Wii ili xbox ili ps3

poruka: 79
|
čitano: 34.836
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
RE: Wii ili xbox ili ps3
DhulKarnain kaže...

a po čemu znaš da ćeš u kutiji dobiti xbox sa novom pločom? jel se to može razaznati po nekom serijskom broju ili..?

Po Wattima. Stari X360 ima napajanje 200W. Noviji manje.

14 godina
neaktivan
offline
Wii ili xbox ili ps3

Uvijek se iste igre nabrajaju za taj Wii; Ja se ne sjećam kada sam zadnji put mahao; možeš ako baš hoćeš

 

Meteroid Prime

Super Mario Galaxy

Zack & Wiki

Broken Sword

Resident Evil (Umbrela Chronicles; 4; Archives; ...)

Okami

deBlob

Klonoa

New Super Mario Bros Wii (ove godine; ne može biti promašaj ni da hoće)

The Conduit (na policama ovih dana)

PES 2009 (po mnogima najbolji PES; na Wi-u je specifičan)

No More Heroes

Mad World

Deadly Creatures

Super Paper Mario

Mario Kart

Lost Winds

Little King's Story

Swords & Soldiers

Mario Strikers Charged (Valjda najveća makljaža u multiju ikad viđena; htjet ćeš zatući ovog kraj sebe zaprav')

Boom Blox (Fenomenalno u multiju; po meni nešto najbolje ikad)

Virtual Tennis (upravo izašlo; čuo sam da su ljudi oduševljeni motion plusom i igrom)

Tiger Woods (uz motion plus isto tako izaziva oduševljenja)

Trauma Center

wario Shake (2D rules)

Excite Truck

The Legend Of Zelda

Pikmin

Monkey Island (najavljen; i have my hopes up)

Anno

Tenchu

House Of The Dead

Punch-Out!

.....

 

Virtual Console (ako si malo stariji a nekadašnji vlasnik nintendovih i seginih konzola  i pritom još nostalgičan; Wii je trenutno najbolji emulator)

.....

 

Ja bi ti preporučio da odeš nekom tko ga ima (ako poznaš takve)  i zaigraš malo pa odlučiš.

 

Edit* Tek sam sada videl da je netko nabrajo već igre. Isprike.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.6.2009 22:05 (MrJones).
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Wii ili xbox ili ps3
Independent kaže...
hrvatskafarkasevec kaže...

kak sam i prije reko necu PIRATE...........nego sad sam dobio ponudu za gotovo novi ps3 od 80gb za 2400kn sa garancijom i cod4 pa razmisljam o tome

 

Kupuj PS3, pogotovo ako jos i imas HDTV, imas dosta odlicnih ekskluziva za PS3 (iako imas i na x360 ali vecina igara sa x360 dode na PC). A za Ps3 imas, Metal Gear Solid 4, Little big planet, Killzone, Resistance, Gran Turismo 5(dolazi), Motorstorm, Heavy Rain (dolazi), uglavnom daleko su bolje ekskluzive na PS3 nego na X360 ako se mene pita... 

da znam za sve te igre pratio sam i ja e3....nemam hdtv al bi mogao u bliskoj buducnosti

intel-nvidia :( Forever trusting who we are and nothing else matters
16 godina
neaktivan
offline
RE: Wii ili xbox ili ps3
DhulKarnain kaže...
Anno kaže...

Uzmi x360 . Sa novim Falcon pločama problem pregrijavanja je sveden na 0. Što se tiče pretplate , 240kn za 13mjeseci nije puno kada ima preko 20 milijuna AKTIVNIH  igrača ... xbox live je preje***n .. ako si neko zaigrano djete i oćeš se malo zabavit svakako uzmi wii ... na ps3 ne pomišljaj ako nemaš para i ako hoćeš dobru online uslugu ..

  a po čemu znaš da ćeš u kutiji dobiti xbox sa novom pločom? jel se to može razaznati po nekom serijskom broju ili..?

 

Sve nove konzole dolaze sa Falcon pločom , možeš prepoznat npr. arcade koji ima hdmi ima i falcon ploču. Ili na onoj power brick ( cigli ) moraš imat napajanje 175 W i onda je falcon. A što se tiče ekskluziva , dovoljno je reći Gears of war 2  , Forza motorsport 2 i 3 ( dolazi ) , Fable II , GTA IV Lost and dammned ( uskoro novi DLC ) Metal Gear dolazi na x360 ..  Halo 3 , Halo ODST , Halo reach ... Street fighter IV , Dead rising ( uskoro dolazi drugi ) , Viva Pinata , Ace Combat 6 , dolazi FF 13 sljedeće godine  ..  PGR 3 i 4 , Alan Wake , Mass Effect ( drugi dio dolazi ) .. još neki exclus . naslovi : Castle Crashers , Crackdown 1 i 2 , Halo wars , Lost Odyssey , Ninja Gaiden II , Perfect dark zero , Racer Pro , Saints Row .. a da ne pričam o super dobrim arkadnim igrama i nekim stari xbox naslovima .. itd ..

Xbox 360 - Jump in
15 godina
protjeran
offline
Wii ili xbox ili ps3

sad sam u zelji kupnje neke konzole sad sam izbacio wii i dvoumim se između xboxa i ps3-a,za ps vec skoro znam sve a za xbox bas i ne pa ako mi netko moze odgovorit na par pitanja

 

*kada bi sad kupio novi xbox360 arcade dali bi imao problema sa pregrijavanjem

*dali se u arcade verziju da ugraditi hardisk ,ako da kakav mora bit

*kako placati pretplatu za live

*gdje je najbolje kupovati igre (nikako nebi modao konzolu)

 

 

 *i da dali bi trebala bit neka snizenja za blagdane pa da pricekam

 

hvala

 

prodajem pozivnice za partis
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.10.2009 10:31 (hrvatskafarkasevec).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Wii ili xbox ili ps3

Nebi se arcade grijao ništa više od ostalih.

 

Da možeš ugraditi disk, ali ti je isplativije kupiti odmah verziiju sa diskom jer ne možeš stavljati bilo koji hard, samo onaj original za xbox.

 

Pretplatu za live plaćaš kreditnom karticom izravno ili preko nekih webova koji dostavljaju kodove emailom (ovo drugo ja koristim).

 

Najbolje je kupovati preko ebaya rabljene, a kad ne možeš naći ono što ti treba tu je game.co.uk najjeftinija varijanta (i oni također imaju rabljene).

 

Čekaj blagdane, ništa te ne košta.

 

 

Što se tiče same odluke PS3 vs Xbox.

Ja ću ti reći ovo, i probati biti što objektivniji.

 

PS3 uzmi ako jako voliš igre koje su PS3 ekskluziva, ako ti je jako bitan BluRay i izgled same konzole.

 

Ako ti je bitan dobar online servis, samo igranje i povezanost sa ostalim igračima uzmi xbox, jer bez obzira na to što se plaća nudi puno više od PS3 online servisa.

 

 

Uz to jedan bitan razlog za xbox 360 je taj što ćeš moći igrati sa uber papkom sa BUG foruma koji je poznat pod aliasom Danny_HR.

...O tempora! O mores! (u prijevodu: O temperama i moru)...
15 godina
protjeran
offline
RE: Wii ili xbox ili ps3
Danny_HR kaže...

Nebi se arcade grijao ništa više od ostalih.

 

Da možeš ugraditi disk, ali ti je isplativije kupiti odmah verziiju sa diskom jer ne možeš stavljati bilo koji hard, samo onaj original za xbox.

 

Pretplatu za live plaćaš kreditnom karticom izravno ili preko nekih webova koji dostavljaju kodove emailom (ovo drugo ja koristim).

 

Najbolje je kupovati preko ebaya rabljene, a kad ne možeš naći ono što ti treba tu je game.co.uk najjeftinija varijanta (i oni također imaju rabljene).

 

Čekaj blagdane, ništa te ne košta.

 

 

Što se tiče same odluke PS3 vs Xbox.

Ja ću ti reći ovo, i probati biti što objektivniji.

 

PS3 uzmi ako jako voliš igre koje su PS3 ekskluziva, ako ti je jako bitan BluRay i izgled same konzole.

 

Ako ti je bitan dobar online servis, samo igranje i povezanost sa ostalim igračima uzmi xbox, jer bez obzira na to što se plaća nudi puno više od PS3 online servisa.

 

 

Uz to jedan bitan razlog za xbox 360 je taj što ćeš moći igrati sa uber papkom sa BUG foruma koji je poznat pod aliasom Danny_HR.

jedina ps3 ekskluziva koja me(i mog starog) jako zanima je gran tusrimo 5,pa me zanima kakva je forza mislim da je nedavno izasla nova jel ta igra vise slicna grantusrimu ili nfs(nemislim na shift nego starije)

prodajem pozivnice za partis
16 godina
offline
RE: Wii ili xbox ili ps3
Ne bi znao za forzu jer nisam probao, al znam da su frendovi ludi za njom.

U toj mjeri da je jedan prodao SVE igre koje ima samo da kupi forzu i ne dolazi u napast igrati ostale. LOL
...O tempora! O mores! (u prijevodu: O temperama i moru)...
15 godina
protjeran
offline
Wii ili xbox ili ps3

i imam jos jedno

kada bi kupovao konzolu koji je najbolji ducan tj najjeftiniji

prodajem pozivnice za partis
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Wii ili xbox ili ps3

Ova ponuda mi se čini super.

http://www.links.hr/index.php?option=artikl&id_artikl=650.100.008

 

Ja sam kupio u Vemilu doduše.

 

Ali prije neko vrijeme.

...O tempora! O mores! (u prijevodu: O temperama i moru)...
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Wii ili xbox ili ps3
Danny_HR kaže...

Ova ponuda mi se čini super.

http://www.links.hr/index.php?option=artikl&id_artikl=650.100.008

 

Ja sam kupio u Vemilu doduše.

 

Ali prije neko vrijeme.

nije lose no pricekat cu jos malo pa cu vidjet koju cu verziju uzetvaljda cu moc tu uzet

a ima koja razlika osim hardu i boji u verzijama

prodajem pozivnice za partis
16 godina
offline
RE: Wii ili xbox ili ps3
Hardverski ne.

Sve je u dodatnoj opremi.
...O tempora! O mores! (u prijevodu: O temperama i moru)...
14 godina
neaktivan
offline
Wii ili xbox ili ps3

pozdrav svima

 

ja sam nova na forumu,imam wii konzol pola godine jako malo ga koristim, ustvari nikako kupila sam ps3, da mogu  vise sama daigram zanima, ili preko interneta sa drugima.

wii nemam sa kim da igram pa bi ga prodala , zanima me gdje i kako. Osmijeh 

nela rodic
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Wii ili xbox ili ps3
arakoko kaže...

pozdrav svima

 

ja sam nova na forumu,imam wii konzol pola godine jako malo ga koristim, ustvari nikako kupila sam ps3, da mogu  vise sama daigram zanima, ili preko interneta sa drugima.

wii nemam sa kim da igram pa bi ga prodala , zanima me gdje i kako. Osmijeh 

imas bug mali oglasi

prodajem pozivnice za partis
14 godina
offline
Wii ili xbox ili ps3

blizu sam da narucim x360 preko newegg.com, odlucio sam se za njega citajuci komentare po cijelom netu... jedino me brine RROD, a buduci da ga narucujem iz USA, mislim da garanciju necu dobit. vec sam narucio lap preko njih, i garancija vrijedi samo za USA i Domin.republiku

svejedno, cini mi se ok x360 elite, kosta manje nego u HR

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Wii ili xbox ili ps3
danijel0000 kaže...

jedino me brine RROD

Ako je Jasper, ne bi te trebao toliko brinuti (manje se griju). I PS3 ima YLOD, tako da ti dođe skoro na isto.

14 godina
neaktivan
offline
Wii ili xbox ili ps3

Ma xbox360 4ever evo ja sam ga bas sad uzeo i predobar je http://webshop.sophoslab.hr/?konzole/31/x360-microsoft-xbox360-elite-red-+-resident-evil-v/1118

 

 

Jos i i limted edition pa super al to nije bitno

 

bitno je da je jasper ploca znaci jako malo se grije pa su šanse smanjene za rrod jos sam uzeo chip+ garancija jos dodaj 1000kuna za svaki slucaj da se nebi nesto dogodilo i pre zadovoljan sam..Pa ti toplo preporučujem xbox360

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Wii ili xbox ili ps3
netko_namo kaže...

Ovako. Na grafiku sigurno ne mariš. Ako želiš igrati s društvom, odmah kupuj Wii.

Samo mi reci koje žanrove hoćeš igrati na konzoli.

Tako je

CerIna:)
16 godina
offline
Wii ili xbox ili ps3

Nisam niti čitao poruke jer samo imam ovo za reći: ja imam Xbox i to je najgora stvar koju sam ikad kupio. Zuji, grije se, loša slika, malo konektora. Teško smeće koje jedva čekam nekome uvalit. Za zabavu je najbolji Wii. A PS3 jedino ako hoćeš bluray player.

Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Wii ili xbox ili ps3

nakraju sam uzeo ps3 80gb i 2igre

za 2300kn najvise zbog okoline i granturisma..nitko oko mene nema niti wii niti xbox tako da nebi mogao posuđivati igre

sve u svemu jako sam zadovoljan konzolom

prodajem pozivnice za partis
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Wii ili xbox ili ps3

jucer sam se "pre-order"ao za ovo, http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16868105027

kad dode, reci cu vam kakav je.)

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Wii ili xbox ili ps3
danijel0000 kaže...

jucer sam se "pre-order"ao za ovo, http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16868105027

kad dode, reci cu vam kakav je.)


Kad dođe i kad napraviš xbox live account javi se, jer sam i ja uzeo COD za xbox pa da se igramo.

...O tempora! O mores! (u prijevodu: O temperama i moru)...
14 godina
neaktivan
offline
Wii ili xbox ili ps3

 

Imao sam sličnu dvojbu pa možda nekome bude korisno moje iskustvo i uštede novce tj pametno ulože:

 

OPCIJE su mi bile:

 

Wii / PS3 / XBOX360

 

 

Situacija:

 

- imam PC koji mi sluzi za igre (strategije/manageri/simulacije letenje/MMP FPS-ovi igrivi s mišem) koje po mom ukusu nisu dovoljno kvalitetno zastupljene na konzolama

- za kupnju konzole mi je najinteresantije zvučao GranTursimo5, GTA4, sportovi (NBA,NHl,PES) i možda kakav Resident Evil isl...

- od svega toga, jedino GT5 nije dostupan na PC-u tako da mi ni XBOX ni PS3 ni Wii nisu imali dali neki prejak argument za prelazak s PC-a na konzolu no vrag mi nije dao mira...

- dakle, konzola mi treba zbog lakše prenosivosti (na more/put) i zabavu u društvu

 

...stoga sam odabrao Wii jer je jedina konzola koja je zaista nudila nešto inovativno (čitaj dizanje iz kauča) i više ozbiljnijih ljudi mi je nahvalilo kako je silno zabavna...

 

MEĐUTIM...sad kad sam je kupio...(Crnu s paketom od 15 igrica) ovo su moji dojmovi:

 

+ jeftinija je od PS3 i XBOX-a (ali SAMO u startu, tako da je ovo zabluda)

+ mogućnost softmodea (čitanje backupdiskova bez chipa - treba biti objektivan, ovo je što ljude zanima, i nije nužno vezano uz piratluk - osobno, nemam ni jednu piraticu do danas, a za dalje budem vidio te se time mogu čitati DVD filmovi. inače je DVD neiskorišten...ali to nije niti BlueRay)

+ original igre su nešto jeftinije (20%)

+ vrlo inovativan pristup igranja koji vas diže iz kauča i zabavniji je u dvoje (barem u teoriji)

 

- softmode nije jednostavno izvest, i ako imate najnoviji firmware, mislim da opet morate platiti 300 do 500kn za chip što je skuplje od XBOX chipa

- igre su...khm...odrastao sam na PC-u od 286-ice do današnjeg Quada, NES, C64, Atari, Amiga, Orao u školi hehe, PS2...i imam već dosta iskustva s igrama, ovo što se nudi na Wii-u mi je na kraju ispalo...pa šokantno!!! Grafika je daleko ispod PC-a i ostalih konzola, no dobro, rekoh - ljudi hvale igrivost što je smisao svega, zar ne...ali ima ALI

 

ALI - igre koje sam probao i imaju skoro najveće ocjene preko METACRITICa i ostalih servisa (Sportovi i Resort) su po meni usprkos najboljoj želji da ih prihvatim totalno...khm...za predškolski uzrast...sve je to lijepo i šareno, čak i dosta interaktivno, ali sa svojih 26god. ne vidim zabavu u tome...max. 5-10min "zabave" po igri

 

Uvjeravao sam sebe, u redu, ako mi se i ne svide takve igre, postoji tu Resident Evil, PES2009, NHL, NBA; malo ću se igrati pa prodati ili pokloniti konzolu, ali pazi sad - te igre su grafički min 5 god. iza PC-a, tako da mi je već taj faktor odbojan...a i svaka nova košta oko 50 eura...dakle, skoro kao i za PS3 ili XBOX, a za losiju grafiku?! ok za igrivost...ali ipak...osjecaj da si zakinut u odnosu na cijenu

 

Tješim sebe, ulupao novce bez veze, što sad? Idemo do kraja, dajem mu šansu...

 

Kad bih barem mogao isprobati neke igre prije kupnje pa da znam...idem ga probat modirati da barem može služiti kao DVD player i mogu zavrtiti neku igru prije kupnje---nula bodova, još nisam uspio pronaći softmod koji funkcionira...dakle trebam još potrošiti:

 

500Kn za MOD chip

200 Kn na drugu Nunchucku

400 Kn za drugi controller

100 Kn za motion plus

 

*ostale dodatke necu niti nabrajati...ovo je OSNOVA

 

(dakle još cca 1200Kn da berem nešto odigram u dvoje)  

 

Eto...to su moje frustracije...

 

Nakon potrošenih 2100KN (paket i Super Mario igra extra) + 1.200 kn za nadogradnje koje su minimum (dakle 3.300) za to da Wii ima smisla i osjećam se lagano razočarano...

 

S PS3 imate predobru grafiku i dobar izbor igara i za onog tko voli BlueRay čitač kao dodanu vrijednost, ali nemate modchip (iako navodno postoji od 10mj i kreće uskoro u prodaju)

 

Uz XBOX imate isto dobru grafulju, solidne igre, modchip...

 

 

a Wii? za koga:

 

- OBITELJI s predškolskom djecom: po meni je ima lijepu crtanu grafiku u nekim naslovima, sviđa mi se što je cijeli koncept nekako pacifističan, diznijevski, a i dizanje iz kauča je plus.

Vjerovatno je najbolji izbor za mlade parove s predškolskom djecom koji će max pol sata dnevno koristiti wii ili samo povremeno te žele djecu ograditi nasilnih naslova (iako ih ima), a opet ne žele djecu hibernirati/zatucati/izolirati od vršnjaka tj. poštediti čari 21stoljeća

 

- za ljude koji nisu upoznali čari ostalih konzola i PC-a, i igraju se samo kad stvarno ne znaju što sa sobom pa im jednostavne igre poput super maria i virtualnog pecanja isl. pružaju ok zabavu

 

- za one koji imaju već neku konzolu i/ili PC, dakle, samo za casual igranje pojedinih naslova, no po meni je to iracionalna kupnja i opravdana samo ako vam novac ne predstavlja nikakav problem (tradeoff)

 

- kao poklon? super stvar kao vrijedan poklon nekome...a kome? hehe...wii ja za gotovo svakog, samo koliko ce se druziti s njime e to je druga priča

 

Nadamse da sam barem jednoj osobi pomogao i uštedio novce koje bi potrošili pogrešnim odabirom...

 

*p.s. ako netko hoce moj kupiti nek se javi...hehehe...ima račun i punu garanciju

 

Pozz,

 

 

 

 

 

 

 

 

Российская Федерация
Moj PC  
2 0 hvala 4
14 godina
neaktivan
offline
Wii ili xbox ili ps3

ja bi ti preporucio ps3 mislim da ima vise igra ........ makar ja ne vidim razliku između xbox360 i ps3

a wii :s samo se zamisli da svaki put kad ces htjeti nesto zaigrati da se neces moci ljepo na miru sjesti i pucas, vozis sto vec nego ces morati skakati i mahati rukama. mozda ce ti to biti omg super zanimljivo 1 tjedan ali ce ti brzo dosaditi

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Wii ili xbox ili ps3
HR_Spetsnaz kaže...

izbrisao sam citat jer je preducaka cisto da se zna citiram onaj tvoj poduzi post

 

...

 

ja sam takoder imo dilemu ps3, xbox360 ili wii i uzeo sam wii..

 

platio sam ga isto na kraju krajeva masno...

 

ali pazi ps3 kupis i onda jos moras orginale kupovat racunaj 4 igre kupis i vec si potrosio oko 1800kn.. konzola je oko 2500 + 1800 hmh a to je samo 4 igre.. tu sam izbacio ps3

 

xbox360 onako moze se slozit da ne igras org samo ali se uzasno kvari itd... i isto nije jeftin a problema ko u prici

 

i sada wii.. sama konzola + 1 kontroler + 1 igra oko 2100kn

 

e sada mod chip sa garancijom sam dao oko 700kn

 

za nunchaku sam dao oko 200kn

 

punjive baterije i punjac sam uzeo 150kn + 100kn

 

uzeo sam neki kontoler za klasicne igre 100kn

 

znaci sve zajedno oko 3500kn

 

ali nemam nikakvih problema niti sa konzolom niti sa nicim a igre su lako nabavljive da je to za poludit..

 

grafika nije neka.. ali je gameplay dobar... imam pc i igram svaku igru na sa full grafikom tako da mi tu niti jedna konzola nece ulazit u konkurecniju i konzola opcenito nije da se gleda grafika vec igrivost i zabava..

 

kakva mi je zabava sijedit u futelji i tipkat po gamepadu?? pa to mogu i na pcu sa time da cu vise uzivat na pcu.....

 

za ps3 takoder postoji eye toy ali to stari moj skupo kosta igro sam vidio i lijepo je to ali ps3 je totalni promajas zbog svoje cijene i skupih igara

 

pitanje je dali radi gran turisma i jos 2-3 naslova se isplati ta konzola tj ne isplati se nikako...

 

ja imam 22 godine imam zarucnicu tako da mi wii dode odlicno ne samo kao zabava nego kao i jedna vrsta tjelovjezbe (moze se umorit podosta)

 

kada pogledam i razmislim ne kajem se tih 3500kn...

 

ta konzola mi pruza ono sta sam i htio..

 

a ps3 xbox... wire sistem a ako oces da je bezicno platis skuuuuuupoooooooo.

 

eto to je moj mali uvid u situaciju..

 

 

15 godina
offline
RE: Wii ili xbox ili ps3
xnight_hunterx kaže...

ja bi ti preporucio ps3 mislim da ima vise igra ........ makar ja ne vidim razliku između xbox360 i ps3

a wii :s samo se zamisli da svaki put kad ces htjeti nesto zaigrati da se neces moci ljepo na miru sjesti i pucas, vozis sto vec nego ces morati skakati i mahati rukama. mozda ce ti to biti omg super zanimljivo 1 tjedan ali ce ti brzo dosaditi

nije istina mozes sve igre igrat da se ne kreces..... tako da ti teorija pada u vodu..

15 godina
protjeran
offline
Wii ili xbox ili ps3

a gle igre za ps3 nisu jeftine ja sam ga uzo zbog granturisma.,blueray-a,killzona,linux,odlican media player,a igre imam ih 8 a nisam kupio ni jednu (2 dobio us ps,a ostale od frendova)+ besplatno igram bad company 2 betu do 3 mjeseca 2010 

znaci ja sam uzo 80gb verziju + 2igre za 2300 (1g garancje) i nisam pozalio..moja preporuka 

battlefield bc 2 :D// pills here
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Wii ili xbox ili ps3

nisam konzolas neki ali da ja biram uzeo bi Wii i tukao tenis golf i ostale gluposti sa ekipom po cile dane

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Wii ili xbox ili ps3

slušaj ti mene ako imaš full hd tw onda ps3 a ako nemaš onda x 360

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Wii ili xbox ili ps3
HR_Spetsnaz kaže...

 

Imao sam sličnu dvojbu pa možda nekome bude korisno moje iskustvo i uštede novce tj pametno ulože:

 

OPCIJE su mi bile:

 

Wii / PS3 / XBOX360

 

 

Situacija:

 

- imam PC koji mi sluzi za igre (strategije/manageri/simulacije letenje/MMP FPS-ovi igrivi s mišem) koje po mom ukusu nisu dovoljno kvalitetno zastupljene na konzolama

- za kupnju konzole mi je najinteresantije zvučao GranTursimo5, GTA4, sportovi (NBA,NHl,PES) i možda kakav Resident Evil isl...

- od svega toga, jedino GT5 nije dostupan na PC-u tako da mi ni XBOX ni PS3 ni Wii nisu imali dali neki prejak argument za prelazak s PC-a na konzolu no vrag mi nije dao mira...

- dakle, konzola mi treba zbog lakše prenosivosti (na more/put) i zabavu u društvu

 

...stoga sam odabrao Wii jer je jedina konzola koja je zaista nudila nešto inovativno (čitaj dizanje iz kauča) i više ozbiljnijih ljudi mi je nahvalilo kako je silno zabavna...

 

MEĐUTIM...sad kad sam je kupio...(Crnu s paketom od 15 igrica) ovo su moji dojmovi:

 

+ jeftinija je od PS3 i XBOX-a (ali SAMO u startu, tako da je ovo zabluda)

+ mogućnost softmodea (čitanje backupdiskova bez chipa - treba biti objektivan, ovo je što ljude zanima, i nije nužno vezano uz piratluk - osobno, nemam ni jednu piraticu do danas, a za dalje budem vidio te se time mogu čitati DVD filmovi. inače je DVD neiskorišten...ali to nije niti BlueRay)

+ original igre su nešto jeftinije (20%)

+ vrlo inovativan pristup igranja koji vas diže iz kauča i zabavniji je u dvoje (barem u teoriji)

 

- softmode nije jednostavno izvest, i ako imate najnoviji firmware, mislim da opet morate platiti 300 do 500kn za chip što je skuplje od XBOX chipa

- igre su...khm...odrastao sam na PC-u od 286-ice do današnjeg Quada, NES, C64, Atari, Amiga, Orao u školi hehe, PS2...i imam već dosta iskustva s igrama, ovo što se nudi na Wii-u mi je na kraju ispalo...pa šokantno!!! Grafika je daleko ispod PC-a i ostalih konzola, no dobro, rekoh - ljudi hvale igrivost što je smisao svega, zar ne...ali ima ALI

 

ALI - igre koje sam probao i imaju skoro najveće ocjene preko METACRITICa i ostalih servisa (Sportovi i Resort) su po meni usprkos najboljoj želji da ih prihvatim totalno...khm...za predškolski uzrast...sve je to lijepo i šareno, čak i dosta interaktivno, ali sa svojih 26god. ne vidim zabavu u tome...max. 5-10min "zabave" po igri

 

Uvjeravao sam sebe, u redu, ako mi se i ne svide takve igre, postoji tu Resident Evil, PES2009, NHL, NBA; malo ću se igrati pa prodati ili pokloniti konzolu, ali pazi sad - te igre su grafički min 5 god. iza PC-a, tako da mi je već taj faktor odbojan...a i svaka nova košta oko 50 eura...dakle, skoro kao i za PS3 ili XBOX, a za losiju grafiku?! ok za igrivost...ali ipak...osjecaj da si zakinut u odnosu na cijenu

 

Tješim sebe, ulupao novce bez veze, što sad? Idemo do kraja, dajem mu šansu...

 

Kad bih barem mogao isprobati neke igre prije kupnje pa da znam...idem ga probat modirati da barem može služiti kao DVD player i mogu zavrtiti neku igru prije kupnje---nula bodova, još nisam uspio pronaći softmod koji funkcionira...dakle trebam još potrošiti:

 

500Kn za MOD chip

200 Kn na drugu Nunchucku

400 Kn za drugi controller

100 Kn za motion plus

 

*ostale dodatke necu niti nabrajati...ovo je OSNOVA

 

(dakle još cca 1200Kn da berem nešto odigram u dvoje)  

 

Eto...to su moje frustracije...

 

Nakon potrošenih 2100KN (paket i Super Mario igra extra) + 1.200 kn za nadogradnje koje su minimum (dakle 3.300) za to da Wii ima smisla i osjećam se lagano razočarano...

 

S PS3 imate predobru grafiku i dobar izbor igara i za onog tko voli BlueRay čitač kao dodanu vrijednost, ali nemate modchip (iako navodno postoji od 10mj i kreće uskoro u prodaju)

 

Uz XBOX imate isto dobru grafulju, solidne igre, modchip...

 

 

a Wii? za koga:

 

- OBITELJI s predškolskom djecom: po meni je ima lijepu crtanu grafiku u nekim naslovima, sviđa mi se što je cijeli koncept nekako pacifističan, diznijevski, a i dizanje iz kauča je plus.

Vjerovatno je najbolji izbor za mlade parove s predškolskom djecom koji će max pol sata dnevno koristiti wii ili samo povremeno te žele djecu ograditi nasilnih naslova (iako ih ima), a opet ne žele djecu hibernirati/zatucati/izolirati od vršnjaka tj. poštediti čari 21stoljeća

 

- za ljude koji nisu upoznali čari ostalih konzola i PC-a, i igraju se samo kad stvarno ne znaju što sa sobom pa im jednostavne igre poput super maria i virtualnog pecanja isl. pružaju ok zabavu

 

- za one koji imaju već neku konzolu i/ili PC, dakle, samo za casual igranje pojedinih naslova, no po meni je to iracionalna kupnja i opravdana samo ako vam novac ne predstavlja nikakav problem (tradeoff)

 

- kao poklon? super stvar kao vrijedan poklon nekome...a kome? hehe...wii ja za gotovo svakog, samo koliko ce se druziti s njime e to je druga priča

 

Nadamse da sam barem jednoj osobi pomogao i uštedio novce koje bi potrošili pogrešnim odabirom...

 

*p.s. ako netko hoce moj kupiti nek se javi...hehehe...ima račun i punu garanciju

 

Pozz,

 

 

 

 

 

 

 

 

Ima puno igara za takve kao ti, naprimjer:

MadWorld (jako krvavo)

House of the Dead: Overkill

Dead Space Extraction

Metroid Prime Trilogy

No More Heroes

Zelda: Twilight Princess?

Call of Duty 5/Modern Warfare: Reflex

MoH: Heroes 2

The Conduit

Deadly Creatures

...

Wow, stvarno sam se ispisao. Uglavnom, situacija nije takva kako ti se čini.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice