eBay - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 14.377
|
čitano: 5.067.709
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Dal cu morati placat jos kakve naknade za ovaj uredaj ?

Pise da je eu skladiste G-W-6? 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
tomislav10 kaže...

Meni sa e-bay-a zadnje 4 pošiljke nisu stigle. Radi se o sitnicama svaka po par dolara bez koda (broja) za praćenje.

Što je s tim e-bay-om?

 

vrinho kaže...

Meni remen za sat stigao točno 2 mjeseca nakon narudžbe, neke stvari za koje sam dobio refund jer je prošao rok za dostavu isto stigle. Bio sam naručio masku za mob sestri u isto vrijeme kao i te neke artikle i stigla za 2 tjedna. O čemu sve to ovisi nemam pojma, glavno da stigne ali neki paketi kao da su poslani kornjača expressom.

 

Old Iggy kaže...
tomislav10 kaže...

Meni sa e-bay-a zadnje 4 pošiljke nisu stigle. Radi se o sitnicama svaka po par dolara bez koda (broja) za praćenje.

Što je s tim e-bay-om?

Može biti da je samo kašnjenje u pitanju.

Ja sam odustao od Ebaya. Dio ne dolazi, dio se ne može poslati iz niza razloga, dio je krivi - u zadnjih godinu dana ako sam s 20% pošiljaka zadovoljan, puno sam rekao.

 Ebay je smećarska firma prema kupcima i prodavačima, a osim toga loša je za takve sitnice, tu se aliexpress pokazao mnogo boljom opcijom

13 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Pitanje za iskusne. 

 

Prilikom naručivanja paketa iz SAD, vidio sam da piše import charges cca 10ak $, mene zanima smatra li se to carinom, ili kako?

U onoj drugoj temi di se spominje masa čestih pitanja za carinu, vidim da se samo pošta spominje kao dostavna služba, dok npr GLS nigdje ne spominju. 

Paket mi dolazi GLSom, vrijedi li sve to i za njih, ili samo za poštu? Tj., ako paket ide hr poštom. 

Optimizam je nedostatak iskustva.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
fluj kaže...

Dal cu morati placat jos kakve naknade za ovaj uredaj ?

Pise da je eu skladiste G-W-6? 

 Meni je baš taj došao bez da sam išta platio kad je bio 10$ jeftiniji nego sad neka akcija bila 

12 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

pozdrav..

da li je problem u meni ili i ostali imaju ovakav problem danas..ugl stoji mi na ovom log inu i nece ucitati

da li je jos netko imao ovakvih problema danas?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Meni tako bilo nekoliko dana na Firefoxu na kompu, ni na mobu u pregledniku kao ni u aplikaciji, onda sam probao s nekim drugim preglednikom na kompu (Opera), tražilo me verifikaciju prek sms-a i nakon potvrde proradilo, sad radi i na Firefoxu. Ne znam zašto nije prolazilo ali sad radi, probaj ko i ja, možda i tebi proradi.

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.1.2018 20:18 (vrinho).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Meni zadnja tri dana vrti paypal ali samo kad preko ebaya kupujem, preko gearbesta prošlo iste sekunde. Probao samo preko Chromea al izgleda da ću morat preko nekog drugog browsera
14 godina
odjavljen
offline
eBay - pitanja i odgovori

Kad vam prvi put tako vrti u nedogled, samo zatvorite prozorčić i ponovo odaberite paypal, opet se otvori prozorčić i onda uspije.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Ne pomaže, probao više puta.
13 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Izgleda da ništa od odgovora na ranije pitanja, pa da probam još jednom sa sličnim pitanjem.

 

 

Hoće li mi naši udariti carinu na paket iz USA ako na ebayu piše da ide putem GSP-a?
koliko sam shvatio GSP sam odredi carinu i slične stvari, da ne moraju naši i da sam ja na miru. Jesam li krivo shvatio ili kako? 

Optimizam je nedostatak iskustva.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
turbojc kaže...

Hoće li mi naši udariti carinu na paket iz USA ako na ebayu piše da ide putem GSP-a?

koliko sam shvatio GSP sam odredi carinu i slične stvari, da ne moraju naši i da sam ja na miru. Jesam li krivo shvatio ili kako? 

Dobro si shvatio to za Global Shipping Program. Riječ je zapravo najčešće o PDV-u, a ne o carini (postupak se kolokvijalno naziva carinjenje, jer ga obavlja carina - to dolazi od carinski postupak).

13 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
kbenzema kaže...
Meni zadnja tri dana vrti paypal ali samo kad preko ebaya kupujem, preko gearbesta prošlo iste sekunde. Probao samo preko Chromea al izgleda da ću morat preko nekog drugog browsera

 Ja sam postavio pitanje na ebayu i paypalu i nitko mi nije ponudio nekakvo rjesenje koje radi. Samo su me poslali na ebay.ca, a tamo nema item koji zelim. Paypal support govori da je kriv ebay, a ovi na ebayu govore da je paypal.

EDIT: Narucio sam preko ebay.ca. Kopirao sam url od itema i samo stavio ebay.ca i radi

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.1.2018 19:11 (dustY).
9 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Problem je očito u ebayu jer preko gearbesta bez problema ide paypal plaćanje. Na forum.hr je neko napisao da mu je prošla narudžba preko ebay.de. Naravno meni ono kaj treba nema ni na njemačkom ni kanadskom ebayu. 

13 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
kbenzema kaže...

Problem je očito u ebayu jer preko gearbesta bez problema ide paypal plaćanje. Na forum.hr je neko napisao da mu je prošla narudžba preko ebay.de. Naravno meni ono kaj treba nema ni na njemačkom ni kanadskom ebayu. 

 jesi probao u url promjenit ebay.com u ebay.ca? ja nisam mogao naci item na ca pa sam samo promjenio u url i radi

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.1.2018 19:48 (dustY).
9 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Prvo sam isprobao jedan link al nije išlo, pa sad kad si opet to napisao išao sam probat nekoliko linkova dok nisam naišao na jedan koji mogu kupit kad promijenim na ebay.de i konačno je prošlo. Tnx

11 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Je li netko narucivao mozda zamjenske litijske baterije za mobitele, laptope. Malo sam guglao i vidim da su stroga pravila sto se tice slanja iz kinu u europu

pa nebi htio bezveze naruciti ako znam da nece stici. Na ebayu mogu slobodno naruciti, ali me brine hoce li zapest na granici ili se stvarno vise ne mogu kupiti.

I koliko mogu ocekivati pdv i carinu na bateriju koja kosta 170 kuna?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Zdravo svima. Iskreno bih molio sve kolege forumaše za savjet u vezi sljedećeg slučaja. Jučer sam kupio jedan artikl na njemačkom ebay-u. Odmah  po "osvajanju" i i okončavanju aukcije, koja je trajala 7 dana, izvršio sam uplatu preko PayPal-a prodavaču. Jutros mi je stigao mail od prodavača da mu je account hakiran i da on nije nudio proizvod koji sam kupio, te da on isti nema niti da mi isti može poslati. Nudi mi povrat novca.

Nisam nikakav prorok, no sumnjam da je istina to što mi piše prodavač. Više sam uvjeren da se čovjek razočarao u visinu aukcije i da  sada  na ovaj način želi da poništi aukciju.
Da li je neko od Vas imao sličan slučaj i da li je ovo "dovoljno opravdan" slučaj da mogu pokrenuti "case" tj. žalbu prema ebay-u.
Pročitao sam informacije o poništavanju transakcije ali mi još uvijek nije jasno da li ovo mogu smatrati osnovnom za žalbu: http://pages.ebay.com/help/sell/cancel-transaction-process.html

Hvala unaprijed na odgovorima ako ih bude :) .

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

mislim da se mozes zaliti, njemu se moze eventualno rejting umanjiti ako ebay procijeni da mulja, ali mislim danikako ne mozes dobiti to za što si licitirao, ako on kaze da toga nema...;)

11 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Sta mislite hoce li mi ovo cariniti, dosad sam kupio 4 manjih kucica koje su kostale 20 dolara i sve su dole bez carinjenja, a ova kosa 180 kuna, a po velicini je malo veca.

https://www.ebay.com/itm/Soft-Warm-Pet-Dog-Cat-Bed-House-Kennel-Mat-Pad-Washable-Puppy-Cushion-S-M-L/112490307567?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=412875425263&_trksid=p2060353.m2749.l2649

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
razor1234 kaže...

Sta mislite hoce li mi ovo cariniti, dosad sam kupio 4 manjih kucica koje su kostale 20 dolara i sve su dole bez carinjenja, a ova kosa 180 kuna, a po velicini je malo veca.

https://www.ebay.com/itm/Soft-Warm-Pet-Dog-Cat-Bed-House-Kennel-Mat-Pad-Washable-Puppy-Cushion-S-M-L/112490307567?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=412875425263&_trksid=p2060353.m2749.l2649

 Ako je iznad zakonske granice, UVIJEK budi spreman da hoće.

 

Al ovakve stvari skoro uvijek prolaze bez carine, a ovisi i o težini i pakiranju. Prepostavljam da nije baš teško i da ga pošteno naguraju unutra.

 

Uglavnom, ako nisi spreman platiti PDV (čak i ako je vjerojatnost da se to dogodi manja od 1%), nemoj naručiti.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
11 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Sad sam pronasao tu kucicu za 158kn. I ako sad npr. posalju pismo od carine da posaljem racun moram platiti 20kn poziv za carinjenje plus 37kn za podnošenje pošiljke na carinski pregled ili im moram samo platiti tih 20kn kad utvrde da je manje od 160kn?

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
razor1234 kaže...

Sad sam pronasao tu kucicu za 158kn. I ako sad npr. posalju pismo od carine da posaljem racun moram platiti 20kn poziv za carinjenje

Da.

 

razor1234 kaže...

plus 37kn za podnošenje pošiljke na carinski pregled

Ne.

 

 

11 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Pošto jos nikad nisam kupio nesto skuplje od 160kn pa nisam ni carinio ista zanima me koliko se to oduzi kad stigne posiljka na carinu.

Znaci dodje na carinu, pa mi postar donese poziv za carinjenje i to platim postaru, a onda posaljem mailom račun posiljke i kad oni izracunaju

koliko trebam platiti pdv-a i carinskih troskova oni to opet salju postom ili salju mailom i gdje to onda platiti?

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Mislim da je sad malo obrnuto. Dobiš poziv za dostavu računa (tu ga ne plaćaš), pošalješ račun e-mailom, a kad oni to obrade, platiš sve što si dužan platiti kod preuzimanja paketa (uključujući poziv za dostavu). Nekad je za carinjenje trebalo i po tjedan-dva, danas mislim da to ide dosta brže.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.1.2018 20:12 (mbaksa).
9 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Ha ne znam baš. Nedavno imao dva paketa na carini pa je od slanja računa do dostave prošlo 10-12 dana.
13 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

i dečki zar nas stvarno 01.01.2019 očekuje PDV i carina na svaki "paketić"..... pitam ovako iz prve ruke....

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Ovako iz prve ruke... ne.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
16 godina
moderator
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Do 2021. A sad, hoće li to biti 1.1.2019. ili 31.12.2020., ostaje za vidjeti.
11 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
tomislav10 kaže...

Meni sa e-bay-a zadnje 4 pošiljke nisu stigle. Radi se o sitnicama svaka po par dolara bez koda (broja) za praćenje.

Što je s tim e-bay-om?

 

Ljudi sta se ovo dogadja sa isporukama ? Evo ja imam jos od pocetka 12.mj 4 naruddzbe sa ebay koje mi nisu stigle. Prodje skoro 2.mj. od narudzbe.

E sad jos gore, ista pocetkom 12. mj. imao svoju prvu narudzbu na gearbestu...neki adndroid tv box 42$ i isto tako ga nema. Evo danas tocno 2 mjeseca zapravo. Psao vec nekoliko puta ali nitko sa gearbesta nece ni da mi odgovori ili neki znak zivota pokaze. Aj na ebay sam lako dolazio do refundacije ali tu ne znam ni kako i kome da se zalim. Sve mi nekako zbrkano i nabacano. Daj pomagajte da vratim 42$. Nedam ih ni pod razno. Mogu zenu na sladoled odvesti.

 

Hvala puno !!!

13 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
dxdandy kaže...
tomislav10 kaže...

Meni sa e-bay-a zadnje 4 pošiljke nisu stigle. Radi se o sitnicama svaka po par dolara bez koda (broja) za praćenje.

Što je s tim e-bay-om?

 

Ljudi sta se ovo dogadja sa isporukama ? Evo ja imam jos od pocetka 12.mj 4 naruddzbe sa ebay koje mi nisu stigle. Prodje skoro 2.mj. od narudzbe.

E sad jos gore, ista pocetkom 12. mj. imao svoju prvu narudzbu na gearbestu...neki adndroid tv box 42$ i isto tako ga nema. Evo danas tocno 2 mjeseca zapravo. Psao vec nekoliko puta ali nitko sa gearbesta nece ni da mi odgovori ili neki znak zivota pokaze. Aj na ebay sam lako dolazio do refundacije ali tu ne znam ni kako i kome da se zalim. Sve mi nekako zbrkano i nabacano. Daj pomagajte da vratim 42$. Nedam ih ni pod razno. Mogu zenu na sladoled odvesti.

 

Hvala puno !!!

 Za Gearbest ideš na My tickets i pošalješ poruku da nisi dobio paket sa svim podacima i adresom. Moraš čekati Delivery deadline (meni je to iznosilo ravno 2 mjeseca) i ako do tog roka ne dobiješ paket vrate ti lovu vrlo brzo.

Tako sam ja dobio novce nazad bez problema jedino što sam morao čekati 2 mjeseca da pokrenem pitanje povrata.

Odlično..izudarao je šerifovog zamjenika u mjestu gdje svake nedjelje objese jednog čovjeka. Ovo će nam učiniti dan zanimljivim.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice