5G dokazano štetan! (za GPS signal)

poruka: 27
|
čitano: 6.910
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "5G dokazano štetan! (za GPS signal)".
15 godina
odjavljen
offline
5G dokazano štetan! (za GPS signal)

Na kraju će se još pokazati da su teorije zavjere oko 5G mreže lansirale federalne agencije koje žele zadržati dijelove spektra za svoje potrebe...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
14 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: 5G dokazano štetan! (za GPS signal)
MrBlc kaže...

Na kraju će se još pokazati da su teorije zavjere oko 5G mreže lansirale federalne agencije koje žele zadržati dijelove spektra za svoje potrebe...

- svaki lokalni šerif, svaka povezna firma-biz-interes koji nije dobio svoj dio kolača 'mrvica' tj 'faza cjenkanja' u koju se ubraja i opsturkcija svim dozvoljenim sredstvima, jer kao u ratu-ljubavi, u bizu-interesu su sva sredstva dozvoljena, dok 'pernaristi' služe tome. Kad se svi namire, tad više nema 'prepreka' koje su do jučer bile 'važne'... ne samo za g5, za svaki biz-problem-podjelu kolača. Banalno, jednako kad umre zlatnozuba baba pa se netjaci svađaju oko nasljedstva, naravno, pri tome im je jedino 'baba' važna.. tj da je mrtva, tj novac-interes.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
neaktivan
offline
5G dokazano štetan! (za GPS signal)

Islanđani napravili film o ekoloskoj aktivistici koja rusi dalekovode, i film dobio jos nagrade

https://m.imdb.com/title/tt7279188/

 

Kod nas srusis odasiljac 5G mreze i proglase te zaostalim. Gdje je tu pravda 

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
 
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: 5G dokazano štetan! (za GPS signal)
texas.bug kaže...

Islanđani napravili film o ekoloskoj aktivistici koja rusi dalekovode, i film dobio jos nagrade

https://m.imdb.com/title/tt7279188/

 

Kod nas srusis odasiljac 5G mreze i proglase te zaostalim. Gdje je tu pravda 

I Jojo Rabbit je dobio nagrade, pa opet to nitko ne gleda kao veličanje nacizma ;-)

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
13 godina
offline
Re: 5G dokazano štetan! (za GPS signal)
texas.bug kaže...

Islanđani napravili film o ekoloskoj aktivistici koja rusi dalekovode, i film dobio jos nagrade

https://m.imdb.com/title/tt7279188/

 

Kod nas srusis odasiljac 5G mreze i proglase te zaostalim. Gdje je tu pravda 

 Koja koma, jedino možda kao komedija, ali i dalje prestrašno.

10 godina
neaktivan
offline
5G dokazano štetan! (za GPS signal)

Ok,gledljiv je film, ali nista posebno. Vise zato sto je islandski. Da je americki ne bi uopce gledao.

 

Mozda je malo glupo, prikazuju kao heroja osobu koja minira dalekovod. A mozda i nije kako kome 

Poanta je da mediji i filmovi od svakoga mogu napravit heroja i zlocinca po potrebi.

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: 5G dokazano štetan! (za GPS signal)
MrBlc kaže...
texas.bug kaže...

Islanđani napravili film o ekoloskoj aktivistici koja rusi dalekovode, i film dobio jos nagrade

https://m.imdb.com/title/tt7279188/

 

Kod nas srusis odasiljac 5G mreze i proglase te zaostalim. Gdje je tu pravda 

I Jojo Rabbit je dobio nagrade, pa opet to nitko ne gleda kao veličanje nacizma ;-)

 Samo sto ovo nije parodija na ekoloski aktivizam kao sto sto je to parodija na nacional socijalizam

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
15 godina
offline
5G dokazano štetan! (za GPS signal)

netko tu zabušava a netko trči pred rudo. još nisu razriješene zavjere oko 4G a već se metilja o zavjerama 5G, s pripremama za urote 6G. nikakvog reda u tome. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
5G dokazano štetan! (za GPS signal)

Evo Pernar drma istinom na svom kanalu 

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
5G dokazano štetan! (za GPS signal)

Nisam znao da GPS i 5G rade na sličnim frekvencijama. Ako je 5G štetan (korona visrus i ostalo, pitajte Pernara, on sve zna ), tada nas već godinama ozračuju "štetnim" GPS signalom, a 5G je samo šlag na torti. U svakom slučaju, stvarno bi bilo dobro dosta odmaknuti GPS signal od 5G signala. Stvarno ne bi bilo dobro da zbog smetnji iz 5G područja dođe do padanja aviona, skretanja brodova, loše navigacije i sličnih stvari. Tu bih bio veoma strog. Radije ostaviti 1 ili 2 GHz slobodna i prazna nego da dođe do potencijalno vrlo velikih komplikacija koje može izazvati loš signal GPS satelita, jednostavno danas previše toga ovisi o GPS-u. Pominje se i 1db standard, koji treba zaštititi GPS signal od interferencija, pa ja ni jednoj komunikacijskoj firmi koja želi graditi 5G mrežu ne bih dao suglasnost dok se tehnički ne uskladi sa zahtjevima za zaštitu GPS signala.

dolazim odmah - Godot
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: 5G dokazano štetan! (za GPS signal)
učo kaže...

Nisam znao da GPS i 5G rade na sličnim frekvencijama. Ako je 5G štetan (korona visrus i ostalo, pitajte Pernara, on sve zna ), tada nas već godinama ozračuju "štetnim" GPS signalom, a 5G je samo šlag na torti. U svakom slučaju, stvarno bi bilo dobro dosta odmaknuti GPS signal od 5G signala. Stvarno ne bi bilo dobro da zbog smetnji iz 5G područja dođe do padanja aviona, skretanja brodova, loše navigacije i sličnih stvari. Tu bih bio veoma strog. Radije ostaviti 1 ili 2 GHz slobodna i prazna nego da dođe do potencijalno vrlo velikih komplikacija koje može izazvati loš signal GPS satelita, jednostavno danas previše toga ovisi o GPS-u. Pominje se i 1db standard, koji treba zaštititi GPS signal od interferencija, pa ja ni jednoj komunikacijskoj firmi koja želi graditi 5G mrežu ne bih dao suglasnost dok se tehnički ne uskladi sa zahtjevima za zaštitu GPS signala.

 Pa ometali bi eventualno gps signal u blizini bazih stanica. Nema govora o padanju aviona i potonuca brodova... Oni ionako ne oriste GPS signal za pogon ;)

4 godine
neaktivan
offline
Re: 5G dokazano štetan! (za GPS signal)
texas.bug kaže...

Ok,gledljiv je film, ali nista posebno. Vise zato sto je islandski. Da je americki ne bi uopce gledao.

 

Mozda je malo glupo, prikazuju kao heroja osobu koja minira dalekovod. A mozda i nije kako kome 

Poanta je da mediji i filmovi od svakoga mogu napravit heroja i zlocinca po potrebi.

 Onaj tko je nekome terorist, drugome je borac za slobodu.

15 godina
offline
Re: 5G dokazano štetan! (za GPS signal)
neampojma kaže...

Evo Pernar drma istinom na svom kanalu 

 Dobro, sto smo ti mi ovdje na forumu skrivili?

Zasto nas ovako kaznjavas?

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
6 godina
protjeran
offline
Re: 5G dokazano štetan! (za GPS signal)
syncmaster245b kaže...
neampojma kaže...

Evo Pernar drma istinom na svom kanalu 

 Dobro, sto smo ti mi ovdje na forumu skrivili?

Zasto nas ovako kaznjavas?

umro sam kad sam vidio da pernarTV ima 10 puta više pretplatnika od BugTV 

16 godina
offline
5G dokazano štetan! (za GPS signal)

Ah tu smo dakle.

 

Bez GPS-a nemoš' locirati/eliminirati puno toga. Izgleda da će se teroristi tuć ko će prvi nabaviti barem desetak 5G odašiljača. Em imaš superbrzi internet, em imaš elektronsku zaštitu. I to sve jeftino od neovisnog dobavljača (PRC).

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.4.2020 23:58 (memulica).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
5G dokazano štetan! (za GPS signal)

Što bi Marija Antoaneta rekla, ako im ne radi GPS neka koriste GLONASS.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: 5G dokazano štetan! (za GPS signal)
A može se koristiti i Galileo 👍
dolazim odmah - Godot
14 godina
offline
Re: 5G dokazano štetan! (za GPS signal)
Posmatrač kaže...
učo kaže...

 

 Pa ometali bi eventualno gps signal u blizini bazih stanica. Nema govora o padanju aviona i potonuca brodova... Oni ionako ne oriste GPS signal za pogon ;)

 Je, u pravu si, teško da bi brod ili avion mogli generirati dovoljno energije za pogon iz GPS signala

dolazim odmah - Godot
4 godine
neaktivan
offline
5G dokazano štetan! (za GPS signal)

Jesu li GPS, Glonass i Galileo na različitim frekvencijama.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: 5G dokazano štetan! (za GPS signal)
ipv7 kaže...

Jesu li GPS, Glonass i Galileo na različitim frekvencijama.

 

GPS
L1 = 1575.42 MHz
L2 = 1227.60 MHz
L5 = 1176.45 MHz

GLONASS
L1 = 1598,0625 – 1605,0375 MHz
L2 = 1242,9375 – 1251,6875 MHz
L3 = 1201,7430 – 1208,5110 MHz

Galileo
E2-L1-E1 = 1575.42 MHz
E6 = 1278.75 MHz
E5a = 1176.45 MHz
E5b = 1207.14 MHz

 

GPS svi sateliti odašilju istu frekvenciju, emitiraju još dodatno nekoliko kodova niskih frekvencija od kojih je jedan i onaj koji nosi podatke o satelitu. I tako se raspoznaju na uređajima koji ih primaju. Dok glonass svaki satelit odašilje razlilčitu frekvenciju i po frekvenciji se zna koji je satelit, A galileno kao i dosta drugih GNSS sustava je baziran da ne kažem kopija GPSa. 

 

A L band je inače bio rezerviran za GPS, i sad bi se utrpao 5G očito tu. A zašto se priča oko ovoga da će 5G ometati navigaciju mi baš nije jasno. A ovi kao što su Pernar i ekipa koja priča i šera stvari za koje uopće nemaju niti osnovno znanje. Za to mislim da je nepotrebno ulaziti u raspravu. 

 

 

 

 

7 godina
offline
Re: 5G dokazano štetan! (za GPS signal)
Franjo15 kaže...

A L band je inače bio rezerviran za GPS, i sad bi se utrpao 5G očito tu. A zašto se priča oko ovoga da će 5G ometati navigaciju mi baš nije jasno. A ovi kao što su Pernar i ekipa koja priča i šera stvari za koje uopće nemaju niti osnovno znanje. Za to mislim da je nepotrebno ulaziti u raspravu. 

A pogotovo to kaj je bandwidth GPS-a i sličnih cca. 50 bit/s, što je u najgorem slučaju 50Hz spektra, doslovno zanemarivo, kao i da ne postoji.

Taman i da utrpaju mobilne mreže na te frekvencije, lako se napravi hrpa kanala koji uopće se ne bi preklapali s njima.

 

Ali naravno, ništa od toga, ne damo spektar jer je to vojni interes...

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.4.2020 10:15 (fer-de-lance).
4 godine
neaktivan
offline
Re: 5G dokazano štetan! (za GPS signal)
fer-de-lance kaže...
Franjo15 kaže...

A L band je inače bio rezerviran za GPS, i sad bi se utrpao 5G očito tu. A zašto se priča oko ovoga da će 5G ometati navigaciju mi baš nije jasno. A ovi kao što su Pernar i ekipa koja priča i šera stvari za koje uopće nemaju niti osnovno znanje. Za to mislim da je nepotrebno ulaziti u raspravu. 

A pogotovo to kaj je bandwidth GPS-a i sličnih cca. 50 bit/s, što je u najgorem slučaju 50Hz spektra, doslovno zanemarivo, kao i da ne postoji.

Taman i da utrpaju mobilne mreže na te frekvencije, lako se napravi hrpa kanala koji uopće se ne bi preklapali s njima.

 

Ali naravno, ništa od toga, ne damo spektar jer je to vojni interes...

 

 Da, ali što sa zemaljskim GPS uređajima koji imaju antene za postojeće spektre?

7 godina
offline
Re: 5G dokazano štetan! (za GPS signal)

Ne kužim pitanje.

Moja misao je bila da se uz postojeće GPS kanale lako u taj dio spektra dodaju i kanali za mobilne mreže, jer je puno zapravo tog dijela spektra nezauzeto ili rezervirano za vojsku, a GPS samo po sebi ne zauzima skoro pa ništa spektra.

 

Kruha i igala...
4 godine
neaktivan
offline
Re: 5G dokazano štetan! (za GPS signal)
fer-de-lance kaže...

Ne kužim pitanje.

Moja misao je bila da se uz postojeće GPS kanale lako u taj dio spektra dodaju i kanali za mobilne mreže, jer je puno zapravo tog dijela spektra nezauzeto ili rezervirano za vojsku, a GPS samo po sebi ne zauzima skoro pa ništa spektra.

 

 Aha, krivo sam te shvatio, mislio sam da je tvoj prijedlog da se GPS preseli na druge frekvencije.

 

Problem je u tome što bi uz prekoračavanje dopuštene snage, susjedni kanali mogli prouzorokovati, možda ne baš prekid, ali smetnje u GPS-u.

15 godina
odjavljen
offline
Re: 5G dokazano štetan! (za GPS signal)
Stvar je u tome što spektar nije strogo odrezan, već ima neki pad kako se udaljavamo od centralne frekvencije (frekvencije nosioca). Ako je pritom lokalni signal značajno veći od satelitskog, čak i tamo gdje snaga pada za 6 dB (što se obično uzima kao cut-off frekvencija), ta snaga može biti veća od snage satelitskog singla, pa je potrebno ostaviti širu zonu između.

Ovaj 1 dB standard koji se spominje kaže da se neželjenom smetnjom smatra signal koji je na nekoj frekvenciji za 1 db jači od pozadinskog šuma bez tog signala.
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
7 godina
offline
Re: 5G dokazano štetan! (za GPS signal)

Točno, ali to nije problem.

Samo se izbaci onih par kanala koji bi smetali GPS-u, tj. dio otprilike širine oko 25% jednog mobilnog kanala (ako se dobro sjećam da je kod mobilnih mreža preklapanje oko četvrtine kanala, zato se ni ne smiju koristiti isti kanali u susjednim ćelijama).

Ali, to nije nikakav problem, u najgorem slučaju bi mobilni kanali bili udaljeni oko 5MHz od GPS kanala, pa dalje normalno.

To je sve isključivo stvar birokracije, tehnički nije nikakav problem.

 

Kruha i igala...
3 godine
neaktivan
offline
Re: 5G dokazano štetan! (za GPS signal)
Pitanje sa konkretnim primjerom. Zagreb, petlja na Držićevoj ovih dana. Kada prođem u vidokrugu tornja na poziciji bivšeg rasvjetnog stupa, baci mi GPS signal na 50-150m dalje...
Imam 2 telefona.
Predmetno se događa isključivo na telefonu koji nema Galileo i brand nije Kinez (srednja klasa star ~2 godine).
Može li predmetno biti ta interferencija...
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.6.2020 5:28 (Vxxp).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice