Sony PSP vs Nintendo DS

poruka: 47
|
čitano: 25.518
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Sony PSP vs Nintendo DS

pitanje koji pitaju ljudi diljem svjeta koja je konzola bolja

 

nintendo ds

ili

sony psp

 

borba na ovom forumu počinje sada

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.3.2009 0:26 (gamer2400).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Sony PSP vs Nintendo DS

psp

phenom II X4 920, xfx hd4850, 4GB ddr2 800MHz Kingmax, forton bluestorm II 500, mb gigabyte sAM2 MA78G-DS3H
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Sony PSP vs Nintendo DS

pc

 
0 2 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Sony PSP vs Nintendo DS

obe konzole imaju svoje prednosti i nedostatke , ds je vise za igre kojima grafika nije na 1 mjestu ali zato igrivost jest , psp ima grafiku a negdje i dobru igrivost no to opet ovisi od osobe do osobe 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Sony PSP vs Nintendo DS

Imam i jedno i drugo!

 

PSP je stvarno čudo tehnologije, sa morem opcija i prekrasnim ekranom! Ali nažalost ima premali katalog igara! Jedva da se mjesečno pojavi jedna igra dostojna igranja (sad se čeka mytran wars).

 

DS je simpatična mala naprava koja nema woow efekt kao PSP, ali ima touch screen koji je stvarno revolucija kod igranja i ima hrpe i hrpe (odličnih) igara.

 

Iskreno, kad bih morao birati jednu od njih, mislim da bih zadržao DS (iako sam veliki PS fan).

I na kraju (ne manje važno), prvo sam imao PSP, pa sam onda nabavio DS. S tim da od kad sam dobio DS, PSP 95% vremena skuplja prašinu :( (definitivno mu fale dobre igre)

 

ps: čisto da dodam, moje mišljenje je subjektivno jer volim igrati uglavnom samo TBS-ove (Advance wars mi je najdraža igra, uz nikad prežaljene Hogs of war)

Toshiba A300D-16W
15 godina
neaktivan
offline
RE: Sony PSP vs Nintendo DS
joso1234 kaže...

pc

 ako češ pametovati idi na drugu temu
15 godina
offline
Sony PSP vs Nintendo DS

to dvoje se ne može uspoređivati i ovisi od čovjeka do čovjeka što je bolje... sve ima svoje mane i prednosti, da biram odabrao bi Nintendo DS iako PSP ima više opcija ali istina nema dobrih igara...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Sony PSP vs Nintendo DS
lovac82 kaže...

to dvoje se ne može uspoređivati i ovisi od čovjeka do čovjeka što je bolje... sve ima svoje mane i prednosti, da biram odabrao bi Nintendo DS iako PSP ima više opcija ali istina nema dobrih igara...

 kak nema dobrih igara  ne kuzim ono pa meni su puno bolje i ozbiljnije neg za dc, jos se mogu igrat one iso igre znaci nemoras kupovat originale ( neznam jel to moguce za dc) i tak to je samo moje misljenje al meni je psp puno bolji
15 godina
offline
Sony PSP vs Nintendo DS

ok... ne vole svi isto a kad smo već kod igara(neoriginalnih) onda ti mogu reći da se isto tako i igre za ds mogu skinuti i igrati na kompu ili staviti na "pravi" Nintendo DS besplatno

 

samo napišeš na google Nintendo DS ROMS i to je to....

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Sony PSP vs Nintendo DS

ima r4 kartica da se kupi za nintendo ds za igrice slika govori sama za sebe

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Sony PSP vs Nintendo DS

ma nemam ja nis protiv ds-a cak sam si ga mislio i kupit al mi nije tolko potreban posto imam psp ,a po meni psp-u nis ne fali

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Sony PSP vs Nintendo DS

ovakve teme postoje na svakom mogucem forumu na netu i u 99% slucajeva su zatvorene jer ove 2 konzole se nemogu usporedivat...

DS je baziran najvise na igre, dok je PSP osim toga i na multimediu kao zamjenu za iPhone i ostale suvremene napravice....

ovo je ko da usporedujete nVidiju i ATI.... jednostavno nema smisla

ukusi su razliciti.... :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Sony PSP vs Nintendo DS
nemesis777 kaže...

ovakve teme postoje na svakom mogucem forumu na netu i u 99% slucajeva su zatvorene jer ove 2 konzole se nemogu usporedivat...

DS je baziran najvise na igre, dok je PSP osim toga i na multimediu kao zamjenu za iPhone i ostale suvremene napravice....

ovo je ko da usporedujete nVidiju i ATI.... jednostavno nema smisla

ukusi su razliciti.... :D

 jedini koji pravi problem si ti.
15 godina
neaktivan
offline
Sony PSP vs Nintendo DS

ne ja samo kazem da nema smilsa ove 2 konzole usporedivat...

ali ako bas triban rec sta mi je bolje tj. ciji sam fan onda je to sony tj. PSP jer ga i sam iman doma i samo pohvale o njemu iman reci..

al nikako netreba DS zapostavit jer je on inovativan i nintendo uvijek radi na inovativnosti... no meni se nesvida DS sam po sebi jer je glomazan i opcenito zbog grafike i vrste igara koje se nude za DS..eto ..to je moje misljenje :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Sony PSP vs Nintendo DS
nemesis777 kaže...

ovakve teme postoje na svakom mogucem forumu na netu i u 99% slucajeva su zatvorene jer ove 2 konzole se nemogu usporedivat...

DS je baziran najvise na igre, dok je PSP osim toga i na multimediu kao zamjenu za iPhone i ostale suvremene napravice....

ovo je ko da usporedujete nVidiju i ATI.... jednostavno nema smisla

ukusi su razliciti.... :D

 donekle se slažem s ovim ali... ja biram DS zato što ima dosta zabavnih igara koje omogućuju korištenje touch screen-a i ima ih zbilja previše i manje su u MB-ima što je lakše za skinuti na brzaka kad misliš negdje otići, ne moram igrati na svemu Crysis ili što već to imam na kompu a kad nekud idem na put ili što već bolje bi mi bilo uzeti DS sa sobom... znam PSP ima puno više mogućnosti: video, zvuk, igre (naravno bolja grafika u igrama) itd... ali jednostavno igre za DS su mi zabavnije i nije sve u grafici jer ne moram uvijek igrati nešto poput Crysis-a na svemu što vidim, nekad se treba opustiti a to omogućuje DS...

ali da, o ukusima se ne raspravlja, vaša stvar jeli volite igrati samo igre poput Crysis-a sa što boljom grafikom,zvukom i pričom na svemu što vidite ili se želite nekad opustiti igrajuči "lakše" igre na DS-u
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.2.2009 1:51 (lovac82).
15 godina
offline
RE: Sony PSP vs Nintendo DS
gamer2400 kaže...

ima r4 kartica da se kupi za nintendo ds za igrice slika govori sama za sebe

 e tako je i na tih 1GB stane prosječno oko 100 igara, naravno treba znati gdje skidati igre... mogu se naći engleske igre pa i njemačke i jako ih je lako naći kada znaš gdje tražiti i naravno kako
to skidanje je besplatno i igre ne teže puno u MB-ima što je prednost za svakoga i to skidanje je LEGALNO

EDIT: samo je uvjet da posjedujete dotičnu Nintendo DS konzolu ako skidate igre... a ako nemate DS i koristite emulatore na računalima onda je to ILEGALNO, naravno da bi mogli igrati na emulatorima komercijalne igre onda vam je potreban originalni firmware i bios od Nintendo DS konzole koju možete naći jako teško na internetu i to korištenje originalnog firmware-a i biosa je ILEGALNO, starije igre koje nisu komercijalne one ne trebaju firmware ili bios da bi se pokrenule na emulatorima pa je to LEGALNO

popularni emulatori: NO$GBA i iDeaS

toliko od mene...
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.2.2009 1:50 (lovac82).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Sony PSP vs Nintendo DS
lovac82 kaže...
gamer2400 kaže...

ima r4 kartica da se kupi za nintendo ds za igrice slika govori sama za sebe

 e tako je i na tih 1GB stane prosječno oko 100 igara, naravno treba znati gdje skidati igre... mogu se naći engleske igre pa i njemačke i jako ih je lako naći kada znaš gdje tražiti i naravno kako
to skidanje je besplatno i igre ne teže puno u MB-ima što je prednost za svakoga i to skidanje je LEGALNO

EDIT: samo je uvjet da posjedujete dotičnu Nintendo DS konzolu ako skidate igre... a ako nemate DS i koristite emulatore na računalima onda je to ILEGALNO, naravno da bi mogli igrati na emulatorima komercijalne igre onda vam je potreban originalni firmware i bios od Nintendo DS konzole koju možete naći jako teško na internetu i to korištenje originalnog firmware-a i biosa je ILEGALNO, starije igre koje nisu komercijalne one ne trebaju firmware ili bios da bi se pokrenule na emulatorima pa je to LEGALNO

popularni emulatori: NO$GBA i iDeaS

toliko od mene...
 može se bilo koja micro sd kartica ući u r4 kartica nije samo za micro sd od 1 gb
15 godina
offline
Sony PSP vs Nintendo DS

Većina je rekla svoje i to je istina

PSP = grafika, multimedija

Ds=igrivost

i po meni Ds isto ima prednost jer se neću naigrat na psp-u

već da se malo odmoriš, opustiš i uživaš i zato Ds

AMD Athlon 3200+, Asus K8N, 1.5GB DDR, HD 3650 512MB, WD 160GB Maxtror 40GB, Power supply 400W ma šta da kažem zvir bez zuba
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Sony PSP vs Nintendo DS

tesko da ce koja igra stat na 1gb memori karticu mozda ima vise samo ja neznam (kolko sam vidio na slici ima 1 gb a sad neznam za sta je ova druga)

Moja konfa: :AMD Phenom X3 8450 :2 gb ram :ATI HD4650 1024mb :ASUS M2N68 Motherboard
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Sony PSP vs Nintendo DS
Jebasu123 kaže...

tesko da ce koja igra stat na 1gb memori karticu mozda ima vise samo ja neznam (kolko sam vidio na slici ima 1 gb a sad neznam za sta je ova druga)

dobro i ja sam malo pretjerao kad sam rekao da prosječno stane 100 igaraBelji se
igre za DS teže od par kolibajta pa sve do 150MB i nema tu nekog prosjeka... ali jednom frendu koji ima DS sam skinuo 60 igara i sve ukupno ima 978 MB
ima i veća memorija kartice kad se zapravo koristi microSD pa ti je isto koristio ti microSD na mobitelu ili na DS-u... ono drugo je adapter
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.2.2009 0:03 (lovac82).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Sony PSP vs Nintendo DS
lovac82 kaže...
ima i veća memorija kartice kad se zapravo koristi microSD pa ti je isto koristio ti microSD na mobitelu ili na DS-u... ono drugo je adapter
 napokon je netko razumio što sam rekao
15 godina
offline
Sony PSP vs Nintendo DS

ppgledajte novi DS:

 

http://gizmodo.com/5045563/new-nintendo-ds-debuting-mid+2009-sources-say

 

http://www.tportal.hr/tehno/audio_i_video/10179/Nintendo-DSi-dolazi-sredinom-godine.html

 

prvo je izašao DS pa su poslije napravili DS Lite koji je manji u dimenzijama i lakši od prethodnika s istim tehnološkim karakteristikama

onda je izašao DS 2 a na ovim linkovima možete vidjeti da izlazi DSi

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.2.2009 2:59 (lovac82).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Sony PSP vs Nintendo DS

Ovakve glupe rasprave su besmislene .. treba napravit odvojeno temu psp i temu nds a ne ovako ..

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Sony PSP vs Nintendo DS

Psp je bolji DS je za dijecu

HD 2400pro 256mb,1.81GHz,768mb of ram. http://www.youtube.com/user/UKURR
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Sony PSP vs Nintendo DS

PSP, al ovisi od čovjeka do čovjeka

i am not a spamer... allright, not a big one xd _______________________ war... war never changes
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Sony PSP vs Nintendo DS

psp, ima jedan frend psp, a jedan ds.

Vidio sam oboje.

Mogu reći da je psp puno bolji.

Intel Core2Quad Q6600@2,4GHz, Gigabyte EP35-DS3, Gigabyte GeForce 9800GT 1GB, Samsung Spinpoint F1 640GB, Kingmax 4GB DDR2, Corsair VX450W www.tutorialized.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Sony PSP vs Nintendo DS

evo i ja ću nešto reći o tome moje mišljenje pošto sam ja autor pokušat ću bit neutralan

 

mislim da PSP igraju oni ljudi koji su ovisni o grafici a njih ima puno a DS lju igraju oni koji baš i nisu toliko ovisno o grafici nego o igrivosti i naslovima igre a i tih ljudi nema baš malo

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Sony PSP vs Nintendo DS
gamer2400 kaže...

evo i ja ću nešto reći o tome moje mišljenje pošto sam ja autor pokušat ću bit neutralan

 

mislim da PSP igraju oni ljudi koji su ovisni o grafici a njih ima puno a DS lju igraju oni koji baš i nisu toliko ovisno o grafici nego o igrivosti i naslovima igre a i tih ljudi nema baš malo

 kak mos bit ovisan o grafici? kaj za psp igre nisu igrive ja bas mislim da su zbog dobre grafike igrivije od onih na ds-u al po 1000 put to je stvar ukusa
phenom II x3 720, 4 GB DDR2, GA-MA78G-DS3H, HD 4870
16 godina
neaktivan
offline
Sony PSP vs Nintendo DS

Kako dolazi novi DS,pod nazivom DSi,omjeri ce se jako promijeniti,jer ovaj dolazi sa cak 2 kamere,i jos nekim stvarcicama kao vecim ekranom...itd.Tako da:DS FTW!!!xD

djevice,padobranci mineri griješe samo jednom! Postao sam ateista;ubili su boga u meni...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Sony PSP vs Nintendo DS
nick kaže...

Kako dolazi novi DS,pod nazivom DSi,omjeri ce se jako promijeniti,jer ovaj dolazi sa cak 2 kamere,i jos nekim stvarcicama kao vecim ekranom...itd.Tako da:DS FTW!!!xD

 a tek novi psp ?
PSP Two PSP Two
92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice