Zarada od fotografija na internetu

poruka: 22
|
čitano: 41.333
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Zarada od fotografija na internetu

www.dreamstime.com
www.bigstockphoto.com
www.fotolia.com
www.istockphoto.com
www.stockexpert.com
www.shutterstock.com

 

dali netko ima iskustva s ovim stranicama i zanima me na kojem principu radi to.

Zasto bi netko kupio neku sliku koju ja slikam i stavim tamo, kakve on koristi ima od tog.

 

To me zanima jer sam slucajno naletio na internetu, gdje je jedan frajer zaradio oko 100 $

 

i nemojte mi sad pocet sa "prihvati se ti motike" i itd.

 

zanima me samo kako to radi i dali netko ima iskustva u tom.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Zarada od fotografija na internetu
win4crazzy kaže...

www.dreamstime.com
www.bigstockphoto.com
www.fotolia.com
www.istockphoto.com
www.stockexpert.com
www.shutterstock.com

 

dali netko ima iskustva s ovim stranicama i zanima me na kojem principu radi to.

Zasto bi netko kupio neku sliku koju ja slikam i stavim tamo, kakve on koristi ima od tog.

 

To me zanima jer sam slucajno naletio na internetu, gdje je jedan frajer zaradio oko 100 $

 

i nemojte mi sad pocet sa "prihvati se ti motike" i itd.

 

zanima me samo kako to radi i dali netko ima iskustva u tom.

Netko bi kupio sliku da ju može staviti negdje bez tužbi oko autoskih prava i inih natezanja

da Bog da crk'o rock'n'roll, kad ga svako svira
13 godina
offline
RE: Zarada od fotografija na internetu
mind_challenge kaže...
win4crazzy kaže...

www.dreamstime.com
www.bigstockphoto.com
www.fotolia.com
www.istockphoto.com
www.stockexpert.com
www.shutterstock.com

 

dali netko ima iskustva s ovim stranicama i zanima me na kojem principu radi to.

Zasto bi netko kupio neku sliku koju ja slikam i stavim tamo, kakve on koristi ima od tog.

 

To me zanima jer sam slucajno naletio na internetu, gdje je jedan frajer zaradio oko 100 $

 

i nemojte mi sad pocet sa "prihvati se ti motike" i itd.

 

zanima me samo kako to radi i dali netko ima iskustva u tom.

Netko bi kupio sliku da ju može staviti negdje bez tužbi oko autoskih prava i inih natezanja

aha, al da je ovaj 100 $ zaradio a stavljo slike samo o nogometu.

15 godina
neaktivan
offline
Zarada od fotografija na internetu

Evo ukratko. Ja kupujem dosta slika kod tih agencija. Placam 10 i vise dolara , zavisno   za sto mi treba. Radim kataloge, kalendare itd. Nisam nikada prodavao svoje fotke pa ne znam kako se isplacuje. Nema logike da agencije ne isplacuju fotografima.

 

Ako se planiras baviti ozbiljno s time evo ti par savjeta:

1. Prvo uzmi par Hrvatskih ili bilo kojih casopisa jer su pune tih fotografija upravo sa tih agencija pa ces vidjeti otprilke koji motivi se najvise traze

2. Gledaj da pozadina uvijek bude bijela . Zasto bijela???? Zato ako ja kao dizajner   hocu da promijenim pozadinu jednostavno to mogu napraviti u Photoshopu bez gubljenja vremena. Ovo je jako vazno jer ako radim katalog

    od 200 stranica mozes misliti koliko vremena mi treba da preuredim sve fotke.

3. AKO SI OZBILJAN IGRAC SPECIJALIZIRAJ SE ZA NEKU FOTOGRAFIJU (npr. nogometne utakmice) i svim novinskim agencijama, magazinima i izdavacima posalji svoj portfolio - uspjeh je zagarantiran.

 

Dizajneri nemaju vremena da fotografiraju, nama fotografija treba sad i odmah a kupujemo tamo gdje steknemo naviku.

 

I evo ti prvi posao: posalji mi nekoliko svojih najboljih fotki - kupicu ih kad mi zatreba. Placam samo na Pay Pal. Pazi na cijene. Konkurencija je jaka.

 
3 0 hvala 1
13 godina
offline
Zarada od fotografija na internetu

kakve ti slike trebaju???

ako sam ti pomogo stisni HVALA!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Zarada od fotografija na internetu
index-v kaže...

 Placam samo na Pay Pal.

Puno ćeš nam onda isplatiti {#}

ako sam ti pomogao slobodno stisni HVALA
15 godina
neaktivan
offline
Zarada od fotografija na internetu

Ako vec imate svoje fotografije na istockhoto, posaljite mi svoje profile. Pogledacu pa ako me zanima kupicu vase fotke. Meni je svejedno od koga kupujem ali bih ipak pomogao koliko toliko ljudima iz HR. Sto se tice teme, to nikad ne znam sto mi treba jer to zavisi od narucioca.

 

Zasto PayPal? Sto bi ti htio? Da ti idem u banku placati 20-tak 30-tak Dolara?

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Zarada od fotografija na internetu

www.shutterstock.com tu sam regan al mi neprimaju slike, nezanam zasto???

ako znas kako ih uploadati pomozi mi

ako sam ti pomogo stisni HVALA!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Zarada od fotografija na internetu

Pretpostavljam da takvih fotografija vec ima puno pa zato nece da te prime. To je najcesci razlog ali ne mora biti da sam u pravu.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Zarada od fotografija na internetu

BUG 199 , strana 136 opisana je tema "Zarada fotografijom" .

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Zarada od fotografija na internetu

aha aj dobro stavit cu neke svoje pa ti javim

ako sam ti pomogo stisni HVALA!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Zarada od fotografija na internetu
jedan poznanik se bavi macrostock fotografijom i ima klijenta iz sad-a koji kupuje njegove fotke, čuj dečko samo fotka i obarđuje... kupio si je novu opremu od toga 7D + 200mm L staklo, neka fotka mu je čak i izašla na naslovnici nekog japanskog magazina... on zarađuje ali momak je pro...
Svako kapitalističko divljanje mora biti kažnjeno.- Ulrike Meinhof
13 godina
offline
Zarada od fotografija na internetu

daj mi reci kako uploadati sliku na shutterstock

 

kad stisnem upload foto pise mi ovo

Before you can upload photos, we'll need to review the ID you uploaded. Generally this should be done within 48 hours after you sign up, but may take longer. If you have any questions, please email ....

i to stoji oko mjesec dana ovako

ako sam ti pomogo stisni HVALA!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Zarada od fotografija na internetu
win4crazzy kaže...

daj mi reci kako uploadati sliku na shutterstock

 

kad stisnem upload foto pise mi ovo

Before you can upload photos, we'll need to review the ID you uploaded. Generally this should be done within 48 hours after you sign up, but may take longer. If you have any questions, please email ....

i to stoji oko mjesec dana ovako

rekao bih da je boldano ono što tražiš, ne?

Svako kapitalističko divljanje mora biti kažnjeno.- Ulrike Meinhof
13 godina
offline
Zarada od fotografija na internetu

ma neda mi se slati e-mail, aj mi preporuci neki drugi sajt al koji isplacuje novce

ako sam ti pomogo stisni HVALA!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Zarada od fotografija na internetu
istock.com photo
Svako kapitalističko divljanje mora biti kažnjeno.- Ulrike Meinhof
13 godina
offline
Zarada od fotografija na internetu

aj hvala sutra cu se regat

ako sam ti pomogo stisni HVALA!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Zarada od fotografija na internetu

evo nekoliko linkova za pocetnike u microstocku, fino je i detaljno objasnjeno:

 

http://www.arcurs.com/microstock-agencies-an-overview-for-beginners

 

http://microstockinsider.com/guides/beginners_index

 

 

 

@index-v

moze li kontakt mail da posaljem link sa mojim slikama ? 

 

 

 
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Zarada od fotografija na internetu
win4crazzy kaže...

ma neda mi se slati e-mail, aj mi preporuci neki drugi sajt al koji isplacuje novce

 

mislim da je s ovime tvoja karijera upravo zavrsila...

13 godina
offline
Re: Zarada od fotografija na internetu
Genie kaže...
win4crazzy kaže...

ma neda mi se slati e-mail, aj mi preporuci neki drugi sajt al koji isplacuje novce

 

mislim da je s ovime tvoja karijera upravo zavrsila...

istina, al dok ja s njima objasnim lakse mi se ragat na drugi, a za ovaj nisam ni siguran koliko je kvalitetan

ako sam ti pomogo stisni HVALA!!!
15 godina
neaktivan
offline
Zarada od fotografija na internetu

win4crazzy  - nemas se ti sta s kim objasnjavati. Pravila su pravila. Stockovi su pretrpani sa fotkama i normalno je da ce traziti samo kvalitetne fotke. Negdje sam procitao da istockphoto mjesecno proda oko 500.000 slika pa ti sad vidi koji je to biznis. S tim sam ti htio reci da su se u taj business ukljucili profi studiji a sa njima se tesko boriti. Ako se tako lako predajes nema nista od tebe. Ako ce ti ovo biti utjeha - meni je trebalo 4 godine da probijem trziste i isto kao i ti sam mislio da za mene nema mjesta. Sad je druga prica - imam oko 100 klijenata koji redovno narucuju reklamni materijal kod mene.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Napravi svoj web site, postavi fotke takve kakve su - neko ce te naci. Naravno Engleski moras znati.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ako neko hoce nek posalje nesto od svojih radova na xdunja@yahoo.com 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Nemojte me sad zasuti svakakvim fotkama, nemam vremena puno pregledavati.

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Zarada od fotografija na internetu
index-v kaže...

win4crazzy - nemas se ti sta s kim objasnjavati. Pravila su pravila. Stockovi su pretrpani sa fotkama i normalno je da ce traziti samo kvalitetne fotke. Negdje sam procitao da istockphoto mjesecno proda oko 500.000 slika pa ti sad vidi koji je to biznis. S tim sam ti htio reci da su se u taj business ukljucili profi studiji a sa njima se tesko boriti. Ako se tako lako predajes nema nista od tebe. Ako ce ti ovo biti utjeha - meni je trebalo 4 godine da probijem trziste i isto kao i ti sam mislio da za mene nema mjesta. Sad je druga prica - imam oko 100 klijenata koji redovno narucuju reklamni materijal kod mene.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Napravi svoj web site, postavi fotke takve kakve su - neko ce te naci. Naravno Engleski moras znati.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ako neko hoce nek posalje nesto od svojih radova na xdunja@yahoo.com 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Nemojte me sad zasuti svakakvim fotkama, nemam vremena puno pregledavati.

pa ja sam samo jednu uspiju uploadati i vise nemogu,to se dogadja na www.shutterstock.com

sutra cu se prijavit na istockphoto pa cu tamo uploadati neke slike.

 

i polsat cu ti par svojih slika koje imam na kompu

 

ako sam ti pomogo stisni HVALA!!!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice