Red Dead Redemption 2

poruka: 2.924
|
čitano: 657.631
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Službeno je, Red Dead Redemption 2 stiže iduće god
16 godina
protjeran
offline
Re: Red Dead Redemption 2
Fanu kaže...
Prince-Artas kaže...

Fanu je donekle u pravu ali i u krivu. Ako uzmemo bilo koju multiplatform igru FPS ili TPS žanra igranje iste na PCu rezultira boljim gaming iskustvom zbog superiornosti u grafici i zbog miša i tipkovnice. Fanu je u krivu kada u računicu ubacuje cijenu koštanja. Danas se PS4 može nabaviti za cijenu jedne mid-range grafičke kartice, a igre u fizičkom obliku se lako preprodaju i mijenjaju. HD televizori su više manje standard a činjenica je i da se kod konzola ne moraš brinuti o upgradeu hardvera i sigurno 7-8 godina dobivaš više-manje sve relevantne igre.

 

konzole su inicijalno jeftinija investicija ali kasnije su skuplja

moras uzeti u obzir puno vece cijene igara, periferije, placas multiplayer + ako hoces vise mjesta za instalacije, moras kupovati i veci hard

 

ne moras se brinuti o upgradeu hardvera ali i to se sad mjenja izlaskom Xbox One S i iduce godine Scorpio, pa zatim sad izlaskom PS4 Pro i opet iduce godine nesto novo

vise nema konzolaskog ciklusa od 7-8g gdje nema novih konzola

 

a to sto kazu da ce igre raditi izmedju vise generacija konzola (Xbox one > xbox one s > scorpio) vjerojatno mozes objesiti macku o rep, samo je pitanje vremena kad ce developeri to ignorirati

 

doslo je do toga da konzole sad ne pruzaju pojednostavljeno igrace iskustvo koje su imale u proslosti gdje si samo ubacio dvd i poceo sa igranjem

sad skidas hrpu patcheva za svaku igru (koji su must have inace ne mozes uci u igru ili pristupiti multiplayeru), firmware upgrejde za sve (od konzole do kontrolera do headseta lol), split screen polako postaje proslost (posto konzole ne mogu drzati FPS koji bi odrzavao smooth gameplay u intezivnim situacijama) + instalacija igara na HDD inace loading traje 100g (doduse traje i sa samim instalacijama)

 

trenutno jedina prednost konzola su exkluzive iako i to sad nestaje s obzirom da microsoft mjenja svoju strategiju pa kupovinom njihovih igara za xbox dobijes i windows store kod za tu igara a Sony nudi say playstation anywhere i na PCevima + Playstation VR radi i na PCu

 1. Osnovnu periferiju dobiješ s konzolom a to je gamepad, slušalice su kompatibilne s računalom (3.5 jack), barem jedna HD televizija u kući je standard danas, a ostala periferija je nepotrebna. Igre jesu skuplje ali ako ih kupuješ u fizičkom obliku lako se preprodaju jer postoji tržište rabljenih igara. S druge strane PC igre se u pravilu prodaju u digitalom obliku i vežu za račun na Steamu, Originu i sl. što onemogućava preprodaju pojedine igre. Fizičke kopije na PCu danas više nitko ni ne kupuje pa tržište rabljenih ni ne postoji. Argument o kupnji većeg diska ne stoji jer isto vrijedi i za PC. Multiplayer se plaća - to je jedina realna mana konzola, ostalo nisu valjani argumenti.

2. Vezano za upgrade konzola Sony je sasvim jasno naveo da će sve igre raditi na svim konzolama, a to znači minimalno 30 FPSova u igrama. Nema šanse da će PS4 Pro ikad prestići obični PS4 u tržišnom udjelu (za to jednostavno nije dovoljno jak upgrade) što naravno znači da će developeri paziti kako nove igre rade na "starom" PS4 jer u suprotnom rade protiv sebe samih.

3. Update frimwarea, update igara, instalacija na HDD - to je po meni samo plus, niti je išta komplicirano, niti oduzima previše vremena

4. PlayStation Anywhere ne podržava miš i tipkovnicu pa ta njegova mogućnost igranja na PCu ne prestavlja ništa posebno. Da ubace podršku za miš i tipkovnicu to bi bila brutalna usluga, ovako je dobra stvar ali ništa revolucionalno.

 

Jedina tvoja 2 valjana argumenta su plaćanje MP (što je najveća mana) i gubitak plug n play funkcije što je čisto rezultat evolucije konzola, i po meni nije bitan nedostatak.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.10.2016 12:04 (Prince-Artas).
13 godina
offline
Red Dead Redemption 2

Dosta nategnuto mi je to da s vremenom košta puno više.

 

PS4 PRO sa dodatnim kontrolerom i jednom AAA igrom će me doći 4000 kuna. Od periferije ništa drugo ne trebam. Dođe s HDD od 1TB što mi je sasvim dovoljno. Više od 20-ak igara imati istovremeno instalirano ionako nije potrebno. Ak uzmem PS+ pretplatu, to je još 400 kuna.

 

Ako ću svaku igru nabavljati rabljenu i dalje preprodavati, teško da će me koštati više od 100 kn po igri. Recimo 1500 kuna godišnje trošak.

 

Od oka ne izgleda mi baš da će me koštati puno više od PC-a kad 4000 kuna trebaš samo za aktualnu grafičku više srednje klase.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Red Dead Redemption 2
Fanu kaže...
Hexfire kaže...
Fanu kaže...

 

za svaki last of us na PS4 postoji 10 klasika na PCu koji se isto tako moraju odigrati.. 

 

ovdje nije rijec o fanboyizmu nego o realnosti da dajes novce za losiji proizvod, tj proizvod koji ti daje losije igrace iskustvo naspram platforme koja je dostupna zadnjih 40g

 To ne mijenja činjenicu da Last of Us nije na Pc-u, a vrhunska je igra. A i ne kužim kako ti nešto može dati lošije igrače iskustvo, ako je dostupno samo na jednoj platformi? Lošije u odnosu na što, neki random TPS na PC-u koji nema veze s ovim?

 

Playstation kao konzola ti daje losije igrace iskustvo, jer last of us exkluziva ali i zato igras na fixnim detaljima i rezoluciji te si tu igru platio kao suho zlato - dakle, na kraju si potrosio dosta novaca na exkluzivu koja ti daje limitirano igrace iskustvo (neces je dovijeka igrati) i onda moras traziti drugu igru koja bi ti opravdala kupovinu te konzole i koju ces isto tako platiti ko suho zlato

 

uostalom konzole su odavno prestale biti plug'n'play sto dokazuje i slijedece

 

http://imgur.com/a/2zZX7

 

daljnja rasprava nema smisla posto zalazimo u OT i vjerojatno ce modovi intervenirati

 Platio sam je točno 14$. 

"Suho zlato".

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
10 godina
online
Re: Red Dead Redemption 2
antimadridista kaže...
Fanu kaže...
Hexfire kaže...
Fanu kaže...

 

za svaki last of us na PS4 postoji 10 klasika na PCu koji se isto tako moraju odigrati.. 

 

ovdje nije rijec o fanboyizmu nego o realnosti da dajes novce za losiji proizvod, tj proizvod koji ti daje losije igrace iskustvo naspram platforme koja je dostupna zadnjih 40g

 To ne mijenja činjenicu da Last of Us nije na Pc-u, a vrhunska je igra. A i ne kužim kako ti nešto može dati lošije igrače iskustvo, ako je dostupno samo na jednoj platformi? Lošije u odnosu na što, neki random TPS na PC-u koji nema veze s ovim?

 

Playstation kao konzola ti daje losije igrace iskustvo, jer last of us exkluziva ali i zato igras na fixnim detaljima i rezoluciji te si tu igru platio kao suho zlato - dakle, na kraju si potrosio dosta novaca na exkluzivu koja ti daje limitirano igrace iskustvo (neces je dovijeka igrati) i onda moras traziti drugu igru koja bi ti opravdala kupovinu te konzole i koju ces isto tako platiti ko suho zlato

 

uostalom konzole su odavno prestale biti plug'n'play sto dokazuje i slijedece

 

http://imgur.com/a/2zZX7

 

daljnja rasprava nema smisla posto zalazimo u OT i vjerojatno ce modovi intervenirati

 Platio sam je točno 14$. 

"Suho zlato".

 Ugl, možeš je igrat na PC priko PS Now....tako da ne znam oko čega se upirete. Isto tako ni PC gaming više nije skup 290-ka  je izašla u isto vrime ka PS4 i skoro iste cijene i još je aktualna. Niti ti triba monitor otkad je hdmi nekakvi standard.

13 godina
offline
Re: Red Dead Redemption 2
Pa za PS Now ti treba Sony konzola, nije da ti PC pokreće igru lol
Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Red Dead Redemption 2
antimadridista kaže...
Pa za PS Now ti treba Sony konzola, nije da ti PC pokreće igru lol

 Lolaj ti, nisi cuja za onlive dok je radija....e ovo ti je isti k.... Boli me djon s cega oni stremaju meni na pc. Triba ti jedino ds4...

13 godina
offline
Re: Red Dead Redemption 2
Tko to "oni"? Ako ti želiš igrati TLOU ili RDR na PC-u, treba ti PS now pretplata, Sony konzola i Sony gamepad. Dakle tebi treba to navedeno. The Last of Us nije na PC-u, ne pokreće ga PC. Streamanje sa nekim programom na PC sa konzole ne znači da je The Last of Us PC igra. Neću dalje jer nema smisla.
Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
10 godina
online
Re: Red Dead Redemption 2

Strasno....od hardvera meni ka korisniku ps now triba samo ds4 i pc. To s cega sony strema mene ne zanima kontas. Ja nisam reka sa je to pc igra nego da se moze igrat na pc-u bez kupnje konzole. Kupija ja igru ili uzea misec dana pretplatu za odigrat tu igru je isto svjejedno....btw rdr ne mos igrat tako jer nije jos dodana....to su inace ps3 igrice. 

13 godina
offline
Re: Red Dead Redemption 2
antimadridista kaže...
Tko to "oni"? Ako ti želiš igrati TLOU ili RDR na PC-u, treba ti PS now pretplata, Sony konzola i Sony gamepad. Dakle tebi treba to navedeno. The Last of Us nije na PC-u, ne pokreće ga PC. Streamanje sa nekim programom na PC sa konzole ne znači da je The Last of Us PC igra. Neću dalje jer nema smisla.

 Po novome ne treba konzola, tak je bilo u startu. DS4 + pretplata je sad dovoljno. Ali izbor igara je slab i upitno koliko dobro to radi na sporijim mrežama.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
16 godina
offline
Red Dead Redemption 2

   

 

Ljudi RDR2 je tema....   

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Red Dead Redemption 2

RDR nema nažalost na PS Now. Ali da se dns jeftino nabavit rabljeni xbox 360 i kopiju igre tko hoće naravno.

 

Sutra u 17:00 je trailer.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Red Dead Redemption 2
AngryBird kaže...

RDR nema nažalost na PS Now. Ali da se dns jeftino nabavit rabljeni xbox 360 i kopiju igre tko hoće naravno.

 

Sutra u 17:00 je trailer.

 Ocekujem pad stranice, tako da cekat cu da stave na YT

Origin ID: ReaLazio
11 godina
offline
Re: Red Dead Redemption 2
amadeeeej kaže...

eh kad se sjetim 2010. kada sam igrao rdr, dobra stara vremena, bez brige i pameti :D

iskreno se nadam da ce rdr2  izac zato sto je bila jedna od najboljih open world igara (barem po meni) :)

  kak cool kad ti je 2010.dobra stara vremena

 

opet ta gej prepucavana šta je bolje...kao da smo u 2005.godini....ako imas za pc od 1000eura za igranje imas i 2500kn za ps4 pa igras sve ..dobar softver je dobar softver bez obzira gdje se nalazio

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.10.2016 6:46 (GSP).
11 godina
neaktivan
offline
Red Dead Redemption 2

Ima netko tu RDR za ps3 za posudit.Kontam pitat prijatelja da mi posudi ps3.

Origin ID:Draksides,BF4:Drakula327,Steam ID:Stole :),Xfire-Darksides
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Red Dead Redemption 2

ma vise sam mislio na to dok nisam upisao fakultet, dok sam imao vise slobodnog vremena i takih stvari nego doslovno stara vremena, sta se brines :D

Nathan Young
10 godina
offline
Red Dead Redemption 2

Koja glupost od trailera..fakat su puno pokazali...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Red Dead Redemption 2

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Red Dead Redemption 2
njuskac kaže...

Koja glupost od trailera..fakat su puno pokazali...

 Zato je to 'teaser trailer'   ;) 

Lijep pozdrav ;)
13 godina
offline
Re: Red Dead Redemption 2
njuskac kaže...

Koja glupost od trailera..fakat su puno pokazali...

 Pa ovo je više nekakav teaser. Igra je tek najavljena i izlazi za godinu dana. Što si drugo očekivao?

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
11 godina
neaktivan
offline
Re: Red Dead Redemption 2

Po viđenom rekao bi graficki na razini GTA5, mozda malo bolje, pogotovo trava i raslinje, cisti copy paste iz GTA 5 uz dodatne travke i to. Sad sta se tice likova, tko zna mozda svih 7 budemo mogli, samo neznam kad je ovo po prici, prici iako koliko mi se cini ovo su "mladji" dani marstova dok je bio outlaw...sa svojom bandom i to cini mi se..mozda se varam mozda je neki sasvim drugi lik tko zna...

Origin ID: ReaLazio
9 godina
offline
Red Dead Redemption 2

Grafički jako liči na GTA V, naravno trava i ostalo raslinje je puno ljepše, meni se sviđa.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Red Dead Redemption 2

Za open world igru, grafika je meni odlična. Inače, radujte se PC only gameri, uskoro dolazi Red Dead Redemption za PS Now, moći ćete ga odigrati na svojim mašinama :=)

 

http://blog.us.playstation.com/2016/10/20/red-dead-redemption-2-playstation-and-rockstar-games-announce-partnership/?smcid=pssocial:fb:game:rdr2_trailer:10_20_16

 

Također, Sony ima partnerstvo sa Rockstarom, pa će PS4 (PS4 Pro) verzija imati neke dodatke.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Red Dead Redemption 2

Sjedim prije cca dva sata s drustvom u jednom novozagrebackom gril baru i dolazi mi obavijest na mob (youtube), da je Rockstar objavio RDR2 trailer..

Moram priznati da sam jedva cekao zgotoviti obrok i davizadjem van pogledati sto su objavili :D

 

Nema se sto reci,izgleda fantasticno i jedva cekam vise informacija. Jedina mana je naravno daleki datum izlaska i nadanje da ce zaista izaci za godinu dana (bez kasnjenja)

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.10.2016 19:20 (Purger155).
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Red Dead Redemption 2
Meni je totalno debilno najavljivat igru koja ce izaci za godinu dana, a bog te j... nasta se sve ovo pretvorilo, al najace sta ce biti par odgoda pa tako racunajmo za godinu ipo, ma idiotarija sta se ovaj gaming pretvorio. Doc ce dan kad ti je nesto napeto odigrat a desit ce se da igru neces ni dozivit 😂 Nek se nap....
 
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Red Dead Redemption 2

O jbt, Marvel i DC najave filmove koji će izaći 2025., a tebi smeta što su ovi godinu dana prije najavili igru. Najbolje da su čekali do dan prije izlaska i samo tweetali "bok ljudi, sutra izlazi RDR 2". 

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Red Dead Redemption 2

Samo da oni odluče izbaciti i za PC kasnije i sve 5...  budimo realni, sadašnje konzole se za godinu dana više neće moći mjeriti sa divotama PC grafike i bilo bi šteta da ovakvi lijepi krajolici budu ograničeni teksturama, rezolucijom ili FPS-ima...

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Red Dead Redemption 2
nike098 kaže...
Meni je totalno debilno najavljivat igru koja ce izaci za godinu dana, a bog te j... nasta se sve ovo pretvorilo, al najace sta ce biti par odgoda pa tako racunajmo za godinu ipo, ma idiotarija sta se ovaj gaming pretvorio. Doc ce dan kad ti je nesto napeto odigrat a desit ce se da igru neces ni dozivit 😂 Nek se nap....

 Ti ocito nekuzis principe marketinga i promocije. Sve se radi i planira unapred, i datum izlaska igre nije napamet stavljen. Igra je proizvod, i tako je se i tretira, a proizvod da bi se prodao treba bit prikazat siroj masi. Doduse R* igrama i netreba previse marketinga kad sami ljudi rade hype, tako da vec pola posla im odrade i ustede koji miljucek dolara.

Origin ID: ReaLazio
9 godina
neaktivan
offline
Re: Red Dead Redemption 2
nike098 kaže...
Meni je totalno debilno najavljivat igru koja ce izaci za godinu dana, a bog te j... nasta se sve ovo pretvorilo, al najace sta ce biti par odgoda pa tako racunajmo za godinu ipo, ma idiotarija sta se ovaj gaming pretvorio. Doc ce dan kad ti je nesto napeto odigrat a desit ce se da igru neces ni dozivit 😂 Nek se nap....

 Na kakvim si ti drogama, nevjerojatno u kakvom neznaju živiš.........

12 godina
offline
Re: Red Dead Redemption 2
Ja sam na boljim drogama rekao bih, a ti sad cim daju napravi preorder sigurno se neces razocarati jer su napravili hype, i nemoj svrsit na trailerima prije nego izade igra za godinu dvi. I da znam sta je marketing ali po meni je glupo ovoliki vremenski period radit od prezentacije do "gotovog" proizvoda koji dode u ruke potrosaca. Al nema veze to je samo moje misljenje.
12 godina
offline
Re: Red Dead Redemption 2
nike098 kaže...
Ja sam na boljim drogama rekao bih, a ti sad cim daju napravi preorder sigurno se neces razocarati jer su napravili hype, i nemoj svrsit na trailerima prije nego izade igra za godinu dvi. I da znam sta je marketing ali po meni je glupo ovoliki vremenski period radit od prezentacije do "gotovog" proizvoda koji dode u ruke potrosaca. Al nema veze to je samo moje misljenje.

 Ja se slažem da je vremenski period predugačak,ali s druge strane,Rockstar tako radi već dobar niz godina,tako da nije ništa čudno.

 

Usudio bi se reći da jedino njima to mogu i tolerirati,s obzirom da im radi kvalitete, gotovo svaka igra postane instant klasik....

 

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Službeno je, Red Dead Redemption 2 stiže iduće god
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice