Izrada Igre

poruka: 12
|
čitano: 3.233
|
moderatori: DrNasty, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Izrada Igre

Imam 3 pitanja.

Koji su programi za izradu dobri na low end pc-u(3d igre)?

Koje licence treba i za koji program(samo za game engine ili za sve programe koje koristim u izradi)?

Za sta mi sve trebaju program(etc. za zvuk,grafiku... i koji su)?

 

Ovo pitam za low endpc i za izraditi 3d igru.

 

Hvala na odgovoru.

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Izrada Igre
DeanGandalf kaže...

Imam 3 pitanja.

Koji su programi za izradu dobri na low end pc-u(3d igre)?

Koje licence treba i za koji program(samo za game engine ili za sve programe koje koristim u izradi)?

Za sta mi sve trebaju program(etc. za zvuk,grafiku... i koji su)?

 

Ovo pitam za low endpc i za izraditi 3d igru.

 

Hvala na odgovoru.

 Prijatelju, nije ti to samo kupit program i napravit igru. Kad bi to tako bilo, svi bi mi radili igre. Treba tu puno više zezancije, mnogo strpljenja i što je najvažnije puno znanja. Ne postoji program "za zvuk" ili "za grafiku", to se sve kombinira u kodu koji je napisan u određenom programskom jeziku za neki engine. To je sve ovako ugrubo rečeno, u stvarnosti je to dakako složenije. Ako nemaš tim, ili užasno puno volje i strpljenja nemoj se upuštati u to jer samo gubiš vrijeme ni na što

9 godina
neaktivan
offline
Re: Izrada Igre

Igre se na low end PC-u teško mogu raditi, eventualno neki 2D platformer u nekom basic engineu poput Constructa 2. Igre je najlakše raditi u engineu poput Unreal jer je sad to već dosta pojednostavljeno, no za to trebaš barem i5 2500K ili i7 sa barem 12GB RAM memorije. Nije to sad da ti imaš ideju za neki dijalog, ti moraš sam izraditi lika u programu poput 3D Max koji košta oko tisuću kuna kod nas, nije to odabir obrva glave i to, nego je izrada lika to da ti iz valjka sam oblikuješ lika, daješ svojstva teksturi i sam stvaraš zvukove ili ih kupiš ako ih već nemaš. Ja imam igru na kojoj sam radio dobrih 10-15 sati (OK, tu je bilo pet šest sati učenje iz tutorijala) a jedino sto sam uspio napraviti je tekstura trave, plaža, i jedan mali kameni kanjon kroz koji bi treba ući na otok.

Povjerenje zahtijeva godine za izgradnju, sekunde za uništenje i vječnost za popravak
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.5.2016 13:51 (JozoBozo121).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Izrada Igre
DeanGandalf kaže...

Imam 3 pitanja.

Koji su programi za izradu dobri na low end pc-u(3d igre)?

Koje licence treba i za koji program(samo za game engine ili za sve programe koje koristim u izradi)?

Za sta mi sve trebaju program(etc. za zvuk,grafiku... i koji su)?

 

Ovo pitam za low endpc i za izraditi 3d igru.

 

Hvala na odgovoru.

 

Gandalfe, ako znas ponesto programiranja, isprobaj Unity 3D.

To je game engine u koji je ukomponirano gotovo sve sto ti treba za napraviti igricu, ali i puno tutoriala za pocetnike.

 

To bi bila plava pilula.

 

Sad da ti ispricam crvenu:

Nauci C++. Nauci OpenGL/D3D. Nauci trigonometriju, osnove linearne algebre, analiticku geometriju, nesto malo visevarijabilne analize, mehaniku cvrstog tijela. Nauci potrebne algoritme. Napravi igru.

Derive and Conquer.
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.5.2016 16:49 (flateR7).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Izrada Igre

Prijatelju, to nije crvena pilula. To je koncentrat kuge,a ne crvena. Čovjek s tim znanjem može raditi svoje engine a ne igru. Developeri oni srednji, indie, pa i veći, uzimaju engine poput Unreal Engine 4, Cry Engine 3 i Unitya (manje) tako da ne gube vrijeme a ni novac na razvoj nečega sto im ne treba. Plava pilula je Construct 2, Unity i Game Maker. Crvena pilula su Cry engine 3 i Unreal engine 4

Povjerenje zahtijeva godine za izgradnju, sekunde za uništenje i vječnost za popravak
7 godina
neaktivan
offline
Izrada Igre

Ljudi hvala na odgovorima.

Ucim dosta sada iz tutorijala o tome i probat cu napraviti za sada neku 2d igru dokle ne nabavim neki bolji komp.

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Izrada Igre

Imam samo jos jedno pitanje.

Ako sada zelim napraviti 2d igru u game enginu,kako da dobijem licencu.

Sta je dobijem ako kupim taj game engine ili kako?

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Izrada Igre
3ds max nije 1000 kn nego je za jednu godinu licenca 1470$ za tri godine malo manje od 4k$ ali to je nebitno skines piratiski i dereš ionako neces prodavati igru , znaci da bi sam.napravio 3d igru trebao bi nauciti razvoj u unreal engineu ili unity-u ,programiranje (skriptiranje) ,3d modeliranje ,teksturiranje , animiranje , nauciti dizajnirati levele itd.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Izrada Igre
JozoBozo121 kaže...

Prijatelju, to nije crvena pilula. To je koncentrat kuge,a ne crvena. Čovjek s tim znanjem može raditi svoje engine a ne igru. Developeri oni srednji, indie, pa i veći, uzimaju engine poput Unreal Engine 4, Cry Engine 3 i Unitya (manje) tako da ne gube vrijeme a ni novac na razvoj nečega sto im ne treba. Plava pilula je Construct 2, Unity i Game Maker. Crvena pilula su Cry engine 3 i Unreal engine 4

Nije bas da moze raditi svoj engine s tim znanjem. Mozda to znanje plus godine iskustva u tvojim crvenim pilulama ili ekvivalentima bi mu omogucilo pisati neki kod na engineu, no ne i dizajnirati detekciju kolizije ili tako nesto.

 

Ovo boldano == katastrofa. Znam da C++ nije bas najprijateljskiji jezik za pocetnike, a matematika bas i nije najjednostavniji predmet u skoli, no to znanje lezi u centru razvoja igara. Bilo koji od navedenih enginea su kvalificiran napraviti 2D platformer, no kolega forumas sigurno ne misli napraviti jednu igru i otici; vjerojatno se zanima za razvoj igara opcenito, a za to treba znati sto radi i kako.

 

Teme koje sam naveo gore su jednake razumijavanju rada enginea, ne pisanju istog. Ako pojedinac ima averziju prema njima, postoje zanrovi koje ne zahtijevaju ta znanja. Npr., ako kolega odluci ostati u 2D razvoju igara, puno gornjih znanja prestaje biti relevantno.

 

Napomena: Na temu uvrede matematici, citiram Sokrata: The understanding of mathematics is necessary for a sound grasp of ethics.

Derive and Conquer.
7 godina
neaktivan
offline
Izrada Igre

Jedno pitanje.

Evo sada recimo da imam zavrsenu igru,ali imam manje od 18 god. i zelim je prodati.

Mogu li to?

Vidio sam na jednom forumu da ti roditelj mora potpisati neku kao potvrdu ili takvo nesto.

 

Ako moze odgovor.

Hvala.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Izrada Igre

Deane brate pomalo...Nisi još ni zagrebao po površini game makinga a već bi pare zgrtao

Who dares, wins!
7 godina
neaktivan
offline
Izrada Igre

Samo pitam i ako moze odgovor na pitanje.

Hvala.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice