Opera Showoff [Tutorial]

poruka: 31
|
čitano: 8.989
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Opera Showoff

Pošto je Opera jako dobar browser s puno dobrih mogućnosti ali s malim brojem korisnika u odnosu na druge preglednike, odlučio sam pokazati vam par odličnih funkcija koje (ja mislim) drugi browseri nemaju:

 

 

Opera Unite -Opera Unite je nov način za dijeljenje sadržaja, povezivanje i suradnju između računala širom Weba.
Mojim riječima: Opera Unite je funkcija s puno manjih funkcija, a neke od njih su:

 

 

  • File Sharing - dijeljenje datoteka s kompjutera na kompjuter, npr. kad vam ja želim poslati neku datoteku, stavim je određeni folder, odaberem taj folder da se dijeli i dam vam ovaj link: http://šef.bruno1211.operaunite.com/file_sharing/(linkovi ne rade, tu su samo da vam pokažem kako izgledaju). Vi odete na njega i jednostavno odaberete datoteku koju želite ''uzeti''. Može se odabrati da bude dostupno svima ili samo ''odabranima'' kojima šaljete kod. Upute za korištenje File Sharing usluge (slika poslije 4 u nizu)
  • Media Player - Ovo je jedna jako dobra funkcija koja vam omogućava da streamate muziku s jednog kompjutera na drugi. Dakle, vi odaberete folder u kojem je vaša glazbena kolekcija, date drugima link, sličan ovome iznad: http://šef.bruno1211.operaunite.com/media_player/ i oni odu na taj link, odaberu koje pjesme žele slušat i - slušaju! A moguće je i spremanje pjesama.

 

  •   Photo Sharing - slično funkcijama iznad, ali za gledanje i dijeljenje slika. Radi na istom principu.

 

  • Fridge - zanimljiva mala aplikacija za Operu Unite, a omogućava vam, odnosno vašim prijateljima da ostavie poruke na vašem ''frižideru''. Izgleda ovako:   
    Kad vi ubacujete nekome datoteke Kad vi ubacujete nekome datoteke
           

 

  • File Inbox - Aplikacija koja vam omogućuje da prijateljima (ili oni vama) ''ubace'' datoteke u vaš file inbox. Izgleda ovako:       
    Kad ste vi taj kome ''ubacuju'' datoteke Kad ste vi taj kome ''ubacuju'' datoteke
     
    Ekipa iz Birca se tu zabavljala prošli vikend :) Ekipa iz Birca se tu zabavljala prošli vikend :)
         

 

  • The Lounge - Chat! Podijelite prijateljima link od chata i oni mogu sa bilo kojim browserom na taj chat. Vi ste admin i po želji možete stavit šifru i kickati koga hoćete. Ovako izgleda:   
     

 

  • Web Server - Hostajte web stranice s vašeg kompjutera! Nažalost nisam je isprobao pa neznam kako radi. Slobodno neka netko napiše kako radi.

 

  • Four in a Row - 4 u nizu za vas i još jednog prijatelja.       
    Prva funkcija, ali nažalost nemogu je prebacit ispod teksta koji ju opisuje (mogu, ali je teško i neda mi se) Prva funkcija, ali nažalost nemogu je prebacit ispod teksta koji ju opisuje (mogu, ali je teško i neda mi se)
     
     

  Opera Link -Opera Link is a free service that enables data sharing between all your computers and devices. It can synchronize your bookmarks, Speed Dial entries, notes and other useful browser information, so they are available to you wherever you go.  

Znači da možete uvijek i svugdje pristupiti vašim bookmarcima, Speed Dialu itd. i oni će se sinkronizirati. Čak i s mobitela!

 

Opera Turbo -   Funkcija s kojom se web stranice koje želite posjetiti prvo kompresiraju na Operinim serverima, a zatim šalju na vaš uređaj (koji koristi Operu Mini, Mobile ili ''običnu'' za kompjutere. Cilj je da se stranice brže otvaraju na starijim računalima, mobitelima...

 

 

Jesam napomenuo da Opera ima ugrađen IRC klijent? Ovako to izgleda: 

Ingame: (_.:BRUNO:._) /// Ako ti je netko pomogao, stisni Hvala (ispod potpisa). ///// Od ponedjeljka do petka sam na: m.bug.hr
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.5.2010 7:09 (Šef).
Moj PC  
29 0 hvala 31
15 godina
offline
Opera Showoff

A nisi napomenuo da Opera jos od 10.50 koristi napredne mogućnosti windowsa 7 kao sto su Aero(prozirnost), te da je ujedno najbrzi browser u finalnoj verziji, i da je u nju integrirano jos mnogo vixe funkcija od onih koje si nave, a koje drugi browseri nemaju, ili se moraju ukljućiti sa add-onovima, te da je takoreći najsgurniji browser, jer je njegovu jako tesko probiti...

Moj PC  
2 0 hvala 2
15 godina
neaktivan
offline
RE: Opera Showoff

Znam, nisam napomenuo:
da se super integrira u Win 7,
da ima predivnih skinova,
da ima odličan Password Manager (klik na ključić i ulogirani ste),
da ima (ovo me netko pitao jutros da li postoji) mogućnost refreshanja stranice svakih xy sec., min. itd,
da i za nju postoje Add-Oni, tj. Widgeti,
da za Unite postoji još desetak aplikacija koje nisam naveo i da su alati za razvoj istih dostupni na Web stranici...

Žurio sam se ;)
Napiši ti ostatak ako ti se da ili pričekaj vikend da ja napišem ;)

Ingame: (_.:BRUNO:._) /// Ako ti je netko pomogao, stisni Hvala (ispod potpisa). ///// Od ponedjeljka do petka sam na: m.bug.hr
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.5.2010 11:11 (Šef).
16 godina
protjeran
offline
Opera Showoff

Ispričavam se ako je offtopic, ali kada se govori o dobroj integraciji sa W7, zanima me zbog čega mi se ne želi prikazati Opera ikona za .html dokument (umjesto toga, prikazana je ikona za prazan ili neidentificirani dokument) u file manageru ako odaberem Operu kao default web browser?

Opera file association Opera file association
Chrome file association Chrome file association
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.5.2010 11:11 (the_tux).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Opera Showoff

Hvala na kratkom tutorialu. Opširniji vjerujem da ima i na njihovim stranicama,iako ga nisam ni tražio. Ali uglavnom koristim Operu jer mi se svidio opis u zadnjem broju Bug-a, i mogu reći da sam pre-prezadovoljan. Stvarno odličan browser.

- - -Space may be the final frontier, but it's made in the Hollywood basement - - -
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Opera Showoff
@the_tux
Stvarno čudno, neznam koji je uzrok. Nekakav bug :S
@ring4ping
Ma, eto, želim povećati broj korisnika Opere pa sam zato i napravio tutorial. Ako na njihovim stranicama postoji nešto slično, nisam vidio, ali nisam ni trazio.
Ingame: (_.:BRUNO:._) /// Ako ti je netko pomogao, stisni Hvala (ispod potpisa). ///// Od ponedjeljka do petka sam na: m.bug.hr
14 godina
offline
Opera Showoff

I treba da se poveća broj korisnika jer to stvarno i zaslužuje. Mozzilu sam prije najčešće koristio, iako ju i sad koristim ali samo za neke stranice.

- - -Space may be the final frontier, but it's made in the Hollywood basement - - -
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Opera Showoff [Tutorial]

Edit........

The quieter you become, the more you are able to hear...
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.5.2010 22:15 (Ivan 992).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Opera Showoff [Tutorial]

Opera browser za desktop računala prestaje s razvojem

 

Jel se radi o trolu ili ne vidjet će se!

Plin je za kuhanje, dizel je za traktore, a benzin je za aute!
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.5.2010 23:27 (Joka).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Opera Showoff [Tutorial]
Obavezno pročitajte i komentare ispod. Čini se da je to troll...
Ingame: (_.:BRUNO:._) ///// Od ponedjeljka do petka sam na: m.bug.hr
16 godina
neaktivan
offline
RE: Opera Showoff [Tutorial]
Šef kaže...
Obavezno pročitajte i komentare ispod. Čini se da je to troll...

Iskreno se nadam da je

Plin je za kuhanje, dizel je za traktore, a benzin je za aute!
14 godina
offline
RE: Opera Showoff [Tutorial]
Joka kaže...

Opera browser za desktop računala prestaje s razvojem

 

Jel se radi o trolu ili ne vidjet će se!

  Nedaj boze da se ukine! :@   Ne vidim zasto bi se uopce i ukinula, samo treba malo vise reklame i doci ce jos korisnika..

How yes no.
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.5.2010 23:41 (EZY-E).
16 godina
neaktivan
offline
Opera Showoff [Tutorial]

Ajde pročitajte pa komentirajte. Frajer da naslov teme "Official new form Opera..." a nigdje ni o od official, samo njegovi nerealni zaključci i brdo neistina.

Kažu da imamo dva uha i samo jedna usta, kako bi pričali samo pola onoga što čujemo....
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Opera Showoff [Tutorial]
Šef kaže...
Obavezno pročitajte i komentare ispod. Čini se da je to troll...

e pa to je trollanje, ako ste pročitali cijeli comment njegov, kaze da ekipa iz Opere ne ulaže više trud u browser i slične stvari, kako to može reći,a   izašla je gotovo revolucionarna Opera 10.50

Mjenjam demonoid pozivnicu za thr pozivnicu...
13 godina
neaktivan
offline
Opera Showoff [Tutorial]

upravo sam instalirao operu 10.60 i moram priznati da se osjeti razlika u brzini nasprem firefoxu samo se još moram naviknuti na nju.

ali ima nekih stvari koje mi smetaju pa bih molio da mi netko objasni:

kako naštimat da mi se kada otvorim novi tab otvori homepage? uvijek mi se otvara onaj glupi speed dial... može li se to uopće postavit ili se uvijek vraća taj dial? morat ću se onda prilagodit malo

što znači onaj button sa dvije crtice između refresha i forwarda? (nikako da skužim Sramim se, poslije se pretvara u nekak ključ za log in..)

da li turbo mod stavim na on, off ili auto? da li puno stranica ne rade na operi? čuo sam da neke stranica opera ne čita

i predložite mi par dobrih skinova (preglednih i čistih) i nekoliko addona (widgeta)

nadam se da ću se što prije priviknuti na operu..

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.7.2010 19:08 (Kvonki).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Opera Showoff [Tutorial]
Kvonki kaže...

upravo sam instalirao operu 10.60 i moram priznati da se osjeti razlika u brzini nasprem firefoxu samo se još moram naviknuti na nju.

ali ima nekih stvari koje mi smetaju pa bih molio da mi netko objasni:

  1. kako naštimat da mi se kada otvorim novi tab otvori homepage? uvijek mi se otvara onaj glupi speed dial... može li se to uopće postavit ili se uvijek vraća taj dial? morat ću se onda prilagodit malo
  2. što znači onaj button sa dvije crtice između refresha i forwarda? (nikako da skužim Sramim se, poslije se pretvara u nekak ključ za log in..)
  3. da li turbo mod stavim na on, off ili auto?
  4. da li puno stranica ne rade na operi? čuo sam da neke stranica opera ne čita
  5. i predložite mi par dobrih skinova (preglednih i čistih) i nekoliko addona (widgeta)

nadam se da ću se što prije priviknuti na operu..

 

  1. Speed dial nije glup, ako se znaš njime koristit. Jednostavno pobriši one od Opere, koji su došli s instalacijom, i tamo stavi npr. Bug OL, Google,...

  2. Pretvara se u ključ za login, da, tako da ne moraš stalno upisivat username i password. To možeš probat kod logina na forum, samo odaberi da ti zapamti username i pass.

3. Ako imaš spor kompjuter ili nemaš ADSL, onda stavi Turbo Mode na Auto

4. Gluposti. opera 'čita' jako stranica, a stranice koje se ne prikazuju dobro u Operi su takve zbog lijenosti ljudi koji su tu stranicu složili.

5. Jednostavno sam potraži. Meni su svi skinovi lijepi, ali Widgete ne koristim

[=XII=] (_.:BRUNO:._) /////// Don't argue with trolls - it means that they win.
16 godina
neaktivan
offline
Opera Showoff [Tutorial]

S Operom v.10.5X uvijek je bilo problema s pisanjem i slanjem postova na ovom forumu (barem kod mene), da li se to promjenilo s verzijom 10.61?

Plin je za kuhanje, dizel je za traktore, a benzin je za aute!
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Opera Showoff [Tutorial]

jel postoji opcija s "wandom" da pamti više usera po stranici?

npr kod mene doma.. fejs ima više korisnika al može samo jednog zapamtit

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Opera Showoff [Tutorial]
Joka kaže...

S Operom v.10.5X uvijek je bilo problema s pisanjem i slanjem postova na ovom forumu (barem kod mene), da li se to promjenilo s verzijom 10.61?

  Probaj pa ćeš vidjet. Ja osobno operu koristim od prvih dana Bug Foruma i nikad nikakvih problema nisam imao, a nemam ni sad sa 10.61

nixass kaže...

jel postoji opcija s "wandom" da pamti više usera po stranici?

npr kod mene doma.. fejs ima više korisnika al može samo jednog zapamtit

  Probaj obrisat i tog jednog korisnika u postavkama pa ponovno se prijavit sa svim korisnicima. Možda neki korisnik nije dopustio da mu zapamti lozinku. Ja na facebooku isto imam više korisnika sa spremljenom lozinkom i kad se prijavljujem MWom uvijek me pita s kojim korisnikom se želim prijavit.

potpisujem se
16 godina
neaktivan
offline
Opera Showoff [Tutorial]

Evo post objavljen s nove 10.61 - znači radi

Plin je za kuhanje, dizel je za traktore, a benzin je za aute!
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Opera Showoff [Tutorial]
Naravno da radi, radilo je i sa starijim verzijama Opere
[=XII=] (_.:BRUNO:._) /////// Don't argue with trolls - it means that they win.
16 godina
neaktivan
offline
Opera Showoff [Tutorial]

Izašla je nova Opera, verzija 10.62

Plin je za kuhanje, dizel je za traktore, a benzin je za aute!
 
0 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Opera Showoff [Tutorial]

Ja trenutno koristim Google Chrome. Jeli Opera bolja?

Stara japanska: ako pas laje, nije dovoljno kuhan.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Opera Showoff [Tutorial]
nailer kaže...

Ja trenutno koristim Google Chrome. Jeli Opera bolja?

  Najbolje da probaš pa sam vidiš. Nekome je najbolji FF, nekom Chrome a nekom Opera. Ovisi šta ti odgovara. Skineš si pa isprobaš, nije da je instalacija 12 GB  Namigiva

potpisujem se
15 godina
neaktivan
offline
Opera Showoff [Tutorial]

Ovaj showoff sux.

ovdje je navedeno ono što je vidljivo na prvi pogled dok se gro opcija skriva ispod haube.

nezz kolko ih tko koristi ali meni opera dragonfly, ugađen proxy i sl. opcije život znače a nemoram instaliravat 3 zilijuna addona u firefoxu da bih dobio istu funkcionalnost.

jedina stvar koja mi fali je dobar addon blocker ali mogu preživjet i bez toga.

10.62 je samo security fix + neki dodatni fixevi, ugl niš posebno

 

ono što očekujem da rješe je problem s memorijom i flashom. pogotovo hoću da fixaju bug s flashom jer mrzim kad mi se čitava zamrzne na 10 sekundi kad gasim tab u kojem je bio neki flash što vjerujem da se većini korisnika dešava...

 
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Opera Showoff [Tutorial]

Upravo na računalu istovremeno koristim Operu i Chrome. Moram priznati da ne vidim po čemu je Chrome (u svojih 120mb) napredniji od Opere (25mb). Jedina stvar koja mi kod Opere malo smeta je poneko rušenje s Flashom, ali inače sve 5. Mislim da ću ostati pri Operi koja mi je s računala izbacila FF.

 

Go Opera, go !!!

 
4 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Opera Showoff [Tutorial]
Marko, slobodno napiši još ponešto što Opera nudi. Ja sam opisao samo par stvari vezanih za Unite, a, eto, ovim putem molim ostale da i oni napišu štogod o Operi
:)
[=XII=] (_.:BRUNO:._) /////// Don't argue with trolls - it means that they win.
15 godina
offline
RE: Opera Showoff [Tutorial]
Šef kaže...
Marko, slobodno napiši još ponešto što Opera nudi. Ja sam opisao samo par stvari vezanih za Unite, a, eto, ovim putem molim ostale da i oni napišu štogod o Operi
:)

evo preko vikenda cu napraviti tutorial za instaliranje one skripte koju je kolega napravio

Inter pedes virginum gaudium est iuvenum
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.9.2010 22:45 (mind_challenge).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Opera Showoff [Tutorial]
Huh? Pa tko je tebe oslovio, niti nisam znao da se zoveš Marko... Govorio sam Marku1103... ;)
[=XII=] (_.:BRUNO:._) /////// Don't argue with trolls - it means that they win.
15 godina
offline
Opera Showoff [Tutorial]

my bad, prsti brzi od pameti, btw. mozda ako stignem napravim i tut za opera mail, molim te da editiras post

Inter pedes virginum gaudium est iuvenum
Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice