BUG ONLINE FORUM - Odlazak informatičara iz Hrvats

poruka: 274
|
čitano: 29.962
|
moderatori: Danny_HR, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug Onlinea. U nastavku se nalaze komentari na "BUG ONLINE FORUM - Odlazak informatičara iz Hrvats".
10 godina

Pijem caj i citam tekst   Nego koliko auti dodu i kakvo je stanje sa tim? Negdje si to napisao na forumu o tome.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
Re: BUG ONLINE FORUM - Odlazak informatičara iz Hr

Trebo se odmah pisanja uhvatit a ne meni uvalit :D

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
10 godina

-pa kad si linuxaš..

btw, vrijeme (metereološko) je 'nenormalan' extrem, ali što je danas normalno.. . osim upravo ovog/ovakvog odlaska.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina

Odličan članak. Vjerujem da će mnogima pomoći 

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Moj PC  
1 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
Baš mi je drago da si se dobro smjestio i da ste familija na okupu!
Hvala na informacijama, odličan članak!
Kako stvari idu ovo će postati sve traženija ruta za bijeg od sve ove MUDO i DUDDI ekipe :(

1 0 hvala 0
8 godina

Friday svaka čast i sretno.

Kako bi Spock rekao: "Live long and prosper!"

Moj PC  
2 0 hvala 1
11 godina

clickbait!

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
11 godina
nixass kaže...

U to doba sam jos bio u HR i nisam imao bas uspjeha u trazenju

Freak Show Inc.
11 godina
Friday kaže...
nixass kaže...

al si ti to sistematski radio, ja stihijski :D

puno bi bolje tvoj tekst izgledao ;)

moje je vise spret okolnosti nego actual trazenje ovoga kaj sam dobio (ne bunim se jel :D)

8 godina
neaktivan

Sretno

Moj PC  
0 0 hvala 1
8 godina
neaktivan

Inače, bio sam na gotovo istoj prekretnici prije skoro 2 godine. U jednoj tvrtci u Autraliji su mi ponudili mjesto voditelja razvojnog tima za ekperimentalne tehnologije u zdravstvu. Plaća mjesečno cca 5350$ bruto. No žena bila trudna a i ja sam ugovorom vezan za trenutno radno mjesto pa ništa od toga. Ali čak i bez obzira na to ne bih otišao jer iako ovdje natučem do tek pola te cifre (posao + vlastita tvrtka) nemam potrebe za više. No da je pitanje egzistencije ne bih imao baš izbora.

I opet, nije niti ovdje tako loše. Bar sam među svojima i imam sve što mi je potrebno. Štoviše, ovo ljeto mi je C++ zaradio i drugi auto:

http://www.njuskalo.hr/auti/mercedes-e-klasa-270-cdi-avantgarde-kao-nov-oglas-15240824

Da u ovoj zemlji nema tolikih poreza (dam oko 37% svega što zaradim državi ako želim keš na ruke) život i posao ovdje bi bio puno bolji. No eto, porezi su nam među najvećima u europi.

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.1.2016 15:15 (TracerCPP).
Moj PC  
6 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
Friday kaže...
nixass kaže...

Momak, ja ti godinama govorim da palis vanka ... al ne ...

Mogla ti je Nora odavno irkinja bit ... i sad kad vidis kao se u normalnoj zemlji zivi, svaki posjet hr ce ti ostaviti gorak okus u ustima ...

*dobitnik i7-4790K!, battlelog: B4stardo_CRO
9 godina
sapere.aude.nunc kaže...
Kako stvari idu ovo će postati sve traženija ruta za bijeg od sve ove MUDO i DUDDI ekipe :(

Kolega, radi točnosti, moram ispraviti ovaj dio posta. Prvo je bio DUUDI (ili dudaj) a MUDO tek treba doći. Je li u pitanju samo simbolika ili nešto treće nemam pojma. Znakovito je da prvo dudamo a muda bi trebal doći s vremenom.

@Friday: Sad kad ti sjedne lova od ovog članka i unosni ugovor s BUG-om da li slijedi povratak u HR?

Stručnjak za odmaganje...
4 godine
protjeran
Friday kaže...
nixass kaže...

Pa dobro koliko dobijas para na ruke (netto), ako nije tajna. Da li je vise od 3000 eura.

11 godina
mario.L_hr kaže...

@Friday: Sad kad ti sjedne lova od ovog članka i unosni ugovor s BUG-om da li slijedi povratak u HR?

Bug ne moze opstati dok god placaju Petricu putovanje gdje god zamisli 20 puta godisnje

Magnolia_fan kaže...

Pa dobro koliko dobijas para na ruke (netto), ako nije tajna. Da li je vise od 3000 eura.

Da

Freak Show Inc.
10 godina

Nema šta, svaka čast.. sretno i birićetno! 
Sad fino iznajmljuj bar jednu od tih spavaćih putnicima namjernicima sa foruma ;) 

Creativity is allowing yourself to make mistakes. Art is knowing which ones to keep.
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
glava11 kaže...

Sad fino iznajmljuj bar jednu od tih spavaćih putnicima namjernicima sa foruma ;) 

Htjela je moja zena da iznajmimo jednu sobu (mogli bi dobiti barem 400 eura ovdje za to) ali sam rekao da ne dolazi u obzir da se s nekim nepoznatim susrecem u "vlastitoj" kuci...

Freak Show Inc.
10 godina
Friday kaže...
glava11 kaže...

Htjela je moja zena da iznajmimo jednu sobu (mogli bi dobiti barem 400 eura ovdje za to) ali sam rekao da ne dolazi u obzir da se s nekim nepoznatim susrecem u "vlastitoj" kuci...

Mislio sam više da iznajmiš za karmu ili popravak ograde nego za eure ali dobro :D 

..i slušaj ženu! 

Creativity is allowing yourself to make mistakes. Art is knowing which ones to keep.
11 godina

teorijski, svi bismo mi trebali otići (osim političara - netko mora ugasitit svjetlo i igrati se države) pa da 95% naroda bude peronospora. možda bi tad .... ma ne. ni tad. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
5 0 hvala 1
11 godina
Fake_Alert kaže...

Pijem caj i citam tekst   Nego koliko auti dodu i kakvo je stanje sa tim? Negdje si to napisao na forumu o tome.

Kakvi sad auti fučkaj ga, ak dobro pamtim ti si smjer građevina, dakle ako misliš bježat u Irsku i tam te čeka neka građevina a ne tipkanje.

Ajar kaže...

teorijski, svi bismo mi trebali otići (osim političara - netko mora ugasitit svjetlo i igrati se države) pa da 95% naroda bude peronospora. možda bi tad .... ma ne. ni tad. 

To je ipak najoptimalnije rješenje, preselit se van kuda ko stigne a kompletnu državu fino iznajmit Kinezima ili još bolje Japancima.Dakle zemlju i sve kaj uz to ide iznajmimo stranicima, ali za dobru lovu i eto sva zarada se djeli svim iseljenim hrvatima, svakome po malo da bude pravedno jel.

S obzirom kolko su japanci iz našeg kuta "neobično radišni", daj si zamisli kak bi izgledala hrvatska pod njihovom komandom ili načinom vođenja države.

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
11 godina
Fake_Alert kaže...

rabljeni auti su kikiriki, porez ovisi o kubikazi a osiguranje je lopovluk (bez problema se moze dogodit da placas 1500+ eura za nissan micru)

8 godina
neaktivan
Friday kaže...
Magnolia_fan kaže...

Da

Cifra od 3000€ zvuči jako lijepo, ali kad od toga odbiješ stan, hranu, mjesečne troškove osiguranja auta (pogotovo ako je na principu kao u njemačkoj pa plaćaš i preko 150€ mjesečno), režije i svakodnevne troškove opet ti ne ostane bog-zna-što. No svejedno, opet je vjerojatno bolje nego ovdje.

11 godina
TracerCPP kaže...

Cifra od 3000€ zvuči jako lijepo, ali kad od toga odbiješ stan, hranu...

Rekao sam samo da je veće od 3.000 a ne da je 3.000

Freak Show Inc.
8 godina
neaktivan
Friday kaže...
TracerCPP kaže...

Cifra od 3000€ zvuči jako lijepo, ali kad od toga odbiješ stan, hranu...

Rekao sam samo da je veće od 3.000 a ne da je 3.000

Ma 15000€ Daj molim te...

11 godina
TracerCPP kaže...

A jbg, ja ti lijepo kažem. A tek da čuješ koliku plaću izvjesni švicarci iz ove teme imaju...

EDIT:

Ima senior pozicija koje se plaćaju masno. To su plaće od 5.000+

Freak Show Inc.
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.1.2016 21:47 (Friday).
8 godina
neaktivan
Friday kaže...
TracerCPP kaže...

A jbg, ja ti lijepo kažem. A tek da čuješ koliku plaću izvjesni švicarci iz ove teme imaju...

EDIT:

Ima senior pozicija koje se plaćaju masno. To su plaće od 5.000+

Senior pozicija se ne dobije samo tako i ta kategorija je sasvim druga priča. Ti si tamo praktički tek pripravnik tako da sumnjam da je išta približno tome. Za primjer, moj kolega u Passau (njemačka) kao lead developer ima cca 17.000 kn neto plaće (nešto više od 2000 eura). Plaća mu u konačnici ide oko 3000€ jer u istoj firmi radi i kao Oracle DB Admin.

I nemoj me krivo shvatiti. Da gledam na novac ja bih prvi otišao. Štoviše, nemam ništa protiv i da zarađuješ 100.000 kn mjesečno i u tom pogledu želim sve najbolje. Ja osobno za sebe i obitelj zarađujem sasvim dovoljno i meni u poslu novac više nije toliki faktor, već da uz posao stignem i igrati se s djetetom, otići u teretanu i sl. a ne da sam zatrpan od jutra do mraka i da radim nešto što me u konačnici živcira.

No ono što sam htio reći jest da iako ta cifra može zvučati bajno da to ne izgleda tako kad se napravi konačna matematika.. Jasno je da je ipak bolje nego ovdje no da je u pitanju toliki razdor svi bi mi već davno pobjegli.

11 godina
TracerCPP kaže...

Ti si tamo praktički tek pripravnik tako da sumnjam da je išta približno tome.

LOL?

Pa radim ovaj posao već 10 godina.Prošao sam sto sranja, izradu golemih stvari od nule i pošteno sam se naradio.

Doveli su me, uvalili mi projekte, tickete i šta sve ne i to je to...Već pišem i wiki članke za firmu jer sam dobio flekice po tijelu kad sam vidio kako su neki SQL upiti složeni kod bitnih klijenata.

Ja sam tamo senior programer, tako sam i plaćen. E sad ga jebi ako misliš da ja tamo radim nekakav kikiriki posao za kikiriki novce.

Freak Show Inc.
7 godina
Friday kaže...
TracerCPP kaže...

LOL?

Pa radim ovaj posao već 10 godina.Prošao sam sto sranja, izradu golemih stvari od nule i pošteno sam se naradio.

Doveli su me, uvalili mi projekte, tickete i šta sve ne i to je to...Već pišem i wiki članke za firmu jer sam dobio flekice po tijelu kad sam vidio kako su neki SQL upiti složeni kod bitnih klijenata.

Ja sam tamo senior programer, tako sam i plaćen. E sad ga jebi ako misliš da ja tamo radim nekakav kikiriki posao za kikiriki novce.

Da nije možda tracer jopis?

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
10 godina
odjavljen
Friday kaže...

LOL?

Nemoj se obazirati na njega, valja bezveze oko tih plaća... Ja sam junior i radim za 5k (kuna, da ne bi bilo zabune).

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.1.2016 22:07 (Sum_of_all_fears).
8 godina
neaktivan
Friday kaže...
TracerCPP kaže...

LOL?

S obzirom na pitanja kakva su ti postavili na razgovoru za posao stvarno sumnjam da je ono bilo za senior developera jer u tom slučaju ja bih bio Master-Mather-Fucking-Badass-Developer.

Ne ulazim u to koji posao tamo radiš no u pravilu se kod svake firme počinje ispočetka. Pogotovo u tvom slučaju jer u konačnici ti nemaš niti formalnu izobrazbu u tom području (fakultet). Daleko od toga da osobno mislim, a i pokazao si da znaš programirati, no to su ipak faktori koji utječi kako na radno mjesto tako i na plaću. Jasno je da ćeš se ti u konačnici svojim radom dokazati i evenutalno napredovati, no da su ti odjednom, i to na osnovu onakvih testova a bez konkretne formalne izobrazbe dali poziciju senior developera... Ne znam.. Ako ti tako kažeš da jest onda neka bude .

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice