"Firefox is already running but is not responding"

poruka: 20
|
čitano: 5.051
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
"Firefox is already running but is not responding"

Kada želim otvoriti Mozillu Firefox pojavi se sljedeća poruka: "Firefox is already running, but is not responding. To open a new window, you must first close the existing Firefox process, or restart your system."

 

U task manageru (ni u Process Exploreru) tog procesa nema. Deinstalirati Firefox-a sa Your Uninstaller!2008 i ponovna instalacija nije pomogla.

 

Na Firefox Supportu kažu da bi se trebao obrisati file parent.lock.parentlock, u profile folderu, ali ja taj file ne mogu pronaći.

 

Ima li netko kakvu ideju (osim System Restora)kako da riješim ovaj problem?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
"Firefox is already running but is not responding"

joooj.. imao sam i ja taj problem s firefoxom (između ostalog) prije nekah 10-ak dana.

naime cijeli "user profil" od windowsa mi se sjebo.. sve nekakve permission greške mi je bacao.. nisam mogo napraviti folder na desktopu i sl.

 

riješio sam to na glup način...

 

ako se sječam.. ovakvim redoslijeom

 

napomena.. meni je komp na mreži i na domeni

 

- restart > normal login (domain user)

- restart > safe mode

- restart > windows recovery mode (samo da ga učita)

- restart > normal login (kurč** .. nije niš pomoglo) (domain user)

- ponovo restart > login > e tu je s istim userom i passwordom napravio novi profil

- restart > normal login kao lokalni admin > izbrisao novo kreirani user profil

- restart > normal login (domain) i sve prošljakaljo

 

radi se o win XP sp2

 

prije ovih gore glupih koraka, probaj se jednostavno logirati kao neki drugi user, pa onda opet restart i login kao kao TI tj. stari user

Znam da se sve ovo čini glupo i debilno, ali jebiga.. to su windowsi

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
"Firefox is already running but is not responding"

Probaj na internetu nac specijalizirani Process closer - mnogo su ucinkovitiji od Task Managera

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.5.2008 16:15 (Zippo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
"Firefox is already running but is not responding"

Prije nego što pokreneš mozillu otvori task manager i odi na karticu "processes" tamo odaberi "firefox.exe" i stisni end process.


Svi podaci su točni osim imena i prezimena...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: "Firefox is already running but is not respond

I ja sam imao sličnih problema samo sa igrama, ima na prošlom izdanju bug DVD-a (111programa) taj specijalizirani alat za oslobađanje procesa, nažalost nemogu se sjetiti imena, odabereš folder ili aplikaciju klik ok i za 10sec je sve gotovo.....meni pomoglo!! SretnoNamigiva

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.5.2008 16:41 (mstaracm).
16 godina
offline
RE: "Firefox is already running but is not respond
i_rambo_plache kaže...

Prije nego što pokreneš mozillu otvori task manager i odi na karticu "processes" tamo odaberi "firefox.exe" i stisni end process.


 Meni to uvijek pomogne. One fileove koje ne mozes nac... Mozda da ukljucis ono show hidden files and folders... Drugo ne znam.

Bolje ispast budala nego iz aviona!
16 godina
offline
RE: "Firefox is already running but is not respond
Na kartici "processes" nema "firefox.exe". Probao sam i s Process Explorerom i Autorunsom, ali firefoxu ni traga.
16 godina
offline
RE: "Firefox is already running but is not respond

Je li ti se to mozda dogodilo poslije updatea na noviju verziju?

Slicna stavar se je i meni dogodila.

Rijesenje: Deinstaliraj ovu verziju (nista ne gubis), skini s Mozilline stranice najnoviju verziju i instaliraj.

Mora da radi, provjereno!

 


Amd Athlon64 X2 6400+ Black Edition, Thermaltake V1, Gigabyte GA-M56S-S3, 4GB DDR2 800 Kingmax, Powercolor Radeon 2600xt 256Mb DDR4, Forton Blue Storm 2 500W, Seagate 250GB, Samsung 205BW 20" Widescreen, Thermaltake Armor Jr., Logitech Z-2300, Logitech LX 500
16 godina
offline
RE: "Firefox is already running but is not respond
Armor kaže...

Je li ti se to mozda dogodilo poslije updatea na noviju verziju?

Slicna stavar se je i meni dogodila.

Rijesenje: Deinstaliraj ovu verziju (nista ne gubis), skini s Mozilline stranice najnoviju verziju i instaliraj.

Mora da radi, provjereno!

 


 To sam već napravio. Deinstalirao s YourUninstallerom!2008, skinuo i instalirao najnoviju verziju sa službenih stranica, ali i dalje isto... Napravio sam i System Restore, ali ni to nije pomoglo...
16 godina
offline
RE: "Firefox is already running but is not respond

Jesi pobrisal rucno u C: ili gdje ti je vec instalirana ostatke?

Jesi pobrisal registrye? - sve ide automatsko prek Tune up Utilities 2008 (naravno prije moras deinstalirati, a to mozes i s tune up)

Probaj 3.0 betu!

Ili instaliraj Tune up 2008 i pogledaj na proces manager (ili nekak slicno se zove) dal je na listi!

Ak to ne uspije ja dalje ne znam!


Amd Athlon64 X2 6400+ Black Edition, Thermaltake V1, Gigabyte GA-M56S-S3, 4GB DDR2 800 Kingmax, Powercolor Radeon 2600xt 256Mb DDR4, Forton Blue Storm 2 500W, Seagate 250GB, Samsung 205BW 20" Widescreen, Thermaltake Armor Jr., Logitech Z-2300, Logitech LX 500
16 godina
neaktivan
offline
RE: "Firefox is already running but is not respond
DylanDog kaže...
 To sam već napravio. Deinstalirao s YourUninstallerom!2008, skinuo i instalirao najnoviju verziju sa službenih stranica, ali i dalje isto... Napravio sam i System Restore, ali ni to nije pomoglo...
 Ček ček... Deinstalirao si Mozillu preko YourUninstallera? Ja se držim dobrog starog Control Panela. Ponovno instaliraj postojeću Mozillu i deinstaliraj ju preko Control Panela ne preko YourUninstallera.

Ne znam dal će pomoći, al vrijedi pokušati.

Svi podaci su točni osim imena i prezimena...
15 godina
neaktivan
offline
"Firefox is already running but is not responding"

Ne mogu vjerovat da mu nitko nije predlozio brisat "profiles" foldera koji je u 99% slucajeva "kriv" za tako nesto. Meni se cesto znaju add-oni posvadit zbog automatskog update-a pa treba obrisat profiles folder i na cisto instalirat FF i zadnje verzije ekstenzija.

 

Uglavnom ako ti se smrznuo FF, restartaj komp da oslobodis proces. Ne pokreci Firefox vec ga obrisi preko add-remove iz control panela. Kad ga obrises idi na start i u run upisi %appdata%   Time udjes u aplication data folder u kojem bi trebao imat Mozilla folder. Njega cijelog obrisi. Mozes obrisat i sve od Firefoxa sto imas u Program Files.

 

Tad jednostavno ponovo instaliraj FF i sve bi trebalo biti ok.


Newton je bio u krivu. Lake brze padaju!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
"Firefox is already running but is not responding"

tako je tamo se i nalazi parent.lock


E4600@3300MHz,8600GTS,2GB DDR2@825MHz
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: "Firefox is already running but is not respond
Rain Man kaže...

Ne mogu vjerovat da mu nitko nije predlozio brisat "profiles" foldera koji je u 99% slucajeva "kriv" za tako nesto. Meni se cesto znaju add-oni posvadit zbog automatskog update-a pa treba obrisat profiles folder i na cisto instalirat FF i zadnje verzije ekstenzija.

 

Uglavnom ako ti se smrznuo FF, restartaj komp da oslobodis proces. Ne pokreci Firefox vec ga obrisi preko add-remove iz control panela. Kad ga obrises idi na start i u run upisi %appdata%   Time udjes u aplication data folder u kojem bi trebao imat Mozilla folder. Njega cijelog obrisi. Mozes obrisat i sve od Firefoxa sto imas u Program Files.

 

Tad jednostavno ponovo instaliraj FF i sve bi trebalo biti ok.


 Da isto to sam mu i ja predlozil!

Amd Athlon64 X2 6400+ Black Edition, Thermaltake V1, Gigabyte GA-M56S-S3, 4GB DDR2 800 Kingmax, Powercolor Radeon 2600xt 256Mb DDR4, Forton Blue Storm 2 500W, Seagate 250GB, Samsung 205BW 20" Widescreen, Thermaltake Armor Jr., Logitech Z-2300, Logitech LX 500
16 godina
offline
RE: "Firefox is already running but is not respond

Kada sam pokušao izbrisati Mozillin folder iz Application Data Foldera javlja mi sljedeću grešku: Error Deleting File or Folder - Cannot delete sessionstore.js: Access is denied. Make sure the disk is not full or write-protected and that the file is not currently in use.

 

To se dogodilo nakon što sam ponovno deinstalirao Firefox (ovog puta iz Control Panela) i očistio registry pomoću TuneUp Utilities 2008.

16 godina
offline
RE: "Firefox is already running but is not respond

Onda taj Mozillin folder zbrisi pomocu Tune up Shreddera!


Amd Athlon64 X2 6400+ Black Edition, Thermaltake V1, Gigabyte GA-M56S-S3, 4GB DDR2 800 Kingmax, Powercolor Radeon 2600xt 256Mb DDR4, Forton Blue Storm 2 500W, Seagate 250GB, Samsung 205BW 20" Widescreen, Thermaltake Armor Jr., Logitech Z-2300, Logitech LX 500
15 godina
neaktivan
offline
RE: "Firefox is already running but is not respond
DylanDog kaže...

Kada sam pokušao izbrisati Mozillin folder iz Application Data Foldera javlja mi sljedeću grešku: Error Deleting File or Folder - Cannot delete sessionstore.js: Access is denied. Make sure the disk is not full or write-protected and that the file is not currently in use.

 
Gresku ti javlja nakon restarta racunala?

Newton je bio u krivu. Lake brze padaju!
16 godina
offline
RE: "Firefox is already running but is not respond
Rain Man kaže...
 
Gresku ti javlja nakon restarta racunala?

 Da.
16 godina
neaktivan
offline
RE: "Firefox is already running but is not respond

Unlocker???

Pokušaj s njim izbrisati, usput ćeš vidjeti koji proces koči FF !

Desni klik na mapu, odabereš unlocker......

 

Your Uninstaller 2008-> Tools-> Match Level -> Average_________ove postavke mora imati

YU, inače ti je ista stvar kao i deinstalacija iz  control panela.

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.5.2008 21:32 (Verbatim).
16 godina
offline
RE: "Firefox is already running but is not respond

Problem je riješen. Obrisao sam Mozillin folder iz Application Data Foldera pomoću Unlockera (Verbatim majstore!) i ponovo instalirao najnoviju verziju Mozille i sada sve radi.

 

Hvala svima!

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice