Otvaranje porta na ruteru - rizik?

poruka: 16
|
čitano: 7.353
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Otvaranje porta na ruteru - rizik?

Ovako, za potrebe hostanja CoD4 servera trebam otvoriti port na ruteru. Znam kako se to radi ali ne volim baš prčkati po postavkama ako ne znam točnošto one znače.

 

Bilo bi dobro da mi prije toga netko objasni točno što je to port, što je remote a što local port, i da li nakon što ga otvorim na ruteru još trebam što podešavati u windows firewall-u.

I najvažnije koji su rizici otvaranja jednog porta.

 

Hvala.

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.7.2010 17:19 (The Stalker).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Otvaranje porta na ruteru - rizik?

Heheheh

Nemoj se opterecivati time i otvori port i uzivaj u igri.

:)
15 godina
neaktivan
offline
RE: Otvaranje porta na ruteru - rizik?

rizično je otprilke kao i surfanje po ovom forumu Namigiva

 

port se otvara radi veće protočnosti podataka, uz to jedino što moraš je dopustiti tom program u firewallu da se spaja ne net i to je to. ovisno ako ti je firewall tako podešen, da blokira određene stavke.

 

 

14 godina
neaktivan
offline
RE: Otvaranje porta na ruteru - rizik?
The Stalker kaže...

Ovako, za potrebe hostanja CoD4 servera trebam otvoriti port na ruteru. Znam kako se to radi ali ne volim baš prčkati po postavkama ako ne znam točnošto one znače.

 

Bilo bi dobro da mi prije toga netko objasni točno što je to port, što je remote a što local port, i da li nakon što ga otvorim na ruteru još trebam što podešavati u windows firewall-u.

I najvažnije koji su rizici otvaranja jednog porta.

 

Hvala.

Ma neće ti ništa biti,a i kako je kolega gore naveo,nemoj se opterećivati s time.Ako te baš zanima,googlaj.Brže ćeš saznati nego da ti tu netko piše definicije.Što se tiče podebljanog;ako ti je windows firewall uključen možeš dodati određen program ili port kao iznimku(exception).Praktički,samo trebaš otvoriti port na routeru i u firewallu CoD-u dozvoliti pristup mreži.

alrighty then
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.7.2010 19:05 (dncrmt).
15 godina
odjavljen
offline
RE: Otvaranje porta na ruteru - rizik?
robisierra92 kaže...

rizično je otprilke kao i surfanje po ovom forumu  Namigiva

 

port se otvara radi veće protočnosti podataka, uz to jedino što moraš je dopustiti tom program u firewallu da se spaja ne net i to je to. ovisno ako ti je firewall tako podešen, da blokira određene stavke.

Port nema veze s protočnosti podataka, već omogućuje dolaznu konekciju.

Što se sigurnosti tiće, može predstavljati sigurnosni rizik samo uz dodatne sigurnosne propuste tipa loš antivirus i onemogučen firewall.

Heart: _/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_ Brain: __________________________
15 godina
neaktivan
offline
Otvaranje porta na ruteru - rizik?

nema nikakvog rizika,samo daj

Nisu igre što su nekad bile!Nisu žene što su nekad bile!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Otvaranje porta na ruteru - rizik?

E super, to mi je drago čut!

 

Još jedna stvar samo, moram unijeti ip za svoj server. Da li je to onaj ip koji mi piše u "ipconfig" ili ovaj koji mi očita npr tu: http://www.whatismyip.com/?

 

Thanks

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.7.2010 20:07 (The Stalker).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Otvaranje porta na ruteru - rizik?

ona koja ti pise u ipconfig

Nisu igre što su nekad bile!Nisu žene što su nekad bile!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Otvaranje porta na ruteru - rizik?
MrBlc kaže...

Port nema veze s protočnosti podataka, već omogućuje dolaznu konekciju.

Što se sigurnosti tiće, može predstavljati sigurnosni rizik samo uz dodatne sigurnosne propuste tipa loš antivirus i onemogučen firewall.

 upravu si, nisam se dobro izrazio Osmijeh

13 godina
neaktivan
offline
Otvaranje porta na ruteru - rizik?

Oprostite što gnjavim, ali palo mi je nešto napamet. Da li je moguće napraviti listen server na internetu? Znam napraviti vidljiv dedicated server pa me zanima da li se može napraviti i listen server? Iz praktičnih razloga jer ponekad nemam pristup posebnom pc-u samo za server.

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.7.2010 20:40 (The Stalker).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Otvaranje porta na ruteru - rizik?

nema nikakvog rizika u otvaranju porta. ja sam otvorio port u ruteru i povecala mi se brzina downloada i uploada za nevjerovat.

to nije nikakva komplikacija. kad sam ja uspio onda to moze svako.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Otvaranje porta na ruteru - rizik?
brkx kaže...

ja sam otvorio port u ruteru i povecala mi se brzina downloada i uploada za nevjerovat.

 

A onda je čokolada zamotrala sviZca. Mislim, pretpostavljam o čemu pričaš - ali vjeruj mi, nije to što misliš. Namigiva

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
13 godina
protjeran
offline
Otvaranje porta na ruteru - rizik?

možel meni neko objasniti kako da otvorim port,msm gdje da idem i šta da radim i šta da skinem probao sam mnešto sam port fowardom ali to se mora kupiti (taj program) treba mi za skidanje sadržaja bitcometom.hv ala uanprijed.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Otvaranje porta na ruteru - rizik?
Frozzini kaže...

možel meni neko objasniti kako da otvorim port,msm gdje da idem i šta da radim i šta da skinem probao sam mnešto sam port fowardom ali to se mora kupiti (taj program) treba mi za skidanje sadržaja bitcometom.hv ala uanprijed.

 pogledaj ovdje http://www.bug.hr/forum/topic/internet/torrent-tutorijal-port-forward/43260.aspx

13 godina
protjeran
offline
Otvaranje porta na ruteru - rizik?

jooj onaj tamo je pisao tut na xp-u a ja imam windows 7 a mrežne postavke kod njih dvojice nisu iste..

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Otvaranje porta na ruteru - rizik?
Frozzini kaže...

jooj onaj tamo je pisao tut na xp-u a ja imam windows 7 a mrežne postavke kod njih dvojice nisu iste..

 gle windows je windows, sve je na isti kalup, važno je da u tom tutu znaš što tražiš. ja imam sedmicu pa sam po tom tutu sve napravio u roku 5-6 minuta. dosita vrlo jednostavno. ćini mi se da je ondje netko spominjao naki tutorijal za sedmicu, pa pogledaj cijelu temu.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice