728px, tu bi repeatao x, jedino mi ostane prostora za skroz desno?!

 

Ili ja vas ne kužim?! Može li mi neko grafički objasniti di mogu manipulirati headerom?! :confused:

Bustin at people who said my name in vain, I got no time for them tricks, I'm heavy in the game!!! I wanna be a baller, please, But the bitches and the liquor keep on callin me...
15 godina
neaktivan
offline
RE: Božićni header - natječaj

Napravi odvojeno ova tri elementa. Element A neka bude fiksiran za lijevu stranu prozora, a element C za desnu. Element B bi se onda duplicirao koliko god je to potrebno.

 

Sada dolazimo do problema da bi se pahuljice mogle prepoloviti, tj. da element C pokrije element B na taj način da se vidi samo pola pahuljice. Ovo bi se moglo riješiti tako da se lijeva strana elementa C pretapa u alpha kanal do 100% prozirnosti.

 

Drugi način je da element B bude ogroman, toliko da zadovoljava sve monitore, a na manjim monitorima višak se jednostavno ne bi prikazivao.

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.12.2009 12:12 (andy0101).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Božićni header - natječaj
andy0101 kaže...

Napravi odvojeno ova tri elementa. Element A neka bude fiksiran za lijevu stranu prozora, a element C za desnu. Element B bi se onda duplicirao koliko god je to potrebno.

 

Sada dolazimo do problema da bi se pahuljice mogle prepoloviti, tj. da element C pokrije element B na taj način da se vidi samo pola pahuljice. Ovo bi se moglo riješiti tako da se lijeva strana elementa C pretapa u alpha kanal do 100% prozirnosti.

 

Drugi način je da element B bude ogroman, toliko da zadovoljava sve monitore, a na manjim monitorima višak se jednostavno ne bi prikazivao.

Napraviti ću ja na taj način, kad mi neko od BUGovaca kaže da je to ok. Uostalom, nisi mi ništa rekao nova, ja sam već to postao u prethodnom postu.

Bustin at people who said my name in vain, I got no time for them tricks, I'm heavy in the game!!! I wanna be a baller, please, But the bitches and the liquor keep on callin me...
15 godina
neaktivan
offline
RE: Božićni header - natječaj
Smooth Operator kaže...

Napraviti ću ja na taj način, kad mi neko od BUGovaca kaže da je to ok. Uostalom, nisi mi ništa rekao nova, ja sam već to postao u prethodnom postu.

Sorry, preletio sam preko posta pa nisam vidio da si već to rekao.

 

Ne znam zašto ti ne bi rekli da je OK. Flash i javascript su odbili zato što težimo jednostavnosti, ali ovo mi se čini super, i nije tehnički zahtjevno.

 

Domagoj kaže...

Nećemo Flash niti JavaScript, sve ostalo može.

Sve ostalo može Namigiva

 

Mislim da nema drugog načina da se to postigne osim odvojenih slika. Header je trenutno širok 1 px i rasteže se do kraja pa za njega nije trebalo ovo izmišljati.

15 godina
neaktivan
offline
Božićni header - natječaj

Nek se definiraju veličine te 3 slike. Dakle veličina slike lijevo, repeat x u sredini i veličina slike desno. Ja neznam kako bi drukčije. Ne vidim kako napraviti "dobru" sliku da se ponavlja po x-u, da zadržim veličinu logo-a, pa da u njem nešto crtam. Trebate jedan dio dati za crteže.

 

/* uvijek žalim što se ne bavim dizajnom. Obožavam to raditi. DAMN!

Bustin at people who said my name in vain, I got no time for them tricks, I'm heavy in the game!!! I wanna be a baller, please, But the bitches and the liquor keep on callin me...
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.12.2009 12:59 (Smooth Operator).
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Božićni header - natječaj

Sad na ovu sliku stavite u sredini djeda mraza kako leti Osmijeh

 

I imate lijep header.

Prepolovit ću pučanstvo jer ne volim kretene
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Božićni header - natječaj

evo moj pokušaj:

i evo full size:

http://i46.tinypic.com/2vm62l3.jpg

Dočekali...10.11. The MW2
Moj PC  
16 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Božićni header - natječaj

Savjet za ubuduće: spremaj u PNG format, kasnije je lako konvertirati u JPEG. Natrag u PNG ne možeš jer se izgubi kvaliteta. LINK

 

U kojem god programu radite, koristite što više layera da je kasnije lakše editirati.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Božićni header - natječaj
andy0101 kaže...

Savjet za ubuduće: spremaj u PNG format, kasnije je lako konvertirati u JPEG. Natrag u PNG ne možeš jer se izgubi kvaliteta. LINK

 

U kojem god programu radite, koristite što više layera da je kasnije lakše editirati.

imam u psdu, stavit ću onda i png

 

edit:

http://i47.tinypic.com/zn2cz4.png

Dočekali...10.11. The MW2
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.12.2009 22:32 (djdomi).
15 godina
neaktivan
offline
Božićni header - natječaj

Malo sam razmišljao, pa sam napravio novi header, uplodirao psd za ljude koji bi htjeli uređivati ovo. Slika ide s lijeva na desno, što ide više desno, to sitnije pahuljice, a slika za repeat, sadrži sitne pauhuljice, pa se ne bi trebalo skužiti.

 

edited: Slika di je uklopljen header je na širini mog monitora, 1400px.

 

DL .psd

Bustin at people who said my name in vain, I got no time for them tricks, I'm heavy in the game!!! I wanna be a baller, please, But the bitches and the liquor keep on callin me...
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.12.2009 10:57 (Smooth Operator).
 
23 0 hvala 2
16 godina
neaktivan
offline
Božićni header - natječaj

Jedan brzinski.

Samo logo, za sada.

What is the purpose of life? -It ends.
 
9 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Božićni header - natječaj

http://i46.tinypic.com/34gu2at.png

 

Nešto jednostavno...

 

Simple Simple
scio me nihil scire!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Božićni header - natječaj
dncrmt kaže...

Imam ideju.Da  netko napravi neku skriptu ili u Flashu pahuljice koje će padati po banneru ili po cijelom ekranu.Mislim da bi to bilo odlično.Što ostali misle?

 

 

Evo moj pokušaj,Napravit ću još par verzija čim smognem vremena.

 

 

Nebi baš volio da mi pahuljice konstantno padaju po ekranu dok sam po forumu, no po banneru, to već može.

“Herb is the healing of a nation, alcohol is the destruction.” - Bob Marley ┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
15 godina
protjeran
offline
RE: Božićni header - natječaj
eRasmos kaže...

http://i46.tinypic.com/34gu2at.png

 

Nešto jednostavno...

 

Možda bi trebalo malo više istaknuti BUG-ov logo. Inače super...

Pala bomba u rodilište. Sad ima duplo više djece. /////// Vrijeme je relativan pojam. Zavisi sa koje strane WC-a se nalaziš.
16 godina
neaktivan
offline
Božićni header - natječaj

Par novih:

 

 

1.

 

2.

 

Nova Nova
3.

 

Nova Nova
4.

What is the purpose of life? -It ends.
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.12.2009 20:00 (D4RKL1NG).
 
23 0 hvala 0
15 godina
offline
Božićni header - natječaj

Evo i mojih...

Moj PC  
8 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Božićni header - natječaj

Malo je i mene ulovio božićni ugođaj Osmijeh

 

 

Logo Logo
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.12.2009 11:35 (struja).
 
2 6 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Božićni header - natječaj
Srednji kaže...

Evo i mojih...

Nisam siguran da ovo bude prošlo, ali svakako imaš moj glas :)

Davorka Ručević - Kasandra... forever :)
15 godina
neaktivan
offline
RE: Božićni header - natječaj

evo jedna idejica..

izgled izgled
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.12.2009 14:54 (bed).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Božićni header - natječaj
bed kaže...

evo jedna idejica..

Zahtjeva malo više učitavanja, i nekima će tražiti instalaciju "flash"

NOBODY wants you, NOBODY loves you, NOBODY misses you, NOBODY needs you, NOBODY cares about you, NOBODY makes you happy, dont cry My name is NOBODY!!!
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Bug Logo, Božićni header - natječaj 2010
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice