PhysX u kombinaciji Nvidia + ATI

poruka: 152
|
čitano: 21.386
|
moderatori: Danny_HR, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug Onlinea. U nastavku se nalaze komentari na "PhysX u kombinaciji Nvidia + ATI".
9 godina
protjeran

je ovo radi u kombinaciji sa svakim radeonom i svakom geforceicom

z v o n e x p
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
moderator

Za Radeon je svejedno, a GeForceice ti mora podržavati PhysX + što mora biti i dovoljno brza da bi se PhysX izvodio kako treba (dakle ne možeš staviti neku ultra-jeftinu karticu kao GeForce 8600 da ti radi fiziku). Vjerojatno nije naodmet spomenuti da se situacija u vezi drivera u međuvremenu promjenila na bolje. Najnoviji beta driveri za Nvidija kartice više ne isključuju PhysX ako je u računalu ATI-jeva kartica. Da li će ova mogućnost biti uključena i u službenoj verziji drivera tek treba vidjeti. 

5 0 hvala 3
10 godina
RE: PhysX u kombinaciji Nvidia + ATI
Denis kaže...

Najnoviji beta driveri za Nvidija kartice više ne isključuju PhysX ako je u računalu ATI-jeva kartica. Da li će ova mogućnost biti uključena i u službenoj verziji drivera tek treba vidjeti. 

Ovo je bug i to je nVidia potvrdila.

10 godina
neaktivan

Koje grafičke to mogu napraviti?

Pre ludo

Pc snova: Ekstremna EVGA x2 i7 975 eed 12x corsair 2 gb 1866mhz 7x 5870 1gb 8x 2tb hdd
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
Denis kaže...

Za Radeon je svejedno, a GeForceice ti mora podržavati PhysX + što mora biti i dovoljno brza da bi se PhysX izvodio kako treba (dakle ne možeš staviti neku ultra-jeftinu karticu kao GeForce 8600 da ti radi fiziku).

znači nije neka isplativost kupovat nvidiu samo za fiziku

kad je samo ati unutra da li procesor radi kakvu fiziku i koliko dobro u  odnosu na nvidia grafičku?

10 godina

Mislim da Physx podrzavaju od serije 8800 na novije.

Ja bi osobno (kada bi isao na odvojenu Physx karticu) isao na GT240 iz slijedecih razloga:

- za vrtiti samo Physx je dovoljno dobra

- single slot

- ne treba dodatno napajanje

Meni je osobno bedasto kada vidim da ekipa po stranim forumima ostavi staru GTX260/280 kao dediciranu Physx karticu nakon sto nabavi novu jacu karticu za grafiku.

Em su grdosije koje zauzimaju puno mjesta u kucistu, em traze dodatno napajanje (i to dva konektora), em su 2 slot.

Bezveze mi drzati takvu grdosiju u kucistu samo da povremeno vrti Physx.

Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina

Recimo da ja sad uz hd 4670 dokupim jednu ovakvu i sve to tak podesim da li bi dobio što fps-a u igrama ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
moderator
perkoxcar kaže...

Recimo da ja sad uz hd 4670 dokupim jednu ovakvu i sve to tak podesim da li bi dobio što fps-a u igrama ?

Ne bi dobio na performansama nego bi dobio mogućnost izvođenja PhysX efekata u određenim igrama koje ih podržavaju. 

10 godina

A sad nemam tu mogućnost uopće ?

A ako bih se odlučio za to da li bi jedna 8800gts bila dovoljna za taj posao ?

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.6.2010 12:00 (perkoxcar).
Moj PC  
3 0 hvala 0
9 godina

jel 9500gt dovoljno jaka za vrtit physx?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina

Nije 100%.Ima tema.

Al mislim da bi 8800gts mogla proći.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan

zvuči zanimljivo. mogao bi jednog dana probati.

Dočekali...10.11. The MW2
Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
neaktivan

moje pitanje bi bilo jer mozda sam precuo ili nest kakva maticna mora biti ,mislim ja ima dva slota za kartice i podrzava mi crossfire ali imam trenutno gtx260 unutra ,pa ako bi isao na tu slouciju dali bi to bilo isplativo

That Jesus Christ guy is getting some terrible lag... it took him 3 days to respawn!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina

našao sam na nekim forumima (a i don kihoty kaže da je uspio)  da se fizika može izvoditi s integriranim rješenjima, pa sam se malo poigrao... kod mene nije radilo... međutim fizika je omogućena tek od modela 8600 GT... kod mene je možda i problem što sam ostavljao u biosu pcie karticu kao primarnu (nemam pojma)

oni koji su uspjeli tvrde da integrirana dosta loše vrti fiziku

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.6.2010 12:48 (igy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
dadododo kaže...

moje pitanje bi bilo jer mozda sam precuo ili nest kakva maticna mora biti ,mislim ja ima dva slota za kartice i podrzava mi crossfire ali imam trenutno gtx260 unutra ,pa ako bi isao na tu slouciju dali bi to bilo isplativo

Ako ti maticna podrzava crossfire onda bi ti radilo bez obzira sto su u pitanju nVidia kartice.

Jedino je bitno da imas 2 utora za graficku.

Po meni osobno ti se nebi isplatilo jer je vec i GTX260 dovoljno jaka da pored grafike vrti i physx.

Imao sam GTX260 i igrao Batmana na 1680*1050 sa visokim grafickim postavkama i uz to Physx na very high bez problema.

Iako je sama igra preporucala za Physx na Very High ili jednu GTX280 ili kombinaciju 9800+GTX260 jedna GTX260 je to bez problema vrtila.

A koliko je meni poznati Batman je za sada igra sa najvise koristenih Physx efekata.

11 godina
moderator

Da, ali ovo je više fora za ljude koji žele preći na ATI, a bed im je ostati bez podrške za PhysX. Ovak imaju i jedno i drugo, s nedostatkom korištenja dvije grafičke u računalu. 

5 0 hvala 0
11 godina
Denis kaže...

Da, ali ovo je više fora za ljude koji žele preći na ATI, a bed im je ostati bez podrške za PhysX. Ovak imaju i jedno i drugo, s nedostatkom korištenja dvije grafičke u računalu. 

to je ono što meni treba, no zapravo više cuda od samog physxa

10 godina

Ponavljam: da li bi 8800gts bila ok za taj posao ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
moderator
perkoxcar kaže...

Bi, odlična. 

11 godina
moderator
igy kaže...
Denis kaže...

to je ono što meni treba, no zapravo više cuda od samog physxa

Nažalost, to ti neće raditi. PhysX i CUDA su dvije odvojene stvari. PhyX radi, ali CUDA ne. Dobar primjer za to je recimo igra Just Cause 2 u kojoj su određeni efekti (fizika vodenih površina npr.) napravljeni pomoću CUDA-e, a ne PhysX-a. Napredni efekti će se vidjeti samo ako je primarna grafička kartica GeForce (primarna u smislu da renderira 3D prikaz). Ako se koristi Radeon kao primarna i GeForce kao sekundarna kartica, u kombinaciji s modom, efekata neće biti. 

11 godina
perkoxcar kaže...

Ako uspoređujem rezultate cpu scoreva prema vantage-u physx vs cpu ovako bi otprilike izgledalo.

8500GT računa fiziku jednako dobro kao i athlon II x2 na 3GHz. (oko 6k bodova)

Jedan Q9770 računa jednako dobro kao neka 9600GSO ( oko 17k bodova)

i7 kao GTS250 tj. punokrvni G92 ( to je oko 22k bodova)

Tko ima i7 vjerujem da ni nebi trebao neku nevidiju.

Recimo meni physx neradi baš dobro na mom phenomu x3, a ima cpu score oko 9000 sa 3 jezgre.

Neznam ako ste shvatili znate da u 3DMark vantage-u kada imate uključen physx kartica računa cpu bencheve umjesto samog procesora, sada ako su ti rezultati usporedivi onda ova usporedba vrijedi.

Uglavnom najviše se preporučuje neka 9600GT/GSO i 8800GT, po mogućnosti single slot da nediže previše temperaturu glavnoj kartici. 8800GTS G92 bi bila dosta, a i ona stara G80 8800GTS.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr | BOŽE ČUVAJ HRVATSKU, MOJ DRAGI DOM
10 godina
Hyperion kaže...

Tko ima i7 vjerujem da ni nebi trebao neku nevidiju.

95% sam uvjeren da niti i7 nema sanse vrtiti Physx efekte.

Igrao sam Darkest of Days sa ukljucenim Physx-om. Jednom sam bio isao vrtiti Vantage, pa sam zbog toga iskljucio physx u nVidia CP.

Sutra sam nastavio igrati Darkest of Days, ali sam zaboravio ponovo ukljuciti Physx u driverima dok je i postavkama igre naravno ostao ukljucen.

Kako je tada procesor vrtio Physx efekte igra je bila potpuno neigriva i trzalo je strahovito.

To je bilo sa Q9550 naclockanim na 3,825GHz, pa sam uvjeren da niti i7 ne moze vrtiti Physx bez nVidia kartice.

Sigurno nije toliko jaci.

Zaboravi Vantage i slicno. Bez nVidia kartice igre se ne mogu normalno igrati ako se u njoj ukljuci Physx.

11 godina
Mauro kaže...

Kako je tada procesor vrtio Physx efekte igra je bila potpuno neigriva i trzalo je strahovito.

To je bilo sa Q9550 naclockanim na 3,825GHz, pa sam uvjeren da niti i7 ne moze vrtiti Physx bez nVidia kartice.

Zaboravi Vantage i slicno. Bez nVidia kartice igre se ne mogu normalno igrati ako se u njoj ukljuci Physx.

Eh i7 ima 8 threadova, puno veći score u vantage-u pogotovo kad se clocka.

Treba pitat i7 usera kak se vrti physx.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr | BOŽE ČUVAJ HRVATSKU, MOJ DRAGI DOM
10 godina
Hyperion kaže...
Mauro kaže...

i7 je sigurno jaci procesor, ali ovo je bilo toliko neigrivo da ne vjerujem da i7 moze dici na igrivu razinu.

Ajmo i7 vlasnici, nabacite koji test Osmijeh

10 godina
neaktivan
Hyperion kaže...

Ne pomogne ti ni 980X. Da neznam koliko jezgra i thredova imaš ne znači ništa kad je Physx izveden(od strane Nvidie) tako da se vrti samo na GeFoece grafama(od serije 8800 na dalje). Dokazano je da i Radeoni mogu vrtit Physx, al evo zbog ograničenja u driverima trenutno to nije moguče, a vijerujem da je ista stvar sa CPU-ovima.

Ja sam to probao na Mirrorˇs edge i Batman-u dok sam imao još HD5870 i igre bi radile u super duper modu(čitaj neigrivo).

I'll be back
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.6.2010 14:57 (microman).
11 godina
microman kaže...
Hyperion kaže...

Ne pomogne ti ni 980X. Da neznam koliko jezgra i thredova imaš ne znači ništa kad je Physx izveden(od strane Nvidie) tako da se vrti samo na GeFoece grafama(od serije 8800 na dalje). Dokazano je da i Radeoni mogu vrtit Physx, al evo zbog ograničenja u driverima trenutno to nije moguče, a vijerujem da je ista stvar sa CPU-ovima.

Ja sam to probao na Mirrorˇs edge i Batman-u dok sam imao još HD5870 i igre bi radile u super duper modu(čitaj neigrivo).

Neznam bio sam siguran da bi to i7 mogao vrtit.

Ma za malo krpa i u mirrors edge-u se neisplati.

Sad sam se sjetio dok sam prodavao svoj drugi comp (4000+, 8500gt, 2GB ram-a), instalirao sam i mirrors edge i probao sam sa physxom igrat. Uglavnom na 1024x768, se vrtilo onako minimalno igrivo, 24-25fps-a sa nekim padovima fps-a.

Onda kada sam isključio physx fps bi osjetno porastao, ali ne puno.

8500gt nije sigurno za physx, a ni 8600GT/9500GT (to je isto), kao što sam rekao bar 9600gt.

11 godina
microman kaže...
Dokazano je da i Radeoni mogu vrtit Physx, al evo zbog ograničenja u driverima trenutno to nije moguče, a vijerujem da je ista stvar sa CPU-ovima.

grafički čipovi su puno jači od procesora

9 godina
neaktivan

čoviječe stvarno radi s HD5870 i 9600gt.

svakako preporuka svima koji imaju 2 pcie i ati i nvidia kartice

0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan

Zanimljivo je da ovo uopšte nije nimalo nova vjest, ja sam takozvani hybrid Physx koristio sa HD4870 i kasnije sa HD5870.

Samo je trebalo malo progooglati i skinuti patch za hybrid Physx.

I'll be back
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.6.2010 15:46 (microman).
Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
moderator
microman kaže...

Zanimljivo je da ovo uopšte nije nimalo nova vjest, ja sam takozvani hybrid Physx koristio sa HD4870 i kasnije sa HD5870.

Samo je trebalo malo progooglati i skinuti patch za hybrid Physx.

Da, nije novo, ali kao što vidiš mnogi ljudi nemaju pojma o tome. 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice