Zelim kupiti email client - imam web stranicu

poruka: 8
|
čitano: 1.377
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Zelim kupiti email client - imam web stranicu

Dobar dan kolege!

 

Poprilicno nespretno postavljeno ime teme, pa da objasnim.

 

Napravio sam web stranicu s kupljenom .com ekstenzijom. kupio sam i obavio sve preko wordpress.com-a, a sada bih htio napraviti email client sa ekstenzijom svog weba. recimo info@tajmojweb.com. Trebao bih 3 email adrese. Bitno mi je da mogu ga podesiti u outlooku i recimo da je email mobile friendly pa da ga mogu i koristiti na androidu i iosu.

 

Imate li preporuke? KOje opcije su mi najbolje i najisplativije?

 

Uopce nisam u tom filmu i ne znam ni kako bih to izguglao. Gledao sam za promjenu svog gmail racuna u email koji zelim od svoje firme, no taj buisness email opcija mi se cini neisplativa i potencijalno nespretno odrađena - jer gubim svoj stalni email, a ukoliko recimo ne produzim uslugu za narednu godinu gubim i svoj postojeci email.

 

Kako sam naveo, totalni sam laik u tom polju pa Vas lijepo molim kolege forumaši pomozite mi!

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.6.2017 11:37 (Yvan).
 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Zelim kupiti email client - imam web stranicu

PA kad si kupio domenu onda si dobio pristup control panelu i tu bi trebalo da mozes dodavati email adrese po zelji i sva podesavanja su ti tu....

14 godina
offline
Re: Zelim kupiti email client - imam web stranicu

hvala na odgovoru, no kako sam to kupio preko wordpress.com (blog, a ne wordpress.org), kupio sam samo domenu, nemam uopce taj dio.

14 godina
offline
Zelim kupiti email client - imam web stranicu

Evo nakon tvog upisa provjerio sam na wordpressu, imam opciju aktivirati G SUIT za 50 dolara godisnje gdje dobijem za jednu email adresu po zelji za svoju ekstenziju.

 

Imam dva pitanja:

 

Da li je to klasicna g suit usluga gdje ja gubim svoju postojecu gmail adresu na koju sam registrirao wordpress stranicu?

 

Postoje li neke bolje i jeftinije solucije? jer 150 dolara za 3 email adrese mi se cini dosta, pa mislim postoji li jeftinija alternativa?

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Zelim kupiti email client - imam web stranicu

Prvo, brkaš terminologiju toliko da te teško skužiti uopće što želiš.

 

Ti si kupio domenu i digao WordPress stranicu na preko usluge koju pruža wordpress.com.

 

info@tvojadomena.com je adresa pod tvojom domenom, za što ti treba vlastiti mail server ili mail provider koji pruža uslugu otvaranja mailova pod tvojom domenom.

 

Svaki ozbiljni hosting ima mail server, međutim, wordpress.com je ograničeni hosting i nema mail server, već ti omogućuje ili da koristiš vanjski servis ili da preusmjeriš mailove na drugu adresu (možeš primjerice podesiti da ti se mailovi poslani na info@tvojadomena.com prosljeđuju na tvoju gmail adresu, a uz malo igranja s postavkama, gmail ti može omogućiti da poslani mailovi izgledaju kao da su poslani sa info@tvojadomena.com nakon što ti na taj mail pošalje verifikacijski link i ti klikneš na njega).

 

Mail client je program kojim sa svog računala pristupaš e-mail accountu (primjerice outlook), osim toga postoji i webmail (preko preglednika pristupaš web aplikaciji u kojoj gledaš mailove). Svi mail serveri su mobile friendly u smislu da mail aplikacija na mobitelu može pokupiti mailove, ako želiš pregledavati preko mobilnog browsera, onda ti webmail mora biti prilagođen za prikaz na mobitelu. Obično ozbiljniji serveri nude nekoliko opcija, pa koristiš onaj koji ti najbolje paše.

 

Potojeće mailove je moguće prebaciti s jednog e-mail accounta na drugi korištenjem IMAP protokola putem e-mail clienta, ali to bi bilo bolje da ti pomogne netko tko se razumije. 

 

Što se tiče opasnosti od gubljenja mail-a, bez obzira koju opciju odabereš, kad prestaneš plaćati domenu, server na kojem su ti dns postavke (sad ti je to wordpress.com) ili server koji ti pruža uslugu maila, ti ostaješ bez pristupa mailu. Međutim, ako koristiš outlook, lokalna kopija mailova ti ostaje svakako.

 

Konkretne opcije su ti:

1.) Preusmjeravanje na gmail adresu

 - na wordpress.com podesiš preusmjeravanje (konzultiraj njihov help)

 - u google postakvama maila dodaj novu adresu za slanje i podesi tu koju si preusmjerio

 - na tu adresu će ti doći mail s linkom za potvrdu, a kako je mail preusmjeren, vratiti će ti se na gmail

 - klikni link

 - sad kad šalješ sa gmaila, možeš odabrati From adresu između gmail adrese ili one koju si dodao

 - kad ti dođe mail, dolazi ti na gmail

 - gmailu možeš pristupati iz outlooka

 - na mobitelu možeš koristiti gmail aplikaciju

 - u outlooku i mobitelu možeš podesiti također adresu s koje šalje

 

2.) Google buisness opcija ili bilo koji drugi mail provider koji omogućuje takvu uslugu (razlike su u cijeni, kvaliteti usluge i dostupnom prostoru)

 

3.) Zakup vlastitog hostinga s mail serverom i migracija stranice na taj server

 

Opcija 2 i 3 ti daju više kontrole, ali imaju dodatne troškove i traže više znanja za podesiti.

 

 

 

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Zelim kupiti email client - imam web stranicu

Tvoja gmail adresa je tvoja gmail adresa i nitko ti je ne dira. Ti otvaraš novu uslugu koja nema veze ni s wordpressom (osim dijela s postavkama da bi mailovi znali da moraju ići na google kad ih netko šalje na tvoju adresu) ni s tvojom postojećom adresom (osim što ona može biti navedena kao konakt adresa kad otvaraš account).

 

Ako ti trebaju tri adrese, a nije ti nužno da budu odvojeni korisnički računi, možeš besplatno dodati aliase (znači, svi pristupaju svim mailovima).

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
14 godina
offline
Re: Zelim kupiti email client - imam web stranicu

Hvala puno na iscrpnom odgovoru! Jako si mi pomogao!

 

Da, svjestan sam da nisam dobru terminologiju koristio, jer meni treba email server s mojim imenom.

 

Čini mi se najjednostavije onda koristiti direktno preko wordpressa g suit opciju, gdje kako sam naveo, za 50 dolara godisnje dobijem email na svojoj domeni i mogu je koristiti kao gmail. 

 

Poslao sam im konacni upit, jer u FAQ im ne pise, a pitanje cu postaviti i ovdje:

 

Da li kupnjom G Suit usluge preko wordpressa dobivam kompletnu novu email adresu s pripadajućim stvarima, ili kao klasicna G Suit usluga preko gmaila, ja zapravo mjenjam ime svoje postojeće gmail adrese (na koju mi je registriran wordpress), te nemogu vise koristiti svoj dosadasnji email jer mjenja ime u novi od mog weba.com?

 

 

14 godina
offline
Re: Zelim kupiti email client - imam web stranicu
MrBlc kaže...

Tvoja gmail adresa je tvoja gmail adresa i nitko ti je ne dira. Ti otvaraš novu uslugu koja nema veze ni s wordpressom (osim dijela s postavkama da bi mailovi znali da moraju ići na google kad ih netko šalje na tvoju adresu) ni s tvojom postojećom adresom (osim što ona može biti navedena kao konakt adresa kad otvaraš account).

 

Ako ti trebaju tri adrese, a nije ti nužno da budu odvojeni korisnički računi, možeš besplatno dodati aliase (znači, svi pristupaju svim mailovima).

 Hvala ti puno!! Znaci odgovorio si taman par sekundi nego sam postavio zadnji upit! Znaci nitko mi ne dira moj postojeci gmail, odlicno!

 

Zaista sam iznimno zahvalan na brzim odgovorima!

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice