AMD: Profit raste na krilima procesora i grafičkih

poruka: 23
|
čitano: 6.348
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "AMD: Profit raste na krilima procesora i grafičkih".
12 godina
protjeran
offline
AMD: Profit raste na krilima procesora i grafičkih

Ma ovo je sigurno uranjena prvoaprilska šala😎lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 6 hvala 0
11 godina
offline
AMD: Profit raste na krilima procesora i grafičkih

na čem bi trebao rastu profit amdu? na štipljkama za veš ?

 
12 1 hvala 0
16 godina
offline
AMD: Profit raste na krilima procesora i grafičkih

Ajde da je i njih vidit da poberu plodove ovog pomaka što su napravili, ipak su se potrudili učinit tržište procesora ponovno zanimljivim i Intel prisilili da se probude. A za grafe im se posrećilo, osrednju ponudu kojom bi inače gadno stradali na gaming tržištu prodaju po visokim cijenama zbog znate već čega .

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD: Profit raste na krilima procesora i grafi

ne prodaju ih po višim cjenama, cjena prouzvodnje i prodaje od strane AMDa je ostala ista, cjena grafi naraste kad dođe u shopove, jedino dobra stvar je da sve što proizvedu odmah prodaju

11 godina
online
Re: AMD: Profit raste na krilima procesora i grafi
Kamikaza1600vti kaže...

ne prodaju ih po višim cjenama, cjena prouzvodnje i prodaje od strane AMDa je ostala ista, cjena grafi naraste kad dođe u shopove, jedino dobra stvar je da sve što proizvedu odmah prodaju

 imaš negdje izvor za tu informaciju, obzirom da mi se čini suludim da se oni neće ogrebati na ovako bolesne cijene

11 godina
offline
Re: AMD: Profit raste na krilima procesora i grafi

Pitaj kolegu ramboxa, on ima uvik neke info!!!

coffe,coffe,coffe.....
11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD: Profit raste na krilima procesora i grafi
picajzla0707 kaže...
Kamikaza1600vti kaže...

ne prodaju ih po višim cjenama, cjena prouzvodnje i prodaje od strane AMDa je ostala ista, cjena grafi naraste kad dođe u shopove, jedino dobra stvar je da sve što proizvedu odmah prodaju

 imaš negdje izvor za tu informaciju, obzirom da mi se čini suludim da se oni neće ogrebati na ovako bolesne cijene

 imaš na youtubu JayzTwoCents je pričao o cijeloj toj frci i lijepo je objašnjeno, osim toga AMD ionako najviše štanca samo čipove za grafe

11 godina
online
Re: AMD: Profit raste na krilima procesora i grafi
Kamikaza1600vti kaže...

 imaš na youtubu JayzTwoCents je pričao o cijeloj toj frci i lijepo je objašnjeno, osim toga AMD ionako najviše štanca samo čipove za grafe

 uh, ja sam mislio na neki konkretni izvor, ne lupetanje nekog tko misli da zna pošto se prodaju čipovi na veliko

14 godina
offline
Re: AMD: Profit raste na krilima procesora i grafi
Nema sanse netko ovde laze
Samsung S8+
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD: Profit raste na krilima procesora i grafi
Nemoj pasko nekuze ljudi ovdje sarkazam, vidis da ovi kaj ne prate forum i nas poštene i fine forumase daju td-ove😂lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD: Profit raste na krilima procesora i grafi
picajzla0707 kaže...
Kamikaza1600vti kaže...

 imaš na youtubu JayzTwoCents je pričao o cijeloj toj frci i lijepo je objašnjeno, osim toga AMD ionako najviše štanca samo čipove za grafe

 uh, ja sam mislio na neki konkretni izvor, ne lupetanje nekog tko misli da zna pošto se prodaju čipovi na veliko

 pa konkretniji izvor ti može biti samo netko direktno iz AMDa, a sad baš da čovjek koji je 10+ godina u toj industriji lupeta, a dobro ako ti misliš da lupeta sigurno je tako

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.2.2018 9:09 (Kamikaza1600vti).
11 godina
online
Re: AMD: Profit raste na krilima procesora i grafi
Kamikaza1600vti kaže...

 pa konkretniji izvor ti može biti samo netko direktno iz AMDa, a sad baš da čovjek koji je 10+ godina u toj industriji lupeta, a dobro ako ti misliš da lupeta sigurno je tako

 samo sam pitao jel postoji konkretan izvor, a ti mi odgovoriš da neki jutuber priča o tome

i ja sam u industriji nekoj 25 godina, pa bez konkretnih informacija mogu samo lupetati o nečemu

11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD: Profit raste na krilima procesora i grafi
picajzla0707 kaže...
Kamikaza1600vti kaže...

 pa konkretniji izvor ti može biti samo netko direktno iz AMDa, a sad baš da čovjek koji je 10+ godina u toj industriji lupeta, a dobro ako ti misliš da lupeta sigurno je tako

 samo sam pitao jel postoji konkretan izvor, a ti mi odgovoriš da neki jutuber priča o tome

i ja sam u industriji nekoj 25 godina, pa bez konkretnih informacija mogu samo lupetati o nečemu

hahaaha znači klasika, zato što je youtuber to je samo lupetanje... ok, u videu je lijepo objašnjeno gdje dolazi do povećanja cjene i to nema veze ni sa AMDom pa čak ni sa vendorima tipa Sapphire, XFX i dr. nego čisto od strane prodavača... jbg čovjek je bio prodavač zna kako to ide, neznam koliko konkretniji izvor od toga treba

 

da je AMD digao cjenu čipova ove brojke što su objavljene bile bi barem još duplo veće jer su određene grafe poskupile i tri puta od početne cjene po kojoj su izašle na tržište, a da nespominjemo da neke polovne koštaju više nego što su plaćene nove

 

lako je zaključit da AMD ima kosristi od ovog samo iz razloga što sve što proizvede od čipova za grafe je već prodano

 

 

11 godina
online
Re: AMD: Profit raste na krilima procesora i grafi
Kamikaza1600vti kaže...

hahaaha znači klasika, zato što je youtuber to je samo lupetanje... ok, u videu je lijepo objašnjeno gdje dolazi do povećanja cjene i to nema veze ni sa AMDom pa čak ni sa vendorima tipa Sapphire, XFX i dr. nego čisto od strane prodavača... jbg čovjek je bio prodavač zna kako to ide, neznam koliko konkretniji izvor od toga treba

 

da je AMD digao cjenu čipova ove brojke što su objavljene bile bi barem još duplo veće jer su određene grafe poskupile i tri puta od početne cjene po kojoj su izašle na tržište, a da nespominjemo da neke polovne koštaju više nego što su plaćene nove

 

lako je zaključit da AMD ima kosristi od ovog samo iz razloga što sve što proizvede od čipova za grafe je već prodano

 

nema smisla natezati se oko ničega

prema tržišnim principima, kad neke robe nema na tržištu i raste cijena, ne zarađuju samo trgovci - kad dođe do nestašice ulja i raste cijena ulja u trgovinama, isto tako raste i cijena uljane repice ili suncokreta

zato mi je blesavo da amd ili nevidija ne dižu cijene čipova iz proizvodnje na ovoliki rast cijena u trgovinama

a pitanje sam ti postavio jer si dao izjavu prema kojoj se može zaključiti da imaš konkretni info, kao da netko kaže da je amd konačno prestao raditi u minusu - to može biti pretpostavka na osnovu svega što se događa, ali ostaje pretpostavka dok ne uzađe financijsko izvješće 

Kamikaza1600vti kaže...

ne prodaju ih po višim cjenama, cjena prouzvodnje i prodaje od strane AMDa je ostala ista, cjena grafi naraste kad dođe u shopove

 ovo izgleda kao izjava nekoga tko ima uvid u cijene čipova sad i prije ovog ludila

međutim radi se o pretpostavci, a pretpostavka je majka zajeba

11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD: Profit raste na krilima procesora i grafi
picajzla0707 kaže...
Kamikaza1600vti kaže...

hahaaha znači klasika, zato što je youtuber to je samo lupetanje... ok, u videu je lijepo objašnjeno gdje dolazi do povećanja cjene i to nema veze ni sa AMDom pa čak ni sa vendorima tipa Sapphire, XFX i dr. nego čisto od strane prodavača... jbg čovjek je bio prodavač zna kako to ide, neznam koliko konkretniji izvor od toga treba

 

da je AMD digao cjenu čipova ove brojke što su objavljene bile bi barem još duplo veće jer su određene grafe poskupile i tri puta od početne cjene po kojoj su izašle na tržište, a da nespominjemo da neke polovne koštaju više nego što su plaćene nove

 

lako je zaključit da AMD ima kosristi od ovog samo iz razloga što sve što proizvede od čipova za grafe je već prodano

 

nema smisla natezati se oko ničega

prema tržišnim principima, kad neke robe nema na tržištu i raste cijena, ne zarađuju samo trgovci - kad dođe do nestašice ulja i raste cijena ulja u trgovinama, isto tako raste i cijena uljane repice ili suncokreta

zato mi je blesavo da amd ili nevidija ne dižu cijene čipova iz proizvodnje na ovoliki rast cijena u trgovinama

a pitanje sam ti postavio jer si dao izjavu prema kojoj se može zaključiti da imaš konkretni info, kao da netko kaže da je amd konačno prestao raditi u minusu - to može biti pretpostavka na osnovu svega što se događa, ali ostaje pretpostavka dok ne uzađe financijsko izvješće 

Kamikaza1600vti kaže...

ne prodaju ih po višim cjenama, cjena prouzvodnje i prodaje od strane AMDa je ostala ista, cjena grafi naraste kad dođe u shopove

 ovo izgleda kao izjava nekoga tko ima uvid u cijene čipova sad i prije ovog ludila

međutim radi se o pretpostavci, a pretpostavka je majka zajeba

čipovi ne rastu u polju, a znamo da kad se desi p*zdarija u tvornici čipova kako hardware zna poskupit npr. HDDovi, RAM ako se sjećaš, zato ima smisla ako veliki preprodavači kupuju grafe po istim cjenama kao i prije (što netko poput navedene osobe može vrlo lako saznat) znači da ih AMD i dalje štanca i prodaje za iste pare

 

slažem se nema smisla natezati se

ja sam pronašao objašnjenje koje mi se čini najjbliže stvarnom stanju i to je to, nekažem da sam upravu, ali meni osobno ima dosta smisla

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD: Profit raste na krilima procesora i grafi

Nije Jay jedini koji je pricao ovo sto Kamikaza1600vti objasnjava, o tome pricalo na sve strane. Ti malo jaci tech kanali obicno imaju i kakva takva poznanstva iznutra, naravno pitanje je koliko su te dojave tocne, ali ja osobno mislim da nekako nije moguce da svi ti "dojavljivaci" izmisljaju ili muljaju.

 

Taman prije nove godine sam jednom frendu slagao konfiguraciju u mindfactory.de, rx 580 nitro 4Gb je tamo bila 250 eura, ist model na casekingu i computeruniversu 270-280 eura. To nije tako davna proslost pa je malo cudno kako su tad cijene bile ok, a sad su podivljale. Prvo objasnjenje bi bilo da je u tom trenutku potraznja neko vrijeme bila manja pa su trgovci korigirali cijene, a drugo objasnjenje bi bilo da AMD svaki put salje posiljke sa drugacijim cijenama sto bi odgovaralo teoriji kolege picajzla0707 .

11 godina
online
Re: AMD: Profit raste na krilima procesora i grafi
war3_tft kaže...

Nije Jay jedini koji je pricao ovo sto Kamikaza1600vti objasnjava, o tome pricalo na sve strane. Ti malo jaci tech kanali obicno imaju i kakva takva poznanstva iznutra, naravno pitanje je koliko su te dojave tocne, ali ja osobno mislim da nekako nije moguce da svi ti "dojavljivaci" izmisljaju ili muljaju.

 

Taman prije nove godine sam jednom frendu slagao konfiguraciju u mindfactory.de, rx 580 nitro 4Gb je tamo bila 250 eura, ist model na casekingu i computeruniversu 270-280 eura. To nije tako davna proslost pa je malo cudno kako su tad cijene bile ok, a sad su podivljale. Prvo objasnjenje bi bilo da je u tom trenutku potraznja neko vrijeme bila manja pa su trgovci korigirali cijene, a drugo objasnjenje bi bilo da AMD svaki put salje posiljke sa drugacijim cijenama sto bi odgovaralo teoriji kolege picajzla0707 .

 pa upravo informacija iznutra bi bila neka potvrda ovoga što govori kamikaza, odnosno da je netko pa makar i jutuber na kojeg se kamikaza poziva (a još nisam vidio niti video na koji se referira) rekao - dobio sam info iz nvidie da su njihove proizvođačke cijene čipova iste kao i prije

 

međutim toga nema i sve se svodi na pretpostavke

recimo, čini mi se da je općepoznato da će nestašica memorije utjecati na cijenu grafičkih kartica - zašto bi bilo čudno za pretpostaviti da se ista stvar ne događa i sa čipovima

zašto bi bilo normalno za pretpostaviti da nitko u amd-u i nevidiji ne vidi što se događa na tržištu i da nisu pomislili da i oni iskoriste priliku, baš kao što je koriste trgovci i proizvođači samih kartica

 

ova tema je izuzetno teška za izguglati, no evo odnekud slikica proizvođačke cijene nekih starijih grafi (izvor: mercury research)

zašto je slikica toliko stara i nema ništa za novije grafe može se pretpostaviti iz cijena koje mercury research naplaćuje za izvještaje 

Pricing for each research product is $9,495.00 USD for a 1 to 5 user site license, and $9,995.00 for a 50 user site license.
We are happy to provide quotes and pro-forma invoices on request.

koliko amd naplaćuje saphireu za čip nemam pojma, koliko saphire plaća memoriju isto nemamo pojma - osim nekih informacija da će nestašica memorije utjecati i na te cijene, nemamo pojam niti za druge komponente - vjerujem da bi nestašica kondenzatora također utjecala na nabavnu cijenu kao što utječe kod memorije... i sad bi čipovi trebali biti jedini kojima ne raste cijena ovisno o ponudi i potražnji??!

 

 

 

 

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD: Profit raste na krilima procesora i grafi

Kako objasnjavas tolike fluktuacije u cijenama svako malo? Znaci prije mjesec dana je AMD poslao vendorima cipove po nekoj "standardnoj" cijeni, a sad ih je pak poslao po duplo vecoj? Ja nekako sumnjam da AMD il NVIDIA svako malo mijenjaju cijene cipova iz razloga sto vendori ne uzimaju 100 cipova nego vece posiljke. Ne tvrdim da razlike u cijeni posiljaka cipova ne postoje, zarade tu i AMD i vendori cisto radi ogromne kolicine gdje cak i malo povecanje cijene cipa daje velik profit, ali gledajuci sve skupa mislim da su trgovci oni koji su najvise odgovorni za tolike cijene.

 

13 godina
offline
Re: AMD: Profit raste na krilima procesora i grafi
war3_tft kaže...

Kako objasnjavas tolike fluktuacije u cijenama svako malo? Znaci prije mjesec dana je AMD poslao vendorima cipove po nekoj "standardnoj" cijeni, a sad ih je pak poslao po duplo vecoj? Ja nekako sumnjam da AMD il NVIDIA svako malo mijenjaju cijene cipova iz razloga sto vendori ne uzimaju 100 cipova nego vece posiljke. Ne tvrdim da razlike u cijeni posiljaka cipova ne postoje, zarade tu i AMD i vendori cisto radi ogromne kolicine gdje cak i malo povecanje cijene cipa daje velik profit, ali gledajuci sve skupa mislim da su trgovci oni koji su najvise odgovorni za tolike cijene.

 

 Vjerujem da je tako,NVIDIA i AMD skoro sigurno prodaju čipove po nekoj fiksnoj cijeni minus popust na količinu.
Jedini tko više zarađuje u cijeloj priči su distributeri i trgovci.

robimarko@gmail.com
11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD: Profit raste na krilima procesora i grafi

nerealno je očekivati info direktno iz AMDa stoga su to pretpostavke koje tesko da cemo ikad potvrditi

 

 

evo link(na 4:20 kreće dio o kojem raspravljamo), mislio sam da si već pogledao pa zato nisam stavljao

 

ono što sam ja shvatio je da nema veze koliko AMD naplaćuje Sapphireu čip, kada znamo da Sapphire trgovcima dostavlja grafe po istoj cjeni kao i prije booma(to sam zaključio iz videa), po tome se lako zaključi da se s te strane nije niš promjenilo (AMD > Sapphire > trgovci) iako nekažem da se neće promjeniti

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.2.2018 13:46 (Kamikaza1600vti).
11 godina
online
Re: AMD: Profit raste na krilima procesora i grafi
robimarko kaže...
war3_tft kaže...

Kako objasnjavas tolike fluktuacije u cijenama svako malo? Znaci prije mjesec dana je AMD poslao vendorima cipove po nekoj "standardnoj" cijeni, a sad ih je pak poslao po duplo vecoj? Ja nekako sumnjam da AMD il NVIDIA svako malo mijenjaju cijene cipova iz razloga sto vendori ne uzimaju 100 cipova nego vece posiljke. Ne tvrdim da razlike u cijeni posiljaka cipova ne postoje, zarade tu i AMD i vendori cisto radi ogromne kolicine gdje cak i malo povecanje cijene cipa daje velik profit, ali gledajuci sve skupa mislim da su trgovci oni koji su najvise odgovorni za tolike cijene.

 

 Vjerujem da je tako,NVIDIA i AMD skoro sigurno prodaju čipove po nekoj fiksnoj cijeni minus popust na količinu.
Jedini tko više zarađuje u cijeloj priči su distributeri i trgovci.

 ne bih rekao da samo trgovci zarađuju, zarađuju i sami proizvođači kartica i to se može vidjeti kod onih koji sami trguju svojim proizvodima

primjer ti je evga - najjeftinija 1070 turbo puhalica im je 540 eura

ako se ne varam, prije par mjeseci to je bilo dosta jeftinije

 

evo i ovdje analiziraju cijenu kartica i isto potvrđuju da su i proizvođači digli svoje cijene

 

EDIT:

sad sam pogledao video, hebote on govori o tržišnim principima i tvrdi kako proizvođači ne dižu cijene, nego to rade isključivo trgovci

to jednostavno nije istina i to je vidljivo iz ovog gore izvora, a uostalom ne slaže se niti s njegovom pričom o tržišnim principima, jer upravo po tržišnim principima ponude i potražnje cijenu dižu svi koji mogu ponuditi proizvod za kojim vlada potražnja

kad ponestaje memorije cijenu prvi dižu proizvođači memorije, za njima proizvođači grafičkih, ssd-ova, rama, pa potom i trgovci, dakle cijene dižu svi u tom lancu

doduše, najmanje cijenu dižu proizvođači, ali je dižu i to jest princip tržišnog gospodarstva

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.2.2018 14:16 (picajzla0707).
11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD: Profit raste na krilima procesora i grafi
picajzla0707 kaže...
robimarko kaže...
war3_tft kaže...

Kako objasnjavas tolike fluktuacije u cijenama svako malo? Znaci prije mjesec dana je AMD poslao vendorima cipove po nekoj "standardnoj" cijeni, a sad ih je pak poslao po duplo vecoj? Ja nekako sumnjam da AMD il NVIDIA svako malo mijenjaju cijene cipova iz razloga sto vendori ne uzimaju 100 cipova nego vece posiljke. Ne tvrdim da razlike u cijeni posiljaka cipova ne postoje, zarade tu i AMD i vendori cisto radi ogromne kolicine gdje cak i malo povecanje cijene cipa daje velik profit, ali gledajuci sve skupa mislim da su trgovci oni koji su najvise odgovorni za tolike cijene.

 

 Vjerujem da je tako,NVIDIA i AMD skoro sigurno prodaju čipove po nekoj fiksnoj cijeni minus popust na količinu.
Jedini tko više zarađuje u cijeloj priči su distributeri i trgovci.

 ne bih rekao da samo trgovci zarađuju, zarađuju i sami proizvođači kartica i to se može vidjeti kod onih koji sami trguju svojim proizvodima

primjer ti je evga - najjeftinija 1070 turbo puhalica im je 540 eura

ako se ne varam, prije par mjeseci to je bilo dosta jeftinije

 

evo i ovdje analiziraju cijenu kartica i isto potvrđuju da su i proizvođači digli svoje cijene

 

EDIT:

sad sam pogledao video, hebote on govori o tržišnim principima i tvrdi kako proizvođači ne dižu cijene, nego to rade isključivo trgovci

to jednostavno nije istina i to je vidljivo iz ovog gore izvora, a uostalom ne slaže se niti s njegovom pričom o tržišnim principima, jer upravo po tržišnim principima ponude i potražnje cijenu dižu svi koji mogu ponuditi proizvod za kojim vlada potražnja

kad ponestaje memorije cijenu prvi dižu proizvođači memorije, za njima proizvođači grafičkih, ssd-ova, rama, pa potom i trgovci, dakle cijene dižu svi u tom lancu

doduše, najmanje cijenu dižu proizvođači, ali je dižu i to jest princip tržišnog gospodarstva

 pa to pokušavam reći, nisu u AMD u gulikože nego trgovci, AMD nije uzrok visokih cjena i njihovo neko poskupljenje nije ni blizu onoga za koliko se prodaju u konačnici njihove grafe

trenutno, mislim da za proizvodnju grafi nefali ništa osim proizvodnih kapaciteta

11 godina
online
Re: AMD: Profit raste na krilima procesora i grafi
Kamikaza1600vti kaže...

ne prodaju ih po višim cjenama, cjena prouzvodnje i prodaje od strane AMDa je ostala ista

Kamikaza1600vti kaže...

AMD nije uzrok visokih cjena i njihovo neko poskupljenje nije ni blizu onoga za koliko se prodaju u konačnici njihove grafe

 aha, pomalo stižemo negdje 

zezam te malo, jasno da oni imaju najmani udio u tom rastu cijena, ako jesu nešto poskupili

isto je i kod onog mog primjera s uljem, najmanje profita vide proizvođači suncokreta kad ulje ode na 20 kuna po litri

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice