AMD Radeon VII - Prva grafička zvjerka na 7 nanome

poruka: 114
|
čitano: 20.806
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "AMD Radeon VII - Prva grafička zvjerka na 7 nanome".
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Radeon VII - Prva grafička zvjerka na 7 na
Zeppelin kaže...
ansha kaže...
Gee kaže...
Da, moguće je, ali ako je onaj u videu u pravu, možda i zato jer su to sklepali navrat nanos...

Najveci problem u cijeloj prici je sta kartica jedva izjednacava performanse 2 godine stare 1080 Ti koja je onda kostala isto 700€.

I naravno cinjenica da je na stocku kartica neupotrebljivo bucna. Ako izjednacis buku s nvidijinom karticom (bilo da ovoj usporis vent ili nvidiji ubrzas) razlika u performansama postaje jos veca.

 Ti znaš da su 1080Ti i 2080 isto podjednake iako je ova druga novija?

A ti znas da je to ista firma plus se jedna vise ne prodaje pa si nisu konkurencija? 

Nvidija to i radi bas zbog ovakvog AMD-a...

12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Radeon VII - Prva grafička zvjerka na 7 na
XXX kaže...

 Ako si mislio na profesionalnu upotrebu nisi se ni trebao obazirati na moj prvi post i ulaziti u ovu raspravu.

Kaj se tiče treba li ti takva ili ne, ljudi bi trebali malo više potkrijepiti mišljenje vlastitom praksom ili ti ga lako je tuđim _urcem koprive mlatiti.

Kako se nisam trebao obazirat kad piše da amd ovo osim za gejming pokušava progurat i u content creator granu (profesionalnu upotrebu).

Ne razumijem kako ću potkrjepit to šta mi ova grafička ne treba 

Opet ti kažem ne možeš to tako gledat!

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Radeon VII - Prva grafička zvjerka na 7 na
Motorino kaže...
XXX kaže...

 Ako si mislio na profesionalnu upotrebu nisi se ni trebao obazirati na moj prvi post i ulaziti u ovu raspravu.

Kaj se tiče treba li ti takva ili ne, ljudi bi trebali malo više potkrijepiti mišljenje vlastitom praksom ili ti ga lako je tuđim _urcem koprive mlatiti.

Kako se nisam trebao obazirat kad piše da amd ovo osim za gejming pokušava progurat i u content creator granu (profesionalnu upotrebu).

Ne razumijem kako ću potkrjepit to šta mi ova grafička ne treba 

Opet ti kažem ne možeš to tako gledat!

 Ja pišem cijelo vrijeme o gamingu, druge stvari me se ne tiču i samo o tome raspravljam. Ništa drugo nisam ni spominjao pa me nemoj ni uvlačiti u druge rasprave. Kužim da ne razumiješ, bitno da opravdavaš ovu cijenu drugim gamerima.

16 godina
offline
Re: AMD Radeon VII - Prva grafička zvjerka na 7 na
Čitatelj kaže...

Mene zanima par sitnica:

1. Jesu li smanjili broj jedinica sa 64 ili su ih samo iskljucili?

2. Ako su ih iskljucili, dali ce biti moguce ih otkljucati? (RX Nano itd shege)

3. Ako nisu iskljucli, znaci li to da ce uskoro nakon toga doci i R VII-X sa 64+ jedinica?

1. iskljucili/smanjili, nebitno, VII je skart verzija enterprise kartice, koja nije prosla quality check

2. ne bude

3. nece

 

ovo je totalno neplanirana kartica koja samo popunjava rupu u AMDovom zalosnom mid/high segmentu ovoga trenutka.

vega bi trebala donijeti nekakve performanse (ko zna kakve) za raju. 

keywrod - trebala.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Radeon VII - Prva grafička zvjerka na 7 na
Kupit ce je barem onaj bolesnik augi80 ako nitko drugi.lp
Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Radeon VII - Prva grafička zvjerka na 7 na
dakle ansha
pa ako se jedna vise ne prodaje onda ju nema smisla uspoređivati ni s novom amd karticom pa se to opet događa, stvar je da nvidia s 1080ti na 2080 nije napravila bas neki skok, i sad kad je amd izbacio karticu koja konkurira 2080 onda se ona uspoređuje s proslom generacijom nvidije koja je SLICNIH PERFORMANSI KAO I NOVA NVIDIA, pa daj se slusajte kad pricate
http://www.youtube.com/watch?v=BCeglioeHao&feature=feedu
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.2.2019 0:58 (Zeppelin).
9 godina
neaktivan
offline
AMD Radeon VII - Prva grafička zvjerka na 7 nanome

Nije ni čudo da će napraviti samo 5000 komada kad je kartica sranje. Košta kao RTX 2080, troši više, u skoro svim naslovima je sporija a u isto vrijeme ima tranzistore na 7nm koji bi trebali biti kak'ti bolji od 12nm. 

 

Zar AMD ne može jednom imati u isto vrijeme kvalitetnu seriju procesora i grafičkih?! Osim ako taj Navi ne bude neki malo jači zaokret u efikasnosti arhitekture trebaju se ostavititi tog GCN-a, pa zaboga miloga Nvidia je valjda dobila više efikasnosti na prijelazu s Kepler na Maxwell na istom nodeu na 28nm nego je AMD dobio s GCN od 28nm do 7nm.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Moj PC  
3 3 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Radeon VII - Prva grafička zvjerka na 7 na
Zeppelin kaže...
dakle ansha
pa ako se jedna vise ne prodaje onda ju nema smisla uspoređivati ni s novom amd karticom pa se to opet događa, stvar je da nvidia s 1080ti na 2080 nije napravila bas neki skok, i sad kad je amd izbacio karticu koja konkurira 2080 onda se ona uspoređuje s proslom generacijom nvidije koja je SLICNIH PERFORMANSI KAO I NOVA NVIDIA, pa daj se slusajte kad pricate

Pa nikad se niti ne radi skok s xx80 Ti serije na sljdeću xx80. Radi se skok s 1080 Ti na 2080 Ti. Ti pričaš gluposti.

 

Ajde molim te, kako konkurira 2080 kad je nešto brža od 2070. I to cherry pickani modeli za reviewere. Još bolje, taman da je toe to toe s 2080 to znači da je AMD u 2019. godini izbacio karticu koja konkurira rangu proizvoda koje je Nvidia izbacila 2016., boljerečeno prije tri godine na dvostruko starijem nodeu, koja troši manje energije nego Radeon 7 i to za istu cijenu. Enough said.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.2.2019 1:38 (JozoBozo121).
13 godina
online
Re: AMD Radeon VII - Prva grafička zvjerka na 7 na

 Ista je priča i za Nvidia-u, samo sada to ne komentiramo (a neki to ignoriraju i inače iz nekog čudnog razloga). Nvidia je s RTX 2080 Ti SAMO 30% brža nego njihv flagship od prije 2 godine. Dakle, isto ko što trubite sada za Vegu 7 koja je SAMO oko 30% brža od Vege64. Stvar je da su i jedni i drugi napred otišli samo oko 30-ak% i to je to. Nvidia je bila napred s GTX 1000 serijom i ostala je isto toliko s RTX 2000 serijom. Samo što je Nvidia imala do sad ove serije skokove sa oko 60% pri prelazu flagship-a na flagship, a ne 30% ko sada, a još su digli i cijene. Koliko serete po AMD-u, još više treba po Nvida-i. Mislim, ne znam što se tu uopće uzimaju strane, ali treba onda reć kako je a ne gluposti lupat. Šteta je što AMD nije napravio bolji posao, ali oni sigurno znaju bolje što i kako mogu i hoće nego ekpa s foruma koja zna sve.

 

 Za ovu Vegu 7 bi svima nama bilo super da je recimo brza koliko je, a da košta ko RTX 2070 ali eto. Šta reć, da bi bilo super da je brža a jeftinija, jeste ali ajd. Obje firme dižu cjene paralelno a narod kupuje...

13 godina
online
Re: AMD Radeon VII - Prva grafička zvjerka na 7 na

 Čovjek po običaju sve fino i normalno objasnio. Pogledati i slušati čitav video.

 

16 godina
offline
Re: AMD Radeon VII - Prva grafička zvjerka na 7 na
Ja bih prije rekao 2K gaming s više od 60fps ili FHD preko 144fps. Za stabilan 4K 60fps ne bih rekao kod zahtjevnih igara
16 godina
offline
AMD Radeon VII - Prva grafička zvjerka na 7 nanome

Čovjek bi pomislio daće tih 7nm donesti sniženje potrošnje struje kad ono vidi čuda oni to još povećali.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
AMD Radeon VII - Prva grafička zvjerka na 7 nanome

699$ x 6,54 = ~4570 Kn. Cijena kod nas oko 6000 Kn (1430 kn više, odnosno 218$ više).

 

699$ = oko 917$.

 
0 1 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Radeon VII - Prva grafička zvjerka na 7 na

sto puta objašnjeno, cijena na koju amer još plaća porez, koliki ovisno o državi u kojoj živi.

16 godina
odjavljen
offline
AMD Radeon VII - Prva grafička zvjerka na 7 nanome

Cijena je ocekivano previsoka. Oni koji su se mislili igrati na 4k za 300 eura bi trebali na pregled glave. Vidjeli su u AMD-u da se nvidia kartice prodaju za sulude novce pa i oni hoce dio kolaca. Vise nisu tako ocajni kao sto su bili pa si mogu dopustiti podizanje cijena. To je OK, meni je jedino razocaranje ta suluda potrosnja. Toliko se trubilo o tih 7nm, a na kraju kartica trosi kao da je napravljena u 22nm.

Freak Show Inc.
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.2.2019 8:30 (Friday).
 
15 0 hvala 2
11 godina
offline
Re: AMD Radeon VII - Prva grafička zvjerka na 7 na
itomic009 kaže...

 Čovjek po običaju sve fino i normalno objasnio. Pogledati i slušati čitav video.

 

 evo rece u tekstualnom obliku, meni osobno je lakše snaći se i bolje mi paše tekst za kopiranje u raspravama

 

fino je objasnio - gledano za gaming, 2080 je trenutno nešto bolja, a nudi i bolji potencijal u skoroj budućnosti

dlss podržavaju gotovo sve nadolazeće igre, 16gb na radeonki će teško biti iskoristivo jer će postati preslaba za gurati postavke koje će zahtjevati toliko vrama

 

There's no doubt that as AMD says, VRAM requirements for games are continually rising and in this respect, Nvidia shipping RTX 2080 with less memory than GTX 1080 Ti isn't a great move. However, what AMD doesn't say is that compute requirements rise too - and I suspect that by the time 16GB of VRAM is actually providing a game-changing experience, you'd be looking to upgrade to a faster card anyway. That leaves us with RTX 2080: it's early days with ray tracing but it's an exciting new frontier in graphics that I want to be able to appreciate. Meanwhile, DLSS 'smart upscaling' technology is highly promising - performance increases are impressive and the quality holds up. Early demos we've seen showing both technologies working in tandem are also mouthwatering: ray tracing obviously hits frame-rate, but DLSS should claw back significant levels of performance.

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Radeon VII - Prva grafička zvjerka na 7 na
Friday kaže...

Cijena je ocekivano previsoka. Oni koji su se mislili igrati na 4k za 300 eura bi trebali na pregled glave. Vidjeli su u AMD-u da se nvidia kartice prodaju za sulude novce pa i oni hoce dio kolaca. Vise nisu tako ocajni kao sto su bili pa si mogu dopustiti podizanje cijena. To je OK, meni je jedino razocaranje ta suluda potrosnja. Toliko se trubilo o tih 7nm, a na kraju kartica trosi kao da je napravljena u 22nm.

Zapravo je daleko veci problem od potrosnje buka, kartica je neupotrebljivo bucna, tu prica o Radeonu VII zavrsava. Aftermarket modela vjerojatno nece ni bit jer ih nitko nije lud radit i to je to. Rasprodat ce se jer 5000 ludjaka globalno nadjes bez problema...

8 godina
odjavljen
offline
AMD Radeon VII - Prva grafička zvjerka na 7 nanome

Zašto kartica tako mijaturne ventilatore koji se onda moraju vrtit jako brzo

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Radeon VII - Prva grafička zvjerka na 7 nanome

Još jedan bratoubilački rat Nvidijaca i Radeonaca. Tijekom godina (desetljeća), koristio sam cijeli niz proizvoda jednih i drugih, jednako kao i Intela i AMD-a, i na kraju završio na... Intelu i Nvidiji. Zašto? Jer su bolji. Ali i masno i bezobrazno skuplji, naravno. Međutim, iako sam "izabrao stranu", na kraj mi pameti ratovati protiv AMD-a, jer da njih nema, Intel i Nvidija bi danas bili još daleko masnije skuplji, inertniji i bezobrazniji. Dakle, tišina, molim.

Moj PC  
6 1 hvala 1
11 godina
offline
Re: AMD Radeon VII - Prva grafička zvjerka na 7 na
Glavas_ZG kaže...

Zašto kartica tako mijaturne ventilatore koji se onda moraju vrtit jako brzo

 zato jer veći ventovi ne bi stali u dužinu

ali nisu toliko problem ventovi, koliko je problem relativno tanki i nedovoljni hladnjak

undervoltanje tek djelomično rješava problem, a i pitanje je hoće li svi primjerci biti stabilni kao ovi koje su poslali recenzentima 

 

za tu grafu bi idealan bio nekakav aftermarket hladnjak debljine 2,5 ili 3 pcie slota

ustvari, za tu grafu bi idealno bilo da je 10-15% manje nasvirana, ali gdje bi je onda pozicionirali kad i ovako zaostaje za 2080

9 godina
neaktivan
offline
AMD Radeon VII - Prva grafička zvjerka na 7 nanome

Test uz ryzen konfu? 

Nije mi jasno koliko amd moze imati problema sa driverima. 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Radeon VII - Prva grafička zvjerka na 7 nanome

Ako sam dobro skontao stvari su sledeće:

 

Nvidia RTX 2080 košta 700 USD
AMD Vega VII košta 700 USD.

 

AMD je trenutno sporija grafička kartica za nekoliko procenata, više troši i što je najgore bučna je, i još dodatno što je najgore košta identično kao i Nvidia.

 

Da stvari budu još gore (što mi je ono baš reklamiranje konkurencije) AMD je u zadnjih par navrata svoje GPU-ove testirao na (!!!) Intelovim procesorima, što znači da će na Ryzenu još malo sporija da bude.

 

Ja sam prije par dana kupio Nvidiu PNY Quadro P4000 na akciji sa 800 CHF na 325 CHF a u igrama se ponaša kao 1070Ti. Čim stigne ako hoće netko recenziju da mu napišem.

Na žalost moja sledeća RTX-ca također mora biti iz Quadro rješenja ali trenutno su skupe kao polovno obiteljsko auto.

 

Ovo sa AMD-om i Vegom VII je debakll svoje vrste. Postaviti istu cijenu za konkurenciju čije je ime daleko veće i još pri tome je i sporija, uz obećanja (koja se ovdje vrte već pola desetljeća) kao sad će, samo što nije, kad bude podržavalo... bla bla..

 

Da je ova kartica 500 USD, uhhh kakav bi tek tada bio rat sa cijenama.. ali ne može jer je AMD u banani i imam osjećaj da TSMC više zarađuje od samog AMD-a.

 

Tresla se brda... rodio se Mišo Kovač.

Moj PC  
7 2 hvala 1
15 godina
offline
AMD Radeon VII - Prva grafička zvjerka na 7 nanome

kako javidim (kao najobjektivnije oko :)) )...  glavni fičer je sam naziv VII, kao što text kaže, igra riječi-brojki, 7nm illi vega-2 .. i tu staje fičerizam. :)

-više tranzistora, manje jezgara, naravno, više troši, dok je samo sabirnica+ram ono što da neko ubrzanje u odnosu na prošlu seriju a to je loše, to nije evolucija na iduću granu nego običan OC nespremne tehnologije (i ako se ne varam, nije baš čisti 7nm proces nego nešto između.. no sporedno, nek bude no tad je tek katastrofa usporedba performansi-potrošnje .. i cijene).

 

-koja je kartica bolja-najbolja? Moja! :)) i ćaćini brkovi idu u tu kategoriju, no realno, nvidija desetljećima vodi (jača) ali i skuplja.. do sad, jer naravno i žaba je vidla kako se prodaju katrice pa želi isto, mada joj potkova ne treba ali treba joj novac. No i to će korz mjesec korigirati, kako će dolaziti na tržište, uz poneki fix-patch da ekšli radi, recimo za godinu će biti u rangu onih cijena koje su juzeri priželjkivali (ali će tad već biti nv-3xxx i vega-3247, brzina kojom proizvođači troše znamenke je skoro kao chromeova za buildove, a na softu je to ipak lakše.. ili barem lakše opravdati veći-jači broj). .. e da, zapravo je samo veći broj =''jači'' a tad je i cijena ok, tj ako je skuplja, tad je jača! Da je đabe bila bi bezvrijedna. Tako rezimiraju kupci i proizvođači dok funboyevi naviju kao da posjeduju dionice tsmca koji to sve štanca.

-pravilo, jaka grafa (što god to značilo) će uvjek koštati +500 nečega (dollara/eura/funti..) uz maržu koja je u startu viša pa kasnije niža. To je danas-jučer .. i sutra, sigurno. Pri tome će onaj tko ima kupiti veći broj-znamenku i biti glavni baja u selu bar neko vrijeme. Jedino će ga mučiti što na benčmarku nema najjači score, ali već će se to nekako objasniti tlakom zraka, lošom strujom i sl. Ispod priče o VGA ili primjerenije GPU, je potiho (ipak primjećeno) prošla i priča o CPU, jer ako me oko ne vara, promo je odrađen na intelu.. tak da amd sam sebi gura prstić u analni otvorćić .. i nakon tog uživa u bogatstvu arome zabranjenog voća. Riža (ryzen).. je ista priča, od vremena PRa (pentium ratinga) svojstvena onom vječnom drugom, no jednako smo i mi srebreni (zlatnog sjaja!) nogometaši i na kraju svi sretni jer evolucija čini svoje dok se textovi na forumu čitaju-pišu.. i ciklus ide dalje. Realno? Nevažno, važan je samo hype, naslov, prodaja pa i biti baja u selu, bar koji dan. Ostali samo čežnjutljivo gledaju za nedostižnim karticama i gejmaju na low postavkama ni blizu ovih x-k (2k, 4k, 8k..) a svi zajedno kao nešto korisnog radimo :)) .. isto kao da sad vičemo dinamo, dinamo.. :)) no to je ljudski. Zbog toga je čitava ova pc-gaming industrija važna, dobra, čak i kad nam prodaju maglu/muda, jer kao uz nogomet, ljudski uživamo do iduće navijačke groznice..

 

-kupujte grafulje, benčajte, budite ljudi (ne objektivni, jer to je za robote..), jer život nije samo logika, rad, važniji je ovaj hobistički dio. (mada će sad pol foruma reći kako nešto ekšli rade na quadrici-fireglu... i da je firma morala kupiti SLI mbo.. zbog tipkanja u ''wordu'') :))) jedini koji nešto (za)rade uz ovu temu su trgovci&proizvođači, ostali samo koriste i navijaju. Zvuči nelogično da se svađamo oko hobija-igre, ali opet, nogomet.. da. Isto je. (i zato nema objektivnosti, jer je ni ne treba biti u zabavi i navijačkim strastima).

-hoćete li pri tome imati amd-nvidia-intel.. meni i bilo kome bi trebalo biti sporedno, ''ali'' tad bi bilo dosadno, pa svađajmo se malo. ... :)

 

btw/P.S. .. amd je smeće, nakupina tranzistorića koji osim grijanja ponekad radi, odnosno, ako to kažem ja nije važno (doljevanje ulja na vatru, šala), ali kad amd koristi intel.. :)))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
2 0 hvala 1
10 godina
offline
AMD Radeon VII - Prva grafička zvjerka na 7 nanome

U iščekivanju NAVI kartica odlična kartica ali previsoke cijene ponajviše zbog skupe memorije koju koristi. U nedostatku boljeg rješenja AMD je profi karticu malo doradio i ponudio igračima.

Najvažnija za AMD će biti spomenuta NAVI arhitektura za koju nema mjesta za pogrešku u svijetu igara ako želi značajnije egzistirati na tom tržištu. 

 

Što se tiče Radeona VII najveće je razočaranje to što mu ni 7 nm proces ne donosi dovoljno velike performanse u tom pakiranju u odnosu na NVIDIA kartice RTX 2080, možda se stvar dodatno popravi vodenim hlađenjem kao i novim driver-ima ali to vjerovatno neće značajnije utjecati na rezultate koje postiže, a vjerovatno će i konkurencija ubrzo na 7nm proces izrade .. Zato NAVI mora biti pun pogodak na zadovoljstvo Svih igrača iz oba tabora jer će u protivnom NVIDIA dići cijene u nebo zbog nedostatka konkurencije što je svojedobno intel činio u svijetu procesora prije pojave RIZEN-a ..

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Radeon VII - Prva grafička zvjerka na 7 nanome

Čudna očekivanja, uzbuđenja i razočaranja. Radi se o usput ubačenom proizvodu naklade od 5000 primjeraka, koji je sličan cijeni i performansama postojećoj konkurenciji. Kad driveri sazriju, možda bude za nijansu bolje od Nvidie - no ni tad neće djelovati naročito zanimljivo. Podsjećaju korisnike da još uvijek postoje dok Navi ne izađe. 

 

5000 primjeraka. Pet tisuća.

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Radeon VII - Prva grafička zvjerka na 7 na
Envy kaže...

Daleko je P4000 i od gtx 1070 a kamoli 1070 Ti. 1792 CUDA core-a u odnosu na 2432 core-a kod gtx 1070 Ti, nemalih 36% vise...

 

Al ovo sta kazes da dobavljaci djelova vise zaradjuju na Radeonu VII od AMD-a je nazalost tuzna istina...

5 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Radeon VII - Prva grafička zvjerka na 7 na

GCN je ostario katastrofalno ...

daj mi objasni onda keplera koji je jos i dx11

on se vuce skroz do 2080 u malo dodataka i ispravaka jos nije full dx12 gpu

 

drugo  potrosnja i buka ??

ti nisi cuo vidio 2080 ?? ljudi se kunu u vodeno

a kartica vuce do 420w

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.2.2019 23:51 (fx-mooog).
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Radeon VII - Prva grafička zvjerka na 7 na
fx-mooog kaže...
 

drugo  potrosnja i buka ??

ti nisi cuo vidio 2080 ?? ljudi se kunu u vodeno

a kartica vuce do 420w

 

Kakva potrosnja, kakva buka? Moja 2080-ka je tisa od single fan noctue koju imam u kucistu. Znatno tisa. A cijelu konfu (overclockanu) vozim na 550W napajanju. Pricas gluposti

Freak Show Inc.
7 godina
offline
Re: AMD Radeon VII - Prva grafička zvjerka na 7 na
CelticFrost kaže...

Čudna očekivanja, uzbuđenja i razočaranja. Radi se o usput ubačenom proizvodu naklade od 5000 primjeraka, koji je sličan cijeni i performansama postojećoj konkurenciji. Kad driveri sazriju, možda bude za nijansu bolje od Nvidie - no ni tad neće djelovati naročito zanimljivo. Podsjećaju korisnike da još uvijek postoje dok Navi ne izađe. 

 

5000 primjeraka. Pet tisuća.

 Da,ali 5000 je za launch samo.

Obzirom na cijenu,neće svi navalit ovaj mjesec.

Bit će ih još,a koliko sam čitao AMD je izjavio da će se moći nosit s potrebama gamera i većim demandom grafi.

Vrijeme će pokazat...

15 godina
offline
Re: AMD Radeon VII - Prva grafička zvjerka na 7 na
ansha kaže...
Envy kaže...

Daleko je P4000 i od gtx 1070 a kamoli 1070 Ti. 1792 CUDA core-a u odnosu na 2432 core-a kod gtx 1070 Ti, nemalih 36% vise...

 

Al ovo sta kazes da dobavljaci djelova vise zaradjuju na Radeonu VII od AMD-a je nazalost tuzna istina...

Ispravka P5000 je, a na Wikipediji piše Near GeForce Model: GeForce GTX 1080. Sad nemam ovu zadnju da ja testiram a ruku na srce 

 

Evo ti neki linkovi:

https://hothardware.com/reviews/nvidia-quadro-p6000-and-p5000-workstation-gpu-reviews?page=6

 

https://www.techpowerup.com/gpu-specs/quadro-p5000.c2864

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice