Albert Gajšak razvaljuje CES 2018: Amazon želi dis

poruka: 32
|
čitano: 10.733
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Albert Gajšak razvaljuje CES 2018: Amazon želi dis".
13 godina
offline
Albert Gajšak razvaljuje CES 2018: Amazon želi dis

Bravoooo, sretno i samo hrabro dalje 

Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari
Moj PC  
7 0 hvala 0
13 godina
offline
Albert Gajšak razvaljuje CES 2018: Amazon želi dis

Sve najbolje i dalje

 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Albert Gajšak razvaljuje CES 2018: Amazon želi dis

Svako dobro i puno sreće.

PSN: Muskarcina77
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Albert Gajšak razvaljuje CES 2018: Amazon želi dis

Lijepo, prekrasno, odlično, samo naprijed i svaka čast!

 
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Albert Gajšak razvaljuje CES 2018: Amazon želi dis

Kako volim dobre vijesti ujutro. Puno sreće, puno novih ideja i samo hrabro u nove pobjede 

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Albert Gajšak razvaljuje CES 2018: Amazon želi dis

bravo momci, puno srece i u daljem radu od susjeda iz bosne :)

PSN Tokioplastic292
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Albert Gajšak razvaljuje CES 2018: Amazon želi
ČESTITAM dečkima :-)
 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Albert Gajšak razvaljuje CES 2018: Amazon želi dis

To je to! Svaka cast! :)

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Albert Gajšak razvaljuje CES 2018: Amazon želi dis

Svaka čast i sve najbolje vam želim! :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Albert Gajšak razvaljuje CES 2018: Amazon želi
Čestitam i želim vam puno uspjeha!🏅🥇🏆

Koji lijepi primjer kako se vlastitim trudom i poštenim radom može napredovati.
vicious
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Albert Gajšak razvaljuje CES 2018: Amazon želi dis

U ovom sivilu koje ispunjava našu malu zemljicu ovo je prekrasno.

 

Svaka čast BUGu što su našli načina da izmame na površinu sve te super ljude sa idejama.

Svaka čast na htjenju i želji da se izaberu najbolji, jer samo tako može se polučiti uspjeh koji će se preliti i na sve ostale.

 

Da je po ustaljenim nepotističkim navadama uobičjenim za naše podneblje izabralo bi se "obećavajućeg" malog od nekoga važnoga. Da malo mali vidi šta ima u Ameriki, ali, fala Bogu nije tako, otišli su najbolji i to se odmah tamo i vidi.

Svaka čast i drugoplasiranoj sa Vašeg natjecanja koji su sami otišli na CES, i svima koji su se prijavili na Vaše natjecanje ideja, svaka im čast što se trude pretvoriti svoje ideje u djela.

 

Ovo su super vijesti, ali ne sjećam se da sam vidio da je ijedna TV kuća koja djeluje u HR i koje uglavnom truju glave stanovnika ove zemlje sa mržnjom, popratila ijednom ovaj Vaš rad. 

Obzirom da pod prijetnjom odmazde moram plaćati javnoglednicu kao javni servis u obliku poreza na reporduktor audiovizuelnog sadržaja, smatram da sam zakinut i da ne rade svoj posao.

 

Uglavnom, puno sreće bugovom festivalu ideja, nadam se da vam sponzora neće manjkati, budem bacio oko sljedeći puta detaljnije na vaše natjecanje ideja. Zbog ove "sitnice" si razmišljam da možda udovoljim kmečanju jednog vašeg autora koji je plakao i kumio i preklinjao da ugasimo addblocker na vašem portalu, ali ozbiljno razmišljam o tome iako su vam reklame prilično iritantne :).

 

 
7 0 hvala 1
14 godina
offline
Albert Gajšak razvaljuje CES 2018: Amazon želi dis

može li netko objasniti ovo: "Amazon je zaintereserian za distribuciju". Znači li to da će oni otkupiti [nekibroj] komada koje će distribuirati dalje?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Albert Gajšak razvaljuje CES 2018: Amazon želi
jozef kaže...

može li netko objasniti ovo: "Amazon je zaintereserian za distribuciju". Znači li to da će oni otkupiti [nekibroj] komada koje će distribuirati dalje?

 Ne nego ce najvjerojatniji krerati seller account sa Amazonom, poslati odredjen broj konzola u Amazonava skladista (zavisi u kojoj regiji ce prodavati) i onda ce konzole slati Amazon za njega (prime delivery). Kako se koja konzola proda on ce da dobije pare. Vjeroajtno ce ga Amazon promovirati u launchpad sekciji. Ovo moze da odradi svaka fizicka ili pravna osoba sama.

Postoji opcija da Amazon otkupi odredjen broj komada i da ih sam prodaje, ali to je malo vjerojatno za nove neiskazane proizvode.

14 godina
offline
Re: Albert Gajšak razvaljuje CES 2018: Amazon želi

Ako je tako to je senzacionalno kao i svi drugi prodavači na Amazonu koji između ostalog prodaju također revolucionarne proizvode kao što su čačkalice i WC papir... Wow!

16 godina
neaktivan
offline
Re: Albert Gajšak razvaljuje CES 2018: Amazon želi
jozef kaže...

Ako je tako to je senzacionalno kao i svi drugi prodavači na Amazonu koji između ostalog prodaju također revolucionarne proizvode kao što su čačkalice i WC papir... Wow!

 

Pa trziste odreduje koji ce se proizvod i koliko prodavati. Ne ocekujes da valjda Amazon stvara nekakav povlasten tretman nekog proizvoda koji nema dosadasnju trzisnu prisutnost. Nemam pojma koji su koraci potrebni da osoba sa naseg podrucja prodaje preko amazona i posebice Amazona USA, no ako mu amazon hoce olaksati i pomoci pri tome onda svaka pohvala.

10 godina
offline
Albert Gajšak razvaljuje CES 2018: Amazon želi dis

Neka, neka....Hard work works!

 

Izuzetno mi je drago radi Alberta i njegov oca što su uspjeli. Vrijeme neprekidnog požrtvonog rada donosi svoje plodove, te je trebalo na tom putu ustrajati.

Raditi i kada su drugi spavali, zabavljali se ili štogod treće džabalebarski radili....

 

Taj trenutak, osjećaj kada rezultat dođe nakon hard work je nešto nepisivo što svakog pojedinca ispunjava ponosom i velikim zadovoljstvom.

 

Albert je stavio Karlovac na globalnu mapu tehnološkog svijeta...

 

Kao što je i sam Albert rekao jednom prilikom, ne treba zaboraviti spomenuti ni Tomislava Cara, te naravno naš BUG koji je i doveo Albert u Las Vegas.

 

Ovo je odlično, ljudi!!

 

Ajmooooooo!

 

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
Moj PC  
1 2 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Albert Gajšak razvaljuje CES 2018: Amazon želi dis

Koje prodavanje muda pod bubrege. Najbolje da naslov glasi kako sam Bezos je zainteresiran za genijalnog Alberta koji je takav plagijator da je to čudo jedno... Čisto kao primjer nešto iz 2014. godine

 

 

Nije problem u tome da dečko zarađuje na prodaji nekog proizvoda, to je super ali nazvati ga GENIJALCEM je uvreda svim genijalcima ikada. Kakav genijalac???? 

21 Slažem se
4 Ne slažem se
Gospodin Benx je uvijek u pravu osim kada nije, a to je rijetko. Vrlo rijetko.
 
9 0 hvala 6
7 godina
neaktivan
offline
Re: Albert Gajšak razvaljuje CES 2018: Amazon želi
GospodinBenx kaže...

Koje prodavanje muda pod bubrege. Najbolje da naslov glasi kako sam Bezos je zainteresiran za genijalnog Alberta koji je takav plagijator da je to čudo jedno... Čisto kao primjer nešto iz 2014. godine

 

 

Nije problem u tome da dečko zarađuje na prodaji nekog proizvoda, to je super ali nazvati ga GENIJALCEM je uvreda svim genijalcima ikada. Kakav genijalac???? 

 Makerbuino se prvo mora sastaviti i pri tome se uče tzv. STEM znanja. Gamebuino dolazi sastavljen i namijenjen je učenju pisanja igrica.

Netko radi što zna a netko zna šta radi.
8 godina
neaktivan
offline
Re: Albert Gajšak razvaljuje CES 2018: Amazon želi
jozef kaže...

Ako je tako to je senzacionalno kao i svi drugi prodavači na Amazonu koji između ostalog prodaju također revolucionarne proizvode kao što su čačkalice i WC papir... Wow!

 

Može link na tvoj proizvod/e na Amazonu ili bilo gdje drugdje? 

 

GospodinBenx kaže...

Koje prodavanje muda pod bubrege. Najbolje da naslov glasi kako sam Bezos je zainteresiran za genijalnog Alberta koji je takav plagijator da je to čudo jedno... Čisto kao primjer nešto iz 2014. godine

 

 

Da.. VI ste povrijeđeni sa ovim pothvatom iz kojeg točno razloga? Što vas to točno smeta osim jezične dubioze koja to nije i sličnosti sa nekim proizvodom?

Genijalac: onaj kojemu što dobro ide, koji je vrlo dobar u čemu

 

Osmisliti, sklepati ponuditi, očito mu dobro ide kreiranje proizvoda, no koji točno dio Vas žulja?

Možda je problem što nije sam ručno napravio LCD, mikroprekidače, kontroler? Zamisli raspored kontroler tipki podsjeća na Nintendo, game pad, pitamo se zašto?

 

Korištenje gotovih poluproizvoda da bi stvorio svoj proizvod i ponudio tržištu spada u osnovne poduzetničke aktivnosti kojih našem podneblju jaaako manjka, i zamisli dešava se da su neki proizvodi slični kao jaje jajetu. 

Hmm, pade mi na pamet, da možda FORD natjera sve ostale proiviđače automobila da stave ključ u bravu. I tak svi kopiraju njegovu početnu ideju proizvodne linije i vozila za mase.

 

Upravo ova dva komentara su sivilo, jad i bijeda naše svakodnevice. Želite li pokazati BUGu i Gajšeku da su kita cvijeća u ladnoj vodi možete to učiniti samo na jedan način, budite bolji od njih.

Do tad, moja topla preporuka da se skulirate jer mentalni sklop koji si dopušta ovakovo bahato hračkanje je i dovelo našu malu zemljicu na dno ekonomskih ljestvica razvijenog svijeta.

Spremni ste sve popljuvati s pozicije najpametnijeg, dok realno iza sebe imate točno što? Imate li bar  jednu pozitivnu nulu ili Vas na toj nuli drže starci kod kojih živite besplatno?

 

Da sam ja urednik, ja bi Vaše komentare stavio na naslovnicu, kako novina tako i portala, a onda bi im se izrugivao, jer zaista to zavrjeđujete.

 

 

15 godina
online
Albert Gajšak razvaljuje CES 2018: Amazon želi dis

To je njegov osobni uspjeh. Nema Hrvatska veze sa njegovim probitkom. Eto, jedino Bug. Inače, mišljenja sam da ovakve pojedinačne uspjehe nema smisla uzdizati na razinu države. Čak štoviše, ako ćemo se dičiti takvim uspjesima, to je samo dokaz koliko smo nisko pali. Ponajviše gledajući proizvodnju. Ona nam je vrlo slaba, a pokazatelj je gospodarske snage države i samim time smo beznačajni. Pokopao nas je kriminal (npr. dizanje kredita na firmu koja je prethodno kupljena za sitniš i ulaganje tog novca u nešto deseto) i isto takvo kriminalno sudstvo. Dok je tako, napredak je nemoguć.

Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Albert Gajšak razvaljuje CES 2018: Amazon želi
Izzy kaže...

To je njegov osobni uspjeh.

 Hrvatska, kao i svaka druga zemlja postoji, živi, pokazuje snagu, slabost i sve ostale karakteristike shodno njenom gradivnom tkivu. To gradivno tkivo smo mi pojedinici.

 

Osobni uspjeh Alberta Gajšeka, uspjeh BUGa, je direktno I uspijeh zemlje u kojoj oni stvaraju i rade. Pozitivna stvar cijele priče je da se prenose i stvaraju pozitivna iskustva. Jedan Albert Gajšek će možda motivirati par tisuća klinaca da se zainteresiraju za STEM. Ako samo jedan stvori nešto veliko, već smo na velikom dobitku, a ako niti jedan ne stvori ništa grandiozno, nego samo stekne u procesu popularizacije STEMa znanja koja će mu omogućiti da aktivno sudjeluje u ekonomskim aktivnostima i tržištu rada, Hrvatska je opet na dobitku jer ima tržišno korisnog i aktivnog stanovnika koji će stvarati novu vrijednost jer će biti iskoristiv. I time Hrvatska profitira, profitira sa svakim stanovnikom koji je koristan i radi, a najviše profitira na onima koji su poduzetni jer oni stvaraju radna mjesta. Poduzetnost naši ljudi uglavnom ne razumiju, ali to je onako zdravo seljački umješnost da vidite što tržište treba, da se shodno tome organizirate i pokrenete posao. Poduzetnici nisu lopovi koji ne plaćaju porez kako se to na Balkanu rado misli.

 

Ono što jest žalosno da smo mi u Hrvatskoj zaboravili biti poduzetni, stoga su ovakvi pothvati iznimno bitni da se što više ljude motivira da se pokrenu i uključe sa svojim idejama. Ne treba vam BUG možete i sami?! Još bolje.

 

No naravno, uvijek možemo izabrati i onu drugačiju ulogu, gledati iz nekog mračnog kuta, milsliti da je to "sve drek i ništa bitno" jer realno ništa od toga ne rješava "smisao života i glad u svijet niti globalne krize i probleme", a usput je i kopija. Možemo mirno odmahnuti rukom, pokupiti još jedan štambilj sa zavoda za nezaposlene i gledati kada bude došla tatina/mamina/dedina/bakina penzija.

 

Tko god je ikada išta napravio svojim rukama zna da je za ovu kompletnu BUGovu i Gajšekovu priču potrebno puno truda i rada, pa čak i da mu je ovo sve pomalo jadno, ne bi mu palo na pamet hračkati iz poštovanja prema tuđem trudu i radu.

 

Izzy kaže...

 Nema Hrvatska veze sa njegovim probitkom. Eto, jedino Bug. Inače, mišljenja sam da ovakve pojedinačne uspjehe nema smisla uzdizati na razinu države. Čak štoviše, ako ćemo se dičiti takvim uspjesima, to je samo dokaz koliko smo nisko pali. Ponajviše gledajući proizvodnju. Ona nam je vrlo slaba, a pokazatelj je gospodarske snage države i samim time smo beznačajni. Pokopao nas je kriminal (npr. dizanje kredita na firmu koja je prethodno kupljena za sitniš i ulaganje tog novca u nešto deseto) i isto takvo kriminalno sudstvo. Dok je tako, napredak je nemoguć.

 

Bolje ne ići raspravom u tome smjeru jer je to septička jama iz koje nema povratka.

Treba se okrenuti stvaranju mladih poduzetnih i aktivnih ljudi. Ti ljudi će zahvaljujući sposobnostima koje će steći svojim radom stati tome svemu na kraj i zemlja će postati bolja u dogledno, ali ne tako skoro vrijeme. Naš najveći problem je što takvih ljudi imamo premalo.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.1.2018 23:00 (Sroljo the second).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Albert Gajšak razvaljuje CES 2018: Amazon želi
Sroljo the second kaže...
Izzy kaže...

To je njegov osobni uspjeh.

 Hrvatska, kao i svaka druga zemlja postoji, živi, pokazuje snagu, slabost i sve ostale karakteristike shodno njenom gradivnom tkivu. To gradivno tkivo smo mi pojedinici.

 

Osobni uspjeh Alberta Gajšeka, uspjeh BUGa, je direktno I uspijeh zemlje u kojoj oni stvaraju i rade. Pozitivna stvar cijele priče je da se prenose i stvaraju pozitivna iskustva. Jedan Albert Gajšek će možda motivirati par tisuća klinaca da se zainteresiraju za STEM. Ako samo jedan stvori nešto veliko, već smo na velikom dobitku, a ako niti jedan ne stvori ništa grandiozno, nego samo stekne u procesu popularizacije STEMa znanja koja će mu omogućiti da aktivno sudjeluje u ekonomskim aktivnostima i tržištu rada, Hrvatska je opet na dobitku jer ima tržišno korisnog i aktivnog stanovnika koji će stvarati novu vrijednost jer će biti iskoristiv. I time Hrvatska profitira, profitira sa svakim stanovnikom koji je koristan i radi, a najviše profitira na onima koji su poduzetni jer oni stvaraju radna mjesta. Poduzetnost naši ljudi uglavnom ne razumiju, ali to je onako zdravo seljački umješnost da vidite što tržište treba, da se shodno tome organizirate i pokrenete posao. Poduzetnici nisu lopovi koji ne plaćaju porez kako se to na Balkanu rado misli.

 

Ono što jest žalosno da smo mi u Hrvatskoj zaboravili biti poduzetni, stoga su ovakvi pothvati iznimno bitni da se što više ljude motivira da se pokrenu i uključe sa svojim idejama. Ne treba vam BUG možete i sami?! Još bolje.

 

No naravno, uvijek možemo izabrati i onu drugačiju ulogu, gledati iz nekog mračnog kuta, milsliti da je to "sve drek i ništa bitno" jer realno ništa od toga ne rješava "smisao života i glad u svijet niti globalne krize i probleme", a usput je i kopija. Možemo mirno odmahnuti rukom, pokupiti još jedan štambilj sa zavoda za nezaposlene i gledati kada bude došla tatina/mamina/dedina/bakina penzija.

 

Tko god je ikada išta napravio svojim rukama zna da je za ovu kompletnu BUGovu i Gajšekovu priču potrebno puno truda i rada, pa čak i da mu je ovo sve pomalo jadno, ne bi mu palo na pamet hračkati iz poštovanja prema tuđem trudu i radu.

 

Izzy kaže...

 Nema Hrvatska veze sa njegovim probitkom. Eto, jedino Bug. Inače, mišljenja sam da ovakve pojedinačne uspjehe nema smisla uzdizati na razinu države. Čak štoviše, ako ćemo se dičiti takvim uspjesima, to je samo dokaz koliko smo nisko pali. Ponajviše gledajući proizvodnju. Ona nam je vrlo slaba, a pokazatelj je gospodarske snage države i samim time smo beznačajni. Pokopao nas je kriminal (npr. dizanje kredita na firmu koja je prethodno kupljena za sitniš i ulaganje tog novca u nešto deseto) i isto takvo kriminalno sudstvo. Dok je tako, napredak je nemoguć.

 

Bolje ne ići raspravom u tome smjeru jer je to septička jama iz koje nema povratka.

Treba se okrenuti stvaranju mladih poduzetnih i aktivnih ljudi. Ti ljudi će zahvaljujući sposobnostima koje će steći svojim radom stati tome svemu na kraj i zemlja će postati bolja u dogledno, ali ne tako skoro vrijeme. Naš najveći problem je što takvih ljudi imamo premalo.

 

 Ti ili si taj albert iza tog nicka ili netko iz njegove obitelji pa spamaš o njegovim tzv uspjesima. Nije mi samo jasno kako se netko može hvalit nekim tamo uspjesima i uzdizat cijelu državu koja od ovoga nema ništa. Prije rata Jugoslavija je imala hiljade tvornica koje su izvozile po cijelom sivijetu bila je industrijska sila. Proizvodila je od Aviona do Podmornica a ljudi sad doživljavaju orgazam na spomen Rimca Alberta i sličnih i uzdižu ih u nebesa zajedno sa državom. Ponose se kad netko postane poduzetnik i zaposli 100 ljudi to se dva dana vrti na tv-u. A tvornice su nekad zapošljavale 10k ljudi. Željezara Gavrilović i slične. Takvi ljudi su zreli za psihijatriju.

13 godina
offline
Re: Albert Gajšak razvaljuje CES 2018: Amazon želi
Sroljo the second kaže...
Genijalac: onaj kojemu što dobro ide, koji je vrlo dobar u čemu

 

 

 

Ne mozes mijenjati znacenje rijeci samo zato da bi sebi digao ego

Albert je pametan poduzetnik, i iznad prosjecno dobar u elektronici za svoje godine. (tocka)

 

Na kraju posta si zapoceo igru "Da sam ja urednik...", hvala bogu pa nisi

 

Edit:

Sto se Alberta tice, samo naprijed! Ideja (poduzetnicka) je meni super, a proizvod koji promoviras me potaknuo nesto slicno slozim s mladjim bratom (bez da kupim tvoj premade set, ali ne zato sto imam nesto protiv tebe ili tvog seta, vec zato sto mi je "tezi" nacin vise fora)

 

Edit2:

Me.mom mi je bolji i inovativniji (mozda jer ne znam dovoljno o tome?), a ne dobiva epitete "revolucionarno, genijalno" i slicne

You have to be odd to be number one
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.1.2018 23:33 (Top Bugovac).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Albert Gajšak razvaljuje CES 2018: Amazon želi

dupli post

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.1.2018 23:32 (Sroljo the second).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Albert Gajšak razvaljuje CES 2018: Amazon želi
zeroname kaže...

 Ti ili si taj albert iza tog nicka ili netko iz njegove obitelji pa spamaš o njegovim tzv uspjesima. Nije mi samo jasno kako se netko može hvalit nekim tamo uspjesima i uzdizat cijelu državu koja od ovoga nema ništa. Prije rata Jugoslavija je imala hiljade tvornica koje su izvozile po cijelom sivijetu bila je industrijska sila. Proizvodila je od Aviona do Podmornica a ljudi sad doživljavaju orgazam na spomen Rimca Alberta i sličnih i uzdižu ih u nebesa zajedno sa državom. Ponose se kad netko postane poduzetnik i zaposli 100 ljudi to se dva dana vrti na tv-u. A tvornice su nekad zapošljavale 10k ljudi. Željezara Gavrilović i slične. Takvi ljudi su zreli za psihijatriju.

 

 

Upravo, to, evo. Hvala što si se javio, da ljudi lijepo vide i pročitaju.

Prvo insinuacija na nepotizam, pa onda poluinformacije i na kraju zakljuci koji nemaju veze sa vezom.

Jedan mladi čovjek koji krene putem MakerBuina ili sličnih projekata koji zahtjevaju angažman, bude se naučio razmišljati, provjeravati činjenice i ispravno donositi zaključke, nešto što Vama, jasno je, fali.

 

Poštovani zeroname.

Nisam Albert niti njegova familija, ali sam jako sretan što postoji Albert koji nešto stvara i još sretniji što o tome netko izvještava i pomaže, a ne o Savudrijskoj vali, na primjer.

Ispravno ste primjetili da u ovoj zemlji nema industrijske snage, tim više čudi što Vas postojanje Alberta ne veseli. Nije preveliki korak od ove igračke do potpuno automatiziranog industrijskog procesa za proizvodnju nečega. 

Mit Jugoslovenske snažne proizvodnje je upravo to - mit. Planski se ulagalo i stvaralo industrije u onom dijelu povijesti kada je ista cvala po cijeloj Europi. Netom nakon svjetskog rata svima je trebala industrija i to je bilo zlatno doba po cijelom svijetu. Ljudi su se množli, ekonomije su rasle, svugdje. Svi su radili punom parom jer je europu trebalo ponovno izgraditi. To su normalni ciklusi, prvo uništiš, onda izgradiš. Ono što Jugoslovnesku proizvodnju čini mitom jest činjenica da je propala skorom istog trena kada se suočila sa tržištem i te ono još bitnije, da je značajan dio tzv Jugoslovneske proizvodnje nasljeđena još iz doba AustroUgarske.

Taj mentalitet koji se nije znao nositi sa tržištem nastavio je uništavati i ovu zemlju.

 

Jednom kada izgubite temelje, kada se imate čudan sustav vrijednosti onda imate to što imate, slabu i jadnu ekonomiju, nikakvu industriju i krećete od tuda gdje jeste. Mi moramo odgojiti ljude da ne budu poput Vas, da budu aktivni, poduzetni, radišni, spremni za stjecanje novih znanja, prilagodljivi i nadasve optimistični te puni potpore prema svima koji žele nešto dobro stvoriti.

 

I to Vam je to zeroname, u kratkim crtama.

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.1.2018 23:47 (Sroljo the second).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Albert Gajšak razvaljuje CES 2018: Amazon želi
Top Bugovac kaže...

Ne mozes mijenjati znacenje rijeci samo zato da bi sebi digao ego

 

Ego?...  

 

http://hjp.znanje.hr/index.php?show=search_by_id&id=fFdnXhI%3D&keyword=genijalac

15 godina
neaktivan
offline
Re: Albert Gajšak razvaljuje CES 2018: Amazon želi

Ajde prestai sr*t. Reci mi koja to tvornica danas zapošljava 10k ljudi. Gdje se to danas dime dimnjaci i kamioni dolaze i odlaze 24 sata dnevno. Na kojim to proizvodima piše Made in Croatia , Bosnia , Serbia itd osim na hrani i sličnim uslužnim djelatnostima jer to strancima treba da mi služimo i punimo njihove želudce u prijevodu da budemo sluge. Jel tebi jasno da su se prije proizvodile podmornice i mlazni avioni. Proizvodnja jednog rolls royce viper motora tehnički nadilazi sve te  budalaštine koje nam serviraju rimac albert i slični pa ih se proziva genijalcima. Naša je sudbima nažalost da služimo da proizvodimo vina i pršute da udovoljavamo strancima i da uvozimo sve što oni proizvedu.

16 godina
offline
Albert Gajšak razvaljuje CES 2018: Amazon želi dis

Ok ja ne želim isto upasti kao hejter u raspravu, ali kolko ja razumijem... Amazon je online dućan. Ako netko ima proizvod, relativno lako dogovara s online dućanom kao što je i Amazon listanje i prodaju, ili ne? 
U detalje o proizvodu nebih ulazio. Ako ima mjesto na CES-u, ako ga nitko nije tužio za plagijat, zašto ne - neka ponudi što su osmislili. Dapače, što više prodaje iz hrvatske, to bolje (teoretski) svima nama, jer će 
uplaćivati u proračun :)

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Albert Gajšak razvaljuje CES 2018: Amazon želi

Dragi zeroname ti pojma nemas o cemu pricas. Itekako je uspjeh, i to veliki uspjeh, kada netko postane poduzetnik i zaposli 10 ljudi, a kamoli 100 ljudi. Te megalomanske jugosocijalisticke tvornice o kojima ti pricas su bile gola kurcina a ne uspjesna industrija. Bilo je tu jako dobrih stvari, ali s obzirom na broj zaposlenih efikasnost je bila jako jako losa i zato cijela ta industrija nije bila trzisno odrziva nego je grcala u dugovima pa su se kreditima isplacivale place i kratkorocno kupovao socijalni mir dok na kraju nije sve eskaliralo. Te velike brojke zaposlenih je jako lako za objasniti, a to je da su 4 covjeka bila zaposlena na 1 radno mjesto. U svakoj firmi birokracije je bilo puno puno vise nego proizvodnje. Vrhunac te industrije je Yugo 45 koji je u svijetu sluzio kao automobil za izrugivanje i kojeg je za Zastavu (koja je btw imala 50 000 zaposlenih) projektirao Fiat jer oni nisu bili sposobni. Od aviona tu je SOKO J-22 Orao koji je napravljen u suradnji s Rumunjskom i o cijoj kvaliteti bolje ne pricati. Sto se brodova tice tu se nema sto reci, ali brodogradnja je nasljedena iz Austro-Ugarske i Jugosi tu nisu nista napravili. Energetika - nista posebno niti spomena vrijedno. Toliko zaposlenih a glavna postignuca izvoz transformatora u Irak i Filipine. Elektronika - isto nista posebno. Jedino sto je valjalo je gradevinski sektor, ali i tu su trzista bile zemlje 3. svijeta.

 

Ne podcjenjuj danasnje poduzetnike koji ne samo da se moraju boriti sa svjetskom konkurencijom i biti konkurentni na trzistu, nego se moraju izboriti i sa tom socijalistickom birokracijom koja im nije bas sklona.

 

Mozda makerbuino nije nista posebno niti revolucionarno, ali koga briga uopce, bitno je da postoji interes i da se proizvod prodaje i da je Gajšak sposoban plasirati ga na svjetsko trziste i prodati i nesto zaraditi.

 

Dobrodosao u 21. stoljece i trzisnu ekonomiju.

Dvije stvari su beskonačne; svemir i ljudska glupost, ali što se svemira tiče nisam posve siguran.
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.1.2018 1:09 (nj0fra).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Albert Gajšak razvaljuje CES 2018: Amazon želi
Nisu izmislili ništa, iskopirali su projekt star par godina i prodaju muda pod bubrege da je genijalac. Nije sporno da je dobio investicviju od Cara, da je prodao X komada premda je i pitanje koliko ali da je genijalac je svinjarija hrvatskih medija. pljuc!
Gospodin Benx je uvijek u pravu osim kada nije, a to je rijetko. Vrlo rijetko.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice