Velika dvojba, novi Playstation ili rabljeni PC?

poruka: 50
|
čitano: 16.778
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Velika dvojba, novi Playstation ili rabljeni P
Svašta se danas svrstava u gaming kategoriju, integrirana grafa i gaming. Odi u temu sastavljanja konfiguracija i tamo će ti se složiti konfa za gaming, ne očekuj nove komponente za 2k kuna.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
15 godina
odjavljen
offline
Velika dvojba, novi Playstation ili rabljeni PC?

Bez 4k kuna ništa od igranja novijih naslova (to su nove komponente sa garancijom). I bar 1000kn za monitor, mada bi mogao ubosti kakav polovni 19" TN LCD na njuškalu za male novce.

 

A ako ti se da zaebavati po oglasima, vozit se vamo-namo radi isprobavanja komponenti i strepiti hoće li "100% ispravna" grafička krepati nakon 2 tjedna, samo daj.

 

"Gaming" PC od 2k kuna sa integriranom grafikom je gaming samo na papiru. U tom slučaju radije kupi PS3/4.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Velika dvojba, novi Playstation ili rabljeni P
I nikad ne gledaj slozene konfiguracije na popustu ili posebnoj ponudi, obicno su to konfe koje stoje u skladistu neko vrijeme (jer ih nitko ne zeli kupit) i uvijek imaju neku manu koju za cudo ovdje su naveli (intergrirana grafa) ma da nisam bas sad deteljno gledao ali ako ima pcie da se tu nesto nac za oko 800-900 kn vrijedno razmatranja sto se tice grafe ( osim ako zelis vrtit crisis 3 na ultra)
Kupi podlogu igraj se malo i kad skupis para uzmi grafu jebiga...
Ili ps4... tesko ti je ista predlozit jer je 2000 kn mali budjet za gaming, ok taj pc je neki entry lvl gaming (znam grafa je u k****) ali mogo bi mozda neke naslove par godina stare vrtit sa okej "eye candy
Bilo kako bilo mozda da razmislis o rabljenim stvarima pa se vise usrecis... ima tu dosta ljudi ako nedaj boze ti se nes sj**e da ti pomognu oko savjeta sa popravcima....
Ja sam riskiro prosle godine sa rabljenim kompom za 2500kn imas pod moj pc pa vidi sta sam dobio
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Velika dvojba, novi Playstation ili rabljeni P
Za cca 1600kn dobis h110,g3900, 8gb ddr4, 1tb hdd, obično kućište i onda nadjes neko napajanje na njušci za 200kn, znalo se naći forton hexa 400w, i grafa hd 7850 2gb i bez beda možeš pokrenuti i novije igre na med detaljima. Monitor nisam računao, ali za prvu ruku će u tv poslužiti, ja sam prije 2god kupio Acer 24" za 500kn, tak da bi se moglo naći jako jeftino i to je neki minimum za gaming.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
14 godina
offline
Velika dvojba, novi Playstation ili rabljeni PC?

Uhvati se ti posla, a ne joysticka, momčino.

 
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Velika dvojba, novi Playstation ili rabljeni P

Kakav savjet nakon sto prvi put u zivotu odlucim kupiti PS, neki po cijele dane igraju igrice za racunalom,internetom Playstationom...a ja si zelim kupit nesto za povremeno igranje, koje bi mi sluzilo za odmor i kad bi imao stalan posao, a ne da cijelo vrijeme visim za time!

Samsung Galaxy S7 32GB black onyx
7 godina
neaktivan
offline
Velika dvojba, novi Playstation ili rabljeni PC?

Za povremeno igranje, najbolja investicija je PS3 sa jailbreakom. Na njuskalu se nude za manje od 1500 kn.

 

Primjer jendog oglasa za PS3

Playstation 3 slim 320gb, CFW, modificiran, jailbreak

Rade sve igre izašle do sada
U paketu konzola, gamepad, usb kabl za punjenje gamepada, hdmi, kabel od struje, upute za korištenje.
Instalirano 23 igre, svi top naslovi: GTA5, fifa17, pes17, nba2k17, grid autosport, far cry 4, mortal kombat, metal gear solid 5, god of war, ufc, cod, minecraft...
Instaliran program za gledanje svih multimedijskih datoteka muvian, instaliran control fan za kontrolu ventilatora po vlastito

 

Nema tog racunala koji se moze nositi sa ovom cijenom. Da ne spominjem izbor igara :-)

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.12.2016 22:42 (raguseo).
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Velika dvojba, novi Playstation ili rabljeni PC?
Po meni ti je najbolja opcija PS3 Slim sa modifikacijom ( ni u kom slučaju uzimat 12GB, mada mislim da takvih slim niti nema), čisto zbog toga jer vidim da si na "knap" sa novcima, a igrice za PS4 ti baš i nisu povoljne. Daš 1500-1800 kuna, i nemaš nikakvog troška za igrice.
Kupnja novog pa ugradnja Cobre ti ne bi preporučio jer je prekomplicirano ( čitaj preskupo).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Velika dvojba, novi Playstation ili rabljeni PC?

Evo mene opet nakon nekog vremena.

Od kupnje PC-a sam odustao jer mi je na stolu dovoljan laptop i zelim vise prostora, a ne da mi debeli crt monitor jos zauzme pol stola,a i glupo mi kupovat novi komp samo za igrice a igrat to na starom monitoru, bolje mi je dozivljaj na vecem TV-u.

 

Na ekupi se pojavio jedan LED TV 55cm i ono, pratio sam ga pratio, proda se, stignu nove zalihe i opet se proda.

Kazu mi da ga vise nece imat u ponudi i opet ga stave u ponudu ovaj tjedan, ja brze narucim iskoristim kupon i dobijem TV za 799kn :)

TV sada imam, to je rješeno. Sad sam u potrazi za plejkom.

Htio sam kupiti PS 4 Slim, ali ipak...igre su dosta skupe,preskupe...a koliko mene igrice zanimaju to je uglavnom GTA 4/5,Need for speed i nesto slicno sa autima, tako da sam ipak odlucio da uzmem PS3 Super Slim.Igre su jeftine,pun ih je oglas, nadu se za stotinjak kuna, jedino sto mozda necu imat PS sa garancijom, ali mozda se nadje neki koji i ima.

Zanima me znaci model sa 500GB, tj.posljednji koji je izasao od trojke, cak ih ima u izdanju sa GTA V tako da pikiram na to.

Eh sad, neke stvari koje me jos zanimaju su:

 

1.Spajanje PS na TV sa standardnim kabelom koji se dobije u paketu:

Koliko sam shvatio, jedan dio kabela ide u PS a drugi dio sa onim cincevima u boji ide u TV AV izlaze u boji.

Ovaj LCD nema te izlaze za spajanje tako da bih ja tu trebao kupiti RGB ili RCA Scart mali uredaj kao na ovoj slici dolje.

Jesam li dobro rekao? Ispravite me ako griješim.

 

2.Spajanje preko HDMI kabla.

Znaci tu samo trebam kupiti HDMI m to m kabel, spojiti na HDMI izlaz PS-a i TV-a i to je to.

 

Eto, kupnjom trojke necu preci buđet koji sam mislio dati, a naravno i uštedjeti neke novce.

Valjda mi uleti nešto ok kao ovaj TV.

Samsung Galaxy S7 32GB black onyx
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.12.2016 0:36 (mp3david).
Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Velika dvojba, novi Playstation ili rabljeni PC?

Spajanje preko RGB scart/cinch adaptera ti nebih preporucio jer je kvaliteta slike blaga receno katastrofa naspram HDMI-a (u to sam se osobno uvjerio dok sam imao PS3). Tako da svakako idi HDMI opciju, neisplati se stedjeti na cijeni tog kabla.

 

edit:

svakako si uzmi modificiranu slim verziju konzole sa sto vecim diskom (vidim da ih ima hrpa na njuskalu, da se naci za 1300-1500kn)

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.12.2016 4:45 (BMW M5 E39).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Velika dvojba, novi Playstation ili rabljeni P
mp3david kaže...

Nebih htio na rate, trenutno ne radim, tesko je ovdje u Slavoniji naci posao osim sezone.

A vec sam dosta para potrosio i na laptop,uredenje sobe,kupnju auta,popravci,registracija..pa stvarno dosta para

 

S obzirom da cu se do kraja mjeseca ja uzasno stalno premisljati i tko zna sta cu jos na kraju kupiti...

Sad eto mi se cini da mi PS3 Super Slim onda mozda i nije najbolji izbor, zato jer sam malo na nasem Game portalu pratio situaciju sa igrama, i gledao koje su mi zanimljive, i nisu sve podrzane za PS3, iako je on izasao 2012.te, a ocito da to sto je ta verzija PS najnovija od trece generacije ocito ne znaci da ce biti igara posebno za njega ,kad se sve gleda samo za brojcanu verziju PS-a a ne ne za svaku verziju koja je dodatno izasla.

Onda bolje kupiti nesto cime cu biti osiguran na duzi period.

No u slucaju da bih uzeo PS4 Slim,za recimo dvije milje, onda bih dao bar jos milju za najosnovniji Vivax ili Philips ili neki Sencor FULL HD TV,no to sve eto ovisi koliko para budem imao do kraja mjeseca za izdvojiti.

Kad to sve zaokruzim ispada da cu potrositi 3000kn sigurno..eh sada,ako bih vec dao toliko para, onda za te pare vjerujem mogu naci i neko bolje PC kuciste...pa eto, kome se da zezati sa mojim pitanjem,neka mi preporuci.

U slucaju da uzmem PC, to bi onda trebalo biti trgovine tipa Emmezeta,Centro,Centar tehnike,Links,Chipoteka,HG Spot,Tehnomarket,Elipso,i nasao sam neku Zelda trgovinu u Osijeku, dakle da mi je tu blizu u gradu Osijeku,a jos bolje ako imaju Webshop.

Znam da sam rekao da mi PC ne treba,ali kad je vecinu igara bolje igrati na PCu nego PSu

 

update:

Sad sam malo proucavao cijene i nasao sam u Centro jedan komp za 2299kn a spada u kategoriju gaming dok je u mikronisu 2184kn.

A cijene tog racunala se krecu cak i preko 3milje,sta mislite.

https://www.centro.hr/extro-moba-amd-a8-x4-7600-3-80ghz-8gb-1tb-dvdrw-amd-radeon-r7-freedos.aspx

 neces se ti naigrat sa takvim pc-om....novije igre mozes zaboravit, igrat ces igre ko one na ps3.... bolja solucija za taki mali budget ps4, ako hoces komp povecaj budget

battletag:MasnaKrvavic#2275
8 godina
odjavljen
offline
Velika dvojba, novi Playstation ili rabljeni PC?

kupi PC, kad odrasteš (čitaj nađeš posao) bit že ti žao love koju ćeš sad dati za konzolu

Cijenite više pitku vodu.
 
3 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Velika dvojba, novi Playstation ili rabljeni P
Ma nije mi zao dat milju kuna, mal vise za Ps3 super slim od 500gb, pa u zivotu nisam nesto puno igro igrice, a frendovi svi non stop kompjutor, plejka, PES, FIFA...stalno nesto igraju, ja nikad nista.
Pa stvarno sam se i ja zazelio necega da imam.
Naso sam si oglase spremio ih, pa se bum iduci tjedan javio jer sad nista me radi do utorka.

Dakle onda kupujem HDMI kabel za povezivanje.
I mozda piknem koju konzolu koju prodaje neki servis pa mi daju neku garanciju od njih, neznam vidjet cemo iduci tjedan.
Samsung Galaxy S7 32GB black onyx
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Velika dvojba, novi Playstation ili rabljeni P
Ma nece mu bit zao para za konzolu, jedna prednost konzole je da se ne moras bojati imas li dovoljno dobru grafu ili proc za igranje... sa tin budjetom je najbolje uzet konzolu.
(Makar se pc malo po malo moze upgrade-at, ali sa tim budjetom ce morat igrat tetris na pcu dok ne nabavi bolje komponente)
Bravo za tv, nekada se isplati cekat da bude akcija ;)
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Velika dvojba, novi Playstation ili rabljeni PC?

Konacno sam odlucio da kupim PS3, tako njuskam po oglasima i naidem na jednu PS trgovinu servis itd...

Odlucim kupiti PS3 Ultra Slim, posalju oni postom i sjebu mi naruđžbu.

Poslali mi Slim model umjesto Ultra Slima.

Naravno žalio sam se i priznali su grešku jer sam im u meilu jasno napisao da želim Ultra Slim.

Cijena Slima je opet ista,mozda cak i skuplja od Ultra Slima, pa sad neznam jel da ga mjenjam za Ultra Slim ili ne.

Vec sam si instalirao GTA V i malo igrao, imam garanciju godinu dana u toj trgovini, a pozivom su mi rekli da ako se kojim slucajem desi da mi se za 11 mjeseci pokida ova plejka, imam pravo i onda mjenjati za Ultra Slim.

Htio sam najnoviju verziju trojke ali eto i ova sada radi, odlicno je stanje iako je rabljeno, ali nemoš vjerovat da su mi uspjeli poslat krivo.

Donedavno su imai akciju Ultra Slima 500GB i GTA V za 1599kn,  sada je bilo za 1199kn + igra po izboru, tako da opet sam na istom, prošao sam jeftinije.

Pa da čujem vaša mišljenja..cisto tako malo...

 

Samsung Galaxy S7 32GB black onyx
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Velika dvojba, novi Playstation ili rabljeni P
Da ne otvaram novu temu, mući me ista dilema.
Već nekoliko mjeseci razmišljam o upgrade PC-a, što povlači i kupovinu novog monitora (na ovom imam samo VGA ulaz).

Da li mi se više isplati uzeti novi monitor i PC ili novi monitor i PS4 Pro?

Hvala!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Velika dvojba, novi Playstation ili rabljeni PC?

S obzirom na trenutnu cijenu grafa više se isplati PS4pro, ako te zanimaju PC eksluzive onda PC...ako pričekaš par mjeseci da se situacija sa grafama normalizira onda opet PC, iako je tu teško vagati o isplativosti. Ako ti se igraju PS4 eksluzive onad PS4.

 

Probaj prodati trenutni PC pa vidi onda sa čime raspolažeš.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Velika dvojba, novi Playstation ili rabljeni PC?

Nisam fan konzola,ali moja ti je preporuka da si uzmes PS4.Cak se nadje PS4+igrica Uncharted 4 ako se ne varam,za 2800kn.A sad sve ovisi o tebi kakve igre volis.Ako volis stila GTA,FIFA i opcenito sportske igre,konzola je odlican izbor.Ako volis BF/COD stil igre,PC je bolji.Jedino sto si plitak sa novcem,tako da PC ne dolazi u obzir.Da se radi o nekakvih 5000kn,PC daleko bolji izbor od konzole.

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.7.2017 14:03 (Endymon).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Velika dvojba, novi Playstation ili rabljeni P

Dva faktora su veoma bitna: Da li vise volis PC ekskluzive ili imas zelju igrati PS4 i konzolaske ekskluzive. Ili na cemu ti je lagodnije igranje i lakse, igara koje izlaze na obje platforme. Naprimjer FPS igre (ako ih planiras igrati naravno).

Skontaj se po ovome pitanju, izvagaj gdje ima vise igara za tebe i boljih i kako zelis igrati.

 

Drugi faktor je finasijski, tj. da li piratiziras igre za PC, te da li ce ti predstavljati problem kupovina igara za PS4.  Mada se i ovo moze rijesit bez problema kupivna koristenih akaunta, polovnih igara i slicne solucije. 

 

Generalno gledaju naravno da ti se vise isplati upgrade PC-a i novi monitor, nego novi monitor i PS4 Pro. Zasto novi monitor i PS4 Pro? Jedino ako ne planiras monitor koristiti kao tv za PS4.

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.7.2017 14:05 (dzelo).
14 godina
offline
Re: Velika dvojba, novi Playstation ili rabljeni P
uzeo bih svejedno i monitor jer bih ga koristio i za ps4 - žena često gleda tv navečer pa da se ne kosimo 😀
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice