PayPal - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 1.425
|
čitano: 754.276
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori

Ima li kakvih novih informacija? Do koje svote godišnje je "sigurno" prebacivati sa PP na žiro račun?

 

Također, zna li netko kakva je procedura ako se uplate žele legalizirati, tj. koliki je porez na to (radi se o uplatama iz inozemstva za obavljeni rad) i kako to uopće prikazati na poreznoj?

5 godina
neaktivan
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Kako preusmjeriti uplate sa jedne adrese koja je kriva , na drugu, točnu adresu preko paypala

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Dobio sam Visa poklon karticu i kad je pokušam povezati sa paypal-om ne dopušta mi.

 

Moje pitanje

 

1: da li treba čekati neki rok da kartica postane aktivna?

2: pošto već imam Visa Electron karticu spojenu na paypal da li ta kartica smeta pa mi zato ne dopušta povezivanje?

3: mogu li odjaviti karticu sa paypal-a pa je poslije ponovo linkati uz paypal?

 

Ako netko zna odgovore bio bih mu jako zahvalan.

Odlično..izudarao je šerifovog zamjenika u mjestu gdje svake nedjelje objese jednog čovjeka. Ovo će nam učiniti dan zanimljivim.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Ljudi pomagajte pls

 

Kupujem mobitel preko SunSky stranice i svaki  put kad acceptam payment izaci mi ovo

''Sorry, but your MasterCard x-xxxx was declined. Please add another debit or credit card to complete your purchase.''

 

Kartica je verificirana i ne kuzim u cem bi mogo bit problem

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Pozdrav,

 

Prodajem klavijature i javio mi se čovijek iz Belgije i rekao mi je kako ih želi kupiti preko paypala i ja sam rekao da nemam paypal račun i dogovorili smo se da će mi on prebacit novce na bankovni račun tj na moju bankovnu karticu ali preko paypala.I došao mi je mail od paypala da je uplatio novce i za shipping i novce za klavijaturu. Zatim mi je došao mail od paypala da moram i ja platit 250 eura shipperu i tražio sam razlog od paypala zašto i odgovorili su mi kako bi zaštitili obje strane ali i da će mi mi vratit tih 250 eura sa uplatom od klavijatura. Zatim je kupac uplatio jos 210 aura za porez ali kako bi bio osiguran i ja moram uplatiti 210 eura preko western uniona tako da obje strane budu sigurne i napisali su mi da će mi vratiti i tih 210 eura. I sada me na kraju traže 450 eura i također ih je kupac uplatio ali moram i ja za 30% paypal comission fee. Kao prvo ne znam šta je to i piše mi da nema povratka više što se tiče uplata. Da će mi vratit sav novac tek nakon ove uplate i možete li mi molim vas ko Boga reći vi koji ste iskusni u vezi paypala da li  je ovo sigurno. Znači nemam paypal i nisam uplaćivao novce kupcu neko paypalu. Ako uplatim i tih 450 eura oće li to bit zadnja uplata i oću li vidjet svoje novce nakon toga?

 

Molim vas odgovorite mi što prije i pomozite mi... očajan sam

 

LP

 
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Di si stavio oglas, na njuškalo možda? Ako da, onda si naišao na klasičnu prevaru
14 godina
odjavljen
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Nemoj dati ni lipe i nemoj biti lakovjeran.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
5 godina
neaktivan
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Pozdrav! Naručila sam dva proizvoda preko iste stranice. Za jedan su mi trazili paypal račun koji mi je povezan s Amexom. Za drugi nije. Za oba proizvoda zelim tražiti povrat, ali je problem što više ne mogu pristupiti paypal  računu. Registriran je na moje ime,ali su podatci sestrini  - broj koji više ne koristi,tajna pitanja  na koja ne znamo odgovor. 

Zanima me hocu li ja dobiti povrat novca na pay pal račun pa ga moram sama prebaciti na Amex  ili to ide automatski na moj račun. Ispričavam se ako je pitanje banalno, ali stvarno se ne razumijem u to I nigdje nisam našla konkretan odgovor. Prodavač, odnosno njihova služba za korisnike  ne zna ništa.

Molim za brzi odgovor! Hvala unaprijed!!

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Je li ovo PayPal digao fees u zadnje vrijeme? Prije 2-3 dana uplatio 20 eura uzelo mi provizije 3 eura, namjesteno je da banka vrsi konverziju a ne Paypal.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Bok! 
Imam .. konkretno pitanje.
Dakle želim uzeti item preko PayPala na rate (evo, šest rata, da budem točan).
Imam svoj PayPal i htio sam dodati materinu karticu pošto ona ima American Express kreditnu (http://www.pbzcard.hr/hr/izdavanje-kartica/american-express ----- ovu predzadnju karticu koja sva plaćanja automatski stavi na 6 rata)...
ne mogu ju dodati na PayPal. 
a) jer nema svoj balans nego je povezana sa računom?
b)  jer jednostavno nije podržana baš ta AE kartica?
c) jer nije na moje ime? (napravio novi account za mater.. opet ne radi, nije ova opcija)
d) nešto drugo je u pitanju??

Ili jednostavno, koja kartica u PBZ bi mi to omogućina? Koja AE kreditna? Moram imati na računu cijelu tu cifru para (iako mi neće uzeti sve odjednom...? Kako, što?? 
I kako bi to uopće radilo, laički rečeno? Okay, paypal bi uzeo cifru sa kartice, ja plaćao mjesečno... ali gdje definiram na koliko mjeseci... paypal nema tu opciju? 
Ima li netko iskustva baš sa ovako nečime? U banci ovdje su ... sikreno, malo tupavi, paypal je strani pojam skoro... tako da, ovaj forum mi je zadnja nada da ne izludim.. :S

Velos FB: https://www.facebook.com/velos.ccg
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
zzum kaže...

Bok! 
Imam .. konkretno pitanje.
Dakle želim uzeti item preko PayPala na rate (evo, šest rata, da budem točan).
Imam svoj PayPal i htio sam dodati materinu karticu pošto ona ima American Express kreditnu (http://www.pbzcard.hr/hr/izdavanje-kartica/american-express ----- ovu predzadnju karticu koja sva plaćanja automatski stavi na 6 rata)...
ne mogu ju dodati na PayPal. 
a) jer nema svoj balans nego je povezana sa računom?
b)  jer jednostavno nije podržana baš ta AE kartica?
c) jer nije na moje ime? (napravio novi account za mater.. opet ne radi, nije ova opcija)
d) nešto drugo je u pitanju??

Ili jednostavno, koja kartica u PBZ bi mi to omogućina? Koja AE kreditna? Moram imati na računu cijelu tu cifru para (iako mi neće uzeti sve odjednom...? Kako, što?? 
I kako bi to uopće radilo, laički rečeno? Okay, paypal bi uzeo cifru sa kartice, ja plaćao mjesečno... ali gdje definiram na koliko mjeseci... paypal nema tu opciju? 
Ima li netko iskustva baš sa ovako nečime? U banci ovdje su ... sikreno, malo tupavi, paypal je strani pojam skoro... tako da, ovaj forum mi je zadnja nada da ne izludim.. :S

 Paypal uzima cijeli iznos odmah.

Što čovjek više povećava svoje znanje to više povećava i svoju patnju.
16 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
zzum kaže...

Ili jednostavno, koja kartica u PBZ bi mi to omogućina? Koja AE kreditna?

Ja na PayPalu godinama imam običan Amex. No ne i ovaj koji si naveo, iskreno prvi put čujem za isti.

14 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori

znam, ali preko kreditne kartice to se može "zaobići", zar ne?

Velos FB: https://www.facebook.com/velos.ccg
12 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
zzum kaže...

znam, ali preko kreditne kartice to se može "zaobići", zar ne?

 Paypal naplati sve odjednom a banka ti onda podijeli taj iznos na rate

Što čovjek više povećava svoje znanje to više povećava i svoju patnju.
12 godina
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Koju karticu bi preporučili da povežem na paypal?

Koliko čitam paypal prima samo kreditne kartice , a debitnu samo visa elektron?

Trenutno imam samo običan tekući račun u Kreditnoj banci Zagreb, pa bih htio izbjeći da imam dva računa i 2 kartice.

Znači, dali je moguće imati samo 1 tekući račun na koju sjeda plaća i samo 1 karticu koja radi uplate na paypal?

Luc
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Luc989 kaže...

Koju karticu bi preporučili da povežem na paypal?

Koliko čitam paypal prima samo kreditne kartice , a debitnu samo visa elektron?

Trenutno imam samo običan tekući račun u Kreditnoj banci Zagreb, pa bih htio izbjeći da imam dva računa i 2 kartice.

Znači, dali je moguće imati samo 1 tekući račun na koju sjeda plaća i samo 1 karticu koja radi uplate na paypal?

 U današnje vrijeme banke znaju dosta o PayPalu pa bi ti preporučio da nazoveš besplatni broj i pitaš. Ili pošalješ mail.

Možda ćeš dobiti neke bolje savjete i ideje od ovih tu na grupi.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
15 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori

Visa electron od deviznog računa radi s paypalom. A u zagrebačkoj banci su mi rekli da i visa electron od žiro računa radi, ali ja ju nisam uspio povezati na paypal.

12 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Znači da onda u Zabi otvorim devizni i uzmem visa electron najbolje? Znaš li možda koji su mjesečni troškovi vođenja računa, kartice i trošak cijelog postupka otvaranja računa i izdavanja kartice u Zabi?
Luc
15 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori

To ne znam, imam cijeli paket pa mi uključeno u cijenu.

10 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Luc989 kaže...

Koju karticu bi preporučili da povežem na paypal?

Koliko čitam paypal prima samo kreditne kartice , a debitnu samo visa elektron?

Trenutno imam samo običan tekući račun u Kreditnoj banci Zagreb, pa bih htio izbjeći da imam dva računa i 2 kartice.

Znači, dali je moguće imati samo 1 tekući račun na koju sjeda plaća i samo 1 karticu koja radi uplate na paypal?

Ja koristim prepaid Addiko karticu. Jer sam zelio imati posebno racun/karticu za internet kupovinu. Radi bez problema sa paypalom kao i placanje direkt karticom. Trosak je samo izrada kartice. Koliko staviš na račun toliko imaš, nema minusa, kao ni troškova vođenja računa

Ne znam da li je to što ti trebaš, ali za mene idealno.

12 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Ovo super zvuči za adiko prepaid..znači ona provjereno radi uplate na paypal? Reci, sredstva na njoj su uvijek u kunama? I koja ja cca cijena izrade kartice?
Luc
10 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Luc989 kaže...
Ovo super zvuči za adiko prepaid..znači ona provjereno radi uplate na paypal? Reci, sredstva na njoj su uvijek u kunama? I koja ja cca cijena izrade kartice?

Nisam te shvatio ovo "ona provjereno radi uplate na paypal"?

Misliš, ako treba platiti paypalom nekome? Da, bez problema ide.

A ako pitaš da tebi netko placa paypalom, ili povlačenje sredstva sa paypala na svoj račun, e to ti nisam siguran jel ide.

Znam kad je povrat novaca, refund, to također sjeda natrag bez problema.

Tako je, ti uvijek kune stavljas, a na paypalu u opcijama stavis da ti ide konverzija bankovnog tečaja, a ne paypalovog. Bez obzira placas u dolarima, eurima... tebi automatski pretvara kune u željenu valutu.

Izrada ti je ako se dobro sjećam 30kn, mislim. Tri godine traje.

 

12 godina
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Da, trebam samo mogućnost uplate na paypall sa kartice..hvala ti za info..točan naziv kartice jest Mastercard PrePaid Refresh kartica, jel da?

Luc
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Luc989 kaže...

Da, trebam samo mogućnost uplate na paypall sa kartice..hvala ti za info..točan naziv kartice jest Mastercard PrePaid Refresh kartica, jel da?

 Tako je.

12 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
.
Luc
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.11.2018 10:05 (Luc989).
6 godina
neaktivan
offline
PayPal - pitanja i odgovori

;

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.11.2018 11:35 (Jovice).
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Pozdrav, znaci jucer sam imala narudzbu na jednoj stranici i odmah sam je otkazala jer sam pogrijesila nesto. Placanje je bilo putem paypala koji je povezan s Visa karticom. I sad mi na paypalu stoji to plaćanje pod pending, i ne mogu to otkazati nikako. Znam da je to samo autorizacija jer na stranici s koje sam narucivala pise samo authorized, ne paid. Sad me zanima kad ce meni ti novci bitu vraceni na racun ? 

Hvala :)

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
PayPal - pitanja i odgovori

imam na paypalu određenu sumu (a na kartici koju koristim za paypal ništa), zanima me zašto mi nitko ne želi preuzeti sa paypala novac, da li nužno mora i na kartici biti novac ili ne

*** nisam ovlašten da dajem potpis ***
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori

ides na settings>payments>di pise your preferred way to pay stisnes change i stavis paypal balance

16 godina
neaktivan
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
p1k1p kaže...

ides na settings>payments>di pise your preferred way to pay stisnes change i stavis paypal balance

 postavio sam i dalje neće, stalno bi baca na karticu

inače pokušao sam na amazonu, warthunderu, steamu, isto

 

ovo je sa steama

Your purchase has not been completed.
The payment processor has reported an authorization failure. Please select a different payment method.

*** nisam ovlašten da dajem potpis ***
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.11.2018 19:50 (miller1985).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice