Računalo na kojem radim staro je/nije znatnije nad

poruka: 31
|
čitano: 4.459
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug Onlinea. U nastavku se nalaze komentari na "Računalo na kojem radim staro je/nije znatnije nad".
6 godina

Tribalo je stavit i opciju: Manje od 12 mjeseci

MISCREATED
Moj PC  
9 0 hvala 0
7 godina
neaktivan

Nedavno su mi promaknuli računalo na poslu, sa nekog Pentiuma e6xxx na Pentium g630 i dalje sa 2 GB Rama ... Dell OptiPlex 390

Moj PC  
1 0 hvala 0
22 mjeseca

Kada laptop više ne zadovoljava moje potrebe, kupim drugi...nikakve nadogradnje, to je kod prijenosnika izrazito nepovoljno i ograničeno, s toga dobro proučim specifikacije i uzmem najjače što mogu za lovu koju sam spreman potrošiti

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.9.2017 14:19 (Žbuksi Solid).

2 0 hvala 2
10 godina

dobar kućni odgoj priječi mi da računalo pitam za dob. ipak, ne djeluje baš punoljetno ... 

usput: kad sastavljam kantu, uzimam odmah ono što smatram potrebitim te učinkovitim i nadogradnje (ne, niti RAM) ne razmatram tad ili naknadno. elem, kad se mijenja, mijenja se sve ili niš (osim možda fractalova kućišta i mačišta - to je za sva vrijemena). periferija, dočim, je drugi par kobasa. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.9.2017 14:40 (Ajar).
Moj PC  
6 0 hvala 0
11 godina

Danas sam saznao da neću dobiti novi PC na poslu, jer ide kolegi. Tako da radim sa ovim PC-om 5-6 godina, a vjerovatno ćemo još 5 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
Re: Računalo na kojem radim staro je/nije znatnije
Imam racunalo staro 9 godina. Zasad se jos uvijek dobro drzi.
Iako vec razmisljam o novom racunalu.

0 0 hvala 0
4 godine

2 tjedna. 

0 0 hvala 0
7 godina
nicky.sl kaže...

Tribalo je stavit i opciju: Manje od 12 mjeseci

Dodali su :D

Prvi put vidim da mjenjaju anketu.

Nego "Na kojem radim.." se misli općenito, ili baš na računalo na poslu?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
11 godina

5 godina točno... ali stvarno nema nikakve svrhe mijenjati ga, ne bih dobio apsolutno ništa tim... bilo je vrhunsko računalo kad je kupljeno i smatram da može još bez problema izdržati 3-4 godine

i5 3570K @ 4 - 4.4Ghz

8GB RAMa, mogu ubacit još 8, ali stvarno nemam potrebe, osim nekad kad virtualku palim, al svejedno imam dosta i s njom.

SSD je unutra tako da sve radi jako brzo

Grafičku nemam jer ne igram igre, no mogu ubacit poprilično jaku još uvijek za iganje na 1080p za cca 2000-2500kn, procesor bi bez problema to progutao.

U svakom slučaju da kupim sad novo računalu, razliku ne bih osjetio, pa mi glupo davat pare. Ali recimo računalo koje sam imao prije ovog nakon 5 godina starosti je bilo već dobrano zastarjelo i uopće nije loše ovo što sad nema te zastarjelosti više u tolikoj mjeri...

Ovo nek izdrži još bar 3 godine, dakle sve skupa 8 godina, i ja i više nego zadovoljan.

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.9.2017 23:31 (lllnuclearlll).
Moj PC  
7 0 hvala 0
9 godina
lllnuclearlll kaže...

5 godina točno...

ja sam isto prije 5 godina nabavio 3570K, radi na 4.2..

samo sam u jednom trenutku dodao 8GB mem na prvotnih 8 za exchange lab.. jako se grčilo sa samo 8 GB jer je to minimum za EXCH, a trebao sam još i AD i CA imati istovremeno dignut  a i za igre već lagano postaje 16GB standard.

grafa je nadograđivana 2 puta u međuvremenu.. prošla riknula 2 tjedna nakon isteka garancije 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.9.2017 0:34 (nine).
9 godina

S obzirom da je Intel bio monopolist nekoliko zadnjih godina sa svojim procesorima, gazde su kupovale Pentiume i Celerone za koje danas ne postoji nikakva podrška jer su "popularni" po svojim zamjenama socketa na 1-1.5 godišnjoj bazi, tako da su skoro sva računala u tvrtci socket 1155 za koji više nema podrške niti procesora (novih), radim na Celeronu 2.7Ghz iz 2012. Predložio sam nabavu novih procova sljedeće godine kad se pojave "AMD Raven Ridge" APU procesori (jer bi trebali biti jeftiini i sa 4 jezgre) i čudom je gazda pristao na davanje para iz džepa jer je i sam skužio da mu Celeron šteka, tako da će svi koji u firmi rade zahtjevnije poslove vjerojatno dobiti nove AM4 APU-ove ili Ryzene 3 (podrška do 2021.-2022.), dok će ostali, koji samo trebaju internet za uredske poslove dobiti ove stare 1155 kompove. Najviše zbog Win7 licence koja je skoro na svima, a najviše košta.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina

1155 je i dan danas ok socket, moze se nabaviti sigurno neki polovni i5 ili i7 za jako malo love.

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina

U firmi radim na racunalu koje se koristi za vaganje kamiona!

OS Win 95

Maticna nema procesor,nego ima slot u koji se ustekava Intelov procesor poput kartice,ja sam to prvi puta u zivotu tamo vidio i nemam pojma sta je to.

Cak pokusavam izguglati,ali ne ide mi.

Ta zvjer od kompa radi,vjerovali ili ne 14 godina radi bez prestanka!Nikada se ne gasi,nikada nije ociscen,zovemo ga........

Zvjer!

Ako želiš pobijediti,ne smiješ izgubiti!
Moj PC  
6 0 hvala 0
2 godine
Milka30 kaže...

Maticna nema procesor,nego ima slot u koji se ustekava Intelov procesor poput kartice,ja sam to prvi puta u zivotu tamo vidio i nemam pojma sta je to.

slot 1 za intel, za amd googlaj slot a

ravna zemlja i šupalj mjesec
10 godina
Louis Pluto kaže...
Milka30 kaže...

slot 1 za intel, za amd googlaj slot a

Yup, Pentium 2.

Imao sam Klamatha na 266Mhz, bas sam bio baja u selu.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
11 godina

Kod kuće, procesoru, ploči i memoriji će za 3 meseca biti 3 godine, no još se drži (i7-4790K), dok je grafička nabavljena možda mesec kasnije. Na poslu, laptop ima... otprilike 3 godine, no (dual core) i7, 8GB RAM i SSD i dalje glatko obavljaju posao (mada bi nešto sa više RAM-a i prostora, pošto SSD ima 256GB, dobro došlo).

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina

10 godina i savršeno radi na njemu čak i najnoviji AutoCAD.

0 0 hvala 0
8 godina

6 godina, sve radi ok, nemam primjedbi nit ce skoro apgrejd 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina

Krajem prošle godine nadogradio s jačom grafičkom i to je to. Razmišljao sam da nabavim ploču i proc novije generacije ali onda sam razmislio i pitao se, čemu... Dok radi i pogoni sve kak spada nek dela

Na poslu radim na nekom 3-4 god. starom Intel dualcu s 4gb rama.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina

Konstantnim flippanjem komponenti nemogu ni odgovoriti na ovakvu anketu...

Mogu jedino reć da SSD nije mjenjan god i pol dana, ovo ostalo, ak je dulje od mjesec dana kod mene - čudo.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina

Najstariji je HDD nekih 8. g. matična procesor i rami 7 ili 6, grafička i napajanje 2, kučište oko 1. g. Sada dolazi SSD pa če to biti najnovija komponenta.

S budalama se ne isplati svađati.Prvo te spuste na svoj nivo,a onda te dotuku s iskustvom ! ! !
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina

Grafulju promijenio prošli tjedan :)!

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
Milka30 kaže...

U firmi radim na racunalu koje se koristi za vaganje kamiona!

OS Win 95

Ta zvjer od kompa radi,vjerovali ili ne 14 godina radi bez prestanka!Nikada se ne gasi,nikada nije ociscen,zovemo ga........

Zvjer!

Vidi mojeg 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
10 godina

Nacrtao sam novi wireless ruter na vanjski zid pećine prošli tjedan i odtad mi internet radi po cijeloj pećini!

Moj PC  
8 0 hvala 0
11 godina

samo graficku mjenjam ostalo staro3,4 god....

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan

Evo, imam laptop, jedan te isti evo bit će ak se nevaram 8 godina. Kad je mladić bio nov još nisu ni postojali ovi neki i3 i i7 stvari, a ovo SSD? to nešt za jest? Od prvog dana ima instalirane jedne te iste tada ganc nove win 7. GeForce GT 240M, zadnji krik mode, bjesnih 4 gb rama, Intel Core 2 2.6ghz i terabajt harda... Al eto mladić radi ko nov, vrti Novi autocad, stalno radim u Catia-i na njem, igram LoL bez problema,skyrim vrti ugodno skroz, i fallout 4, i mass efecte sve sam na njemu odigrao... dok radi meni je super. Jedino što sam mjenjo na njemu je bila termo pasta svake godine i držim ga od prvog dana na coolermasterovoj podlozi (jer su mi 2 prethodn laptopa ošla nakon 2 godine zbog igranja i topline)

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
drag kaže...

Nacrtao sam novi wireless ruter na vanjski zid pećine prošli tjedan i odtad mi internet radi po cijeloj pećini!

takav crtež vidio sam u pećinama Lascauxa tik do crteža antilope i kiklopa...

true story... čin-čin

ravna zemlja i šupalj mjesec
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.9.2017 21:46 (Louis Pluto).
11 godina

Moj je veselo, ove godine krenuo u školu. Mlađi mu braco, laptop (ima 5 godinica) je bio tužan al' i njega ću povesti u prvi razred za dvije godine  

1 0 hvala 0
3 godine

Nedavno sam promijenio platformu, sa starog Phenoma na Ryzen 5 1600 i 16GB 3000Mhz, ova kombinacija ostaje sljedećih 4-5 godina. Jedino još grafa kada cijene postanu normalne (jednog dana)...

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.9.2017 18:03 (It'sMe932).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina

Zadnje što sam mijenjao, prije malo manje od godine dana je bilo ubacivanje SSD-a od 240 GB na mjesto primarnog diska, a još otprilike godinu prije toga sam stavio grafičku karticu Radeon R9 270X namjesto Radeonke 4890. Za sada, sve radi bez greške, mogu igrati sve igrice koje želim na full kvaliteti, tako da će ovaj kompić raditi još 2 -3 godine prije dolaska novoga.

dolazim odmah - Godo
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice