Prihvaćanje uplata - online

poruka: 10
|
čitano: 8.536
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Prihvaćanje uplata - online
pitanje

Pozdrav svima!

 

Imam pitanje u vezi primanja uplata preko interneta. Ja sam mladi samouki web i grafički dizajner koji se bavi dizajnom stranica, logotipa i takvih stvari... Imam problem sa primanjem novaca od klijenta, prvi put sam uspio prodati svoj logo (konačno!) i kad ono paypal iz Hrvatske ne prihvaća uplate od drugih!

 

Moje pitanje postoji li koji drugi (po mogućnosti rasprostranjen) servis kojim bi se mogao koristiti za primanje uplata od klijenata?

 

Hvala!

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Prihvaćanje uplata - online
A što fali deviznom računu u bilo kojoj banci?
16 godina
neaktivan
offline
RE: Prihvaćanje uplata - online
autorov komentar

Neznam šta fali! Nisam ni razmatrao tu opciju koliko bi ljudima bilo lako odnosno teško uplaćivati novce na moj devizni račun? Može malo više informacija o ovome?

 

Hvala!


http://bux.to/?r=damirzg
16 godina
neaktivan
offline
RE: Prihvaćanje uplata - online
prihvaćeno rješenje

Čuj,

u svakom slučaju im je kompliciranije puno nego da ti mogu putem PayPal-a platiti.

Moraju ići nekamo, ili u svoju banku, ili u nekakvu poštu, ili u Western Union.

Što se tiče ove sugestije koju ti je dao jedan korisnik prije mene, vrlo jednostavno ti je otići u neku hrvatsku banku i otvoriti devizni račun, samo vodi računa da je ta banka uvela u svoje poslovanje sustav IBAN-a, jer nisu još sve banke! International Bank Account Number je podatak o individualnom broju računa za plaćanje u međunarodnom platnom prometu.

Osim IBAN-a ti treba i SWIFT code, to imaju sve banke, to je podatak u međunarodnom platnom prometu o banci u kojoj primatelj doznake ima otvoren račun.

Preporučam PBZ d.d, otvoriš račun, besplatno je, račun te košta 20 kuna šestomjesečno, dobiješ besplatno Visa Electron debitnu karticu s čip tehnologijom (koja čak ima i CVN2 broj), odmah zatražiš podatak o svojem IBAN-u (jer on nije isti kao tvoj broj deviznog računa) i pošalješ onome koji ti treba platiti podatke koji mu trebaju, to ti sve piše na tom papiru koji dobiješ u banci.

Isto tako vrlo je jednostavno da ga pošalješ u njemu najbliži ured Western Uniona (još je zgodno da mu ti kažeš koji mu je najbliži, ako znaš gdje on živi ti mu pronađeš, odeš na WU stranice i nađeš) on tamo uplati i dobije MTCN deseteroznamenkasti broj. Onda tebi pošalje mailom taj Money Transfer Control Number i ti odeš u bilo koju Poštu, Erste, Poštansku, Podravsku banku i kažeš tamo da ti je stigla lova WU-om i daju ti papir na koji upišeš MTCN i dobiš lovu!

Samo što to sve njih košta, i WU, i devizna doznaka, tako da neće baš skakati od sreće kad im to predložiš!

Pozdrav!

 

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: Prihvaćanje uplata - online
autorov komentar

e hvala ti puno boyscout fakat si od pomoći!

 

vidim da ima puno mogućnosti, to mi je fakat pomoglo, a još sam i čuo za moneybookers jel netko ima možda iskustva s tim?

 

hvala!

 


http://bux.to/?r=damirzg
16 godina
neaktivan
offline
RE: Prihvaćanje uplata - online

Ma nema na čemu, sitnica!

 

Cool

16 godina
neaktivan
offline
RE: Prihvaćanje uplata - online

Moežš i otvoriti svoj web shop preko 2CO-a npr.


Entrepreneurs are simply those who understand that there is little difference between obstacle and opportunity and are able to turn both to their advantage.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Prihvaćanje uplata - online
autorov komentar
naxeem kaže...

Moežš i otvoriti svoj web shop preko 2CO-a npr.


 ta opcija mi se sviđa, ali čim budem došo do neke love, da bi otvorio račun kod njih trebaš platit 50$

http://bux.to/?r=damirzg
16 godina
neaktivan
offline
RE: Prihvaćanje uplata - online
8oy5cout kaže...

Čuj,

u svakom slučaju im je kompliciranije puno nego da ti mogu putem PayPal-a platiti.

Moraju ići nekamo, ili u svoju banku, ili u nekakvu poštu, ili u Western Union.

Što se tiče ove sugestije koju ti je dao jedan korisnik prije mene, vrlo jednostavno ti je otići u neku hrvatsku banku i otvoriti devizni račun, samo vodi računa da je ta banka uvela u svoje poslovanje sustav IBAN-a, jer nisu još sve banke! International Bank Account Number je podatak o individualnom broju računa za plaćanje u međunarodnom platnom prometu.

Osim IBAN-a ti treba i SWIFT code, to imaju sve banke, to je podatak u međunarodnom platnom prometu o banci u kojoj primatelj doznake ima otvoren račun.

Preporučam PBZ d.d, otvoriš račun, besplatno je, račun te košta 20 kuna šestomjesečno, dobiješ besplatno Visa Electron debitnu karticu s čip tehnologijom (koja čak ima i CVN2 broj), odmah zatražiš podatak o svojem IBAN-u (jer on nije isti kao tvoj broj deviznog računa) i pošalješ onome koji ti treba platiti podatke koji mu trebaju, to ti sve piše na tom papiru koji dobiješ u banci.

Isto tako vrlo je jednostavno da ga pošalješ u njemu najbliži ured Western Uniona (još je zgodno da mu ti kažeš koji mu je najbliži, ako znaš gdje on živi ti mu pronađeš, odeš na WU stranice i nađeš) on tamo uplati i dobije MTCN deseteroznamenkasti broj. Onda tebi pošalje mailom taj Money Transfer Control Number i ti odeš u bilo koju Poštu, Erste, Poštansku, Podravsku banku i kažeš tamo da ti je stigla lova WU-om i daju ti papir na koji upišeš MTCN i dobiš lovu!

Samo što to sve njih košta, i WU, i devizna doznaka, tako da neće baš skakati od sreće kad im to predložiš!

Pozdrav!

 

 

 Da li za takav racun treba imati stalne prihode i da li ovaj CVN2 broj znaci nesto tipa CVV broja koji treba biti na poledini kartice i ako ga imas znaci mozes kupovati preko online shopova u inozemstvu?
15 godina
neaktivan
offline
Prihvaćanje uplata - online

trebam dobiti uplatu na devizni žiro račun koja mi je uplaćena iz inozemstva u eurima ali te uplate još nema,dobio sam čak i potvrdu od pošiljatelja da je poslao novac ali novca već 7 dana nema, zna li netko o čemu se radi? koliko treba vremena da uplata stigne?

Prija sam  uredno dobivao uplate na devizni žiro račun ali ove uplate nema?pomozite ako netko zna..jeli to možda zbog toga ako je uplaćena putem interneta a ne putem devizne oznake ili slično...?

hvala...

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice