Nintendo FAQ: DSi

poruka: 4
|
čitano: 7.180
|
moderatori: DrNasty, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
FAQ: DSi

DSi FAQ:

PITANJE: Koje novosti nam donosi DSi?
ODGOVOR: Na njemu su dvije 0.3MP kamere ( jedna iznutra i jedna izvana), ekrani su 17% veći, ekrani su malo svijetljiji, novi stil glavnog izbornika (slican wii-evom), postoji I DSi Shop Kanal na kojemu se može kupiti DSiWare (uskoro I Virtual Console igre), tanji je i malo dulji, ima novi slot u koji se da staviti SD kartica za muzikom i slikama, od sada se Firmware mora update-ati, ima bolje zvučnike, ugrađen je i MP3 player, boja više nije sjajna (sad je mat).

PITANJE: Što je maknuto/promjenjeno na loše?
ODGOVOR: Maknut je GBA slot (pa sada se GBA igre nemogu igrati, barem ne bez linkera i mozete zaboraviti guitar hero), s obzirom da DSi ima bolji hardver i veće ekrane na najslabijim postavkama autonomija je smanjena 4-5 sati (autonomija je 9-14 za DSi, 15-19 za DS Lite).

PITANJE: Koji su detalji koji razlikuju DSL i DSi?
ODGOVOR: Možeš zamjeniti igru bez da ugasiš DS, umjesto klizača za paljenje i gašenje konzole sad imamo gumb lociran u unutarnjoj strain DSa, kontrola zvuka koristi gumbe također, stiskanjem gumba za paljenje tjekom igre dolazite u glavni izbornik, sada su tri LEDice u gornjem lijevom kutu (žuta je za WIFI, narančasta indicator punjenja, a plava indicator stanja) , u pictochat-u se mozete bežično dopisivati s drugim DSievima, možeš mjenjati svjelinu ekrana u igri držanjem SELECT gumba i stiskanjem gumba za glasnocu (ovo će mjenjati boje powerLEdice).

PITANJE: Koje ce promjene mjenjati nešto veće u igranju?
ODGOVOR: Ima 4x više RAM-a (16 MB, a prije je bilo 4 MB), a glavni procesor je ARM 133 MHz. To znači da možete igrati svje DS i DSL igre bez ili s vrlo malo laga. (Ako rade u DSiMode-u)


PITANJE: Koje su boje trenutno na tržištu?
ODGOVOR: U svim regijama zajedno je 6 boja, Mat Crna, Bijela(SAmo Japan I Europa trenutno), Limeta Zelena (Trenutno samo Japan), Roza(Trenutno samo Japan), Metalik plava (Trenutno samo Japan), Mat plava(Trenutno samo SAD i Japan), i Crveni (Trenutno samo u Japanu). Sve regije imaju crni.

PITANJE: Jeli DSi-ov punjač kompatibilan s ostalim DSovima?
ODGOVOR: Ne


PITANJE: Jeli kakva razlike između DSi i DSL touchscreen olovčicama ?
ODGOVOR: Da, DSi-eva olovčica je dulja za koji milimetar i malo je deblja.

PITANJE: Dali DSi podržava SDHC kartice?
ODGOVOR: Da, DSi podržava SD i SDHC kartice.


Pitanja o Linkerima:

PITANJE: Mogu li R4, M3 Real, DSTT, Acekard 2, CycloDS, itd. u DSi-u?
ODGOVOR: NE! Sve što trenutno radi na DSi-u je DSTTi, Acekard2i, EZFlash Vi, iTouch2, SuperCard DSONEi, i M3i Zero.

PITANJE: Mogu li proizvođači moje kartice pomoću Firmwarea srediti da linker radi na DSi-u?
ODGOVOR: Ne...Kartica mora biti fizički nadograđena da bi radila na DSi-u.

PITANJE: Gdje mogu dobiti Linkere jeftino u Hrvatsku?
ODGOVOR: https://www.dealextreme.com/ - To je pouzdana stranica koja ima veliki izbor linkera. Dostava je spora, ali je besplatna pa ćak i u Hrvatsku, samo trebate PayPal.

PITANJE: Hoće li moj AK2i/DSTTi/EZ Flash Vi linker raditi na NDS Liteu ili Phatu
?
ODGOVOR: Da, trenutno svi “i” linkeri rade na starim DSovima.

PITANJE: Imate li listu lažnih DSi Linkera?
ODGOVOR: Da, to su: R4i i M3i Upgrade. Ako znate još koji javite mi na PM.

PITANJE: Ljudi govore da Linkeri imaju nadogradiv kernel? Što to znači?
ODGOVOR: To znači da ako Nintendo blocka vaš linker da postoji velika šansa dag a unblockate jednostavnom nadogradnjom software linkera.

PITANJE: Koji DSi Linker je najbolji?
ODGOVOR: Pa…Većina ljudi preporuča AceKard 2i, jedina mane mu je da je lošijee izrade pa su neki rijetki korisnici javili da se je pokvario nakon par dana. Najbolje da pogledaš listu kompatibilnih kartica i pročitaš reviewe o njima.


DSiWare/DSi Firmware/ DSi Homebrew Pitanja:

PITANJE: Koji je najnoviji Firmware za DSi, jeli blokira koji linker?
ODGOVOR: 1.3E je najnoviji Firmware trenutno u europi. I ne blokira niti jedan linker za DSi.

PITANJE: Čekaj malo…ako je Firmware nadogradiv postoji li mogučnost da se napravi Custom Firmware za DSi?
ODGOVOR: Da, moguće je, ali trenutno neznam nikoga tko radi na tome. Svejedno..jedan čovjek pod imenom loopy radi na DSi Homebrew Channelu.

PITANJE: Može li DSi Firmware blokati linker?
ODGOVOR: Može..ali trenutno još nije.

PITANJE: Ako dođe vrijeme kad Nintendo blocka Linkere, moram li updateati?
ODGOVOR: Nemorate, ali necete moći koristiti WiiShop kanal i vjerovatno još neke kanale.

PITANJE: Hoće li se DSi automatski updateati dok upalim DSiShop kanal!?
ODGOVOR: Ne, pitati će te da prihvatiš TOS. itd.

PITANJE: Vidim das u kanali .bin fileovi, ako ja stavim taj file na internet hoće li ka drugi ljudi moći skinuti i koristiti?
ODGOVOR: Ne, ne, ne, ne, ne, ne, NE! Nemožeš samo stavidi .bin fajl na karticu i koristiti ga iz više razloga. Najveći je da svaki kanal je povezan s određenom konzolom

PITANJE: Ulogirao sam se u DSiShop i dobio 1000pointova besplatno, jeli sanjam ili…?
ODGOVOR: To nije san to je Nintendova promocija, ako se ulogiraš u DSiShop kanal prije 7. Oktobra dobivas 1000 bodova kao hvala jer si kupio DSi tako rano.

PITANJE: Hoće li biti igara samo za DSi?
ODGOVOR: Trenutno su najavljene neke igre koje će imati dodatne mogućnosti na DSiu ali sve će biti igrive na NDSLu.

PITANJE: Imamo više snage na DSi-u, hoće li sada izaći N64 emulator?
ODGOVOR: NE

PITANJE: Zašto?
ODGOVOR: Zato jer je DS preslab da bi to radilo.

PITANJE: A može li onda pokrenuti igre za PS1?
ODGOVOR: NE

PITANJE: A PSP igre?
ODGOVOR: NE

PITANJE: Idem na System Settings>System Update i kaže mi da postoji novi Firmware, ali ja sam na najnovijem, koji vrag?
ODGOVOR: To je bug u DSi-u, ako pritiskom na WiiShop ne dobijete zahtjev za nadogradnju znaći da nema nove nadogradnje.

PITANJE: Vidio sam Yasu's exploit i Fifa 08 exploit na youtubeu. Gdje ih mogu skinuti?
ODGOVOR: Nijedan od njih nije trenutno vani, a fifa 08 je možda i lažnjak.


Podrška:

PITANJE: Moj ekran je žučkast, zašto i kako to mogu popraviti?
ODGOVOR: Taka vi treba biti. Ako vam smeta, smanjite svjetlinu ekrana. I BTW držite LCD ekrane dalje od magneta.

PITANJE: Zašto nemogu puštati glazbu na svom DSi-u!?
ODGOVOR: Trenutno je DS-i kompatibilan samo s AAC formatom s .m4a, .mp4, ili .3gp ekstenzijom. (glupo, znam)

PITANJE: Moja glazba u AAC formatu ne radi na DSi-u!
ODGOVOR: Probaj ju prebaciti u iTunes format.

PITANJE: Kada sam u Camera Modu i krećem se, kamera me sporo “prati”, zašto?
ODGOVOR: DSi ima 0.3 megapikselne kamere. Takve kamere imaju mobiteli.

PITANJE: Kako mogu spriječiti ogrebotine na TouchScreenu?
ODGOVOR: Kupi folijicu za TouchScreenove i zaljepi je na njega.


Terminologija:

PITANJE: Što uopće znači DS?
ODGOVOR: Ima dva značenja, Dual Screen (dva ekrana) i Delevoper’s System (ovo iskreno neznam zašto).

PITANJE: Što znači DSL?
ODGOVOR: DS Lite

PITANJE: Što znači DS Phat?
ODGOVOR: Orginalan DS. Zovu ga tako jer je bio debeo i velik.

PITANJE: Što je to ROM?
ODGOVOR: To je verzija igre skinuta (dumpana) na računalo.

PITANJE: Što je to linker?
ODGOVOR: Linker je kartica (izgleda kao igra) na koju stavite memorijsku karticu s ROMovima i dok pokrenete igru DS misli da je unutra orginalna igra. Pomoću linkera se mogu pokrenuti filmovi, ostala multimedija i homebrew.

PITANJE: Što je to homebrew?
ODGOVOR: To su igre i program koje je napravio korisnik DSa u kućnoj radinosti. Nintendo ih ne podržava zbog nekoliko razloga. Ali neću sad o tome.

PITANJE: Što znači slot 1?
ODGOVOR: Slot 1 je utor s gornje strane DSa u koji du Slot 1 linkeri i orginalne igre..

PITANJE: Što znači Slot 2?
ODGOVOR: Slot 2 je utor na donjoj strain DS Phata /Litea (ovaj slot je maknut s DSi-a). Slot 2 je namjenjan za GBA igre, i za dodatke kao što su Guitar Hero Grip, Ekspanzija RAMa, GBA ekspanzija, i dodatak da se DS trese kod igranja.


Ostala pitanja:

PITANJE: Prepuručujete li vi DSi?
ODGOVOR: Ovisi, ako već imate DSLite u dobrom stanju nema smisla kupovati, a ako imate pokvareni DSLite ili niste zadovoljni svojim Phatom kupite.

PITANJE: Kako mogu organizirati kanale?
ODGOVOR: Stisnite i držite stajlus na kanalu koji zelite pomaknuti i povucite ga gore (iznad kanala), idite na mjesto gdje ga želite staviti i premjestite ga dolje na mjesto po volji.

PITANJE: Kako mogu staviti sliku s računala kao pozadinu na mome DSi-u umjesto slike poslikane DSi-em?
ODGOVOR: Trenutno nikako, možete samo poslikati sliku koju želite s monitora.

PITANJE: Ima koji dobar EasterEgg na DSi-u??
ODGOVOR: Mario Song EEgg: Snimite zvuk po želji, spremite ga i ostavite DSi u Sound kanalu oko minute. DSi će vašu pjesmu nakon nekog vremena svirati kao Super Mario Bros. đingl.
Ovdje možete naći još nekoliko:



PITANJE: Mogu li upaliti DSi u modu s ugašenim zvukom?
ODGOVOR: Da, držite gumb za smanjivanje glasnoće i stisnite gumb za paljenje.

PITANJE: Ima li nekakava tabilica u kojoj mogu usporediti bateriju DSi-a i DSL-a?
ODGOVOR: KLIK


PITANJE: Zašto ga zovu DSi?
ODGOVOR: Zato jer se “i” čita “eye”(oko) , a tako s ga nazvali zato jer su dodali kamere.

PITANJE: Zašto je Nintendo maknuo GBA Slot?
ODGOVOR: Nintendo je rekao dag a je maknuo da bi smanjili veličinu DSia, ali ja mislim da je to zadao da bi ljudi kupovali igre na DSiStore-u (kao na Wii-u, Virtual Console).

PITANJE: Kako mogu iz igre izaći na glavni meni?
ODGOVOR: Samo stisneš gumb za paljenje.

PITANJE: Dali da nabavim folijicu za touchscreen ekran?
ODGOVOR: Ja bi, to je dobar i jeftin način da zaštitiš ekran od ogrebotina i kvarova.

PITANJE: Gdje mogu nabaviti nabaviti te slavne folijice?
ODGOVOR: Najbolja firma od kojih se može uzeti je Hori. Možeš ih naći na dealextremu ili u algoritmu.

PITANJE: Dali baterija ima kraću autonomiju ako imam upaljeni WIFI?
ODGOVOR: Nema, opcija da ga ugasiš složi samo da se slučajno ne povežeš u avionu itd.

PITANJE: Koliko stupnjeva glasnoće ima DSi?
ODGOVOR: Ima 8. 1 je ugašen zvuk, 2 je najtiši, a 8 najglasniji.

PITANJE: Čuo sam da možeš stvarati glazbu na DSi-u, kako?
ODGOVOR: Pogledaj ovaj video:

.

PITANJE: Moje pitanje nije u tvojem FAQ-u.
ODGOVOR: Samo dodaj post u ovu temu i ja ću odgovoriti najbolje što znam i dodati pitanje u FAQ.

Nadam se da je bilo poučno. Molim modove da ovo stickaju, ali ne i lockaju.

01101 01111 10010 00100 10011 01000 01001 00111 01001-LordShigi
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.6.2009 15:30 (LordShgi).
Moj PC  
0 0 hvala 2
14 godina
neaktivan
offline
Nintendo FAQ: DSi

Sto je tocno " firmware" i da li upgrade 1.4 blokira ddttsi karticu, neki kazu da , neki ne.

sto dobivam sa updateom i da li je on potreban.

hvala.

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Nintendo FAQ: DSi
Nitendo 3ds
Koju regiju staviti da se moze koristiti nitendo eshop?
Hvala
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nintendo FAQ: DSi
Renia2511 kaže...
Nitendo 3ds
Koju regiju staviti da se moze koristiti nitendo eshop?
Hvala

 Ja sam si stavio United Kingdom i radi sve bez problema. 

http://manutd-croatia.com/forum/index.php ... forum i udruga navijača Manchester Uniteda...
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice