Konzolaži (XBOX-aši) pomoć - savijet za kupnju

poruka: 15
|
čitano: 6.462
|
moderatori: DrNasty, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
Konzolaži (XBOX-aši) pomoć - savijet za kupnju

Pozdrav i dobro jutro poštovani narode,

ovako... Pošto mi je komp već polako starac (sa bijednih 2 GB rama i AMD Athlon 64 X2, 2700 mhz i slabom grafom) počeo sam razmišljati o kupnji nećega što će mi, prosto rečeno duže trajati. Wii mi se baš ne sviđa pošto je prilično djetinjast, a i da biste igrali igrice na njemu, trebate biti prilično tjelesno zdravi, i ne teški kao ja :P. Nadalje handheld konzole su prejednostavne i neozbiljne za ozbiljne gejmere. I sada ostaje trojka ili 360-tica. Trojku nebih uzimao jer mi se čini slabijom i siromašnijom dobrih igara. Tako da sam privolio XBOX 360. E za sada je sve u redu. Gledao sam ja verzije 360-tke: Elite, Arcade, "Super" Elite. I po svom ukusu i dodatnim stimulativnim stvarima (niska cijena) odlučio bih se za Arcade verziju za cca. 1500 kunića. E...e...e... Sada milijardu i jedno pitanje. Molim vas kolege da pomognete drugu u nevolji i da na sve odgovorite.

 

1. Dali bi se mogla 360 spojiti na monitor umjesto na televizor? Kao 1. televizor već imam na kompu tako da mi netrebaju 2, a kao 2. dobijem veću dijagonalu, 20'' za cca 1200 kunića dok kod televizora za istu cijenu dobije se mizernih 17''. Jel to štima i dali se daju te 360-tke spajati na monitor i kako?

 

2. Ehhhhh... Sada me bocka, ali to vi vukovi konzolaši iskusni znate. Kako spojiti zvučnike u X360? Jer kao što nam je svima vrlo dobro poznato kompjutorski monitori ne podržavaju zvučnike. Pa molio bih vas i tu za kakav utješan savjet. (Na kraju toga me zanima jel se to sve isplati truda)

 

3. Znam, znam, znam... pisalo je. Što? Pisalo je da Arcade modeli imaju samo 256 MB prostora ugrađenog na sebi i da nema ugrađeni HDD. Ali mene zanima dali se može moj externi HDD ,koji mi je preko usb-a spojen na komp, spojiti u X360?

 

4. Evo zadnje :) Dali se joystici spajaju preko USB-a? Bilo bi dobro pošto imam već 2 USB joysticka doma.

 

Naravno da sumiram, XBOX 360 ne kanim koristiti sumanuto i hardcore gamerski, već samo casual sa najviše jednom igrom mjesečno. cca. 10 godišnje. Evo noob je svoje rekao, sada su profesionalci na redu. Molim lijepo objašnjen savijet. Hvala puno! Sve najbolje!

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Konzolaži (XBOX-aši) pomoć - savijet za kupnju
AlfaDelta kaže...

1. Dali bi se mogla 360 spojiti na monitor umjesto na televizor? Kao 1. televizor već imam na kompu tako da mi netrebaju 2, a kao 2. dobijem veću dijagonalu, 20'' za cca 1200 kunića dok kod televizora za istu cijenu dobije se mizernih 17''. Jel to štima i dali se daju te 360-tke spajati na monitor i kako?

Možeš, bez problema, preko VGA kabla. Problem ti onda ostaje zvuk. Ja imam spojen zvuk na line-in na PC-u pa mi zvuk dolazi kroz računalo. Ima i drugih rješenja naravno, a ako imaš monitor koji ima zvučnike ili tv tuner još bolje.

 

AlfaDelta kaže...

2. Ehhhhh... Sada me bocka, ali to vi vukovi konzolaši iskusni znate. Kako spojiti zvučnike u X360? Jer kao što nam je svima vrlo dobro poznato kompjutorski monitori ne podržavaju zvučnike. Pa molio bih vas i tu za kakav utješan savjet. (Na kraju toga me zanima jel se to sve isplati truda)

Kao što sam gore napisao, ako ti je PC blizu onda možeš preko line-in konektora na zvučnoj.

Ako ne želiš tako onda spoji ovakav adapter na kablove za zvuk od xboxa:

I jednosotavno spoji zvučnike u to.

 

AlfaDelta kaže...

3. Znam, znam, znam... pisalo je. Što? Pisalo je da Arcade modeli imaju samo 256 MB prostora ugrađenog na sebi i da nema ugrađeni HDD. Ali mene zanima dali se može moj externi HDD ,koji mi je preko usb-a spojen na komp, spojiti u X360?

Moguće je spojiti eksterni hard ali na njega nećeš moći instalirati ni sejvati. Možeš ga koristiti samo za multimediju.

 

Svakako probaj kupiti verziju sa hardom ili rabljeni hard negdje. Sa Arcade bez diska se nećeš usrećiti. A razlika u cijeni nije toliko velika.

 

AlfaDelta kaže...

 

4. Evo zadnje :) Dali se joystici spajaju preko USB-a? Bilo bi dobro pošto imam već 2 USB joysticka doma.

Kontroleri se spajaju preko USB-a da, ali moraju biti xbox kontroleri, ne možeš bilo koji iskoristiti. Uostalom sa xboxom dobiješ jedan kontroler.

 

 

When i get sad i stop being sad, and be awesome instead... TRUE STORY!
15 godina
offline
RE: Konzolaži (XBOX-aši) pomoć - savijet za kupnju

Kao što sam gore napisao, ako ti je PC blizu onda možeš preko line-in konektora na zvučnoj.

Ako ne želiš tako onda spoji ovakav adapter na kablove za zvuk od xboxa:

I jednosotavno spoji zvučnike u to.

 

A gdje se ovo moze u hrv kupit?

As I walk through the valley of the shadow of death I have no fear because I am the meanest motherfucker in the whole valley
16 godina
offline
RE: Konzolaži (XBOX-aši) pomoć - savijet za kupnju
Adapter možeš kupiti bilo gdje... Chipoteka, hg spot, links, Bauhaus, Pevec, di oćeš.
When i get sad i stop being sad, and be awesome instead... TRUE STORY!
15 godina
offline
RE: Konzolaži (XBOX-aši) pomoć - savijet za kupnju

da ispravim danny-a pod 3

 

USB hard,memory stick...mozes korisitit i za savanje igara i za instalaciju istih(nece ti radit jedino instalacija xbox igara(stari xbox)),ali postoji ogranicenje od 16gb po usb slotu znaci makar je tebi hard 500gb moci ces korisit samo 16u tom slotu,i pametno bi ti bilo uzet hard za xbox(Mozes i modat obicni ako znas)jel ce ti novije igre znat trzat bez harda

16 godina
offline
RE: Konzolaži (XBOX-aši) pomoć - savijet za kupnju
U krivu si R4zOR229, xbox360 igre možeš instalirati samo i isključivo na microsoft branded hard diskove za xbox.
When i get sad i stop being sad, and be awesome instead... TRUE STORY!
15 godina
offline
RE: Konzolaži (XBOX-aši) pomoć - savijet za kupnju

nije istina nzn kolko si ti pratio update ali meni je to bilo jako vazno jel nisam imo hdd pa sam iscekivo update koji podrzava instaliranje na eksterne diskove,dat cu ti link a mozes i ti uzet neki usb stick(zna se nekad desit da neki i nece al)ako imas sve updatove stavi taj stick u konzolu i formitiraj ga preko xbox-a i onda ces ga moci korisit kao storhage device(samo kao sto kazem ogranicenje je 16gb)

 

http://www.xbox.com/en-US/hardware/accessories/storage/

 

evo ja nemam vise xbox pa nzn dali je ms onemogucio sad s nekim updatom poslje sve osim njegovih offical stickova il ne

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.5.2010 15:46 (R4zOR229).
16 godina
offline
RE: Konzolaži (XBOX-aši) pomoć - savijet za kupnju
Po ovome možeš sejvati, to nisam pokušavao, ali instalirati igru na externi disk ne možeš to je ono što govorim.
When i get sad i stop being sad, and be awesome instead... TRUE STORY!
15 godina
offline
RE: Konzolaži (XBOX-aši) pomoć - savijet za kupnju

iskreno ja nisam ni probo ali sam cito na xbox croatia da je ljudima radilo nakon tog updata(6 april)samo kao sto sam reko je bilo to ogranicenje od 16gb znaci max 32gb

 

EDIT:tj probo sam i htjelo je samo sto sam prekinuo nakon par posto zato kaj sam imo usb od 2gb a za igru je trebalo vise pa nisam znal kaj bu se desilo :D

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.5.2010 15:56 (R4zOR229).
16 godina
offline
RE: Konzolaži (XBOX-aši) pomoć - savijet za kupnju
Baš ću probati danas opet. Vidit ćemo. :D
When i get sad i stop being sad, and be awesome instead... TRUE STORY!
15 godina
neaktivan
offline
Konzolaži (XBOX-aši) pomoć - savijet za kupnju
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Konzolaži (XBOX-aši) pomoć - savijet za kupnju
R4zOR229 kaže...

iskreno ja nisam ni probo ali sam cito na xbox croatia da je ljudima radilo nakon tog updata(6 april)samo kao sto sam reko je bilo to ogranicenje od 16gb znaci max 32gb

 

EDIT:tj probo sam i htjelo je samo sto sam prekinuo nakon par posto zato kaj sam imo usb od 2gb a za igru je trebalo vise pa nisam znal kaj bu se desilo :D

probo sam stik od 32gb i prepoznaje samo 16gb

 

XBOX Live: badcxx
15 godina
offline
RE: Konzolaži (XBOX-aši) pomoć - savijet za kupnju

pa to sam i ja reko imas 16gb po slotu a od tog ti jedno 512mb ode na sistemske podatke

13 godina
neaktivan
offline
Konzolaži (XBOX-aši) pomoć - savijet za kupnju

naso sam jednu ponudu za xbox pa me zanima dali se isplati....ovako ide.....Prodajem xbox 360.Modificiran, nije banan......zadnji falcon na trzistu. (ne kvari se!)
Radi kao i prvog dana.256 mb kartica , 60 gb hdd.
30 najnovijih igrica.
Vga kabel i napajanje.Ima hdmi!

 

cijena 1300 kn.....sta kazete??

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Konzolaži (XBOX-aši) pomoć - savijet za kupnju

ne kupuj to

Life will kill you, even if you're in a rock and roll band
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice