AMD 3D V-Cache donosi trostruko veći L3 cache

poruka: 42
|
čitano: 9.290
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "AMD 3D V-Cache donosi trostruko veći L3 cache".
16 godina
odjavljen
offline
AMD 3D V-Cache donosi trostruko veći L3 cache

Cekati nove procesore ili ne cekati...

Freak Show Inc.
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD 3D V-Cache donosi trostruko veći L3 cache

Realno, procesorima nakrcan AM4 socket večina ljudi koristit če još godinama.

 

"3D V-CACHE je jeftin način", kako eto vrlo elegantno povečati CPU performanse.Ali da ne bi bilo zabune, novi Zen3+ procovi sa zelenim dodacima bit če ipak osjetno skuplji.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=907&jumpto=6368914&sort=asc&view=flat

 

"S obzirom na glasine o jeftinoj ddr5 memoriji", AM5 socket nek pričeka još koju godinu.Vezano za ovo žuto, eto šuška se minimalno 200$ za najeftiniju verziju 16gb ddr5 memorije.Dakle jedan keks po 16GB, ili klasika 8+8GB to če bit vrlo skupo.

 

Trenutno najeftinija ddr4 memorija 3200mhz/16GB, cijenu vidimo dakle nema frke.Za novu ddr5 kombinaciju, samo u Hrvatskoj zaokružiš na minimalno 1300kn za najeftiniji 8+8 ddr5 paketič.

 

https://www.nabava.net/radna-memorija-ram/kingston-hyperx-fury-hx432c16fb3k2-16-cijena-16gb-ddr4-3200mhz-cl16-2x8gb-113973761

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.6.2021 17:18 (rambox).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
odjavljen
offline
Re: AMD 3D V-Cache donosi trostruko veći L3 cache
Rambox, molim te uzmi instrukcije za korištenje č i ć. Znam da je samo forum, ali svaki tvoj post bode u oči.
13 godina
offline
Re: AMD 3D V-Cache donosi trostruko veći L3 cache

To je ko da kažeš Pervanu da se obrije

Say hello to my little friend
16 godina
offline
Re: AMD 3D V-Cache donosi trostruko veći L3 cache
veliki pero kaže...
Rambox, molim te uzmi instrukcije za korištenje č i ć. Znam da je samo forum, ali svaki tvoj post bode u oči.

 

Možda je čovjek Slovenac?

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.6.2021 16:52 (segregator).
8 godina
offline
Re: AMD 3D V-Cache donosi trostruko veći L3 cache
Poprilično komplikacija za 15%. Izgleda da je sve teže ubrzati mašine…

Ja rekoh
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: AMD 3D V-Cache donosi trostruko veći L3 cache
Feudalac kaže...
Poprilično komplikacija za 15%. Izgleda da je sve teže ubrzati mašine…

 Tako se cini na prvu. Ali ovo je samo od povecanja L3 cachea, znaci ista arhitektura procesora. 

 

Ajde nek im iduci Zen 3 (Ryzen 6xxx) ostvari 70FPS-a na nekoj igri. Samo nadogradnjom L3 cachea na ovaj nacin dobivaju dodatnih 10 FPS-a, sto onda stavlja taj proc na 80FPS, dosta pomaka za tako "banalan" upgrade, a da ne pricamo da clock  moze ici gore, broj jezgara, itd. 

2 godine
protjeran
offline
Re: AMD 3D V-Cache donosi trostruko veći L3 cache
Feudalac kaže...
Poprilično komplikacija za 15%. Izgleda da je sve teže ubrzati mašine…

Sve je teže i skuplje izvlačiti performanse to je istina, ali ovo je najjednostavniji i najjeftiniji način, praktički samo dodali taj cache i neke sitne izmjene na postojeću arhitekturu i izvukli su 15%, otprilike koliko dobivaš i novom arhitekturom što je prilično impresivno.

16 godina
offline
Re: AMD 3D V-Cache donosi trostruko veći L3 cache
Osvrtnik kaže...
Feudalac kaže...
Poprilično komplikacija za 15%. Izgleda da je sve teže ubrzati mašine…

Sve je teže i skuplje izvlačiti performanse to je istina, ali ovo je najjednostavniji i najjeftiniji način, praktički samo dodali taj cache i neke sitne izmjene na postojeću arhitekturu i izvukli su 15%, otprilike koliko dobivaš i novom arhitekturom što je prilično impresivno.

 

Odnosno koliko dobivaš kroz zadnjih 4-5 Intel generacija

8 godina
offline
Re: AMD 3D V-Cache donosi trostruko veći L3 cache
Osvrtnik:

Ovo NIJE JEFTIN način. Cache je ekstremno skup
Ja rekoh
2 godine
protjeran
offline
Re: AMD 3D V-Cache donosi trostruko veći L3 cache
Feudalac kaže...
Osvrtnik:

Ovo NIJE JEFTIN način. Cache je ekstremno skup

 Nisam napisao jeftin nego najjeftiniji, druga solucija je ići na novu arhitekturu što je skuplje i uzima dosta resursa. Ovako koriste postojeću arhitekturu i na nju nabace cache, što bi se reklo stara arhitektura na steroidima.

14 godina
offline
Re: AMD 3D V-Cache donosi trostruko veći L3 cache
segregator kaže...
veliki pero kaže...
Rambox, molim te uzmi instrukcije za korištenje č i ć. Znam da je samo forum, ali svaki tvoj post bode u oči.

 

Možda je čovjek Slovenac?

 kajkavci ne rabe "ć" a uostalom ni vi Bosanci...

 

to jedino znaju rabiti oni iza Ćićarije...

Ju je je? Je ju je!
8 godina
offline
Re: AMD 3D V-Cache donosi trostruko veći L3 cache
Stric_jura:

Gluposti. Kako bi bosanac napravio ćevape po svom ćeifu da nahrani svoje ‘ćeri i uda ih za ćatu.
Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.6.2021 9:10 (Feudalac).
3 godine
odjavljen
offline
Re: AMD 3D V-Cache donosi trostruko veći L3 cache
Stric_Jura kaže...
segregator kaže...
veliki pero kaže...
Rambox, molim te uzmi instrukcije za korištenje č i ć. Znam da je samo forum, ali svaki tvoj post bode u oči.

 

Možda je čovjek Slovenac?

 kajkavci ne rabe "ć" a uostalom ni vi Bosanci...

 

to jedino znaju rabiti oni iza Ćićarije...

 Mater ti je Bosanac vlaju.

16 godina
odjavljen
offline
AMD 3D V-Cache donosi trostruko veći L3 cache

Tema napokon postaje zanimljva

Freak Show Inc.
 
7 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: AMD 3D V-Cache donosi trostruko veći L3 cache
veliki pero kaže...

 Mater ti je Bosanac vlaju.

 Progresivan post bez forsiranja promicanja rodne ideologije, nice...

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.6.2021 10:25 (fer-de-lance).
14 godina
offline
Re: AMD 3D V-Cache donosi trostruko veći L3 cache
Friday kaže...

Cekati nove procesore ili ne cekati...

 Ako je za igre, čekati. 15% nije malo, brijem da će neki naslovi imati i više od 15% od trenutnog ryzen 5XXX. Naravno ako ti nije žao para, jer će i koštati.

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD 3D V-Cache donosi trostruko veći L3 cache
forumaš kaže...
Friday kaže...

Cekati nove procesore ili ne cekati...

 Ako je za igre, čekati. 15% nije malo, brijem da će neki naslovi imati i više od 15% od trenutnog ryzen 5XXX. Naravno ako ti nije žao para, jer će i koštati.

 

Ma trenutno sam na 3900x i gledam uzeti 5900x... Cisto da ostanem u tijeku

Freak Show Inc.
14 godina
offline
Re: AMD 3D V-Cache donosi trostruko veći L3 cache

ak sad uzmeđ 5900X za 6. mj. buš opet gledao 5900X+ da ostaneš u tijeku.

15 godina
offline
Re: AMD 3D V-Cache donosi trostruko veći L3 cache
Friday kaže...

Cekati nove procesore ili ne cekati...

Ove godine striktno - NE, (možda pred kraj) čak ni u prvoj polovici sledeće.. ali kraj 2022. će donijeti HW-a kao jesen lišća.

Naravno da ovo pravilo ne vrijedi tko hoće sa Core 2 Quad koliko ono.. 305 godina starom CPU-om kupiti novi komp.

 

14 godina
offline
Re: AMD 3D V-Cache donosi trostruko veći L3 cache
veliki pero kaže...
Stric_Jura kaže...
segregator kaže...
veliki pero kaže...
Rambox, molim te uzmi instrukcije za korištenje č i ć. Znam da je samo forum, ali svaki tvoj post bode u oči.

 

Možda je čovjek Slovenac?

 kajkavci ne rabe "ć" a uostalom ni vi Bosanci...

 

to jedino znaju rabiti oni iza Ćićarije...

 Mater ti je Bosanac vlaju.

 Opako... no dobro, ali priznaj, kao književni standard nam je uzet istočno-hercegovački prisojskog izgovora..

Ju je je? Je ju je!
6 godina
offline
Re: AMD 3D V-Cache donosi trostruko veći L3 cache

Druga solucija je nova arhitektura. Intel je imao problema sa bakrenim žičicama u svojoj 10nm arch, AMD(TSMC) spaja cache bez mikrolema. Impresivno. 15% radi toga je SF. Stara arch, stari proizvodni proces, 15% gore. Iskreno, čisti profit.

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
11 godina
offline
Re: AMD 3D V-Cache donosi trostruko veći L3 cache
cvaja997 kaže...

Druga solucija je nova arhitektura. Intel je imao problema sa bakrenim žičicama u svojoj 10nm arch, AMD(TSMC) spaja cache bez mikrolema. Impresivno. 15% radi toga je SF. Stara arch, stari proizvodni proces, 15% gore. Iskreno, čisti profit.

 e sad, jel čisti profit je pitanje proizvodnje, odnosno prilagodbe aktualnog proizvodnog procesa, jel samo namazat keš ko paštetu ili mijenjat cijele proizvodne linije

ali da rade fantastične stvari za razliku od intela, bogme rade

8 godina
offline
Re: AMD 3D V-Cache donosi trostruko veći L3 cache
Cvaja997:

Polako, sine. Nije stara arhitektura nego posljednja riječ tehnike ili u prijevodu na hrvatski - state of the art. Drugo, 3d arhitektura je sve samo ne jednostavna stvar, čipovi imaju tendeciju grijati se (tko bi rekao) dok rade (ekstremno brzo, po površini razvijaju više topline nego najjača rinka na šparhetu koju si ikad vidio i to za cca red veličine) pa onda na naplatu dolaze različiti koeficijenti termalne ekspanzije koji lemove, čipove i kućišta doslovce potrgaju u par dana rada. Da ponovim, it’s next generation, beyond tomorrow, beyond state of the art. And, it’s not cheap
Ja rekoh
2 godine
neaktivan
offline
AMD 3D V-Cache donosi trostruko veći L3 cache

neka "oni" lijepe bakar na bakar, dižu L3, na kraju ipak sljedećih 5 god. ostajem na intelu i5 11500 sa skronmim L3 i nepristojnoj 14 nm arhitekturi...

svejedno sam brz a ne grijem se kao parnjača..

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD 3D V-Cache donosi trostruko veći L3 cache
Drazen99 kaže...

neka "oni" lijepe bakar na bakar, dižu L3, na kraju ipak sljedećih 5 god. ostajem na intelu i5 11500 sa skronmim L3 i nepristojnoj 14 nm arhitekturi...

svejedno sam brz a ne grijem se kao parnjača..

Care! 

3 godine
odjavljen
offline
Re: AMD 3D V-Cache donosi trostruko veći L3 cache
Drazen99 kaže...

neka "oni" lijepe bakar na bakar, dižu L3, na kraju ipak sljedećih 5 god. ostajem na intelu i5 11500 sa skronmim L3 i nepristojnoj 14 nm arhitekturi...

svejedno sam brz a ne grijem se kao parnjača..

 Da nije AMDa ne bi si moga priustiti taj 11500 jer bi sigurno bio 1000 eurica.

11 godina
offline
Re: AMD 3D V-Cache donosi trostruko veći L3 cache
Možda i ne bi bio baš 1.000 eurića, ali sigurno ne bi bio 6/12 procesor. Eventualno 6/6, ako ne i 4/4
2 godine
protjeran
offline
Re: AMD 3D V-Cache donosi trostruko veći L3 cache
picajzla0707 kaže...
Možda i ne bi bio baš 1.000 eurića, ali sigurno ne bi bio 6/12 procesor. Eventualno 6/6, ako ne i 4/4

1000 eura ni blizu, ali bi ostali na skylake arhitekturi tj nebi imali potrebu izbacivati Rocket Lake, i za jezgre ovo što si ti napisao.

2 godine
neaktivan
offline
Re: AMD 3D V-Cache donosi trostruko veći L3 cache

veliki pero

Da  nije Amd-a ne bih prodao r5 3600 zbog pregrijavanja dvije jezgre, izgubljenih novaca pri prodaji nego bih odmah kupio Intel.

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.6.2021 10:06 (Drazen99).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice