Futura it - iskustva

poruka: 1.179
|
čitano: 474.089
|
moderatori: vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Futura it - iskustva

Toga nema ni u Americi!!!

 

 

Intel i5 2550K;Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3; GSkill 2X4 Gb 1600 Mhz;Sapphire ATI Radeon 5850 1 Gb;Hdd Samsung F3 1 Tb X 2
Moj PC  
4 0 hvala 1
7 godina
protjeran
offline
Re: Futura it - iskustva

Jel imate popust i za penzionere?

11 godina
offline
Re: Futura it - iskustva
Futura_IT kaže...

Pozdrav, popust i dalje vrijedi. Kupac je pitao za popust u prvom mailu što smo nenamjerno previdjeli a kasnije kada je slao komponente smo mu slali normalne ponude a kupac nas više nije upozorio na popust kada je imao ponude. U znak isprike smo

kupcu ponudili poklon u vrijednosti popusta ili popust kod iduće kupnje. Kupac trenutno kupuje novi monitor pa je dobio popust u tom iznosu. 

 

Nažalost nekada u brzini se dogode ovakve nenamjerne greške ali nas slobodno možete ispraviti i zatražiti popust koji dajemo. 

 

Hvala svima ostalima na pohvalama. 

UnderPressure jesi vidio? 

10 godina
offline
Futura it - iskustva

Rješeno.

Javili su mi se, i rješili smo situaciju.

Sve 5

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Futura it - iskustva

Evo prošli tjedan sam kupio računalo preko njih i što se tiče brzine, ljubaznosti i strpljivosti mogu ih samo pohvaliti.

 

Jedini veći problem je bio oko dostave jer je pošiljka poslana Overseasom. Možda sam se previše uplašio nakon pogleda na reviwo-ve i nemogućnosti komunikacije sa Overseasom.

Ali me zato iznenadilo kada sam se Futuri požalio da pošiljka kasni i da ne znam kada će doći. Oni sami su preuzeli inicijativu i rekli da će viditi sa njima te da će me Overseas nazvati. Nakon par sati stvarno su me zvali iz Overseasa. I to me dostavljač nazvao sa pitanjem da li sam kod kuće. Pitam se da li bi još uvijek čekao da mi dostave da se Futura nije umješala.

 

Još jedna sitnica je bila sa RAM memorijom jer su je stavili u "krivi" slot, pa nije mogla ići svojom punom brzinom, ali po meni to je zanemarivo i svakome se može desiti.

Moje mišljenje je da su stvarno super i veoma sam zadovoljan svojim novim računalom. :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Futura it - iskustva
novi n00b kaže...

Možda sam se previše uplašio nakon pogleda na reviwo-ve i nemogućnosti komunikacije sa Overseasom.

RAM memorijom jer su je stavili u "krivi" slot, pa nije mogla ići svojom punom brzinom

Možeš mi malo pojasniti ovo "memorija nije radila punom brzinom"? O kojoj memoriji te o kojoj ploči se radilo?

Kako si očitao "smanjenu" brzinu memorije?

Kako si ti znao da pošiljka kasni? Morao si se ravnati po nečemu ili si se ravnao po paranoji nakon pogleda na recenzije (reviwo-ve ne postoji) ljudi kojima je Overseas dostavljao.

ps. valjda ti je jasno da paket ne može doći jednako brzo nekome tko živi npr. u ZGu ili nekome tko živi negdje "bogu iza nogu".

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.10.2017 16:01 (Valentin17).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Futura it - iskustva

Znači što se tiče memorije:

Memorija: Crucial Ballistix 8GB 3000MHz (BLT8G4D30AETA)

MOBO: Asrock ab350m Pro4

Kada je došlo računalo odmah sam ga pokrenuo i pogledao u UEFI vidio sam da je memorija vec na XMP profilu od 2933MHz.

Ali kada sam htio instalirati Windowse cjelo vrijeme su mi se javljali razni errori.

Pošto sam čuo da je Ryzen čudljiv pri takvim brzinama odlučio sam smanjiti na 2133MHz i tada je radilo sve ok.

Zatim sam pogledao u manual od matične i vidio da ako je samo jedan "keks" rama da se stavlja u 2. slot, a moj je bio u 1.

Premjestio samm u 2. slot stavio na 2933MHz i sada radi normalno bez ikakvih problema, a prije se nije htio ni pokrenuti nego bi se tri puta palio i gasio te vratio na 2133MHz.

 

Što se tiče dostave:

Pitao sam ih drugi dan nakon narudžbe kada bi trebala stići pošiljka, a oni su mi odgovorili da je već trebala stići i dali mi tracking number.

Na stranicama Overseasa je stvarno pisalo da bi taj dan trebalo stići i da je paket u Rijeci. Čak štoviše da je već ukrcan u kombi za dostavu. To aam vidio negdje blizu 18h.

U 18:15 su stavili status da dostavljač nije stigao te da će doći drugi dan.

Na toj stranici sam promjenio da paket fođe u jutro, a to mi je bilo bitno pošto drugi dan popodne sam mislio otići kući za vikend.

No drugi dan u jutro kada sam opet pogledao njihovu stranicu oni sami su promjenili vrijeme dostave u tokom dana. Mislio sam dobro mozda će ipak dostaviti do podne no to nije bio slučaj.

Nazvao sam ih na telefon, ali uzalud. Nitko živ se ne javlja.

Onda sam vidio recenzije na facebooku i googlu.

Naravno da mi je svašta prošlo kroz glavu.

Također kada je došao dostavljač bio je veoma ljubazan, ali još uvijek se pitam kako je uspio zatvoriti vrata od kombija koliko su bila iskrivljena.

 

Nadam se da sam sve objasnio, ako ne slobodno postavi pitanje :)

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.10.2017 20:16 (novi n00b).
13 godina
offline
Re: Futura it - iskustva
novi n00b kaže...

 Nadam se da sam sve objasnio, ako ne slobodno postavi pitanje :)

Sve objašnjeno detaljno i sve jasno. Hvala. 

14 godina
neaktivan
offline
Futura it - iskustva

Da napišem i ja svoje iskustvo. Naručio jučer oko 9:30 računalo. Dobio ponudu nakon nekih 10-ak minuta i odmah potvrđujem narudžbu. Danas u 10 sati dolazi već složeno računalo , fino zapakirano, kutije od komponenata odvojeno fino zapakirane. Plaćanje je bilo pouzećem i stvarno sve pohvale za brzinu i profesionalnost od strane future.

 
2 0 hvala 1
6 godina
protjeran
offline
Re: Futura it - iskustva
roach kaže...

Da napišem i ja svoje iskustvo. Naručio jučer oko 9:30 računalo. Dobio ponudu nakon nekih 10-ak minuta i odmah potvrđujem narudžbu. Danas u 10 sati dolazi već složeno računalo , fino zapakirano, kutije od komponenata odvojeno fino zapakirane. Plaćanje je bilo pouzećem i stvarno sve pohvale za brzinu i profesionalnost od strane future.

 

stos narucio?

 

edit: i daj slikice, da vidimo nasto to lici...

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.10.2017 12:39 (Gorstak79).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Futura it - iskustva

Evo par slika što sam nabrzinu opalio. Konfiguracija je:

 

Intel Pentium G4600 3.6GHz

2x Crucial DRAM 4GB DDR4 2400

Fortron Hexa 450W, 80+ Bronze

Asrock H110M-DGS, DDR4, s1151

Gigabyte GF GTX1050 Ti D5, 4GB

Toshiba P300 1TB, HIGH PERF.

Kućište Zalman Z3, MidiTower

 

14 godina
offline
Futura it - iskustva

Evo i moje ugodno iskustvo-grafa nije htjela dati sliku decki su si dali truda da pronadu kvar ispostavilo se da vjerovali ili ne da je proc kriv moj ryzen 5 zeza od mene veliki respect😎😎😎😎

Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Futura it - iskustva
Mene zanima dali doticna trgovina misli u dogledno vrijeme prerasti u "vecu" trgovinu gdje mogu doci i fizicki odmah kupiti neki proizvod iz ponude(kao u linksu/hgspotu)?, ne da mislim vec znam da bi im to bio pun pogodak s obzirom na zaista zadovoljne kupce, i jos jedna stvar lokacija vam je katastrofa kao i nemogucnost rezerviranog parkinga vec ga moram trazit po kvartu, s lakocom mozete postati najveci i ostati najbolji pc shop na nasim prostorima👊👍😎lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
4 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Futura it - iskustva
Stjepanj kaže...
Mene zanima dali doticna trgovina misli u dogledno vrijeme prerasti u "vecu"

Fino naruči dostavu kao većina danas i uživaj. 

11 godina
offline
Re: Futura it - iskustva

Nekad je lijepo vidjeti stvar uživo prije kupnje.

6 godina
protjeran
offline
Re: Futura it - iskustva
roach kaže...

Evo par slika što sam nabrzinu opalio. Konfiguracija je:

 

Intel Pentium G4600 3.6GHz

2x Crucial DRAM 4GB DDR4 2400

Fortron Hexa 450W, 80+ Bronze

Asrock H110M-DGS, DDR4, s1151

Gigabyte GF GTX1050 Ti D5, 4GB

Toshiba P300 1TB, HIGH PERF.

Kućište Zalman Z3, MidiTower

 

 

Jako fina konfa...jedino malo taj front panel usb kabel bode u oci...ne znam koliko je dug, no mozda bi ga se dalo pricvrstit da ide odozgo ili ako kuciste ima buzu ispod grafe, provuc odispod grafe...sto se nisi rastego jos 150kn i kupio toshibu p300 od 3tb?

11 godina
offline
Re: Futura it - iskustva
Stjepanj kaže...
Mene zanima dali doticna trgovina misli u dogledno vrijeme prerasti u "vecu" trgovinu gdje mogu doci i fizicki odmah kupiti neki proizvod iz ponude(kao u linksu/hgspotu)?, ne da mislim vec znam da bi im to bio pun pogodak s obzirom na zaista zadovoljne kupce, i jos jedna stvar lokacija vam je katastrofa kao i nemogucnost rezerviranog parkinga vec ga moram trazit po kvartu, s lakocom mozete postati najveci i ostati najbolji pc shop na nasim prostorima👊👍😎lp

 Zivim dvije zgrade od doticne trgovine. Lokacija je pun pogodak a parkinga besplatnog ko salate. Najam u ovom dijelu kvarta je jako povoljan tak da kuzim zakaj su tu dosli a opet tu je jako naseljeno ima ljudi da kupuju.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Futura it - iskustva
Stjepanj kaže...
Mene zanima dali doticna trgovina misli u dogledno vrijeme prerasti u "vecu" trgovinu gdje mogu doci i fizicki odmah kupiti neki proizvod iz ponude(kao u linksu/hgspotu)?, ne da mislim vec znam da bi im to bio pun pogodak s obzirom na zaista zadovoljne kupce, i jos jedna stvar lokacija vam je katastrofa kao i nemogucnost rezerviranog parkinga vec ga moram trazit po kvartu, s lakocom mozete postati najveci i ostati najbolji pc shop na nasim prostorima👊👍😎lp

To fizicko dolazenje je lagano postala lutrija. Pogotovo u krajnje neprofesionalnom hgspotu od kojeg sam odustao.

Em nemaju, a imaju na cjeniku, em ne odgovaraju na mailove, a da cekam da se netko konacno javi na telefon, a to mi nije niti na kraj pameti.

Aj niti links zna ne imati, ali barem mi ekspresno odgovore na mail ili na tel. poziv.

11 godina
neaktivan
offline
Futura it - iskustva

Jel prihbacaju nadoplatu na reklamaciju u futuri?

Primjer:Reklamirao sam 1070 g1, kostala je 4300 u to vrijeme, sada ima za 4600 1080 g1, pa kad bi dao jos tristo kuna jel bi mogao zamijeniti? 

Origin ID:Draksides,BF4:Drakula327,Steam ID:Stole :),Xfire-Darksides
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Futura it - iskustva
roby27 kaže...
Stjepanj kaže...
Mene zanima dali doticna trgovina misli u dogledno vrijeme prerasti u "vecu" trgovinu gdje mogu doci i fizicki odmah kupiti neki proizvod iz ponude(kao u linksu/hgspotu)?, ne da mislim vec znam da bi im to bio pun pogodak s obzirom na zaista zadovoljne kupce, i jos jedna stvar lokacija vam je katastrofa kao i nemogucnost rezerviranog parkinga vec ga moram trazit po kvartu, s lakocom mozete postati najveci i ostati najbolji pc shop na nasim prostorima👊👍😎lp

 Zivim dvije zgrade od doticne trgovine. Lokacija je pun pogodak a parkinga besplatnog ko salate. Najam u ovom dijelu kvarta je jako povoljan tak da kuzim zakaj su tu dosli a opet tu je jako naseljeno ima ljudi da kupuju.

 neki dan isao tamo po plocu nasao jedva mjesto valjda 1km od trgovine, kisa pljustala kao iz pi... yebena katastrofa trgovina ili bilo sta slicno bez vlastitog parkinga je budalastina na kvadrat, jos mi lik neponudi vrecicu da to zastitim, ali ok imam mozga da je sam trazim..lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
10 godina
offline
Re: Futura it - iskustva
drakula789 kaže...

Jel prihbacaju nadoplatu na reklamaciju u futuri?

Primjer:Reklamirao sam 1070 g1, kostala je 4300 u to vrijeme, sada ima za 4600 1080 g1, pa kad bi dao jos tristo kuna jel bi mogao zamijeniti? 

 Nazovi ih i pitaj 

MISCREATED
9 godina
neaktivan
offline
Re: Futura it - iskustva
drakula789 kaže...

Jel prihbacaju nadoplatu na reklamaciju u futuri?

Primjer:Reklamirao sam 1070 g1, kostala je 4300 u to vrijeme, sada ima za 4600 1080 g1, pa kad bi dao jos tristo kuna jel bi mogao zamijeniti? 

 Ukoliko servis odobri povrat, možete nadoplatiti za drugu grafičku. Ako imaju istu u zamjenu, dobiti ćete takvu kao što ste reklamirali. U vašemu slučaju dobiti ćete istu grafičku. 

Stjepanj kaže...
roby27 kaže...
Stjepanj kaže...
Mene zanima dali doticna trgovina misli u dogledno vrijeme prerasti u "vecu" trgovinu gdje mogu doci i fizicki odmah kupiti neki proizvod iz ponude(kao u linksu/hgspotu)?, ne da mislim vec znam da bi im to bio pun pogodak s obzirom na zaista zadovoljne kupce, i jos jedna stvar lokacija vam je katastrofa kao i nemogucnost rezerviranog parkinga vec ga moram trazit po kvartu, s lakocom mozete postati najveci i ostati najbolji pc shop na nasim prostorima👊👍😎lp

 Zivim dvije zgrade od doticne trgovine. Lokacija je pun pogodak a parkinga besplatnog ko salate. Najam u ovom dijelu kvarta je jako povoljan tak da kuzim zakaj su tu dosli a opet tu je jako naseljeno ima ljudi da kupuju.

 neki dan isao tamo po plocu nasao jedva mjesto valjda 1km od trgovine, kisa pljustala kao iz pi... yebena katastrofa trgovina ili bilo sta slicno bez vlastitog parkinga je budalastina na kvadrat, jos mi lik neponudi vrecicu da to zastitim, ali ok imam mozga da je sam trazim..lp

 Nažalost parking se ne može samo tako zakupiti. Pogotovo ne na mjestima gdje je parkiranje besplatno. Vrećica imamo i ukoliko trebate “lik” će vam ju uvijek dati. Ne trebaju svi ljudi vrećice, tako da ih niti ne nudimo svima. Jedan upit i dobijete sve kod nas :)

13 godina
offline
Re: Futura it - iskustva
drakula789 kaže...

Jel prihbacaju nadoplatu na reklamaciju u futuri?

Ne budeš sje... karticu samo ne bi li dobio drugu i jaču na reklamaciji. 

Fino kao i drugi je prodaj za 3000 kn i nadoplati onda za jaču. 

12 godina
protjeran
offline
Re: Futura it - iskustva
Valentin17 kaže...
drakula789 kaže...

Jel prihbacaju nadoplatu na reklamaciju u futuri?

Ne budeš sje... karticu samo ne bi li dobio drugu i jaču na reklamaciji. 

Fino kao i drugi je prodaj za 3000 kn i nadoplati onda za jaču. 

 kaj ikoga briga jeli jaca ili je od zlata ako drugi predmet isto košta ili covjek zeli nadoplatiti za nekaj drugo? nekuzim?

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
13 godina
offline
Re: Futura it - iskustva
Stjepanj kaže...

 nekuzim?

Iskreno, niti ja tebe.

6 godina
offline
Futura it - iskustva

Pozdrav, da prenesem i svoja pozitivna iskustva sa Futurom. Uzimao sam razne komponente za novu konfiguraciju, cega nije bilo na stanju u poslovnici je isti dan naručeno i iza 16 sati bilo spremno za preuzimanje. Komunikacija putem mail-a brza i profesionalna, decki u poslovnici su susretljivi i za sve komponente sam dobio vrecicu. Kako mi se cini kada god netko od trgovaca unajmi veci poslovni prostor i ponudu unutar istog tako pada i kvaliteta usluge i znanja djelatnika. Preporuke svima koji razmisljaju gdje kupiti novi komad hardware-a.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Futura it - iskustva
Stjepanj kaže...

 neki dan isao tamo po plocu nasao jedva mjesto valjda 1km od trgovine, kisa pljustala kao iz pi... yebena katastrofa trgovina ili bilo sta slicno bez vlastitog parkinga je budalastina na kvadrat, jos mi lik neponudi vrecicu da to zastitim, ali ok imam mozga da je sam trazim..lp

 imas preko puta future osnovnu školu, znači sjeverno od škole odmah imaš parkinga ko pljeve ulica ante topić mimare...

6 godina
protjeran
offline
Re: Futura it - iskustva
Mislim da ce mi iduci komp biti kupljen u futuri. Evo vec dva tjedna cekam rijesavanje reklamacije u uzi shopu, a procitao sam da futura sve rijesi u 24h. Komponente pojedinacno u futuri ne mislim kupovati, jer sa dostavam su preskupi, ali za cijeli komp sve 5.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Futura it - iskustva

Jel može jedno kratko pitanje...

Zašto na stranici u futuri ima više vrsta identičnog proizvoda? Npr. imaju 3 ryzena 1600 i jednom je cijena 1670, drugome 1671 a trećem 1763kn. Ista stvar i za ssd i za matičnu. O čemu se tu radi ja nisam uspio skužit... unaprijed hvala :)

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Futura it - iskustva
Motorino kaže...

Jel može jedno kratko pitanje...

Zašto na stranici u futuri ima više vrsta identičnog proizvoda? Npr. imaju 3 ryzena 1600 i jednom je cijena 1670, drugome 1671 a trećem 1763kn. Ista stvar i za ssd i za matičnu. O čemu se tu radi ja nisam uspio skužit... unaprijed hvala :)

Različiti dobavljači. Odabereš najjeftinijeg :)

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice