Plaćanje poreza na internet zaradu izdvojena tema

poruka: 307
|
čitano: 167.978
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Plaćanje poreza na internet zaradu

zašto nebi jednostavno otvoril račun negde vani i svaka 3 mjeseca si podigne plaću bez poreza i sl.

http://www.youtube.com/user/Brzi559
Moj PC  
0 2 hvala 0
12 godina
offline
Re: Plaćanje poreza na internet zaradu

Zato što je to ilegalno ako si prijavljen u Hrvatskoj. Po zakonu, na svaki dohodak moraš platit porez.

14 godina
offline
Re: Plaćanje poreza na internet zaradu
ikolic kaže...

Zato što je to ilegalno ako si prijavljen u Hrvatskoj. Po zakonu, na svaki dohodak moraš platit porez.

pa da si mogu kupit audi a 8

http://www.youtube.com/user/Brzi559
14 godina
offline
Re: Plaćanje poreza na internet zaradu

Riješenje je Skrill i Neteller. Država sa njima nema ništa i ne mogu znati dal ti zarađuješ lovu ili ne.

 

Toliko o ovoj raspravi.

http://www.neobux.com/?r=inoxzg,
11 godina
offline
Re: Plaćanje poreza na internet zaradu
peterstern9 kaže...

Ne, jer mi država nije ni najmanje pomogla doći do ovoga. Investirao i riskirao vlastiti novac, ni lipe pomoći države, investicija je mogla propasti i bio bih na dnu, a onda bi me još više zgazili. Smatram da mogu biti sretni što ću ostati u RH i plaćati im neizravno 25% kroz PDV.

naša država daleko previše otima poreza i daleko ga najlošije koristi od drugih zemalja u eu, najveći dio naše love ide za podmazivanje debelih stražnjica i uhljebljene legije rodjaka, prijatelja i komova, tu nema spora

 

no, imaš sasvim krivu ideju o tome da ti država baš ništa nije pomogla - izračunaj samo koliko bi u privatnoj osnovnoj, pa zatim srednjoj školi i na faksu platio vlastito školovanje, koliko bi platio zdravstveno osiguranje - ali kompletno, ne ono minimalno koje kad zatreba ne pokriva skoro ništa, koliko bi platio punu cijenu prijevoza do škole/faksa u 16 godina školovanja i da ne nabrajam dalje sve što koristiš od države i ne razmišljaš o tome - s nečim se to ipak treba platiti

 

 

 

 

 

 

 

15 godina
offline
Re: Plaćanje poreza na internet zaradu

Za početak država mu je sponzorirala rođenje :P (iako će sigurno sada ispasti da je rođen u šupi i da mu nitko od predaka nikada nije koristio javno zdravstvo, ceste itd...)

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.8.2014 12:59 (Dr. Zoidberg).
14 godina
offline
Re: Plaćanje poreza na internet zaradu
x18x05x kaže...

Riješenje je Skrill i Neteller. Država sa njima nema ništa i ne mogu znati dal ti zarađuješ lovu ili ne.

 

Toliko o ovoj raspravi.

Mogu li ja Skrill povezati sa Paypalom, tak da zarada od Paypala ide na Skrill? Pretpostavljam da je Skrill digitalni wallet.

http://www.youtube.com/user/Brzi559
14 godina
neaktivan
offline
Plaćanje poreza na internet zaradu

dvije stvari su sigurne, smrt i plaćanje poreza jbg

Safet je kao himna, ustaneš kad ga spomeneš...
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Plaćanje poreza na internet zaradu

Najbolje se napraviti lud, pa da završiš u ludnici. Besplatna hrana, šopanje ljekovima i sl. Uglavnom opušten način života hahahaha

http://www.youtube.com/user/Brzi559
Moj PC  
1 1 hvala 0
13 godina
offline
Plaćanje poreza na internet zaradu

Ja da imam takve pare, lijepo bi otišao iz ove sprdnje od države.. 

Nego, postoji li neki iznos koji gledaju ili na sve udare porez? Nešto sam čitao po netu da ispod nekog određenog iznosa mjesečno, porezna ne gleda..

Ništa ne ostavljam nezavrš
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Plaćanje poreza na internet zaradu

A cujte, ja ne bih riskirao. Ako postoje legalni načini za platit 0% onda bi to ipak trebalo odabrati u odnosu na skrivanje love.

Nikad ne znaš kakve će ugovore Skrill/Neteller/Payoneer potpisati sa poreznom. S Paypalom već šoruju, Payoneer je na dobrom putu, a pretpostavljam da će i ovi drugi pasti uskoro.

Bilo kako bilo, ako i zaradiš neku veću lovu, mogu te tražit da im opravdaš odakle ti ta lova, a onda si nadrapao.

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.8.2014 13:34 (ikolic).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Plaćanje poreza na internet zaradu
edit
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.9.2016 13:25 (peterstern9).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Plaćanje poreza na internet zaradu
peterstern9 kaže...

Nedavno sam pričao s jednom zaposlenicom Erste banke, i dobio sam odgovor da banka NE ŠALJE nikakve obavijesti poreznoj upravi o transakcijama na deviznom računu. Šalje obavijest poreznoj jedino u slučaju jednokratne isplate sa PayPala u na devizni račun koja prelazi 15 000 EUR. A svakodnevno bi mogao povlačiti novac s PayPala na devizni račun i podizati ga u banci ili na bankomatu, a banka šalje poreznoj obavijest jedino ako previše novaca stiže u prekratko vremena pa zbog sumnje u nezakonite poslove šalju obavijest. Mogu maksimalno podići 5000kn dnevno u banci ili na bankomatu. Zakon o tome je ovdje: http://www.zakon.hr/z/117/Zakon-o-sprje%C4%8Davanju-pranja-novca-i-financiranju-terorizma

Banka ne šalje obavijesti poreznoj po automatizmu već tek za sume od 100k kn. Ali ako porezna zatraži popis svih tvojih transakcija zbog sumnji na pranje novca (zbog velikih uplata, ili zbog konstantnih uplata kroz neki period) odmah će sve dobiti. Opet riskiraš da ostaneš bez svega i da završiš u zatvoru. I što je najgore, svu obitelj povučeš za sobom.

 

Nikakav oblik primanja novca u stilu "porezna neće vidjeti ako ja to ovako ili onako.." neće proći jer porezna do svega može doći. Možda ne danas ili sutra, ali dovoljno je da jednom samo budeš sumnjiv i sve će ti doći na naplatu.

 

Radije otvori firmu i isplati si 20% poreza na dobit kad želiš izvući novce van, a usto neoporezivo dio novca nazad uložiš u firmu.

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.8.2014 14:48 (TracerCPP).
12 godina
offline
Plaćanje poreza na internet zaradu

peterstern9 ne znam zašto se ponašaš kao kriminalac kad nema potrebe za tim.

Deleware firma: otvaranje te dođe par stotina dolara i možeš sve obavit online. Godišnje plaćaš 50 dolara fiksnog poreza. Nema nikakvog drugog poreza.

Možeš i auto kupit na ime firme i možeš plaćat operativne troškove firme (spominjao si 25 000 kn kad ti zarada bude oko 100 000 mjesećno).

Isplaćuj si jako malu plaću (i na to plati mali porez) - čisto da imaš za život.

Nakon par godina kad se skupe milijuni, otiđi na jedan duži odmor na British Virgin Islands (6 mjeseci izvan Hrvatske) i tamo si isplati cijeli iznos (0% poreza je). Naravno, kad si tamo, nisi prijavljen u Hrvatskoj i nemaš zdravstveno osiguranje - to si moraš osigurati.

 

Nakon što si pokupio lovu vrati se u Hrvatsku, prijavi cijeli iznos poreznoj + dokaz da si živio više od 6 mjeseci izvan države kad si to zaradio (dobio kao plaću). To je lova koju si zaradio dok si radio i živio vani i oni nemaju ništa s tim. To je sve legalno. Nisi nikog ni prevario ni zakinio. Malo je glupo što se moraš iseliti, ali nekakva žrtva se treba napravit.

 

Poslije toga ti nitko ne može ništa. Ako trebaš dokazat podrijeklo imovine, pokažeš im uplate i datume te dokažeš da je to zarađeno u inozemstvu.

 

Ovo sve stoji, ako ne posluješ u Hrvatskoj. Kakve veze ima Hrvatska s tim biznisom. Firma u americi je pravna osoba koju možeš smatrat Amerikancom. Zamisli da neki Aerikanac živi i posluje u Americi i pukne mu da ide platit porez Hrvatskoj - to nema nikakvog smisla.

 

Naravno, ako posluješ s i u Hrvatskoj, onda zaboravi ovo sve, otvori Hrvatsku firmu i plaćaj Hrvatske poreze.

 

Amen.

 
4 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Plaćanje poreza na internet zaradu
peterstern9 kaže...

Ne možeš navesti takav primjer i još ga nabijati na nos. Zato što sve ovo što si naveo su javna dobra i plaćaju se i od PDV-a koji je među višima u Europi. Moja veća zarada vodi ka većoj potrošnji i većem plaćanju PDV-a izraženo apsolutno (iako izraženo relativno plaćam manje pošto je porez regresivan).

 

plaćaju se od svih poreznih prihoda i kojekakvih nameta, ne samo pdv-a i nigdje u proračunu nemaš odvojeno što se od kojeg poreza plaća - neki porezi i nameti imaju strogu svrhu korištenja, no u globalu država grabi gdje stigne i koliko god može, namiri prvo sebe i onda raspodjeljuje po nahođenju 

 

nominalno si u pravu, jer porezni sustav koji ti nebrojeno puta "prebroji" pare je čisti legalizirani lopovluk, no to je tako svugdje

 

ponavljam, kod nas je to grozota od visine poreza i još veće grozota od raspodjele tih sredstava, but jegiba - tu si di si i ako ti ne paše - pali van, pa probaj švabi zatajit koju kunu

 

 

 

12 godina
odjavljen
offline
Re: Plaćanje poreza na internet zaradu
ikolic kaže...

Ovo je bio moj originalni post:

 

Čuj, potpuno je legalno otvoriti firmu u Delawareu pa nek skuplja lovu.

Ako si isplatiš tu lovu onda moraš platit porez: 20% socjalno pa 40% zadnji stupanj (za velike iznose) pa još 25% PDV za sve što kupiš = 64% sve skupa ti uzme država.

S porezima se nemoj igrat - ne želiš strahovat cijeli život zbog toga - plati ih.

 

Naravno, nitko te ne tjera da si isplatiš svu lovu. Ljepo nek firma skuplja lovu koju godinu pa se onda makni iz države (prijavi negdje drugdje) na više od 183 dana (trebam provjeriti da li ovo vrijedi za sve ili samo za pomorce) i sve si uzmi bez da platiš ikakav porez (sve potpuno legalno). Naravno, ovo se isplati samo za velike iznose.

samo za nas, al pripremaju nam krajem godine jos 20% na svu ukupnu godišnju zaradu, no nema veze kolege se odselile u arapske zemlje,maltu i škotsku kad navrnu ovo idem i ja put pod noge {#}

12 godina
offline
Re: Plaćanje poreza na internet zaradu
Nitro233 kaže...
ikolic kaže...

Ovo je bio moj originalni post:

samo za nas, al pripremaju nam krajem godine jos 20% na svu ukupnu godišnju zaradu, no nema veze kolege se odselile u arapske zemlje,maltu i škotsku kad navrnu ovo idem i ja put pod noge {#}

OK, znaci ipak se treba maknut cijelu godinu iz države.

Ali uvijek preostaje mogućnost da nekom "rođaku" strancu isplatiš lovu, a on ti je "daruje" :)

Međutim, to pali samo za bliske rođake: ništa, morat ćeš poslat starce da mirovinu provedu u nekom poreznom raju :)

 

 

11 godina
offline
Re: Plaćanje poreza na internet zaradu
edit.
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.9.2016 13:25 (peterstern9).
12 godina
neaktivan
offline
Plaćanje poreza na internet zaradu

Zdravo ljudi,

 

Nadovezao bi se na ovu temu. Naime radim "remote" za jednu IT kompaniju i do nedavno su mi slali tjednu plaću i nije bilo nikakvih problema sa bankom. No danas je stigla prva mjesečna plaća i zvali su me iz banke i direktno rekli da provjeravaju je li ovo neko pranje novca i odakle mi taj novac. Na što sam ja odgovorio u tom trenutku da je to stipendija. Nisam prijavljen i dosad nisam plaćao porez. Zanima me kako ovo "progurati" da ostanem kao i prije, da ne plaćam porez no da mi banka odobri te transakcije.

 

PS. Radi se o susjednoj državi bez zakona o prijavi dohotka (ili kako se već zove) no zanima me kako bi se ovo riješilo u Hrvatskoj.

 

Pozdrav

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.11.2014 17:12 (Buda90).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Plaćanje poreza na internet zaradu

Investiraš 20 000 da bi zaradio 100 000. To je super. Ali kada dođemo do poreza to je koma na kvadrat. Koliko sam skužio oni oporezuju svih 100 000?

Logika mi govori da bi trebali naplatiti porez na 80 000 jer je 20 000 povrat uloženog.

 

Odi u Austriju odmah. Tamo ako zaradiš 100 000 možeš umjesto poreza investirati taj novac. Zamisli da trebaš platiti 50 000kn poreza, odeš i investiraš novac i poreznoj predaš papir kako si investirao te pare i oslobode te poreza.

 

Na kraju vratiš tih 50 000 i zaradiš još puno novca.

 

 

Shvačam zašto ne platiti porez HR, sabor je prazan svaki dan primaju oni velike pare, a ništa ne rade. I zašto bi ih ti trebao plaćati a oni ne rade ništa?

 

Imam 18 godina, i svaki dan razmišljam kako investirati novac, kako pokrenuti biznis. A istovremeno svaki dan nailazim na prepreke. Da imam prihode kao ti ja bi se odselio iz HR poveo bi samo naj naj bliže i sve poslao u PM.

http://informacijsketehnologije.blogspot.com/
9 godina
neaktivan
offline
Re: Plaćanje poreza na internet zaradu

 

Nećeš izbjeći platiti porez. Ja sam već sve te varijante probao, pa i sa payoneer-om i to jednostavno ne pali jer otkako je uveden OIB sve se zna i prati od strane porezne uprave. Samo je tek pitanje koliko si im zanimljiv i kada će ti pokucati na vrata. Nikome se ne sviđa platiti gotovo 44% poreza i doprinosa, no upravo zbog toga sam otvorio firmu i većinu love opravdam preko firme. Tada mi je poreza tek minimalno a doprinosa nema.

 

Čim tebi lova sjedne na račun, bilo preko paypala ili payoneera to je automatski već prošlo kroz poreznu jer država prati sav strani novac koji ulazi u zemlju elektronskim putem. Isto tako, čim digneš lovu preko payoneer kartice porezna zna podatke sa kartice koji se kasnije mogu dodatno provjeriti kod payoneer-a. Tako da, nemoj misliti da si lukaviji od njih. Ja sam se već informirao kod osobe koja radi u poreznoj glede toga, i već oni odavno znaju za sve te fore.

 


 

 Bok, čitala sam svo ovo dopisivanje i mene zanima što točno porezna prati. Ako se ne varam, netko je napisao sve otvorene račune u banci - je li to doista istina? Evo o čemu se konkretno radi kod mene. Prošlu godinu sam radila 9 mjeseci u privatnoj firmi - ugovor o Radu na određeno, dakle isplata na tekući račun. Sada je vrijeme prijave povrata poreza i s obzirom da nisam radila cijelu godinu imam pravo na taj povrat (to sam si već i izračunala). Ono što su mi rekli da nakon što predate tu prijavu za povrat poreza (preda se obrazac isplata plaće - IP obrazac koji daje firma - gdje se vidi uplata plaća na moj tekući), oni gledaju samo žiro račun jer je on oporeziv. Tekući ne bi smjeli gledati jer za to i imaju taj obrazac isplata plaće. Dakle, samo obrazac iz firme + uvid u moj žiro. E ali sada tu nastaje problem jer su mi rekli da mi oni ipak mogu pogledati tekući račun (iako ne bi smjeli). Dakle, na mom tekućem u kunama i na mom deviznom tekućem u dolarima vide se uplate iz Pay Pal-a i Skrill-a. To je bilo samo 3 mjeseca po 2000 kn, ali dovoljno da me haltaju i ne žele isplatiti povrat poreza. Uglavnom, ne znam šta da radim. Da li da prijavim taj povrat poreza ili ne? Ako gledaju samo žiro račun onda sam sigurna. Ali ako pogledaju i tekući onda mogu imati problema. Konačno, je li istina ono što neki kažu da porezna zato što ima taj IP obrazac obrazac isplata plaće NA TEKUĆI, teoretki NE SMIJE gledati onda moj tekući račun pa sam mirna?

 

Puno zahvaljujem.

12 godina
offline
Re: Plaćanje poreza na internet zaradu
puppyhill kaže...

  Konačno, je li istina ono što neki kažu da porezna zato što ima taj IP obrazac obrazac isplata plaće NA TEKUĆI, teoretki NE SMIJE gledati onda moj tekući račun pa sam mirna?

 

Cilj ovog odogovora nije plašenje, niti išta, nego samo povratak u realnost.

Gospođo/đice, živiš u Hrvatistanu, tu je sve moguće. Porezna ne poznaje termin teoretski, ako nesto traže naći će ti htjela ti to sakriti ili ne. I veliki Al Capone je pao radi poreza. 

Od uvođenja OIB-a, sve se vidi sve se zna, teoretski ili ne teoretski vide ti sve osim broja gaća, iliti ga kako bi rekli na ovome svijetu jedino se mora platiti porez i umrijeti, sve ostalo je nebitno..

Znanstvenici kazu: Ako se bojis pauka, veca je vjerovatnost da ces ga po povratku kuci zateci u sobi." E pa ja se bojim plavuša s velikim sisama.. :D
14 godina
offline
Re: Plaćanje poreza na internet zaradu

Svaki posao koji radim preko net-a ide ovako.

 

Uplatim novce na HPB Visa prepaid.

 

Sa nje pošaljem novce na Neteller, onda sa Neteller-a prebacim gdje mi treba i sve što zaradim vratim nazad na Neteller. Isplata je još jednostavnija.

 

Neteller Mastercard košta 10 eura. Provizija na 200 eura isplate je 4 eura.

 

Kakav porez i te šeme, samo likovi koji se boje plaćaju porez.

Nije sve u sarkazmu, ima nešto i u podjebavanju..
12 godina
neaktivan
offline
Re: Plaćanje poreza na internet zaradu
x18x05x kaže...

Svaki posao koji radim preko net-a ide ovako.

 

Uplatim novce na HPB Visa prepaid.

 

Sa nje pošaljem novce na Neteller, onda sa Neteller-a prebacim gdje mi treba i sve što zaradim vratim nazad na Neteller. Isplata je još jednostavnija.

 

Neteller Mastercard košta 10 eura. Provizija na 200 eura isplate je 4 eura.

 

Kakav porez i te šeme, samo likovi koji se boje plaćaju porez.

Koja bahatost i neinformiranost . I još pri tome potičeš druge u ovakve ludosti. Tvoj je izbor ako želiš robijati, no ne moraš i druge vući u to.

 

Dakle, svaka od kartica/računa je povezana s tvojim osobnim podacima koje posjeduje neka kartična kuća, banka itd (payoneer, neteller...). Svaka od njih će na zahtjev naše porezne uprave poslati sve podatke o tebi za svaku transakciju bez obzira kada se ona dogodila. Čim izvučeš lovu na bankomatu ili prebaciš na bankovni račun sve je uredno kod nas zabilježeno i u brzom roku je dostupno poreznoj. Ti nikako ne možeš te novce izvući u ovoj zemlji a da ta transakcija nije negdje elektronski zabilježena i da se kasnije ne može provjeriti u poreznoj. Stoga, shvati da NEMA NAČINA DA SAKRIJEŠ da si primio lovu. Jedini izbor koji ti zapravo imaš je da li ti taj novac želiš samostalno prijaviti pri poreznoj prijavi ili čekati da to porezna sama otkrije nakon nekog vremena.

 

Ljudi poput tebe najčešće uopće to ne prijavljuju i onda te nakon 6-7 godina odjednom pozovu na red, pa ti izlistaju sve tvoje transakcije. Tek ćeš onda pasti u šok kad ti izračunaju koliko poreza nisi platio + kamate na to, pa tek onda novčana kazna (cca 50.000 kn minimalno), a možda i zatvor. I onda ćeš tek razmišljati "eh da sam se bar bojao". Dakle, ti nisi našao nikakvu "rupu" već ti jednostavno do sada nisi uhvaćen. No niti u milijun godina se ne bih mijenjao s tobom za to malo poreza što nisi platio jer ti samo čekaš da dođu po tebe (a da toga očito nisi niti svjestan), dok ja spavam kao beba. Mnogi ne prijavljuju porez godinama i kako ih nitko ne zove ohrabre se misleći da taj način funkcionira. No država sve vidi i sve zna. Pitanje je samo koliko si im zanimljiv u tom trenutku. Misliti da si pametniji od države koja čak kontrolira bakice na tržnicama fiskalnim blagajnama, i misliti da se oni nisu sjetili svih ovih fora je samozavaravanje.

 

Ja ne pokušavam nikoga plašiti no vidim da nekima treba doza realnosti.

14 godina
offline
Re: Plaćanje poreza na internet zaradu
Kao prvo i poslednje, Neteller nije i neće nikad poslati ništa Hrvatskoj poreznoj. Toliko o tome.
Nije sve u sarkazmu, ima nešto i u podjebavanju..
12 godina
neaktivan
offline
Plaćanje poreza na internet zaradu

Samo ti vjeruj u to.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Plaćanje poreza na internet zaradu

 A što ako se novci s payoneera podižu u nekoj drugoj državi? Je li to vidjivo našoj poreznoj?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Plaćanje poreza na internet zaradu
cybycy kaže...

 A što ako se novci s payoneera podižu u nekoj drugoj državi? Je li to vidjivo našoj poreznoj?

 Ako se novac nije podizao sa racuna ili bankomata u RH onda kod nas u pravilu nema zapisa. Svejedno zakon kaze da si kao rezident ove drzave duzan prijaviti i platiti porez ovoj drzavi no tad je puno teze tom novcu uci u trag jer nema digitalnog traga. Jedino bas ako porezna zna da ti radis s payoneerom pa da ih direktno pitaju, ali sumnjam da bi na to uopce pomislili ako nemaju nigdje vec evidentirano da si sa njima vec radio.

12 godina
neaktivan
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Plaćanje poreza na internet zaradu

nećete tako lako izbjeći porez ako te uhvate možeš ti njima objašnjavati što hoćeš i biti 1000% upravu neće te ni najbolji advokat izvući. A što tek kažete da će se u bliskoj budućnosti sav fizički novac zamijeniti virtulnim i neće više biti keša samo kartice i internet.

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice