Diaspora - pandan Facebooku

poruka: 13
|
čitano: 8.115
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Diaspora - pandan Facebooku

Dosta vam je Facebooka?

 

Četvorica studenata iz New Yorka odlučila su pokrenut vlastitu socijalnu mrežu pod naslovom Diaspora.

Maxwell, Daniel ,Raphael, Ilya Maxwell, Daniel ,Raphael, Ilya
 

Kao najveću prednost nad konkurentom ističe se zaštita osobnih podataka. Diaspora bi trebala biti nešto poput osobnog web servera gdje biste sav sadržaj koji namjeravate dijeliti sa prijateljima (iz dijaspore:)) mogli dijeliti uz postavljanje vlastitih uvjeta.

Više o tom projektu možete pročitati na ovom blogu.

World championships: 7, GP started: 255, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,391
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.5.2010 15:44 (F1-IVO).
 
0 0 hvala 3
16 godina
offline
RE: Diaspora - pandan Facebooku
Baš sam čitao o tome danas. Najviše mi se sviđa što će kad jednom postignu stabilan kod kompletan objaviti na situ, tako da bi i drugi mogli sudjelovati u izradi.
13 godina
neaktivan
offline
RE: Diaspora - pandan Facebooku

O Diaspori su pisali već neki naši portali

 

Sigurno da ako se na tržištu pozicionira kao anti-Facebook i ako se predstavi na taj način da uđe u nekakav "rat" sa ostalim mrežama mogla bi uspjeti.

16 godina
neaktivan
offline
Diaspora - pandan Facebooku

dijaspora je danas krenula s radom uz pozivnice. kao što je već spomenuto, naglasak je na zadržavanju prava na objavljene informacije te jednostavnost dijeljenja i kontrole sigurnosti. i projekt je open-source.

može li diaspora za facebook biti ono što je facebook bio za myspace?

 

link

STEVO:Učiteljice, uvijek pomokrim hlače kad idem na wc! UČITELJICA:Samo ga nemoj tako držat.
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.11.2010 10:09 (hrvooje).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Diaspora - pandan Facebooku

Pih... prodat ce se oni cim im netko kao google ponudi $$$$$$... Vjerojatno se tome i nadaju... {#}

Think locally, act globally...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Diaspora - pandan Facebooku
F1-IVO kaže...

Dosta vam je Facebooka?

 

Četvorica studenata iz New Yorka odlučila su pokrenut vlastitu socijalnu mrežu pod naslovom Diaspora.

Boooze koji nerdovi. 

 

Ontopic: dosta nam je i FB, jos nam samo fali jos jedna socijalna mreza :(

Mi smo na putu da budemo na putu prema izlazu iz krize [GOOGLE TRANSLATOR]: Na putu prema dolje
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.11.2010 9:38 (tnakir).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Diaspora - pandan Facebooku
SupremeCommander kaže...

Pih... prodat ce se oni cim im netko kao google ponudi $$$$$$... Vjerojatno se tome i nadaju... {#}

ne. nadaju se da će propasti, ne uspjevši završiti faks i završiti vjerovatno kao beskućnici.

pa naravno da se tome nadaju. a prije toga se nadaju što boljem startu tvrtke da bi postigli što bolju cijenu dionica kad jednom budu na tržištu.  kao što bi se i svatko od nas nadao. a ne vidim kakve veze ima tko je vlasnik i tko kome prodaje za krajnjeg korisnika.

STEVO:Učiteljice, uvijek pomokrim hlače kad idem na wc! UČITELJICA:Samo ga nemoj tako držat.
16 godina
offline
RE: Diaspora - pandan Facebooku
hrvooje kaže...

pa naravno da se tome nadaju. a prije toga se nadaju što boljem startu tvrtke da bi postigli što bolju cijenu dionica kad jednom budu na tržištu.  kao što bi se i svatko od nas nadao. a ne vidim kakve veze ima tko je vlasnik i tko kome prodaje za krajnjeg korisnika.

 "Što je to toliko posebno kod Diaspore?

Servis vam u biti dopušta da razmjenjujete podatke, fotografije, snimke i sve ostalo izravno s računala na računalo, točnije bez posrednika kao što su Facebook, Flickr, Google ili pak Twitter. Dakle, vašim podatcima niko nema pristup osim vas samih kao i vaših prijatelja.

Osnivači tvrde da se radi o potpuno sigurnoj i osobnoj mreži bez imalo štete po proces razmjenjivanja materijala, podataka, statusa i slično, koji je sad vrlo popularan na internetu.

Nadalje, osnivači Diaspore kažu kako društvene mreže postoje već desetak godina: „Mi ne znamo što će biti s našim podatcima. Oni će postojati i u doglednoj budućnosti. Moramo preuzeti kontrolu nad njima. Jer jednom kad ih date više nisu vaši. Ne možete polagati pravo na njih.”

 

Ako se prodaju google-u, stvarno ce se dugo drzati tih ideala... {#}

Think locally, act globally...
13 godina
neaktivan
offline
Diaspora - pandan Facebooku

Otvorena diaspora.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Diaspora - pandan Facebooku

Udjem ja na diasporu ukucam email dodje mi posta na e mail udjem u link i skinem privitak koji izgleda ovako sta dalje.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Diaspora - pandan Facebooku

ja sam bio vec prie kao poslao mail. kak se registrirati?

GENERATION 18: The first time you see this, copy it into your sig on any forum and add 1 to the generation. Social experiment.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Diaspora - pandan Facebooku
Intelovac123 kaže...

Udjem ja na diasporu ukucam email dodje mi posta na e mail udjem u link i skinem privitak koji izgleda ovako sta dalje.

ništa. taj vcf file ti služi da uneseš njihovu adresu u svoj e-mail adresar. uglavnom, ostavljajući adresu svoju stavio si se u red za pozivnicu. a nju ćeš dobit kad je dobiju svi koji su ih podržali na kickstarteru tj. oni koji su donirali novac pa onda ostali. ja sam poslao prije par mjeseci i nisam još dobio. al ok, tek su počeli s radom.

STEVO:Učiteljice, uvijek pomokrim hlače kad idem na wc! UČITELJICA:Samo ga nemoj tako držat.
13 godina
neaktivan
offline
Diaspora - pandan Facebooku

Jeste li znali da je Diaspora zapravo prijatelj Facebooka te da je Mark Zuckerberg donirao Diaspori jako veliku svoticu para? Link: http://www.bbc.co.uk/news/technology-11108891

real master for every game
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice