Alan Turing dobio priznanje na novčanici od 50 fun

poruka: 15
|
čitano: 5.028
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Alan Turing dobio priznanje na novčanici od 50 fun".
6 godina
offline
Alan Turing dobio priznanje na novčanici od 50 fun

najveće priznanje je kad te koriste ljuti neprijatelj...kemija u mozgu odgovorna za xxx je vjerojatno utjecala i na genijalnost...i onda imaš NEVJERODOSTOJNO SMECHE...koje ipak ne može bez napretka a toliko seru po tom istom napretku:)

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Alan Turing dobio priznanje na novčanici od 50 fun

Naime, postoji sumnja da je ubijen zbog svoje seksualnosti - smatralo se da zbog seksualnosti bi mogao otkriti tada (a i danas) strogo čuvane vojne tajne. Zadnje što je pojeo bila je jabuka, ali ne do kraja. Jabuka je bila na stoliću do tijela, ali nitko nije napravio analizu iste. S toga neki smatraju da je ubijen cijanidom.

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
Moj PC  
0 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: Alan Turing dobio priznanje na novčanici od 50
Kako god bilo, dobio je status besmrtnika. Fantastično postignuće.
Ja rekoh
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Alan Turing dobio priznanje na novčanici od 50 fun

Ja sam bio za Harryja Krota.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Alan Turing dobio priznanje na novčanici od 50 fun

poslije svega što su mu učinili, e ne bi li mu se "odužili", ovo je q od ovce. ne, nemam predrasuda rema britancima: oni doista mahom jesu neuki idioti (uz nekoliko časnih iznimaka - nisu svi stephen fry, rowan atkinson i njima nalikujući). uosalom , kao i rvat'ne. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
10 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Alan Turing dobio priznanje na novčanici od 50
@ Ajar

Otprilike nešto kao što su splićani napravili s Miljenkom Smojom: prvo, dok je još bio živ, da je govno (srpsko!), a trideset godina kasnije, mrtvom već 25 godina, da je baš super i da će mu dat nagradu za životno djelo.
Ljudi su govna. A desničari su onaj najsmrdljiviji dio govna. Proljev.
Pis on ju :P
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.3.2021 20:45 (Antiseptik).
14 godina
offline
Alan Turing dobio priznanje na novčanici od 50 fun

Usputno ću napomenuti da mi nove britanske novčanice ostavljaju dojam kao uvjerljivo najkvalitetnije koje sam dosad držao u rukama. Prilično su plastične, nisu prevelike (što je u redu ako imaš pune torbe novca u prtljažniku), dijelom prozirne i lijepe. Ne bih se iznenadio da se mogu i prati u perilici :-)

 

Želim da i naš budući europski novac bude jednake estetske i tehničke kvalitete. Iako, ruku na srce ovdje u UK svuda kuda se krećem svi koriste beskontaktno plaćanje, ne sjećam se da sam vidio da je netko u trgovini ili drugdje platio gotovinom. 

Dakle, lako moguće da nam skoro fizički novac više neće biti toliko bitan. 

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Alan Turing dobio priznanje na novčanici od 50

Sad riskiram da me proglasite smrdljivim desničarem i homofobom, ali vrag mi ne da mira.  

 

Što je britansko pravosuđe trebalo učiniti s Turingom? Progledati kroz prste? Ako je, zašto hrvatsko pravosuđe ne bi smjelo gledati kroz prste. I tko je taj koji određuje kome se može gledati kroz prste, a kome ne. Ili bi svi trebali biti jednaki pred zakonom, pa i Alan Turing, a i oni kojima hrvatski suci gledaju kroz prste.

 

Kako je britanski sudac trebao suditi 1952. godine? Po zakonu ili po babi i stričevima? Makar zakon bio loš. Ali nije sudac mogao znati da će za 50 godina homoseksualnost, barem u nekim državama, biti normalna stvar i da je britanski zakon o seksualnoj orjentaciji loš. A i nije na njemu da ocjenjuje zakon, nego da sudi po njemu, kakav god bio.

 

Ali na kraju je Alan Turing dobio što zaslužuje. Kao i Galileo Galilej, Giordano Bruno i mnogi drugi. Pravda je spora, ali prije ili kasnije sve stigne. Nije neka utjeha za današnje Turinge i Galileje, ali daje nadu. Pogotovu ako znamo da je Galilej čekao 360 godina a Turing "samo" 62 godine. 

 

 

42
15 godina
offline
Re: Alan Turing dobio priznanje na novčanici od 50
markoBT kaže...

Sad riskiram da me proglasite smrdljivim desničarem i homofobom, ali vrag mi ne da mira.  

 

Što je britansko pravosuđe trebalo učiniti s Turingom? Progledati kroz prste? Ako je, zašto hrvatsko pravosuđe ne bi smjelo gledati kroz prste. I tko je taj koji određuje kome se može gledati kroz prste, a kome ne. Ili bi svi trebali biti jednaki pred zakonom, pa i Alan Turing, a i oni kojima hrvatski suci gledaju kroz prste.

 

Kako je britanski sudac trebao suditi 1952. godine? Po zakonu ili po babi i stričevima? Makar zakon bio loš. Ali nije sudac mogao znati da će za 50 godina homoseksualnost, barem u nekim državama, biti normalna stvar i da je britanski zakon o seksualnoj orjentaciji loš. A i nije na njemu da ocjenjuje zakon, nego da sudi po njemu, kakav god bio.

 

Ali na kraju je Alan Turing dobio što zaslužuje. Kao i Galileo Galilej, Giordano Bruno i mnogi drugi. Pravda je spora, ali prije ili kasnije sve stigne. Nije neka utjeha za današnje Turinge i Galileje, ali daje nadu. Pogotovu ako znamo da je Galilej čekao 360 godina a Turing "samo" 62 godine. 

 

 

 

Nisi smrdljivi homofob. I među ljevicom postoje homofobi, nije isključivo za desnicu. 

 

Da, istini za volju sudac nije mogao drugačije suditi, ali niti sudac drugačijih pogleda nije mogao biti postavljan na to mjesto u to vrijeme. Adlai Stevenson II koji je sudjelovao u izborima 1952 za mjesto predsjednika SAD-a, oko sebe je imao dosta pripadnika LGBT skupine te se sumnjalo da je i sam homoseksualac. Po svemu što sam pročitao, mogu zaključiti da on to nije bio, ali je bio osoba sa mozgom na TI. Političar, ali koji je itekako bio svjestan činjenice da se seksualnost ne bira. 

 

Seksualnost nije ništa devijantno, čak štoviše statistički najmanje napada na LGBT zajednicu naprave heteroseksualci. Razlog može biti skroz jednostavan: Nas nitko ne pritišće i niti nam govori da smo bolesni, pa nam ne sjebe psihu. Dok s njima to često nažalost nije slučaj. 

 

Nemojte ljude koji imaju drugačiju seksualnost stigmatizirati, omalovažavati. Puno ih je sjebano zbog toga, a divni su ljudi. Osobno kada god sam bio u njihovom društvu, nisam se neugodno osjećao. Odnosno, osjećao sam se neugodno jer oni generalno imaju predrasude prema meni zbog izgleda i porijekla: visok sam, ćelav sam i nabildan sam te sam iz Slavonije. Kombinacija za poželjeti. Pa onda na jedvite jade objasnim da nisam homofob i da nemaju brige.

 

Evo jedan primjer: radio sam sa curom, za glavu i nešto višlja od mene, krupnija od mene. Tek jednom prilikom je shvatila da nisam homofob, a onda mi je rekla ovo: "Ti izgledaš kao da bi nekoga od nas svakog trena odalamio." Nije mi baš bilo to drago čuti, mada zaista nisam nikada imao neprijateljski odnos prema njima.

 

 

Evo jedan dobar i kratak dokumentarni film: https://video.vice.com/rs/video/to-sam-ja-dajana/5a33bebb177dd459590d37f7?fbclid=IwAR0fO9qU1i4XrccG-rvoQoSsLlgdqb9YNrO9kgiXI-mNGrFuSIfV9eJWFJs 

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
3 godine
neaktivan
offline
Re: Alan Turing dobio priznanje na novčanici od 50

Meni su daleko ljepse svicarske novcanice. Pogotovo ova nova serija. Nisu plasticne a mogu se prati u perilici kolko hoces :) ljepe su i funte ali nekako zastarjelo izgledaju

3 godine
neaktivan
offline
Re: Alan Turing dobio priznanje na novčanici od 50
BarbaVeli kaže...

Usputno ću napomenuti da mi nove britanske novčanice ostavljaju dojam kao uvjerljivo najkvalitetnije koje sam dosad držao u rukama. Prilično su plastične, nisu prevelike (što je u redu ako imaš pune torbe novca u prtljažniku), dijelom prozirne i lijepe. Ne bih se iznenadio da se mogu i prati u perilici :-)

 

Želim da i naš budući europski novac bude jednake estetske i tehničke kvalitete. Iako, ruku na srce ovdje u UK svuda kuda se krećem svi koriste beskontaktno plaćanje, ne sjećam se da sam vidio da je netko u trgovini ili drugdje platio gotovinom. 

Dakle, lako moguće da nam skoro fizički novac više neće biti toliko bitan. 

 

 Meni su daleko ljepse svicarske novcanice. Pogotovo ova nova serija. Nisu plasticne a mogu se prati u perilici kolko hoces :) ljepe su i funte ali nekako zastarjelo izgledaju

15 godina
offline
Re: Alan Turing dobio priznanje na novčanici od 50
john_doe0101 kaže...
BarbaVeli kaže...

Usputno ću napomenuti da mi nove britanske novčanice ostavljaju dojam kao uvjerljivo najkvalitetnije koje sam dosad držao u rukama. Prilično su plastične, nisu prevelike (što je u redu ako imaš pune torbe novca u prtljažniku), dijelom prozirne i lijepe. Ne bih se iznenadio da se mogu i prati u perilici :-)

 

Želim da i naš budući europski novac bude jednake estetske i tehničke kvalitete. Iako, ruku na srce ovdje u UK svuda kuda se krećem svi koriste beskontaktno plaćanje, ne sjećam se da sam vidio da je netko u trgovini ili drugdje platio gotovinom. 

Dakle, lako moguće da nam skoro fizički novac više neće biti toliko bitan. 

 

 Meni su daleko ljepse svicarske novcanice. Pogotovo ova nova serija. Nisu plasticne a mogu se prati u perilici kolko hoces :) ljepe su i funte ali nekako zastarjelo izgledaju

 

Meni se prije par godina opralo 10 € u riflama. Slučajno ostale u hlačama. Odem u mijenjačnicu, ne žele djeluju im čudno. Pitam ih gdje mogu otići probati ih zamijeniti? Otiđite u banku. Odem u banku nasuprot mijenjačnice. Pa jedno 15-ak minuta sam im objašnjavao što se dogodilo. Doslovce sam rekao: Za 10 € mi se ne gine robija. 

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
16 godina
neaktivan
offline
Re: Alan Turing dobio priznanje na novčanici od 50
markoBT kaže...

Što je britansko pravosuđe trebalo učiniti s Turingom? Progledati kroz prste?

 

 Zakoni se ne kondenziraju iz zraka, nego ih donose zastupnici. Ti zastupnici su krivi što su takvi zakoni uopće postojali. A ti zakoni vjerojatno nisu odudarali od općeg stanja u društvu. Zato je cijelo društvo odgovorno za to što mu se dogodilo.

Sudac pak ima mogućnost dodijeliti blažu ili težu kaznu, ali ne znamo detalje o tom zakonu i presudi, pa je teško prosuditi koliko je on kao pojedinac doprinjeo.

 

Zgodno je kako su (skoro) svi pametni kada gledaju u prošlost, pa je 'jasno' da je ropstvo ili proganjanje homoseksualaca bilo loše, no današnje borce za ravnopravnost manjina ti isti ljudi doživljavaju kao gnjavatore. U to vrijeme su ljudi koji su se borili protiv ropstva i sličnih stvari također doživljavani kao gnjavatori i ljubitelji crnaca i pedera. No da njih nije bilo i danas bi imali ropstvo i mi bi danas to smatrali normalnim, a one koji se bore protiv toga gnjavatorima.

 

Jednog dana će biti vrlo teško objasniti zašto u Hrvatskom ustavu piše da je brak isključivo zajednica muškarca i žene. To što su radili Turingu prije 70 godina kod nas mnogi još podržavaju.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
14 godina
offline
Re: Alan Turing dobio priznanje na novčanici od 50
Visak kaže...
markoBT kaže...

Što je britansko pravosuđe trebalo učiniti s Turingom? Progledati kroz prste?

 

 Zakoni se ne kondenziraju iz zraka, nego ih donose zastupnici. Ti zastupnici su krivi što su takvi zakoni uopće postojali. A ti zakoni vjerojatno nisu odudarali od općeg stanja u društvu. Zato je cijelo društvo odgovorno za to što mu se dogodilo.

Sudac pak ima mogućnost dodijeliti blažu ili težu kaznu, ali ne znamo detalje o tom zakonu i presudi, pa je teško prosuditi koliko je on kao pojedinac doprinjeo.

 

Zgodno je kako su (skoro) svi pametni kada gledaju u prošlost, pa je 'jasno' da je ropstvo ili proganjanje homoseksualaca bilo loše, no današnje borce za ravnopravnost manjina ti isti ljudi doživljavaju kao gnjavatore. U to vrijeme su ljudi koji su se borili protiv ropstva i sličnih stvari također doživljavani kao gnjavatori i ljubitelji crnaca i pedera. No da njih nije bilo i danas bi imali ropstvo i mi bi danas to smatrali normalnim, a one koji se bore protiv toga gnjavatorima.

 

Jednog dana će biti vrlo teško objasniti zašto u Hrvatskom ustavu piše da je brak isključivo zajednica muškarca i žene. To što su radili Turingu prije 70 godina kod nas mnogi još podržavaju.

 ionako se ponovno vrača pogansko doba pa mi se gadi što će biti NORMALNO za 70 godina

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
16 godina
neaktivan
offline
Re: Alan Turing dobio priznanje na novčanici od 50
blackalbum kaže...

 ionako se ponovno vrača pogansko doba pa mi se gadi što će biti NORMALNO za 70 godina

 Neka kroz 70 godina prestane biti normalna pedofilija u Crkvi, pa smo već nešto postigli.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice