AMD predstavio drugu generaciju Ryzen procesora za

poruka: 25
|
čitano: 8.000
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "AMD predstavio drugu generaciju Ryzen procesora za".
14 godina
offline
AMD predstavio drugu generaciju Ryzen procesora za

Odlicne cijene, ovi 6/12 su puni pogodak , prelazak sa prve na drugu generaciju nece dat neke strasne pomake ali oni koji tek planiraju uzet novu masinu ovo je super ponuda. Osobno sam prezadovoljan sa svojim 1600 koji me ispao sa maticnom nesto ispod 2500kn a radi veoma ljepo na 3.7Ghz i stock cooleru uz pristojne temperature.

Moj PC  
20 0 hvala 0
8 godina
offline
AMD predstavio drugu generaciju Ryzen procesora za

sad da vidimo što će intel fanboyevi reći 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD predstavio drugu generaciju Ryzen procesor
toninho kaže...

Odlicne cijene, ovi 6/12 su puni pogodak , prelazak sa prve na drugu generaciju nece dat neke strasne pomake ali oni koji tek planiraju uzet novu masinu ovo je super ponuda. Osobno sam prezadovoljan sa svojim 1600 koji me ispao sa maticnom nesto ispod 2500kn a radi veoma ljepo na 3.7Ghz i stock cooleru uz pristojne temperature.

 bogme, fino se vidi napredak i baš je dobro da je amd unio konkurentnost

mene je i5 s matičnom prije 4 godine koštao skoro dva soma kuna

 

sad dobiješ 6/12 procesor i matičnu za malo više novaca

da je po intelu, ti bi danas kupio isto kao i ja 4/4 procesor za te pare

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD predstavio drugu generaciju Ryzen procesor
dtdtdt kaže...

sad da vidimo što će intel fanboyevi reći 

Solidni procesori za one koji nemaju za intela 

8 godina
offline
AMD predstavio drugu generaciju Ryzen procesora za

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD predstavio drugu generaciju Ryzen procesor
ansha kaže...
dtdtdt kaže...

sad da vidimo što će intel fanboyevi reći 

Solidni procesori za one koji nemaju za intela 

 Ili za one koji ipak imaju trunku mozga u glavi a ne propuh. Jedna od tvrdnji je tocna.

Ako imas para na bacanje i nebitna je cijena, biras najjace, ako imas neki budet onda si debil ako 10% placas soma kuna..(generalno gledano, nije upuceno tebi da nebi bilo zabune)

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.4.2018 15:31 (toninho).
14 godina
offline
AMD predstavio drugu generaciju Ryzen procesora za

Ja sam također čekao drugu generaciju pa da konačno otjeram u mirovinu svoj vjerni i7 2600k ali cijena RAM-a ubija...

sig
 
9 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD predstavio drugu generaciju Ryzen procesor
U cemu je razlika 10%?
15 godina
offline
Re: AMD predstavio drugu generaciju Ryzen procesor
Matty kaže...

Ja sam također čekao drugu generaciju pa da konačno otjeram u mirovinu svoj vjerni i7 2600k ali cijena RAM-a ubija...

 

I ja planiram uzeti Ryzen 2200G ili 2400G, ali zbog izrazito visokih cijena memorije sam prisiljen odgoditi kupnju do daljnjega. Još tamo 2011. sjećam se kako sam kupio 4 gb DDR3 za 110 kn. 

 

Je li poznato kada bi cijene RAM-a trebale pasti?

11 godina
offline
Re: AMD predstavio drugu generaciju Ryzen procesor
nkdz kaže...

Je li poznato kada bi cijene RAM-a trebale pasti?

 što je palo, palo je...

potražnja za memorijom raste neprekidno, jbga kad će uskoro minumum za mobitele biti 8 giga, a onda će već sljedeće godine zmazung ili ejpl izbaciti model sa 16 giga i svima će postati jasno da je sve ispod trzanje i lag 

16 godina
neaktivan
offline
Re: AMD predstavio drugu generaciju Ryzen procesor
Super cijene za 6/8 core procesore. Jedina mana je sto performanse ryzen sistema znacajno rastu sa brzinom ram memorije. Ali jbg, nigdje ne mozes dobiti i ovce i novce 🤔
pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: AMD predstavio drugu generaciju Ryzen procesor
dtdtdt kaže...

sad da vidimo što će intel fanboyevi reći 

Mora se priznati da je AMD ovom serijom konačno performansama nadmašio Haswell Pentiume i opasno se približava Skylake Celeronima.

 

 

bor4c - human geek, level 38, technosexual, neutral good
16 godina
neaktivan
offline
Re: AMD predstavio drugu generaciju Ryzen procesor
Koristi li itko ryzene ili threadrippere u kucnim labosima (nested virt u vmware, hyper-v, net labosi gns etc?).
Kako se ponasaju u takvom okruzenju? i7 sa 8 threadova postaje lagano slabasan.
“From the naturalistic point of view, all men are equal. There are only two exceptions to this rule of naturalistic equality: geniuses and idiots.”
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD predstavio drugu generaciju Ryzen procesora za
AA-d00d kaže...
Super cijene za 6/8 core procesore. Jedina mana je sto performanse ryzen sistema znacajno rastu sa brzinom ram memorije. Ali jbg, nigdje ne mozes dobiti i ovce i novce 🤔

 

Ja mislim da je taj boost sa brzinom memorije više nahajpan nego značajan. Tj. za one koji se vole hvaliti rezultatima benchmarka... Mislim performanse rastu sa porastom brzine memorije više nego kod intela, ali da će donijeti neki realni boost je li-la.

Ako je do igara onda da bi se osjetio benefit brže memorije treba i jača grafička (recimo GTX 1070 pa prema gore), a oni koji imaju para za to se ionako ne sekiraju oko cijene memorije :).

Ako mi 3000 MHz ram donese 5% poboljšanje u odnosu na 2400 MHz to zvuči solidno, no ako ako u igri imam 150 FPS-a to je dobitak od 7,5 što mi na taj framerate ionako ne znači puno. A ako mi neka igra radi na 30 FPS-a tih 5% je 1,5 frame što me ne spašava :).

 

Evo jednog testa, istina od prije skoro godinu dana, ali ima dosta bencheva, a i mislim da se situacija nije puno promjenila.

 

https://tekeverything.com/ryzen-ram-test-2400mhz-vs-3000mhz/

 

U pravilu OC procesora (čak i ne neki žestoki, sa 3,25 na 3,625) donese veći boost nego upgrade sa 2400 na 3000 MHz ram.

 

Istina, prije godinu dana me je živciralo što sam morao imati RAM na max 2600 inače se komp nije bootao (imam Corsair LPX 3000), no nakon par bios update-a je proradilo kako treba na 2933 MHz. U benchmarcima sam vidio veće rezultate, ali u praksi baš i nisam osjetio razliku.

 

Mada opet, razlika u cijeni između 2400 i 3000 MHu memorije, na pločici od 8GB je oko 50kn što i nije neka razlika pa sva ova filozofija i nije toliko bitna.

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.4.2018 8:33 (Solo761).
Moj PC  
12 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD predstavio drugu generaciju Ryzen procesor
Solo761 kaže...

 

Ako mi 3000 MHz ram donese 5% poboljšanje u odnosu na 2400 MHz to zvuči solidno, no ako ako u igri imam 150 FPS-a to je dobitak od 7,5 što mi na taj framerate ionako ne znači puno. A ako mi neka igra radi na 30 FPS-a tih 5% je 1,5 frame što me ne spašava :).

 samo što baš i nije samo 5%, nego dosta više (ako je test točan i ako se ništa nije promijenilo od tada)

ovdje su testirali i dobili 16% razlike

12 godina
protjeran
offline
AMD predstavio drugu generaciju Ryzen procesora za

Ryzen brzom memorijom (3000 cl15) u gamingu dobiva u prosjeku oko 10% performansa (jedan cijeli cjenovni rang graficke kartice) sto bas i nije zanemarivo, a razlika u cijeni 3000 cl15 i nekog 2400/2666 rama je 100-150kn na 8gb sto opet nije zanemarivo.

 

Ryzenova boljka je brzina komunikacije izmedu jezgara, a brza memorija dosta utjece na taj problem. Ryzen 2 bi trebao raditi na dosta vecim frekvencijama memorije nego sada sto bi trebalo dodatno popraviti situaciju, ali ce zato to sve skupa i kostati.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD predstavio drugu generaciju Ryzen procesor
picajzla0707 kaže...
Solo761 kaže...

 

Ako mi 3000 MHz ram donese 5% poboljšanje u odnosu na 2400 MHz to zvuči solidno, no ako ako u igri imam 150 FPS-a to je dobitak od 7,5 što mi na taj framerate ionako ne znači puno. A ako mi neka igra radi na 30 FPS-a tih 5% je 1,5 frame što me ne spašava :).

 samo što baš i nije samo 5%, nego dosta više (ako je test točan i ako se ništa nije promijenilo od tada)

ovdje su testirali i dobili 16% razlike

 

To je upravo onaj dio sa "treba i jača grafička" :). Na ovom mom linku je GTX 1060, tj. neki mid range. A kod nje dobitak sa bržom memorijom nije toliki.

 

Tj. ako želiš profitirati od brže memorije trebaš i high end grafičku, a ako imaš para za to vjerojatno se ne ne mozgaš oko memorije :).

13 godina
offline
AMD predstavio drugu generaciju Ryzen procesora za

Za one koji više prate i bolje su upućeni u te razlike... Da li ima ikakvog smisla da prijeđem na novi 2600 ili 2700 s ovog i7-3770 kojeg trenutno imam. Pretežito gaming u pitanju.

Hvala unaprijed.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD predstavio drugu generaciju Ryzen procesor
Ma kakvi, i taj je još dobar, osim ako te džep ne svrbi.
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.4.2018 13:17 (Chico12).
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD predstavio drugu generaciju Ryzen procesor
vrinho kaže...

Za one koji više prate i bolje su upućeni u te razlike... Da li ima ikakvog smisla da prijeđem na novi 2600 ili 2700 s ovog i7-3770 kojeg trenutno imam. Pretežito gaming u pitanju.

Hvala unaprijed.

Zasto bi isao na ryzena za samo gaming? 8700 non-k je jeftiniji i brzi od ryzena u igrama...

13 godina
offline
AMD predstavio drugu generaciju Ryzen procesora za

Totalno sam out u zadnje dvije godine kaj se tiče praćenja stanja procesora, jačine i tih omjera. Zato i pitam, mogao sam slično pitati i u nekoj Intel temi. Ovi Ryzeni mi se čine ko bang for buck (ovisi kolika bude i kod nas cijena) pa sam zato znatiželjan. 

Čini se da ću mjenjati tek kad će mi u budućnosti ovaj i7 gutiti buduću grafičku. Budem se držao one... dok radi dobro, ne diraj:)

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD predstavio drugu generaciju Ryzen procesor
Solo761 kaže...

 

To je upravo onaj dio sa "treba i jača grafička" :). Na ovom mom linku je GTX 1060, tj. neki mid range

 stvar je u tome što je pascal vani već treću godinu i ako već uzimaš novi procesor, onda ćeš valjda gledati i buduće grafe

pritom ne mislim na neznam koliko buduće, nego one koje izlaze za par mjeseci i kod kojih će perfomanse 1060 biti low range

 

grafe se mijenjaju češće od procesora, pogotovo sad kad su konačno više-višejezgreni procesori postali dostupni masama, a ne da nam intel threadove naplaćuje kao da su prave jezgre i tako već godinama

na ovom i5 haswellu sam u četiri godine promijenio 4 grafičke, da uzmem 6/12 rajzena vjerojatno ih ne bi promijenio ništa manje i više bi me zanimale perfomanse buduće serije grafike ione nakon nje, nego li serije koja je već odavno trebala biti zamijenjena

10 godina
offline
Re: AMD predstavio drugu generaciju Ryzen procesor
@ansha
Zašto bi uopće kupovao novu platformu(matična-procesor-ram) koja će mu dati deset fps-ova. Ako je za zaradu isplati se, ako je samo za gaming ne! Preglupa investicija.
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD predstavio drugu generaciju Ryzen procesor
Chico12 kaže...
@ansha
Zašto bi uopće kupovao novu platformu(matična-procesor-ram) koja će mu dati deset fps-ova. Ako je za zaradu isplati se, ako je samo za gaming ne! Preglupa investicija.

To ovisi o jos par faktora, koju geaficku i monitor ima npr. Ali poanta je da ako bi vec mijenjao, a hoce samo gejmat, ryzen 7 nema nikakvog smisla.

8 godina
offline
AMD predstavio drugu generaciju Ryzen procesora za

Nikako ryzen za gaming kad se jeftinije može uzeti neki intel koji se ne treba overclockati i nije mu nužan nešto brži ram a da nije previše udaljen u multi core perfomansama  

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice