IT trgovine u EU

poruka: 38
|
čitano: 32.036
|
moderatori: vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
online
Re: IT trgovine u EU

U principu ti treba VAT ID (HR+OIB) i to se mora vidjeti na računu zajedno s iznosom poreza.

11 godina
offline
Re: IT trgovine u EU
playjob kaže...

Na Casekingu mogu samo unaprijed plaćat jer ne vidim opciju Delivery Payment?

Naručio bih više stvari, dostava DHL jer je najjeftinija, koliko se otprilike čeka na dostavu te mogu li sve odjednom naručit ili moram kao što je slučaj kod Alzashopa da razdijelim na više kutija, mislim da je netko rekao 2kg/kutija, tako nekako...

Gdje da nađem podatak o garanciji na određene proizvode?

I da, jel to nova roba ili je to korištena? Pri vrhu stranice ima b2b reseller sekcija, al ja svoje proizvode nisam tamo gledao već po defaultu na samoj stranici...

 Evo i mene zanimaju te stvari jer cijenovno se isplati svakako uzet od njih nego kod nas, a kod nas ni nema upola raskosan izbor komponenti kao kod njih...

Kovačić
15 godina
offline
Re: IT trgovine u EU

-svaki račun je račun, firma može kupiti bilo gdje na svijetu.. i jedino je porez ono što zanima državu (osim raznih roba, zlato-novac, homologacija, radio oprema i sl..)

-webshop ima vat, porez.. a firma sve mora plaćati žiroračunom, tj moraš imati poslovnu karticu za kartično plaćanje.. i zapravo to je to, sve je u banci, sve je čisto. Ali nemaju možda svi webshopovi uredan račun, jer samo kod nas postoji npr oib, pa iskoristiš npr rubriku adresa i sl. slično kao što su pogranični trgvci imali meverštojer a oni dalje od granice nisu..

 

-no ne vidim da je to nešto posebno zgodno za firme, cijene, ponuda.. najvažnije jamstvo-servis.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
neaktivan
offline
IT trgovine u EU

Znate koji su dobri EU shopovi za nabaviti iPad tokom Crnog Petka? Znam za Amazon, Caseking, Alzashop, ali https://www.notebooksbilliger.de/ mi se čini najjeftiniji..

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: IT trgovine u EU
ihush kaže...

-svaki račun je račun, firma može kupiti bilo gdje na svijetu.. i jedino je porez ono što zanima državu (osim raznih roba, zlato-novac, homologacija, radio oprema i sl..)

-webshop ima vat, porez.. a firma sve mora plaćati žiroračunom, tj moraš imati poslovnu karticu za kartično plaćanje.. i zapravo to je to, sve je u banci, sve je čisto. Ali nemaju možda svi webshopovi uredan račun, jer samo kod nas postoji npr oib, pa iskoristiš npr rubriku adresa i sl. slično kao što su pogranični trgvci imali meverštojer a oni dalje od granice nisu..

 

-no ne vidim da je to nešto posebno zgodno za firme, cijene, ponuda.. najvažnije jamstvo-servis.

 Ne mora sve, u kešu u HR do 5000 kn a vani je dozvoljeno i više. Za firme koje su registrirane za poslovanje s EU (provjeriti tu) je važno zato jer se ne plaća ni HR ni strani PDV ako se radi o kupnji bilo čega što se koristi za poslovanje.

9 godina
offline
Re: IT trgovine u EU
Ekipa, koliko dugo ste čekali da vam stigne narudžba s casekinga?
Ja sam naručio neko napajanje i uzeo dhl dostavu.
Molim vas za informaciju!
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: IT trgovine u EU
Baš nitko??
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice