Alzashop

poruka: 556
|
čitano: 229.168
|
moderatori: vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Alzashop
Mojpismonosa kaže...
marijanooo kaže...

Da li postoje još kakvi povjerljivi EU based dućani poput Alzashopa?

 Computeruniverse, ima ih jos. Alza ovako pomalo iskace zato sto ako narucujes za stotinjak eura dostava je besplatna, dok je kod drugih i preko 25 eura

 Sve te to dođe na isto ako naručuješ više od 2 komponente, jer su njemački dućani ipak osjetno povoljniji.

Postoje samo dvije beskonačne stvari: svemir i ljudska glupost, ali za svemir baš nisam potpuno siguran. (Albert Einstein)
12 godina
offline
Alzashop

samo da se uvjerim :D planiram uzeti l640 lte za 175 eura - (5eura dobijem za newsletter) = 170€ je jedino sto moram platiti posto nema carine i dostava iznad 100€ je free ?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Alzashop
tako je
10 godina
neaktivan
offline
Alzashop

Paket mi je u Češkoj več par dana po ovome trackingu, je l' moguce da oni to ne update-aju na sajtu ili?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Alzashop
mrki_tua kaže...
Mojpismonosa kaže...
marijanooo kaže...

Da li postoje još kakvi povjerljivi EU based dućani poput Alzashopa?

 Computeruniverse, ima ih jos. Alza ovako pomalo iskace zato sto ako narucujes za stotinjak eura dostava je besplatna, dok je kod drugih i preko 25 eura

 Sve te to dođe na isto ako naručuješ više od 2 komponente, jer su njemački dućani ipak osjetno povoljniji.

 Podržavam ovu činjenicu, naime Computeruniverse, Mindfactory i sl. su osjetno jeftiniji da se na dvi komponente i više ne isplati kupovati u Alza shopu. Na jednu komponentu ppd uvjetom da je skuplja od 100 eur svakako se isplati.

Postoje samo dvije beskonačne stvari: svemir i ljudska glupost, ali za svemir baš nisam potpuno siguran. (Albert Einstein)
9 godina
neaktivan
offline
Alzashop

Koliko otprilike treba da se nesto, recimo tipkovnica, dostavi iz Alzashopa u RH?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Alzashop

3 do 4 dana. 
Ja sam prošli tjedan čekao od ponedjeljka do četvrtka. S time da sam kupio/platio u subotu. Nedjelje nemoj računati.

Steam: nuketown | skype: bernard.sasko | Facebook: Bernard Šaško | XboxLive: Berologic2013
10 godina
neaktivan
offline
Alzashop

Jel netko možda naručio nedavno (u razmaku od 3-4 tjedna ) grafičku karticu serije GTX 960, 970 ili 980 s ALZASHOPA. Uz karticu se dobije kod za MGS5 Phantom Pain ali navodno se nemože aktivirati u RH pa ako netko može reći iz osobnog iskustva?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Alzashop

Ja ga neću iskoristiti pa evo kod -5eur popusta za alzu.

7SRMQ33PNY

kod vrijedi do 8.9.2015.

Steam: nuketown | skype: bernard.sasko | Facebook: Bernard Šaško | XboxLive: Berologic2013
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Alzashop

Jedno pitanje u alzashopu jeli cijena grafičke kartice  sa ili bez vat Price incl. VAT€252.14Price excl. VAT€201.7

kutleša
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Alzashop

VAT je porez tako da gledas cijene sa VAT 

16 godina
offline
Alzashop

Kupio Xbox One od njih. Dobio "stariju" verziju kontrolera (bez 3.5mm utora) iako u opisu piše da dolazi novija verzija. Ponudili su povrat love. Kako mi je tlaka vraćat sve nazad, a bez tog utora mogu preživit, zahvalio sam i odbio ponudu 

Xbox: Muskarcina - PSN: Muskarcina77
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Alzashop

Vec druga narudzba prosla uspjesno i brzo! Prvo zvucnici, pa sas iPod Nano. Stiglo za par dana... Sve pohvale!

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Alzashop

Izgleda da su podigli cijene kada imas pravo na free delivery.

Sada tek iznad 199€ imas besplatnu postarinu.

https://www.alzashop.com/shipping-information--art10385.htm

Ubi bene, ibi patria.
 
0 0 hvala 3
16 godina
offline
Re: Alzashop
Et_Tu_Brute? kaže...

Izgleda da su podigli cijene kada imas pravo na free delivery.

Sada tek iznad 199€ imas besplatnu postarinu.

https://www.alzashop.com/shipping-information--art10385.htm

Sranjola :( 

Xbox: Muskarcina - PSN: Muskarcina77
12 godina
offline
Alzashop

Naručio sam si monitor prošli četvrtak. Trebao je jučer stići, kako da provjerin gdje se nalazi? Onaj kod sto su mi dali od parcele je netočan, odnosno kad ga upisen u overseas izbaci neku lijevu narudžbu.

Any idea?

Ubi bene, ibi patria.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Alzashop

.

Ubi bene, ibi patria.
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.9.2015 10:51 (Et_Tu_Brute?).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Alzashop

Pa jesi dobio tracking number u mailu? Ja sam samo kliknuo na njega i odveo me na stranice DPD-a gdje je točno pisalo gdje se paket nalazi.

 

Pošalji im mail sa upitom da ti to isprave jer ti taj ne radi ako su nešto zeznuli. 

'Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran' - Einstein ----- www.cigoff.eu -----
9 godina
neaktivan
offline
Alzashop

Jučer platih preko paypala, danas dobio mail da je dispached, treba doći DPD-om, nisu mi nikad oni ništa još donosili, kakva su iskustva?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Alzashop
VedranMik kaže...

Jučer platih preko paypala, danas dobio mail da je dispached, treba doći DPD-om, nisu mi nikad oni ništa još donosili, kakva su iskustva?

 Ja naručio prosli tjedan u četvrtak 17-og Benq monitor,  nisam dobio kod za track&trace. Zasad čekam i nadam se da će u ponedjeljak doći...

Ubi bene, ibi patria.
15 godina
offline
Re: Alzashop
VedranMik kaže...

Jučer platih preko paypala, danas dobio mail da je dispached, treba doći DPD-om, nisu mi nikad oni ništa još donosili, kakva su iskustva?

Narucio sam u ponedeljak, DPD je pokupio paket u utorak navecer(iz Ceske), u petak popodne je stiglo(Osijek).

Ako imate pitanja mozete popunit formu na webu, ja sam dva puta nesto pitao i odgovorili su u roku 20 minuta.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Alzashop
Svinja kaže...
VedranMik kaže...

Jučer platih preko paypala, danas dobio mail da je dispached, treba doći DPD-om, nisu mi nikad oni ništa još donosili, kakva su iskustva?

Narucio sam u ponedeljak, DPD je pokupio paket u utorak navecer(iz Ceske), u petak popodne je stiglo(Osijek).

Ako imate pitanja mozete popunit formu na webu, ja sam dva puta nesto pitao i odgovorili su u roku 20 minuta.

 Evo ja sam dobio sad da će doći u petak, čeka se carrier sad, znaći valjda sutra će pokupiti, a ništa, sad mogu zaboravit na to, brže će vrijeme proć'. 
Navikao sam da mi OSE i DHL donose, OSE super, DHL je sjebo jednom, oni su moju ulicu u Vinkovcima tražili umjesto u Vukovaru odakle sam ja pa sam tek sutradan dobio paket.

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.9.2015 20:42 (VedranMik).
12 godina
offline
Alzashop

Nadao sam se da će mi danas paketi stići.

Malo seronjski napisano ali kvragu, trebam ili taj tracking broj ili monitor

Ubi bene, ibi patria.
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.9.2015 18:27 (Et_Tu_Brute?).
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Alzashop

Danas stigao case, Define S, trebala su doć još dva venta iz alzashopa al' to je DPD zajebo, navodno je i dalje u Mariboru, dok je case jutros stigao.
Prva stvar, kutija, otvorena, ponovno zatvorena i zalijepljena s njihovom trakom (alza)
Otvorio sam kutiju, izvadio kućište, accessory boxu ni traga, trebao bi biti u stiroporu, a ja na stiroporu vidim samo komade otkinute papirnate trake koji, pretpostavljam, su bili tamo da drže kutijicu. 
Na kućištu nema oštećenja, nisam siguran jel' bilo otisaka prstiju jer sam ja sam ga dodirnuo dosta puta dok sam ga vadio i otvarao.
E sad, kad sam otvorio ga, imao sam šta  vidjeti. Netko je djelomično postavio stand off'se za matičnu i to nekako nepravilno, nit' je ATX niti mATX, naravno, nemam dovoljno da stavim svoju ploču, tako da ću morat iz starog kejsa, ako budu odgovarali.

Poslao sam mail Alzi i Fractal Designu, sad ćemo vidjeti šta i kako.

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.10.2015 6:25 (VedranMik).
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Alzashop

Što je s garancijom za stvari kupljene preko alza? Može li se iskoristiti kod ovlaštenog distributera i ima li tko iskustva priznaju li rčaun za kupnju preko interneta?

Now the only thing a rambler needs is a suitcase and a gun. The only time he’s satisfied is when he’s on the run.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Alzashop
crazy_luđak kaže...

Što je s garancijom za stvari kupljene preko alza? Može li se iskoristiti kod ovlaštenog distributera i ima li tko iskustva priznaju li rčaun za kupnju preko interneta?

Pitao sam ih to prilikom kupnje Xbox One konzole te su samo kratko odgovorili da u slučaju reklamacije mogu poslat konzolu njima nazad.

Ili ih j*be engleski ili odgovaraju površno i kratko :)

Xbox: Muskarcina
12 godina
neaktivan
offline
Re: Alzashop
crazy_luđak kaže...

Što je s garancijom za stvari kupljene preko alza? Može li se iskoristiti kod ovlaštenog distributera i ima li tko iskustva priznaju li rčaun za kupnju preko interneta?

 Ovisi.

 

Evo iz osobnog iskustva govorim za mobitel. Kupio u alzi asus zenfone 5 koji je riknio. Nazvao ovlašteni servis kod nas, čovjek mi lijepo objasnio što trebam napraviti kako bi oni vidjeli je li garancija međunarodna. Znači poslao račun s alze njima, oni provjerili i rekli da oni uvažavaju garanciju. Pokupili mob, popravili ga i vratili.

 

No to ovisi od proizvoda do proizvoda. Znači ako nešto krepa nađi servis kod nas, kontaktiraj ljude pa vidi. U krajnjem slučaju šalješ alzi i to je to.

15 godina
protjeran
offline
Alzashop

Hvala svima na savjetu.

 

Godinama kupujem iz fotelje, extreme digital mi je eto danas nakon 5 dana potvrdio da imaju što sam naručio i da je spremno sve međutim, zahvaljujući ovom forumu sam poništio tu narudžbu i identične stvari ću sutra naručiti od Alzashop-a.

 

Sa pretplatom (-5€ popusta) jedna mid range grafa + cooler za cpu + 2x trash ram (sve isto, isti proizvođač, u dlaku isto) platiti ću ravno 72 kn više, pošta i VAT uključeno (editiram ovu poruku da naglasim da je pošta free jer je iznos preko 200€).

 

Čim ista grafa na digital extreme košta po 250 kn jeftinije nego svuda drugdje a čak 100 kn jeftinije sa vaših ovdje preporučenih shoppova (alza, computerworld...) - relativno sam siguran da bih dobio cjepanicu od extreme digitala tako da, ne hvala.

 

Dva puta sam radio reklamaciju do sad, jednom na veliku LG televiziju i jednom na LG monitor (LG u Poljskoj je zadnje smeće, onaj iz Kine kick ass) i oba dva puta nisam nikakvih problema imao (zagrebačke tvrtke, cjenovno pristupačnije, ne sjećam se koje, znam da nije ove koje nabijaju cijene).

 

Ne bih volio imati problema sa reklamacijom koštalo nešto 10 kn ili +5.500 kn (što je bio slučaj sa mojim TVom).

 

Još jednom, hvala. 

 

I još nešto.

 

Još uvijek je pisalo 1 dan tj. 4 dana do odgovora za moju narudžbu u extreme digitalu. Nakon što sam promijenio način plaćanja u gotovinski jer virmanski, čitam po komentarima, da nije sigurno što dobiješ (već sam se zamišljao kako sa nožem sve otvaram i pregledavam kutije ispred osobe iz Overseas-a), istoga trena dobijam mail kako je roba spremna za isporuku?!

 

Wtf, magično se pojavila u skladištu?

 

Nadalje, odmah mi je smrdilo čim sam, isti dan, nazvao njihov broj pa se nitko nije javljao tj. javlja se automatska sekretarica. Tako ne mogu funkcionirati, dok ne čujem glas sa druge strane ili mi XY osoba preporuči, poput vas tu, nisam siguran u kupnju.

 

 

Ala bok i ugodna kupovina ^^

 

 

www.infoprogres.hr
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.10.2015 22:00 (HaM).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Alzashop

Dupli post ali samo da javim.

 

Dodao sam 90 kn i kupio sam istu tu grafu (isti proizvođač) ali novije generacije, jeftinije od najjeftinije na nabavi.net za +200 kn (da, čak i do ED) :D

www.infoprogres.hr
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice