50 godina razvoja Hrvatske u slikama iz zraka

poruka: 10
|
čitano: 4.984
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "50 godina razvoja Hrvatske u slikama iz zraka".
16 godina
offline
50 godina razvoja Hrvatske u slikama iz zraka

btw. na https://ispu.mgipu.hr/ možete dobiti orto-foto kartu za čitavu HR, po defaultu se otvara zadnja karta (2011.), no klikom na "DGU podloge" sa desne strane i stavljanje kvačice na "Digitalna orto-foto karta 1968" se može uključiti "stari" overlay.

 

Koliko vidim po slikama, tj. screenshotovima, i oni su uzimali slike sa ovog site-a jer imaju zoom i navigacijske alate "uhvaćene" na njima koji su identični ovima na site-u.

Moj PC  
19 0 hvala 14
13 godina
neaktivan
offline
50 godina razvoja Hrvatske u slikama iz zraka

Na slikama iz 2018. fale tvornice, a i većina ljudi je doma između 8:00 i 16:00h. Hm?

Moj PC  
5 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: 50 godina razvoja Hrvatske u slikama iz zraka

Nisu iz 2018, na par gradova oko mene fale objekti sagrađeni prije 2-3 god.

Darth Vader
10 godina
neaktivan
offline
Re: 50 godina razvoja Hrvatske u slikama iz zraka
malo zaigrano dijete kaže...

Nisu iz 2018, na par gradova oko mene fale objekti sagrađeni prije 2-3 god.

 I ja to primjetio, nisu baš nove, Naprimjer Na jednom mjestu u Zaboku su izgradili prije 2 godine LIDL a na novoj slici je to zelena površina. 

 

Inače sad kada to vidim mislim kompletno razliku između sada i prije, vidi se velika razlika. Bilo je puno zelenih površina tj zemlišta koje se obrađivalo a sada skoro kao da nema. Sad me malo strah ako se tako nastavi onda nebudemo ništa prirode imali oko sebe. 

Sve se mora zabetonirati, zaasfaltirati. Evo primjer sječate se prosvjeda u zagrebu za Varšavsku, Bandić je to zemlište prodao i dao izgraditi parkiralište.  A trebali bi svi imati nešto zelene prirode oko zgrade, ako rušimo postoječu zgradu onda treba izgraditi veču barem 3 puta veču tako da ne postoji razlog da bi se uništavala priroda. 

To je okolina koja nam daje kisik, omogučuje da se provjetrimo tamo di nema ugličnog dioskida i ostalih štetnih plinova. 

 

 

Što kažete na to da napravimo mi stranicu koja pokazuje usporedbu sada i za 50 godina. Samo moramo gledati usporedbu prije i sada i predvidjeti gdje se bude izgradilo što za 50 godina. Poanta bi bila da vidimo kako bi zemlja mogla izgledati sva zaasfaltirana. 

 

14 godina
offline
50 godina razvoja Hrvatske u slikama iz zraka

Ove snimke iz 1968. imaju većinom bolju rezoluciju u crno-bijelom nego danas digitalne.

Do not feed the trolls!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: 50 godina razvoja Hrvatske u slikama iz zraka
Markić7 kaže...
 

Inače sad kada to vidim mislim kompletno razliku između sada i prije, vidi se velika razlika. Bilo je puno zelenih površina tj zemlišta koje se obrađivalo a sada skoro kao da nema. Sad me malo strah ako se tako nastavi onda nebudemo ništa prirode imali oko sebe. 

Sve se mora zabetonirati, zaasfaltirati. Evo primjer sječate se prosvjeda u zagrebu za Varšavsku, Bandić je to zemlište prodao i dao izgraditi parkiralište.  A trebali bi svi imati nešto zelene prirode oko zgrade, ako rušimo postoječu zgradu onda treba izgraditi veču barem 3 puta veču tako da ne postoji razlog da bi se uništavala priroda. 

To je okolina koja nam daje kisik, omogučuje da se provjetrimo tamo di nema ugličnog dioskida i ostalih štetnih plinova. 

 

 

 Meni je upalo u oko da je prije bilo ili obrađivano, ili uređeno, sada je hrpa toga zapušteno, ako nije preasfaltirano...

7 godina
protjeran
offline
Re: 50 godina razvoja Hrvatske u slikama iz zraka
Solo761 kaže...

btw. na https://ispu.mgipu.hr/ možete dobiti orto-foto kartu za čitavu HR, po defaultu se otvara zadnja karta (2011.), no klikom na "DGU podloge" sa desne strane i stavljanje kvačice na "Digitalna orto-foto karta 1968" se može uključiti "stari" overlay.

 

Koliko vidim po slikama, tj. screenshotovima, i oni su uzimali slike sa ovog site-a jer imaju zoom i navigacijske alate "uhvaćene" na njima koji su identični ovima na site-u.

Hvala! :) Dakle ona "50 godina" originalna web stranica je jednostavno "snipping tool" lijenost. Mogli su bar napisati od kud su vukli podatke,

a ne samo lijeno zalijepiti i reci "evo mi smo to napravili", jer netko je zaista sve te negative odskenirao, prebacio u pozitive i mapirao gdje treba na karti.

 

Vratio sam se u mladost, pogledao neke dijelove koji su mi ostali u sjecanju, i jos uvjek na tim kartama se mogu naci tragovi nastanka nekih zgrada.

 

DragonWarrior kaže...

Ove snimke iz 1968. imaju većinom bolju rezoluciju u crno-bijelom nego danas digitalne.

Dia-negativi nisu ograniceni rezolucijom, pa kad se odskeniraju na najvecoj rezoluciji, dobiju se ostre snimke.

Analogna tehnologija je jos uvjek u necemu bolja - makar sporija.

 

Solo761 kaže...

 Meni je upalo u oko da je prije bilo ili obrađivano, ili uređeno, sada je hrpa toga zapušteno, ako nije preasfaltirano...

Tako je to nekad bilo. Narod i Yugoslavia su se brinuli o svemu, da budi najlijepsa svima nama, tako da je i mentalitet bio

da sve bude uredjeno. A onda poslije rata se sve zapustilo, nastalo mnogo divljih odlagalista smeca itd. Bez kovaca divlji zapad.

 

12 godina
offline
Re: 50 godina razvoja Hrvatske u slikama iz zraka
Markić7 kaže...
malo zaigrano dijete kaže...

Nisu iz 2018, na par gradova oko mene fale objekti sagrađeni prije 2-3 god.

 I ja to primjetio, nisu baš nove, Naprimjer Na jednom mjestu u Zaboku su izgradili prije 2 godine LIDL a na novoj slici je to zelena površina. 

 

 

Što kažete na to da napravimo mi stranicu koja pokazuje usporedbu sada i za 50 godina. Samo moramo gledati usporedbu prije i sada i predvidjeti gdje se bude izgradilo što za 50 godina. Poanta bi bila da vidimo kako bi zemlja mogla izgledati sva zaasfaltirana. 

 

 Bilo bi zanimljivo. Eh, da ima street view iz '68, no kako vrijeme ide i 2011 polako sve više odmiče pa je zanimljivo vidjeti promjene. Velike promjene su se dogodile nakon građevinskog booma, tamo negdje 2005-2008. Premda se trendovi i ovako naziru, primorje će biti jedna velika plaža, središnja Hrvatska podijeljena među Kauflandima i Lidlima, a u Slavoniji neće biti ništa, nešto kao crna rupa samo s kontragravitacijom.

 

 

10 godina
neaktivan
offline
Re: 50 godina razvoja Hrvatske u slikama iz zraka
Solo761 kaže...

 

 

 Meni je upalo u oko da je prije bilo ili obrađivano, ili uređeno, sada je hrpa toga zapušteno, ako nije preasfaltirano...

 I toga ima. Evo jedna dilema

 

Naši idu u Njemačku raditi u sezoni šparoga, zaradi se puno, negdje 6000kn mjesecno. Pitanje, zašto to ne možemo uzgajati u Hrvatskoj ???  Zašto naši rađe idu u Njemačku di se jos plača stanarina a kada to možes imati i u Hrvatskoj jer ima dosta zemlji ??? Ako su šparoge tražene u Njemačkoj onda budu i Hrvatske šparoge tražene. 

 

 

14 godina
online
50 godina razvoja Hrvatske u slikama iz zraka

Lako je kada imašhttps://ispu.mgipu.hr/ pa onda uzmeš i napraviš preklapanje...

Prije par godina sam našao par fotki iz zraka koje je napravio RAF-ov avion e tu je bilo zanimljivo preklapanje napravit i napravio sam (malo se hvalim najte zamerit).

Tu sam imao posla da sam morao screenshotove napraviti pa onda ih smanjiti na veličinu RAF-ove snimke da bi se preklapalo, dakle starije od 1968. godine točnije iz 1944

Evo pa uživajte http://zagreb.sesvete.org/

 
3 0 hvala 3
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice