Amazon.de/amazon.com

poruka: 662
|
čitano: 378.741
|
moderatori: vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Amazon.de/amazon.com

Je sve dok ne izadju, a nisu jos.

 

Nisam dobio dosad da ako je fullfilled by amazon ne salje kod nas.

 
0 1 hvala 0
16 godina
online
Re: Amazon.de/amazon.com
madfish kaže...

 

EDIT: jel amazon.co.uk jos salje(bi trebao slati) u hr i da se ne placa carina ni pdv, ili su oni vec odje... EU shoping?

Oni su i dalje u EU, šalju normalno neke stvari, a i normalno (kao i uvijek) naplaćuju PDV.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon.de/amazon.com
Old Iggy kaže...
madfish kaže...

 

EDIT: jel amazon.co.uk jos salje(bi trebao slati) u hr i da se ne placa carina ni pdv, ili su oni vec odje... EU shoping?

Oni su i dalje u EU, šalju normalno neke stvari, a i normalno (kao i uvijek) naplaćuju PDV.

kakav sad PDV? pa amazon kod kalkulacije cijene prvo skine pdv zemlje od kud se salje i onda doda pdv od zemlje kud se salje.

nema nekog extra naplacivanja, barem ga ja nisam imao do sad.

16 godina
online
Re: Amazon.de/amazon.com
madfish kaže...
Old Iggy kaže...
madfish kaže...

 

EDIT: jel amazon.co.uk jos salje(bi trebao slati) u hr i da se ne placa carina ni pdv, ili su oni vec odje... EU shoping?

Oni su i dalje u EU, šalju normalno neke stvari, a i normalno (kao i uvijek) naplaćuju PDV.

kakav sad PDV? pa amazon kod kalkulacije cijene prvo skine pdv zemlje od kud se salje i onda doda pdv od zemlje kud se salje.

nema nekog extra naplacivanja, barem ga ja nisam imao do sad.

Nešto propuštam?

"i onda doda pdv od zemlje kud se salje"

7 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon.de/amazon.com
Old Iggy kaže...
madfish kaže...
Old Iggy kaže...
madfish kaže...

 

EDIT: jel amazon.co.uk jos salje(bi trebao slati) u hr i da se ne placa carina ni pdv, ili su oni vec odje... EU shoping?

Oni su i dalje u EU, šalju normalno neke stvari, a i normalno (kao i uvijek) naplaćuju PDV.

kakav sad PDV? pa amazon kod kalkulacije cijene prvo skine pdv zemlje od kud se salje i onda doda pdv od zemlje kud se salje.

nema nekog extra naplacivanja, barem ga ja nisam imao do sad.

Nešto propuštam?

"i onda doda pdv od zemlje kud se salje"

 iz tvog posta sam izvuko da se extra naplacuje jos pdv, tipa kao kad ti stize nesto iz kine.

al ok, ocito da smo na isto mislili.

9 godina
offline
Re: Amazon.de/amazon.com
nikonja kaže...

 

Kolegi se Pixel2 nakon malo manje od godinu dana pokvario, oni su mu poslali odmah novog prije nego je starog i vratio....

 Jel Pixel od Amazona baš ili neki third party seller? I koji točno .de,.uk?

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.7.2018 23:56 (Avensac).
6 godina
neaktivan
offline
Amazon.de/amazon.com

Pozdrav,

htio bih naručiti garmin sat, Garmin 235, sa amazon.de. Sada me zanima kada i koliko će me stajati dodatni troškovi bez obzira na "Free Delivery". Dali ide carina s obzirom na cijenu?

 

https://www.amazon.de/Garmin-Herzfrequenzmessung-Notifications-Farbdisplay-010-03717-55/dp/B016ZXB5JA/ref=sr_1_1_sspa?s=sports&ie=UTF8&qid=1533495471&sr=1-1-spons&keywords=garmin%2B235&th=1

 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Amazon.de/amazon.com

@kromHD

Koliko vidim 8 Eura je dostava za hrvatsku što je ukupno 185,57 EUR ili priblizno 1 375 kuna.

Nikakvi dodatni troškovi nebi trebali biti jer je iz EU.


Btw. znaci kada niste sigurni koliko ce nesto kostati. Stavite u kosaricu, odaberete adresu i idete do zadnjeg koraka i vidite ukupno troskove. Ta cijena ce vam biti skinuta sa kartice, ne mogu oni skinuti više nego što napišu. Isto tako, ako je iz EU nema carine ni dodatnih troškova.

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.8.2018 11:11 (Stryder).
6 godina
offline
Re: Amazon.de/amazon.com
Avensac kaže...
nikonja kaže...

 

Kolegi se Pixel2 nakon malo manje od godinu dana pokvario, oni su mu poslali odmah novog prije nego je starog i vratio....

 Jel Pixel od Amazona baš ili neki third party seller? I koji točno .de,.uk?

Baš od Amazona i to DE.

 

Meni je kasnio jednom paket 2 dana, i sam im pisao pa su mi u roku 30 min odgovorili da ako do kraja tog dana ne dobijem da će mi dat na brzu poštu i dobijem ga sigurno sljedeći dan. Nažalost ili na sreću, nisam testirao to jer sam do kraja dana ipak dobio paket i sljedeći dan ispriku Amazona sa kuponom od 5%.

 

10 godina
neaktivan
offline
Amazon.de/amazon.com

Samo želim reći da ne mogu dovoljno preporučiti amazon.de, naručio sam pola komponenti za novi komp kod njih i uzeo expedited shipping (par eura više samo), trebalo doć za 5 dana, na kraju došlo dan ranije čak. Slušalice koje su mogle ranije biti shippane su mi poslane zasebno (bez ikakve naknade), a kad me nije bilo doma, DHL nazvao i sutradan dostavio na posao (također bez naknade).

 

FYI: GLS koji slovi kao jači i bolji (i skuplji) kurir me razočarao, s casekinga.de sam naručio kućište i ventilator, nisam dobio nikakav tracking niti očekivani datum isporuke, a GLS mi je doslovno pred vratima od stana nasred hodnika ostavio dvije kutijetine. Bez ikakvog poziva, potpisa, ičega. Užas. Amazon.de all the things.

 
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Amazon.de/amazon.com

Gls da je jaci i bolji od dhl-a?? Dobar vic

5 godina
neaktivan
offline
Amazon.de/amazon.com

Mislim da sam ja jedini koji ima negativna iskustva s amazon.de. Tocnije s robom koja se šalje iz Austrije. Narucujem komponente i kuciste u vrijednosti 1100€ 5.7.2018. Kuciste stize iz Njemacke za 3 dana dok ostatka narudzbe nema. Preko tracking numbera saznajem da je poslano preko Austrijske poste koja je dalje poslala paket preko Eurodis grupe za dostavu. Paket preko trackinga zadnji put vidjen u Mariboru 6.7.2018., znaci isti dan kada je i poslano. Nakon tjedan dana cekanja i vec kad je istekao prvobitna "prognoza" dostave dobivam dodatni rok cekanja i tada sam krecem u istragu. Saznam da su clanovi za dostavu iz te Eurodis grupe u Sloveniji City Express, a u Hrvatskoj Overseas Express ciji je vlasnik ni manje ni vise Austrijska posta. Cak im je i logo izveden od loga Austrijske poste. Javljam se Slovencima i oni kazu da je paket kod njih samo skeniran i poslan dalje. Javim se Overseasu i kazu da ga oni nisu dobili i da je paket jos uvijek u tranzitu. Javim se Austrijskoj posti i oni kazu da nemaju vise nista s paketom. Rok je dostave u medjuvremenu istekao i javljam Amazonu da ga nisam dobio i kako ocigledno posluju sa sarlatanima. Odmah vracaju novac i ispricavaju se.

Runda 2

Ponovno narucujem iste komponente 26.7.2018. Zadnje sto vidim uz tracking number da je taj dan posiljka predana Eurodis grupi. Ovaj put ne pise ni da je dosla barem do Slovenije. Javim se Austrijskoj posti i oni kazu da ne mogu nista nego da samo posiljatelj moze poceti sluzbenu istragu. Cekam da istekne rok dostave i javljam Amazonu kako nije doslo i da se to drugi put dogadja te trazim novu posiljku i molim ih da je posalju brzom dostavom jer mi treba za posao. Prvo mi kazu da se ispricavaju i da ce poslati ali da jedne komponente nemaju na lageru i da mi mogu vratiti novac za nju, a ostalo poslati. Ja pristanem. Onda mi posalju neku izjavu da nisam dobio paket koju sam trebao ispuniti i skenirati te poslati njima (prvi put nisam trebao). Iduci dan javljaju da nece poslati ponovno i vracaju novac.

Sada sam vec odustao od narudzbe. Inace sam narucivao s amazon.uk i nisam imao problema, ali evo ocito da s njemackim imam.

 
0 0 hvala 2
9 godina
offline
Re: Amazon.de/amazon.com

A gle, ako ništa bar si dobio novce nazad bez pogovora, zato mi se sviđa Amazon, nema natezanja ako si upravu.

9 godina
offline
Re: Amazon.de/amazon.com
THEDERNEK kaže...

Mislim da sam ja jedini koji ima negativna iskustva s amazon.de.

 Jesi ti siguran da ti je seller amazon a ne netko ko prodaje na amazonu, jer to je onda do sellera. Kao da na ebay kupujes od nekog samo je platforma amazon.

6 godina
offline
Amazon.de/amazon.com

Ako ništa drugo, zamisli koliko bi to trajalo sa nekim lokalnim trgovcem da se tako zaplete, najvjerovatnije bi još danas čekao odgovor na prvi email 

 

Ma Amazon je prevelika firma da se ima vremena zaj... sa idiotskim kurirskim službama, ona kurirska služba koja njih dobije se lupa nogom u guzicu... ali da ipak treba pazit jeli radiš direktno sa njima ili sa jednom od trgovina na Amazonu.

Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Amazon.de/amazon.com

Bio je baš Amazon. Pazio sam da bude jer vecina prodavaca nije nudila međunarodnu dostavu. 

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Amazon.de/amazon.com

Kakva je stvar sa reklamacijom kod europskih Amazona, tko plaća poštarinu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Amazon.de/amazon.com

Ti pa im posaljes racun i vrate ti pare.

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Amazon.de/amazon.com

Pozdrav molim vas pomoč jer stvarno više neznam što učiniti.

Ovo ljeto sam radio i zaslužio svoju prvu plaču koja je trebala biti za prvi pc.

Odlučio sam ga sam sastaviti i odabrati komponente, cijelo ljeto sam radio istraživanja i gledao i čitao recenzije i benchmarkove.

Svoje djelove odlučio sam kupiti preko Amazona.de, znaci da pocmemo sve je islo normalno prvo u wish list pregled pa u košaricu.

Kod odabira naplate dodao svoju debitnu karticu koja nema ni limit a sredstva je bilo i više nego dovoljno.

Nakon odabira adrese i svega (adresa je na krajnom jugu hrv) kliknu potvrdi i dobio onu standarnu poruku na istoj stranici "zahvaljujemo na kupnji" malo poslje došao je i email kako je naruđba zaprimljena i da je jedva cekaju poslati tu je bio i popis stvari  ono standard.

Sutra dan mi dolazi poruka koje sam se obadao nakon pokušaja log ina u Amazon kako mi je račun privremeno blokiran dok ne obavim šti je kazano u email poruci koju sam dobio ----Poruka---- Zadovoljstvo nam je reči kako je vaša naruđba zaprimljena ali je i kako je stavljena na čekanje dok ne dobijemo potvrdu nedavne transakcije na ovoj kartici kao dokaz valjanosti. Mozete potvrdu poslati faxom na našu sigurnu liniju, broj možete dobiti na amazon fax stranici  http://www.amazon.de/fax alternativno možete zamoliti banku koja je izdala karticu da pošalje podatke nama.

I sad ajde razumim prva kupnja mozda je normalno iako sam rjetko nasao da se ljudima to događa po forumima a najviše me je zbunilo što mi je amazon.de uzeo 7kn u rezervaciju kao provjeru valjanosti same kartice pa me čudi čemu sad slati i fax ali poslao sam ga na njihov broj uredno i evo 2 dan još nema odgovora na gmail da je naruđba poslana. Nadam se da sam bio dovoljno jasan i da ste shvatili problem ako ikako mozete pomoči bi bih jako zahvalan.

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Amazon.de/amazon.com

Prvo idi do banke da vidis o cemu je rijec.

O kojoj se kartici radi? Radio si sezonu i vec si dobio karticu sa neogranicenim sredstvima?

Meni to nije nikako logicno.

 

Drugo, dali si odobrio u banci placanjem preko interneta za tu karticu? I cime radis autentifikaciju?

SMS-om, Emailom, Token, USB dongle?

 

Obicno kod kupnje kreditnom dobijes nekakvu potvrdu sa kodom, i onda sa tim kodom na stranici banke (koja se otvori prilikom kupnje),

potvrdis transakciju.

 

Ako je kartica blokirala transakciju - vjerovatno je i Amazon blikirao racun, jer moguce je da je kartica ukradena (ili podatci kartice).

 

Ali da je netko dobio "ban" na Amazonu jos nisam cuo. Mozda su ti blokirali kupovanje, ali bas cijeli racun, to mi nije jasno.

 

Dakle prvo u banku, i onda ispuni ono sto Amazon trazi.

I drugo, nadam se da si pazio, da nisi naletio na "Phishing", pa si umjesto na "Amazonu" kupovao na "Arizonu".

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Amazon.de/amazon.com
Čitatelj kaže...
I drugo, nadam se da si pazio, da nisi naletio na "Phishing", pa si umjesto na "Amazonu" kupovao na "Arizonu".

 Nekako mi smrdi na ovo.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon.de/amazon.com

Hmm ok ali vidi kao prvo ovo je stranica moje kupnje Amazon https://www.amazon.de/ mislim da nisam pogrješio. Što se tiče kartice to je pripeird kartica splitske banke. Nije kreditna, sveukupni iznos znaci baš cijeli pdv, poštarina, pakiranje je 6068 kn na kartici je 7000kn na kartici je dignut limit kako bi mogao njom kupiti računalo. To je debitna kartica i plačao sam preko nje znači ne onom metodom da dam broj računa več broj kartice. Nisam primio  nikakvu autentifikaciju. Msln jesam kod izrade računa ali naruđbe ne jedino sam dobio email da je naruđba zaprimljena ali i email da pošaljem fax(prva poruka) Nisu mi samo kupovanje blokirali vec cijeli racun nista nemogu ali jedino znam da mi jos nisu skinuli novce a kartica je valjana iako sam pokusavao bez dizanja limita pa sam par puta otkazivao naruđu mozda je to problem. 

Evo poruka pa ako mos shvatit o cemu je rijec.

Wichtig! Bitte Zahlungsdaten verifizieren - Rueckantwort erforderlich
Inbox
x

adressen-bestaetigung@amazon.de
Aug 21, 2018, 5:10 PM (6 days ago)
to me, bestellstatus

Greetings from Amazon.de.

Please note that your order is currently on hold pending the verification of your billing information. We will be happy to proceed with your order as soon as we receive a recent credit card statement for the credit card you referenced for this order.

At your earliest convenience, please fax us a statement which displays the billing name and address for the card.

You can find our fax number on the Amazon.de Help page:

www.amazon.de/fax

Alternatively, you can ask the issuing bank of your credit card to contact us with verification of these details.

You will not be able to access your account online until this verification procedure has been completed. However, it is not necessary to open a new account or place a new order; we will complete the processing of outstanding orders once your billing information has been verified.

Thank you for your patience with our security measures.

Sincerely,

Amazon.de
http://www.amazon.de
====================
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.8.2018 13:22 (naranca).
9 godina
offline
Amazon.de/amazon.com

Nista onda odi u banku i uzmi statement i posalji im to slikom na mail

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Amazon.de/amazon.com

Da, trebas platiti, banka ocito blokira tu transakciju. Vidi dali ti postoji dnevni limit s koji ne smijes preci (kod PrePaid kartica to postoji).

 

I ako je sve OK, neka banka kontaktira Amazon sa izvodom provedene transakcije i sve ce biti OK.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon.de/amazon.com

Da vidis limit sam maknuo i to prije 4 dana znaci limita NEMA. Zvao sam i banku oni kazu da mogu samo izvaditi potvrdu ali ja je moram poslati.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon.de/amazon.com

Kazu da neprihvačaju slike samo njihovom fax sigurnom linijom

7 godina
protjeran
offline
Amazon.de/amazon.com

Onda nek banka faksira. Ako ne zele faksirati, mijenjaj banku.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon.de/amazon.com

Si ozbiljan oko ovog mjenjanja banke ahahaha

7 godina
protjeran
offline
Amazon.de/amazon.com

Naravno da sam ozbiljan. Dakle em na prepaid kartici ti sve transakcije idu po puno losijem tecaju,

dakle njima ide super zarada, ti im dajes novce za njihovu placu, a ako oni ne mogu poslati jedan faks,

onda to za mene nije ozbiljna banka. Samo zatrazim povrat svih sredstava i ponistenje kartice zbog nezadovoljstva uslugom,

i ako im nije jasno, nek pozovu direktora poslovnice, mozda ce on htjeti poslati jedan faks.

 

A ako i ne, nema veze, nije jedina banka - odmah u slijedecu i dovidjenja.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Amazon.de/amazon.com
njofra13 kaže...

Naručio bih nešto sa amazon.com-a ali kad odem na checkout uz cijenu proizvoda i trošarinu stavlja mi i Import Fees Deposit, pa me zanima da li postoji koji način da se ovo makne ili u slučaju ako proizvod ne završi na carini da li amazon vraća te novce?

 

Mozes li reci kako je proslo ako si ovo narucio, mislim uzet Essential Phone i cijena je OK ako nema dodatnih troskova.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice