DNS server problem

poruka: 11
|
čitano: 12.679
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
DNS server problem

Pomoć!!!!!

 

Spojim LG smart TV s cablom na router i ne mogu na internet, izbacuje mi DNS server problem.

Kad je TV spojen preko WIFI-a sve radi.

Internet je T-com-ov.

 

U čemu bi mogao biti problem kako da rješim????

 

 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: DNS server problem
Pa postavi sve rucno.
13 godina
offline
DNS server problem

Promijeni DNS servere na 8.8.8.8 i 8.8.4.4.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
DNS server problem

Kako se mjenjaju ti serveri?????

 

Predpostavljam u postavkama routera....

 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: DNS server problem

Ako ti svi ostali uredjaji rade dobro podesi u tvu... U podesavanjima mreze mora bit negdje i rucno podesavanje...

13 godina
offline
Re: DNS server problem

Možeš u routeru, a možeš i na TV-u. Ukoliko ti je HT ograničio pristup routeru, morati ćeš promijeniti DNS na TV-u.

15 godina
offline
Re: DNS server problem

wlan radi, dakle postavke lana na tvu su problem.. vjerojatno trebaš na tvu postaviti auto-dhcp..

ovisno o routeru, operateru, ako router ima dobre postavke, automatika će te postavke proslijediti mrežnim uređajima. Ako pc-tv... mrežni uređaj ne dobija te podatke, eliminacijom zaključiš gdje je problem (tv postavke lana).. ili specifična postavka routera koji bi različito radio s lan-wlan postavkama.

 

ugl. svaki mrežni uređaj može imati postavke, automatski preko dhcp-a ili ručno. Za ručne postavke moraš znati koji npr ip ćeš postaviti, dok GW i DNS mogu biti ip-routera (npr 192.168.1.1) ili za DNS npr googleov (najjjači dns server), 8.8.8.8. Ovisno o opcijama, npr na PCju može biti ip automatski, dns ručno.. tv to vjerojatno ne nudi i tad moraš znati koju mrežnu adresu unjeti. Ako je npr ip routera 192.168.1.1 tad, može mrežni uređaj npr 192.168.1.101 (četvrti broj), naravno ne smije biti dva ista u subnetu (treći broj), bilo koji osim zauzetih od 1-254..

 

+ kad spominješ maxtv-tcom.. mislim da znaš što je uzrok.. 99% da si spojio u TV-crveno... ne, to je za maxtv (prijemnik), to nije za mrežu-lan. Spoji u žuti-mrežni port i sve će proraditi. (ali pošto je to iz čarobne kugle.. možda) :))

 

edit: ostalima info, za sličan problem..

-maxtv ima router s odvojenim portovima 2-lan + 2-tv za IPTV.

-ostali kao iskon, amis.. imaju 4 lan porta, jednaka, dok se sam prijemnik automatski konfigurira za iptv i tad taj port radi kao maxov..

-dodatno može biti zakomplicirano npr lan switchem kad trebamo više portova..

-bnet kabelska je nešto drugo, ugl je lan ograničen na prvi uređaj-pc koji se spoji, drugi su blokirani.

 

-svi ISPovi imaju svoj firmware, ograničene mogućnosti-funkcionalnost, operater kontrolira sve s druge strane žice. Za neovisno podešavanje najzgodnije je kupit svoj router (wan port..). To nema veze s modelom, tj može biti isti kao ISPov ali različit je software, sve je software.. on mu daje mogućnosti, konfigurira. Korisnik je ograničen operaterovom opremom + kontrolom svih usluga koje plaća.

 

edit2: zbog automatske konfiguracije, drugih mrežnih uređaja (kao mobitel..) tj. ne znamo koji IP je možda zauzet.. generalno pravilo, reset-gašenje/paljenje opreme npr tv i modem-router, tako da dodjele nove postavke. To potraje cca 1-2 minute.. i tad možda proradi.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.1.2017 13:22 (ihush).
14 godina
neaktivan
offline
DNS server problem

Ljudi puno hvala na odgovorima, kad dođem s posla malo ću pročakati možda nešto i uspijem.

Nije do MAX tv - utora na modemu (skužio sam da ništa ne mogu spojiti na 3. i 4. mrežni utikač na ruteru.

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: DNS server problem
jomi kaže...

Ljudi puno hvala na odgovorima, kad dođem s posla malo ću pročakati možda nešto i uspijem.

Nije do MAX tv - utora na modemu (skužio sam da ništa ne mogu spojiti na 3. i 4. mrežni utikač na ruteru.

 

-možeš, to je IPTV i služi upravo za IPTV. Zato su i različito označeni, navedeno u uputama itd.

-za mrežu su žuti, 1-2.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
5 godina
neaktivan
offline
DNS server problem

Ja imam problem da si nemogu napravit statički IP. Da, koristim komercijalni internet nikakav poslovni paket pa sam htio pitat ikakav dns server koji ce mi radit za staticki ip. Iko zna?

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.6.2018 12:40 (SpartanacMotaZeleno).
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: DNS server problem
SpartanacMotaZeleno kaže...

Ja imam problem da si nemogu napravit statički IP. Da, koristim komercijalni internet nikakav poslovni paket pa sam htio pitat ikakav dns server koji ce mi radit za staticki ip. Iko zna?

 Što točno misliš pod statički IP? Ako misliš na određeni uređaj u odnosu na tvoj router namješta se u uređaju (laptop, mobitel itd.). Za to uopće nije bitno koji se dns koristi. Može default od operatera ili google ,cloudfare i ostali...

 

 

Ako misliš na to da prema internetu imaš jednu IP adresu samo uvijek istu to se mora platiti kod operatera i njih tražiti. Eventualno opcija koja se isto mora platiti je da proučiš malo DynDNS.

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice