eBay - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 14.377
|
čitano: 5.071.806
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
moderator
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Pošalji mu poruku za početak da ti nije došlo pa ćeš vidjet dalje...

Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EThg_or_CPBJMHZ00pufBNc0o_-sSPWwHXA9d_RXsG8
15 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Mali update situacije - paket je poslan uspješno na dan narudžbe, no u sustavu Deutch (German) Post piše da je dostavljeno dana 4.6. a paketa nigdje. Hrvatska pošta i ips.posta.hr ne baca ništa pametno za dostavu kod nas, stoji na 23.5. da je poslano od strane DE pošte.

 

Izgleda da nema druge nego kontaktirati HP da provjere status da nije netko ugrabio plijen za poklon frendu da mu laptop izdrži do kraja godina kad ga konačno mijenja za novi.

My website: https://idzan.eu | https://maskice.hr | https://najam-vozila.hr
16 godina
moderator
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Imaš na Deutsche Postu "Show Proof of Delivery" pa ćeš vidjeti da je to slika s potisom na nekakvom njemačkom obrascu, tak da je to ili njihova greška ili greška njihovog sustava. Greške se događaju. Meni je nedavno pisalo na ips-u da sam preuzeo paket dva dana prije nego li je stvarno došao do mene. Onda je to nestalo i poslije je pisalo da sam ga preuzeo upravo kad sam ga preuzeo.

 

Za tebe je relevantan ips.posta.hr, a na njemu ne piše da je paket uopće ušao u Hrvatsku. Ista je situacija i na 17track.net.

7 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Trazim ali nemogu naci.

Paket poslan iz SAD-a, poslan USPS Priority International.

Imam tracking.

Zanima me koliko treba paketu da dode?

I ako treba carinit, nema speditrra nego ja sam?

Vrijednost nekih 100$

Hvala!

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

nitko nezna otprilike odgovor?

12 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?p=3105649#post3105649 - GEARBEST POPUSTI, AKCIJE, KUPONI, GIVEAWAY
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

dobro a cca vrijeme usps priorityja?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Lg_tv kaže...

dobro a cca vrijeme usps priorityja?

 Pa imas tracking, pise ti sigurno kad odprilike dolazi. Pitanja su stvarno ponekad na vrhuncu.

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?p=3105649#post3105649 - GEARBEST POPUSTI, AKCIJE, KUPONI, GIVEAWAY
7 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

6.6.2018. 18:23:00United States of America (the)92373Receive item from customer (Otb)

 

8.6.2018. 18:05:00United States of America (the)ISC LOS ANGELES CA (USPS)Receive item at office of exchange (Otb)

 

8.6.2018. 18:06:00United States of America (the)ISC LOS ANGELES CA (USPS)Insert item into bag (Otb)

 

aj sad znaj jel krenilo avionom ili nije? vrhunac

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Vjerojatno nije. Iza toga treba ići Send item abroad. Barem ako je u pitanju međunarodni tracking broj.

7 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

a ovo je sa usps tracka 

priority mail 6-10 dana pise.

 

June 8, 2018, 6:06 pm 
Processed Through Regional Facility 
LOS ANGELES CA INTERNATIONAL DISTRIBUTION CENTER  
Your item was processed through our LOS ANGELES CA INTERNATIONAL DISTRIBUTION CENTER facility on June 8, 2018 at 6:06 pm. The item is currently in transit to the destination. 

 

 

zato mi cudno kako jos nije krenilo....

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Ne kužim se preveć v te američke trackinge, no ako se ti vodiš s tim za koliko piše da će ti paket stići, onda si se možebitno gadno za*ebo. Možeš se nadati tome, ali ne računaj na to.  Uglavnom, nema ni potrebe da sad paničariš ili što - kad stigne, stigne. Nemreš si ti tu ništa pomoći. Na kraju krajeva, ako stigne kod nas u petak, tebi će na kućnu adresu stići u ponedjeljak ili utorak i to ti je već tri-četiri dana razlike.

7 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

dosta cudna situacija. usps tvrdi da je 8.6 napustila teritorij USA ....nigdje skenirana nije lol, placena postarina 49$

poslano 6.6 zadnke skenirano sta sam stavio postove gore....

ako je ukraden paket, onda stvarno....kaze nasa posta mozda jos leti prema hrv, lol u zraku je 5 dana?

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.6.2018 11:59 (Lg_tv).
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Što točno kažu? "napustila teritorij USA" ne govori ništa konkretno - to može značiti da je u međunarodnom prostoru u skladištu na aerodromu.

7 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

evo:

Good morning 

Your international package departed the US on 6/8. You may see updates on your package periodically.

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

To ipak ništa ne pomaže. Nemaš što drugo napraviti nego čekati.

7 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

pa dobro ako je placeno 49$ i pise 6-10 dana dostava.

a nije se maklo iz amerike u 10 dana....sta je to u pm moglo se onda i najjadnijom uslugom slat...

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Pozdrav! Novi sam kupac na ebay i zanimaj me Vaša iskustva sa kupovinim, konkretno : prva dva puta kada sam kupovao tražili su sve podatke sa devizne kartice , međutim treći i četvrti puta ništa ?? ! Samo kupi , potvrdi kupnju i na e mail da je device na putu. Pitam zbog sigurnosti devizne kartice.  Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Napravio račun u banci i dobio deviznu karticu.Registrirao sam se kod njih . Svi podatci su baš svi podatci , broj kartice,pin, dokada vrijedi 7/2021, i onaj sigurnosni broj - odozada (3 ) znamenke, ama baš sve . 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
PIN te nitko legitiman ne smije pitati niti bi ga ikome smio dati. To ti i u banci napomenu i piše ti u ugovoru.
9 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

to ja pitam : koliko je sada sigurna kartica ? ispravka:  nisu tražili pin nego onu jednokratnu šifru sa čitača kartica.

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.6.2018 12:49 (3 d corner fan).
9 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

na ebay sam plaćao sa paypal servisom,kada sam se registrirao, i svaki puta provjeravao koliko točno su mi uzeli jer je račun u eurima  , a plaća se dolarima.

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.6.2018 12:58 (3 d corner fan).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Glavna poanta korištenja PayPala je što podatke ostaviš samo jednom, samo jednoj firmi. Ako si ih ostavio i eBayu, onda su ti sad podaci o kartici manje sigurni zbog čiste matematike - dvije firme ih sad imaju i ako ikoja od njih bude hakirana, tvoji bi podaci mogli završiti kod treće strane.

Osobno, imam debitnu visu i maestro - visu koristim kod PayPala, maestro na AliExpressu i domaćim trgovinama. Maestro je zaštićen tokenom, a podatke za visu ima samo PayPal tako da ako bi mi počeli nestajati novci s vise, znam tko je kriv, a za maestro im treba token pa se ne opterećujem previše s tim.
16 godina
online
Re: eBay - pitanja i odgovori
3 d corner fan kaže...

Napravio račun u banci i dobio deviznu karticu.Registrirao sam se kod njih . Svi podatci su baš svi podatci , broj kartice,pin, dokada vrijedi 7/2021, i onaj sigurnosni broj - odozada (3 ) znamenke, ama baš sve . 

 Ako si dao baš sve te podatke, javi banci da ti blokiraju karticu i da ti izdaju sve novo.

9 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

registriran na ebay i registriran na paypal preko kojeg sam plaćao kupovinu. sada mi je sve jasno .

 

 kako ti je gospodin Baksa i napisao i ti su podaci POHRANJENI za sve buduće transakcije preko PayPala... DO iduće promjene kartice koju ti banka da (kad dobivaš i NOVI secure cod, pa je tada potrebno OBNOVITI postojeće podatke, ali to te čeka tek 2021.)...

Hvala na trudu i savjetima  sada je OK.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Jedan veliki update situacije. Seller je provjerio te je ekipa koja je slala paket i tracking info poslala krivi tracking broj, lolz. Paket je došao prije nekoliko dana, te sam dobio partial refund - tj refund za shipping od 10€.

My website: https://idzan.eu | https://maskice.hr | https://najam-vozila.hr
12 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Lijep pozdrav, mislim si iz SAD-a naručiti ovaj karburator koji dolazi sa JD jet kitom.

Našao sam na nekoj EU stranici da za ostale dijelove za motor carina je 3.7%, ali nisam siguran, stranica je totalno nepregledna.

Recimo da je carina 5%, pdv je naravno 25%

Cijena karba je 260 USD+44USD poštarine, to je cijena od 304 dolara, odnosno cca 1940 kuna.

Na tu cijenu dodajem carinu od 5% pa dolazimo do cijene od 2037 kuna, i sad na tu cijenu dodajemo pdv?

Što dolazimo do cijene od cca 2550 kuna. I sad dolazu manipulativni troškovi ležarina i slicna sranja, oko 150 kuna?

Znači ukupni trošak bi trebao biti 2700 kuna, ako sam pogodio % carine.

Jeli to zvuči u redu, ili nešto zaboravljam?

https://www.ebay.com/itm/JD-Jetting-KEIHIN-Carburetor-38mm-PWK-AIRSTRYKER-with-Jet-Kit-2-Stroke-JDKH08/232558463252?hash=item3625908914:g:Kl8AAOSwiBJaB2Mz

 

Ubi bene, ibi patria.
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.6.2018 0:02 (Et_Tu_Brute?).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Je li i kod vas u zadnje vrijeme nema "check box"-a za odabir "Free shipping"?

Jesam li ja to negdje slučajno sakrio u postavkama ili je do ebay-a?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Matozan kaže...

Je li i kod vas u zadnje vrijeme nema "check box"-a za odabir "Free shipping"?

Jesam li ja to negdje slučajno sakrio u postavkama ili je do ebay-a?

Kakvu razliku ti ta opcija radi? Ionako nema besplatnog slanja, nego je samo riječ o tome da prodavač cijenu poštarine uračuna u cijenu proizvoda. Još je bolje da nije free shipping, jer onda ako naručuješ više komada, potencijalno možeš doći do ukupno niže cijene, ako je cijena za svaki daljnji komad niža.

7 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

zna netko zasto je ovo zadnje Otb a ne INB?

stvar je original 1/1 Plus racun je u kutiji...

cini mi se da se ovo vraca posiljatelju LOL

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice