Airbus želi da zrakoplovi zbog uštede goriva lete

poruka: 10
|
čitano: 3.510
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Airbus želi da zrakoplovi zbog uštede goriva lete ".
15 godina
offline
Airbus želi da zrakoplovi zbog uštede goriva lete

genijalno: pošalju na svaki let po barem pet (neparno, za sreću) aviona, makar i 4 bila prazna, samo da se uštedi ogrjev. 5%. ako usput i mašu krilima, obavljaju nuždu i snesu jaje kad slete, uštede se penju i do 6%. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.9.2020 11:58 (Ajar).
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Airbus želi da zrakoplovi zbog uštede goriva lete

Prije 2 mjeseca sam/smo sa A320 uletjeli u wake turbulence od 747.

 

NOT FUN!

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.9.2020 11:27 (nixass).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Airbus želi da zrakoplovi zbog uštede goriva lete

Glupost dana.

scientia est potentia
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Airbus želi da zrakoplovi zbog uštede goriva l
nixass kaže...

Prije 2 mjeseca sam/smo sa A320 uletjeli u wake turbulence od 747.

 

NOT FUN!

 pravilo je da udaljenost iza 747 mora biti 5 nm, čak mislim da su povećali na 8nm jer je bilo opasnih incidenata.

16 godina
offline
Re: Airbus želi da zrakoplovi zbog uštede goriva l
jozef kaže...
nixass kaže...

Prije 2 mjeseca sam/smo sa A320 uletjeli u wake turbulence od 747.

 

NOT FUN!

 pravilo je da udaljenost iza 747 mora biti 5 nm, čak mislim da su povećali na 8nm jer je bilo opasnih incidenata.

ovo je bila ruta minhen<>frankfurt, dosta cesto ju letim i jos nijednom nisam imao miran let, uvijek neki bog, al ovo je bio vrhunac.

nakon 3-4 zesca i nagla naginjanja, masnice na saci jer sam se kresnuo u prednje sjedalo i na desetke prolivenih casa po avionu, pilot je reko "isprike, tu je maloprije prosao 747 i izgleda da smo uletjeli u njegov auspuh".

bolje da nije nista rekao.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
14 godina
offline
Airbus želi da zrakoplovi zbog uštede goriva lete

pa kad bi Ikar na čelu kolone mahao krilcima, možda bi prošlo....

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
online
Re: Airbus želi da zrakoplovi zbog uštede goriva l
nixass kaže...

Prije 2 mjeseca sam/smo sa A320 uletjeli u wake turbulence od 747.

 

NOT FUN!

 

jozef kaže...

 pravilo je da udaljenost iza 747 mora biti 5 nm, čak mislim da su povećali na 8nm jer je bilo opasnih incidenata.

 Može biti da im je pilot neki inženjer fizike pa on to shvatio kao 5 nanometara, a ne nautičkih milja 

 

Kruha i igala...
15 godina
offline
Re: Airbus želi da zrakoplovi zbog uštede goriva l
Ajar kaže...

genijalno: pošalju na svaki let po barem pet (neparno, za sreću) aviona, makar i 4 bila prazna, samo da se uštedi ogrjev. 5%. ako usput i mašu krilima, obavljaju nuždu i snesu jaje kad slete, uštede se penju i do 6%. 

 -značajne uštede.. pogotovo dok su to testirali.. tj letili u formacijama kako bi izmjerili-dokazali uštedu (mada su pri tome skurili tone goriva ni za što..).

-oskimoronizam žešći.. ali i normalan (za biz i nenormalno vrijeme).. tj to rade sad kad je broj letova drastično smanjen.. no konvoji će smanjiti potrošnju, pogotovo kad ne leti ni jedan avion.

-s druge strane, čak ima smisla,... tj piloti moraju letjeti, imati sate leta, vježbe.. pa kad nema prometa, ima novih ideja, testiranja, izuma.. a naravno države porezom sufinanciraju pa se i tako zaradi neka pinka + ako je ušteda i manje co2 tad i iz odgovarajućeg eko-zelenog fonda, to je jako važno.. mada su stvorili co2 time, jednostavno tako piše na dokumentu i to je tad dovoljno za eko fond. Svi okidaju na eko, svi se trse biti zeleniji, ako treba i letom u jatu-formaciji pridonjeti tome ok.. neovisno na činjenice, jer ponekad je važno samo što piše... a tu piše ušteda i co2.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
neaktivan
offline
Airbus želi da zrakoplovi zbog uštede goriva lete

Hm, skeptičan sam oko cijelog koncepta, a još više oko navodne motivacije - nije njima ekologija motiv, nego smanjenje troškova. Sve u svemu, nisam baš oduševljen. Jedina pozitivna stvar jer da su trenutno radi korone toliko smanjeni letovi da nemaju što spajati u jato

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Airbus želi da zrakoplovi zbog uštede goriva lete

Ovo je jako stara ideja i periodično izranja na površinu kao realno rješenje, pa onda više ništa ne čujemo o tome. Ja sam u 20 godina barem triput čitao najave letenja u jatima. Sumnjam da će sada biti drugačije.

https://www.nasa.gov/missions/research/vortex.html

 

This space for rent!
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.9.2020 17:46 (Drago).
 
3 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice