PC se ne konektuje na wi fi DNS problem

poruka: 5
|
čitano: 1.614
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
PC se ne konektuje na wi fi DNS problem

Pozdrav.

Imam problem sa konekcijom na internet vec neko vrijeme, i ne mogu nikako da otkrijem u cemu je problem.
Prije mjesec dana instalirao sam windows 10 koji sam preuzeo sa torenta i sve je odlicno radilo do prije 5 dana.
Stvar je u tome kada upalim pc konektuje se na mrezu ali pokazuje mi onaj zuti znak i kada ukljucim rjesavanje problema izbaci mi ovo ( the DNS server isn't responding ) kada kliknem za vise detalja pise ovo ( Your computer is trying to use a DNS server that is incorrect or doesn't exist ) 
U kuci imam 2 mreze i nemogu se konektovati ni na jednu od njih, dok se laptopom konektujem bez problema jos da napomenem nisam administrator ni jedne mreze.|
Pokusao sam sa mjenjanjem ip adrese sa resetovanjem internet postavki i nista nije pomoglo, juce mi je dosao internet sam od sebe radio je 1 h i opet je nestalo, to mi se desilo 3 puta i opet nestane nakon sat ili dva.

I zamolio bi one koji neznaju u cemu je moguci problem neka ne lupaju gluposti i neka zanemare ovu temu, jer potrebna mi je pomoc a ne nagadjana.

Unaprijed hvala svima za pomoc.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
PC se ne konektuje na wi fi DNS problem

Promijeni DNS servere na svim uređajima s kojim ideš na internet na 208.67.222.222 i 208.67.220.220.

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: PC se ne konektuje na wi fi DNS problem
Pokusao sam vec
Sad mi jos pokazuje DHCP is not enabled for wi fi
13 godina
offline
Re: PC se ne konektuje na wi fi DNS problem
adis0208 kaže...
Pokusao sam vec
Sad mi jos pokazuje DHCP is not enabled for wi fi

http://bit.ly/1ObVWaU

8 godina
neaktivan
offline
Re: PC se ne konektuje na wi fi DNS problem
Rijesio sam ovaj dhcp
Ali dns jos uvjek isto
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice