eBay - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 14.377
|
čitano: 5.064.401
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Pozdrav,

 

našao sam neke rabljene felge na Njemačkom Ebayu, zanima me jel ću morati platiti PDV na njih, jer su felge skinute s auta koji je došao novi iz salona, pa ne postoji posebno račun za njih koji bi mogao priložiti uz njih tijekom slanja?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
No.Nameee kaže...

Pozdrav,

 

našao sam neke rabljene felge na Njemačkom Ebayu, zanima me jel ću morati platiti PDV na njih, jer su felge skinute s auta koji je došao novi iz salona, pa ne postoji posebno račun za njih koji bi mogao priložiti uz njih tijekom slanja?

 Prije kupovine preko e-baya prouči ovo, pogotov ako si nov u tome:

https://www.bug.hr/forum/topic/internet/ebay-carinjenje-cesto-postavljana-pitanja-faq/167189.aspx

Iz država EU ne plaćaš PDV.

 

Pripazi se poštarine. Čak i kod nas bi na tu težinu to koštalo nekoliko stotina kuna.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
15 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Jel mi to paket zavrsio na carini?

Koliko mogu ocekivati troskova ako je vrijednost paketa tj. placen 360kn?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.9.2018 20:09 (andreas11).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Ček dis šit

 

https://www.bug.hr/forum/topic/internet/ebay-carinjenje-cesto-postavljana-pitanja-faq/167189.aspx

 

"Kako izračunati postotak od nečeg? 10% je 0,1 nečeg, 25 % je 0,25 nečeg. Znači, 25% od nečeg je nešto * 0,25. 25% od nečeg je ujedno i 1/4, znači do iznosa PDV-a od 25% možete doći i tako da broj podijelite s 4.

 

Primjer računanja carinskog duga za paket vrijednosti 200 kuna koji je poslala pravna osoba (tvrtka) - neka roba košta 200 kuna, a dostava je 50 kuna. Ima li carine? Nema, jer je vrijednost manja od 150 eura. Ima li PDV-a? Ima, zato jer je paket slala pravna osoba, a paket je vrijednosti veće od 160 kuna, tj. 22 eura (isti bi slučaj bio da je paket poslala privatna osoba, a da je paket vrijednosti veće od 300 kuna).

 

Iznos PDV-a je (200+50) * 0,25 = 62,5 kune. Dakle, za robu koja s dostavom košta 250 kuna koji vam je poslala pravna osoba trebate platiti 62,5 kune PDV-a. Plus poziv za carinjenje od 19,5 kuna koji vam stigne na kućnu adresu nakon što roba završi na carini, plus 37,5 kuna za podnošenje pošiljke na carinski pregled do 2 kg (cjenik) ako carina odluči da će cariniti paket, po novom ležarinu ako je paket teži od 0,5 kg (3 kune dnevno), te uplatnicu za carinski dug (0,83% od iznosa uplate – najmanji iznos 5,00 kn, najveći iznos 80,00 kn). Sve to će, uz iznos s carinom i PDV-om, na račun troškova carinjenja narasti na 60-70 kuna! Znači, za robu vrijednosti 200 kuna platit ćete 62,5 kune PDV-a i oko 60 kuna ostalih troškova, znači ukupno oko 125 kuna."

9 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Eto danas stigle 3 pošiljke i banda mi sve 3 naplatila, a samo jedna je small packet. Kasnije idem do pošte provjerit zakaj su ove dvije naplaćene, jer je stara preuzela pošiljke, mene nije bilo doma.

 

edit: dakle, to je do poštara, nije smio naplatit. E pa sad idući put dok će imat namjeru naplatit, lagano nek nosi na poštu i sam ću si podići

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.9.2018 15:19 (kbenzema).
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
kbenzema kaže...

edit: dakle, to je do poštara, nije smio naplatit. E pa sad idući put dok će imat namjeru naplatit, lagano nek nosi na poštu i sam ću si podići

LOL nešto si mu se zamjerio. 

9 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Veli stara da je bio neki mladi koji očito nije dovoljno upućen. A zamjerit mu se nemreš ni da oćeš, stalno mijenjaju poštare, evo ovaj tjedan kod mene na poslu tri poštara bila. Katastrofa, da mi je samo upoznat te vizionare i kretene koji ih raspoređuju i je*u u mozak s konstantnim premještanjem.
14 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Barracuda727 kaže...

posalji covjeku email i pitaj sve sto te zanima ne trolaj bezveze ....ako i dalje ne vjerujes naruci si nesto s ebaya ili od kud vec zelis preko njega za par dolara pa ces vidjet...

 Ajde molim te objasni gdje  si našao te mailove i gdje si čuo dobre stvari o njima. Ovako izgledaš kao običan prevarant sa balkana

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.9.2018 22:39 (Diablo86).
9 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Nemogu ti tocno odgovoriti kad sam nasao te emailove, negdje prije 3-4 godine kad sam zelio naruciti neke stvari s ebaya, trazio sam dugo u temama vezano za posrednike preko ebaya i nasao na forumu neznam u kojoj temi tocno za jednog i drugog, vec godinama uzimam preko njih i zadovoljan sam, nije navlakusa niti nista slicno,provjereno je, online -kupnja@gmail.com je sam u temi napisao da ne uzima proviziju, samo sto je on to napisao prije nekih mozda i 6 godina,nisam siguran nemoj me drzat za rijec (ako nadem clanak zaljepim ga u ovu temu za pro buyera je netko cak i stavio email i rekao da isto se mogu preko njega uzet stvari, pa sam odlucio probat,bil sam ful skeptican,reko sad ce me zajebat garant, ali evo da ti budem iskren poceo sam sa narukvicama za par dolara, da bih do prije koji mjesec uzimao preko njega jaknu,majice tenisice, i da u 5.mjesecu 2017 sam napravio prednarudzbu za Assassin's creed origins dawn of the creed edition za PS4 kojeg nije bilo nigdje za kupiti nego samo preko direktne stranice(znaci 5 mjeseci prije sluzbene prodaje i danas sam ponosni vlasnik jedne od najljepsih statua), tako da ako zelis kontaktiraj me emailom ,pa ti posaljem slike figure i ostalih stvari sto ide uz to, mislim da imam cak i racun kupnje preko ubisofta,tako da ne trkljaj bezveze i ne pisi da je neka prevara jer nije,ako mi nevjerujes jos jednom ponavljam svima koji nemaju pay pal i kojima se neda jebat sa carinom ako sto krene krivo covjek sve sredi, jednom mi je u slucaju paketa cijene preko 700 kn paket bio stao na carini i trebao sam platiti carinjenje i stajanje  paketa + dodatnu postarinu koja nije bila nigdje navedena i koja je iznosila nekih 300 kn,covjek mi je objasnio da ako zelim mogu paket vratiti i da ce ga ponovo naruciti sa druge stranice uz naravno povrat svake kune sto je na kraju i bilo, napominjem i neda mi je jebavat vise s vama trolovima koji ste skepticni prema svemu, kazem idite mojim postupkom,prvo narucite manje pakete pa cete vidjet, do sad evo vec 3+ godine kolko uzimam nemam problema,paket uvijek stigne,e da jos sam zaboravio napomenut ,u prvim narudzbama sto sam imao kod lika trazio me je da mu na email posaljem kopiju uplatnice kad sam mu uplatio odredeni iznos na racun,jer nije imam internet bankarstvo tako da nije vidio odma uplate ,sad posto stalno nesto uzimam preko njega vise mu to niti ne saljem, preko pro buyera sam uzimao u pocetku ali da budem iskren odustao sam jer je jako spor sa odgovorima, dok je Online-kupnja puno puno brzi,evo tolko od mene ako imate jos nekih nedoumica neznam ekipa kak dam vam vise pojasnim da nije prevara...

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

I btw nemoj vrijedat ljude jer nemas pametnijeg posla, sumnjam da ces se ispricat al nema veze nisam zlopamtilo, ako zelis mogu ti i pomoci ali molim te nemoj pisat glusposti jer mislis da ces ispast jako pametan....

14 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Barracuda727 kaže...

I btw nemoj vrijedat ljude jer nemas pametnijeg posla, sumnjam da ces se ispricat al nema veze nisam zlopamtilo, ako zelis mogu ti i pomoci ali molim te nemoj pisat glusposti jer mislis da ces ispast jako pametan....

 Ne vrijeđam, nego ti kažem kako to izgleda. Možeš mi pomoći da odgovoriš na pitanje.

9 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Odgovorio sam ti na sve, ako nadem link od teme sa foruma zaljepim tu, nemam vise nista da kazem...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Barracuda727 kaže...

Odgovorio sam ti na sve, ako nadem link od teme sa foruma zaljepim tu, nemam vise nista da kazem...

 Kad te prevare, isto napiši tu, nemoj se sramit

9 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Diablo86 kaže...
Barracuda727 kaže...

Odgovorio sam ti na sve, ako nadem link od teme sa foruma zaljepim tu, nemam vise nista da kazem...

 Kad te prevare, isto napiši tu, nemoj se sramit

 Bez brige necu se sramit, tebe cu prvog obavjestit...

9 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Diablo86 kaže...
Barracuda727 kaže...

Odgovorio sam ti na sve, ako nadem link od teme sa foruma zaljepim tu, nemam vise nista da kazem...

 Kad te prevare, isto napiši tu, nemoj se sramit

 Evo pronasao sam link na forumu u temi Kupnja preko Interneta gdje je sam korisnik napisao da narucuje ljudima stvari sa stranica koje salju za Hrvatsku,post je iz 2011 , mislim da u toj temi pise i Online-kupnja@gmail.com,ako nadem zalijepim i to,ima dosta postova pa treba dosta traziti, tako da nemoj pisat da sam neki prevarant sa balkana....

 

Stranica 7

 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=264449&page=7

 

Stranica 2

 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=196702&page=2

 

Stranica 150

 

http://www.forum.hr/showthread.php?p=35692644#post35692644

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.9.2018 9:36 (Barracuda727).
16 godina
moderator
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Poruke iz 2011. Pred sedam godina. Javila se dva lika. Ni jedan nije napisao da ne uzimaju proviziju.

 

Barracuda727 kaže...

Još godinu dana stariji post! Isti lik - opet nije napisao da ne uzima proviziju.

 

Opet 2011. godina. Opet isti lik. Opet ne kaže da ne uzima proviziju, nego sad eksplicitno kaže "dogovorit ćemo se":

Dogovorit ćemo se oko svega i narudžba će biti obavljena u najkraćem mogućem roku 

 

Nije mi baš jasno što pokušavaš dokazati...

12 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Pozdrav

Je li ovo znači da je paket prošao carinu i da će mi brzo doći na adresu ?

Čitao sam na sticky temi da "insert item into domestic bag" znaci da je posalana u postanski ured

Čudno mi je da prije toga nije nista pisalo o carini

 

Hvala unaprijed.

J... ti Joca Amsterdam mater!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Joca Amsterdam kaže...

Je li ovo znači da je paket prošao carinu i da će mi brzo doći na adresu ?

Da. Ako paket ide na carinu, onda piše da ide na carinu (customs).

13 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Da li je netko možda kupio baš ovu kameru? LINK

 

Ako je, molim da napiše par komentara o kameri. 

 

Gledao sam Video na Youtubeu i za te novce mi izgleda sasvim ok.

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.9.2018 13:26 (Liverpool1892).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Pozdrav,

ima li netko provjerenu informaciju vezano za carinjenje paketa iz Švicarske? Ima li EU kakav sporazum o carinjenju ili mogu slobodno kupiti tipa neki skuplji fotoaparat bez brige odnosno neće mi se zaračunati PDV i carina?

Hvala!

Let it be
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Narucio sam paket 25.09.,paket je dosao 15.10. ali seller je poslao krivi predmet. Kaze da je danas poslao ponovo, koliki je krajnji rok za dispute na ebayu.

Platio sam direkt s kartice, ne preko paypala?

Moze neki savjet?

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
marxone kaže...

Narucio sam paket 25.09.,paket je dosao 15.10. ali seller je poslao krivi predmet. Kaze da je danas poslao ponovo, koliki je krajnji rok za dispute na ebayu.

Platio sam direkt s kartice, ne preko paypala?

Moze neki savjet?

Hvala

 30 dana od zadnjeg dana kad je seller predvidio da paket treba stici. Znaci od tog zadnjeg dana imas 30 dana fore da otvoris dispute.

13 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
kiki_b kaže...
marxone kaže...

Narucio sam paket 25.09.,paket je dosao 15.10. ali seller je poslao krivi predmet. Kaze da je danas poslao ponovo, koliki je krajnji rok za dispute na ebayu.

Platio sam direkt s kartice, ne preko paypala?

Moze neki savjet?

Hvala

 30 dana od zadnjeg dana kad je seller predvidio da paket treba stici. Znaci od tog zadnjeg dana imas 30 dana fore da otvoris dispute.

 Gdje mogu naci to predvideno vrijeme kada paket treba stici, gledam preko mobitela pa ne mogu naci?

10 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
marxone kaže...

 Gdje mogu naci to predvideno vrijeme kada paket treba stici, gledam preko mobitela pa ne mogu naci?

 Pod delivery ti stoji taj Estimated delivery. Evo ti primjer...

15 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Htio bih kupiti jedan mali adapter iz hong konga za 50 dolara. Zanima me koliko bi kostalo kad bi ga carinili na granici? kakva su iskustva?

hvala

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Alfredo nr.2 kaže...

Htio bih kupiti jedan mali adapter iz hong konga za 50 dolara. Zanima me koliko bi kostalo kad bi ga carinili na granici? kakva su iskustva?

hvala

Na ukupan iznos, predmet plus shipping ako ga ima, racunas PDV..  a carinski trosak ti bude oko 50-70 kn okvirno.
Naravno, ako ti ga zaustave.. no mozda prode pa ne platis nista :)

Poslat ce ti pismo da im posaljes emailom koliko si ga platio, racun, screenshot paypala ili kako si vec obavio transakciju...i kad ti stigne u tvoj postanski ured, tamo sve platis.

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.10.2018 22:46 (kiki_b).
16 godina
moderator
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Alfredo nr.2 kaže...

Htio bih kupiti jedan mali adapter iz hong konga za 50 dolara. Zanima me koliko bi kostalo kad bi ga carinili na granici? kakva su iskustva?

Tu ti sve piše: https://www.bug.hr/forum/topic/internet/ebay-carinjenje-cesto-postavljana-pitanja-faq/167189.aspx

15 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Super, hvala.

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
kiki_b kaže...
marxone kaže...

 Gdje mogu naci to predvideno vrijeme kada paket treba stici, gledam preko mobitela pa ne mogu naci?

 Pod delivery ti stoji taj Estimated delivery. Evo ti primjer...

 Da, samo meni vec pise da je posiljka dosla tako da ne mogu vise vidjeti to predvideno vrijeme dolaska. Kako sad racunam, 30 dana od delivered ili? 

10 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
marxone kaže...

 Da, samo meni vec pise da je posiljka dosla tako da ne mogu vise vidjeti to predvideno vrijeme dolaska. Kako sad racunam, 30 dana od delivered ili? 

 Otiđi onda na email, pronađi gdje ti je od ebayja poslana potvrda narudžbe ili da je poslan proizvod. Tamo ces naci Estimated delivery.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice