AMD Ryzen 2 - viši taktovi, češće automatsko overk

poruka: 28
|
čitano: 11.844
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "AMD Ryzen 2 - viši taktovi, češće automatsko overk".
15 godina
offline
AMD Ryzen 2 - viši taktovi, češće automatsko overk

Sve u svemu svetlane budućnost je pred amd-om, za procesore se hvale sve u 16, al su mi nekako tihi za grafičke, a ništa ne govore o jer ti nikim grafičkim na Vega athitekturi😟

S budalama se ne isplati svađati.Prvo te spuste na svoj nivo,a onda te dotuku s iskustvom ! ! !
Moj PC  
1 1 hvala 0
8 godina
offline
Re: AMD Ryzen 2 - viši taktovi, češće automatsko o
Dobar članak ali potkrala se mala greškica: IPC znači instructions per clock tako da turbo ili obična frekvencija nema utjecaja, omjer je uvijek isti.
Ja rekoh
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Ryzen 2 - viši taktovi, češće automatsko overk

Po ovome, onaj tko več ima Ryzen, ne isplati mu se prelazin na nove procesore.

Nudi 10% više performanse. (briga me za tih 10%)

12% manja potrošnja - koliko desktop cpu troši me ne zanima uopće, pa makar trošio i 1kW/h.

 

Prešao bi na novu arhitekturu samo iz ovih razloga:

1. DA ima više PCI-E staza (kao threaddripper)

2. DA ima bolju podršku za memorije (npr. 4000 MHz memorije, quad channel memorije kao threaddripper...)

 

Ne znam zašto toliko furaju na potrošnji desktop procesora. Desktop pc su spojeni na stalni napon (mrežu) i nemaju baterije. Ako cpu troši više, nadogradim i napajanje. Jednostavno.

Umijesto što sa zabavljaju za potrošnju, bolje nek mi daju bolje performance a ne 10%. (minimalno 50%)

 

 

 

 
0 9 hvala 0
9 godina
offline
Re: AMD Ryzen 2 - viši taktovi, češće automatsko o
Hellraiser kaže...

Ne znam zašto toliko furaju na potrošnji desktop procesora. Desktop pc su spojeni na stalni napon (mrežu) i nemaju baterije. Ako cpu troši više, nadogradim i napajanje. Jednostavno.

Umijesto što sa zabavljaju za potrošnju, bolje nek mi daju bolje performance a ne 10%. (minimalno 50%)

 

 

 

 Potrošnja je preko proizvodnog procesa vezana za zagrijavanje. Ovdje se zapravo AMD hvali kako će radne temperature procesora biti niže nego do sada. Istina je da su mogli nafrljiti performanse ali je pitanje uz koliko zagrijavanje.

13 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen 2 - viši taktovi, češće automatsko o
Hellraiser kaže...

12% manja potrošnja - koliko desktop cpu troši me ne zanima uopće, pa makar trošio i 1kW/h.

 

 

 Normalno da te ne zanima kad ti mama i tata placaju struju

http://www.soundstream.com/
16 godina
offline
AMD Ryzen 2 - viši taktovi, češće automatsko overk

AMD, sve je to za sirotinju...

Intel i5 2550K;Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3; GSkill 2X4 Gb 1600 Mhz;Sapphire ATI Radeon 5850 1 Gb;Hdd Samsung F3 1 Tb X 2
Moj PC  
11 16 hvala 1
16 godina
offline
AMD Ryzen 2 - viši taktovi, češće automatsko overk

Itekako me zanima prelazak na novu matičnu, više nego upgrade na Ryzen 2 za 200-400 MHz više koje efektivno ne bih ni osjetio. Čak ni kod renderiranja ne utječe posebno pošto tu grafička daje daleko veći boost (npr. renderiranje scene sa nvidia Iray-em samo sa GTX 1060 traje 60 minuta, ako "dodam" i procesor, ryzen 1700@3.8 vrijeme renderiranja se smanji na 50 minuta. Znači da upgrade-am proc bi dobio 2-3 minute?

Sa druge strane matične za ryzene su mi li-la. Prvo sam kupio gigabyte aorus x370 gaming K5, OC-am proc na 3.7 GHz, pustim load test ili renderiranje i nakon 40ak minuta crni ekran. Ispalo da se VRM dio na matičnoj pregrijava jer je preslab za OC i kada je temperatura VRM-a došla iznad 115°C se matična ugasi/zbrejka. Na kraju sam ju zamjenio za Asrock x370 gaming K4 koja ima bolji VRM (na 3.8 GHz mi VRM nije prešao 90°C), ali ima preko nekoliko drugih mušica. Plus Asrock je nakon par mjeseci od releasa poslao matičnu u EOL jer su skužili problem da u pravilu ne može koristiti ram na brzinama većim od 3000 MHz. Zato su izdali x370 gaming x koja to ima riješeno, ali ima neke druge dijelove oslabljene u odnosu na K4.

Sve u svemu kvalitetne matične za ryzena se mogu nabrojati na prste jedne ruke radnika u pilani i nadam se da će proizvođači sa x470 napokon napraviti matične sa poštenim VRM-om i normalnim temperaturama. Novi proc nemam namjeru kupovati, ali zato matičnu...

Moj PC  
1 0 hvala 2
16 godina
online
Re: AMD Ryzen 2 - viši taktovi, češće automatsko o
Solo761 kaže...

Itekako me zanima prelazak na novu matičnu, više nego upgrade na Ryzen 2 za 200-400 MHz više koje efektivno ne bih ni osjetio. Čak ni kod renderiranja ne utječe posebno pošto tu grafička daje daleko veći boost (npr. renderiranje scene sa nvidia Iray-em samo sa GTX 1060 traje 60 minuta, ako "dodam" i procesor, ryzen 1700@3.8 vrijeme renderiranja se smanji na 50 minuta. Znači da upgrade-am proc bi dobio 2-3 minute?

Sa druge strane matične za ryzene su mi li-la. Prvo sam kupio gigabyte aorus x370 gaming K5, OC-am proc na 3.7 GHz, pustim load test ili renderiranje i nakon 40ak minuta crni ekran. Ispalo da se VRM dio na matičnoj pregrijava jer je preslab za OC i kada je temperatura VRM-a došla iznad 115°C se matična ugasi/zbrejka. Na kraju sam ju zamjenio za Asrock x370 gaming K4 koja ima bolji VRM (na 3.8 GHz mi VRM nije prešao 90°C), ali ima preko nekoliko drugih mušica. Plus Asrock je nakon par mjeseci od releasa poslao matičnu u EOL jer su skužili problem da u pravilu ne može koristiti ram na brzinama većim od 3000 MHz. Zato su izdali x370 gaming x koja to ima riješeno, ali ima neke druge dijelove oslabljene u odnosu na K4.

Sve u svemu kvalitetne matične za ryzena se mogu nabrojati na prste jedne ruke radnika u pilani i nadam se da će proizvođači sa x470 napokon napraviti matične sa poštenim VRM-om i normalnim temperaturama. Novi proc nemam namjeru kupovati, ali zato matičnu...

 Iray je koma. Pa znaš da je nvidia odustala od mental ray solucija. Neznam koji 3d soft koristiš ali corona to pojede za doručak. 
http://www.cgchannel.com/2017/11/nvidia-discontinues-mental-ray/
Neznam, ako ryzen2 nebude neka velika razlika u cijeni, možda zamijenim procesore. Neda mi se čupati i mijenjati matičnu. Ja imam neku MSi matičnu. Da, mušićav je chipset i izvedba. Čekalo se svaki bios upgrade ko ozebli sunce. Neznam, možda bi onda bilo dobro sve mijenjati... pod uvjetom da im X470 opet ne krene istim bugovima, pa nastavimo čekanje biosa. Ali opet, za 10% performansi... kad se sjetim sveg tog čupanja i slaganja i preslagivanja sistema, pa kud sa starim komponentama, joj.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
12 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen 2 - viši taktovi, češće automatsko overk

Ako ce biti na 4.5ghz to ce biti super, drasticno zanimljiviji za kupovinu!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen 2 - viši taktovi, češće automatsko o
Kant kaže...

AMD, sve je to za sirotinju...

Kant, troll guru 

Nego, vezano uz temu, imam intel i5 2500 K iz 2011.

Zanima me koji novi AMD do nekih 1600 kn koliko sam platio ovaj i5 bih trebao kupiti da dobijem npr 30% bolje performanse (bez overclocka) i postoji li takvo što ?!

 

Napominjem da mi je CPU potreban zbog obrade glazbe u Cubase i sličnom softveru.

 

Da, JA osobno JA !
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen 2 - viši taktovi, češće automatsko o
Ryzen 1600 ili cekaj refresh ryzena ako ti nije hitno
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
11 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen 2 - viši taktovi, češće automatsko o
Hellraiser kaže...

Po ovome, onaj tko več ima Ryzen, ne isplati mu se prelazin na nove procesore.

Nudi 10% više performanse. (briga me za tih 10%)

12% manja potrošnja - koliko desktop cpu troši me ne zanima uopće, pa makar trošio i 1kW/h.

 

Prešao bi na novu arhitekturu samo iz ovih razloga:

1. DA ima više PCI-E staza (kao threaddripper)

2. DA ima bolju podršku za memorije (npr. 4000 MHz memorije, quad channel memorije kao threaddripper...)

 

Ne znam zašto toliko furaju na potrošnji desktop procesora. Desktop pc su spojeni na stalni napon (mrežu) i nemaju baterije. Ako cpu troši više, nadogradim i napajanje. Jednostavno.

Umijesto što sa zabavljaju za potrošnju, bolje nek mi daju bolje performance a ne 10%. (minimalno 50%)

 

 

 

 Potrošnja W je jako bitna isto kao i performanse. Odlično bi bilo kada bi mogli dobiti duplo manju potrošnju nego sada, s samo 10% dobitka na performansama. To bi impliciralo na energetsku učinkovitost odmah u startu u svijetu. A mi bi dobili puno hladnije komponente, ali morali bi trošiti više drva preko zime i više klime preko ljeta.

...................................... funny facts
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.1.2018 19:23 (skorvy).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen 2 - viši taktovi, češće automatsko o
skorvy kaže...

...A mi bi dobili puno hladnije komponente, ali morali bi trošiti više drva preko zime i više klime preko ljeta.

 koliko sam skužio, na masu ploča problem je pregrijavanje vrama kod klokanja

manjom potrošnjom i to bi bio manji problem

12 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen 2 - viši taktovi, češće automatsko overk

Ryzen postaje sve bolji i bolji. Odlična situacija za AMD.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen 2 - viši taktovi, češće automatsko o
Treba dočekat predstavljanje druge generacije...da pojeftini prva generacija...
Svaka akcija ima svoju reakciju.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen 2 - viši taktovi, češće automatsko overk

Kada ste napisali PCI-E 3.0 da li ste mislili 4.0 ili je to greška.

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen 2 - viši taktovi, češće automatsko o
Ja cekam 4. Generaciju da pojeftini treca :) sta je ovo svako nesto ceka... Ako ti treba racunar i imas nivce jednistavno ga kupis. Ako imas je novi racunar duplo brzi onda se isplati upload :) a ako imas viska novca onda nije vazno koliko kosta, kupis najskuplje :)
 
2 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen 2 - viši taktovi, češće automatsko o
.jpg kaže...
Ja cekam 4. Generaciju da pojeftini treca :) sta je ovo svako nesto ceka... Ako ti treba racunar i imas nivce jednistavno ga kupis. Ako imas je novi racunar duplo brzi onda se isplati upload :) a ako imas viska novca onda nije vazno koliko kosta, kupis najskuplje :)

 Ja čekam da izađe nova generacija CPU pa da pojeftini stara pa da mogu kupiti novu.

 

 Uglavnom i ja očekujem dobar idući potez od AMD-a, pa budemo vidjeli, možda padne crveni šator, bude mi trebal brži DDR4 i više CPU jezgri, a da ne plaćam puno SSS.

...................................... funny facts
7 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen 2 - viši taktovi, češće automatsko o
Skoro sluzbeni izvor - 99% sadaznjih ploca serije 300 ce prihvacati nove procesore.

Dakle nebi trebalo biti straha za one koje imaju Ryzen 3, pa ce zeljeti nadograditi na novu generaciju Ryzen 7.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Ryzen 2 - viši taktovi, češće automatsko overk

Nikad u zivotu nisam kupio AMD procesor, još od prvog Pentiuma što je stari kupio uvijek je Intel bio u "kanti". Mislim da bi ovo mogao biti prvi put. Budući da mi ne gori pod nogama malo ću pričekati da se spusti hype pa da vidim kako se to stvarno ponaša. Iako su se Ryzeni pokazali dobro mislim da su malo podbacili usporedimo li situaciju sa prvobitnim najavama.

 
0 5 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen 2 - viši taktovi, češće automatsko o
Podbacili? Jel ti jos uvjek stari kupuje kantu?😂lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
16 godina
moderator
offline
Re: AMD Ryzen 2 - viši taktovi, češće automatsko o
zeroname kaže...

Kada ste napisali PCI-E 3.0 da li ste mislili 4.0 ili je to greška.

 PCIe 3.0 budući da postojeći AMD-ovi čipseti imaju PCIe 2.0 kontroler. U osnovi to za većinu korisnika nije super bitno jer sâm procesor ima vlastiti PCIe 3.0 kontroler namijenjen spajanju grafičkih kartica i NVMe SSD-a, no olakšava posao oko integracije komponenti na matičnu ploču. 

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen 2 - viši taktovi, češće automatsko o

 

soundstream 

Teško da plačaju.

A ti to govoriš iz vlastitog iskustva?

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.1.2018 9:59 (Hellraiser).
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen 2 - viši taktovi, češće automatsko o
overhaul kaže...

 Iray je koma. Pa znaš da je nvidia odustala od mental ray solucija. Neznam koji 3d soft koristiš ali corona to pojede za doručak. 
http://www.cgchannel.com/2017/11/nvidia-discontinues-mental-ray/
Neznam, ako ryzen2 nebude neka velika razlika u cijeni, možda zamijenim procesore. Neda mi se čupati i mijenjati matičnu. Ja imam neku MSi matičnu. Da, mušićav je chipset i izvedba. Čekalo se svaki bios upgrade ko ozebli sunce. Neznam, možda bi onda bilo dobro sve mijenjati... pod uvjetom da im X470 opet ne krene istim bugovima, pa nastavimo čekanje biosa. Ali opet, za 10% performansi... kad se sjetim sveg tog čupanja i slaganja i preslagivanja sistema, pa kud sa starim komponentama, joj.

 

Piše odustali od mental ray-a, ali kažu "Development to continue on Iray". Ne bavim se 3D-om profesionalno nego iz hobija, zato ne kemijam puno sa renderima engine-ovima i pluginovima. Ovo je bilo sa Daz Studiom koji ima iray ugrađen. Bilo bi puno bolje da stave nešto što koristi openCl, a ne proprietary tehnologije, no hebiga, poklonjenom konju se ne gleda u zube (pošto je DS besplatan), a i dobro mi dođe za usporedbu koliko što doprinosi performansama. 3D je inače skupa rabota što se tiče alata :).

 

Meni je najgore bilo srediti da VRM hlađenje radi koliko toliko. Da imam klasični cooler na procesoru vjerojatno ne bi bilo tog problema, ali imam vodeno hlađenje što znači da nema ekstra "promaje" oko procesora pa VRM hladnjaci nemaju dodatni boost nego sve ovisi o njima. Zato bih mjenjao matičnu za neku koja to ima sređeno kako treba, a ne da moram posebno organizirati ventilatore u kištri da hlađenje radi donekle. Možda ako izađe Asrock x470 taichi. Ona je imala solidan VRM u x370 familiji, valjda će i dalje.

 

 

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen 2 - viši taktovi, češće automatsko o

Nije,  ima jedno 10 godina. Iako bi valjalo da jeste 

 

Pa nisu podbacili, ali u odnosu na najave. Ili sam ja imao prevelika očekivanja.

16 godina
online
Re: AMD Ryzen 2 - viši taktovi, češće automatsko o
Solo761 kaže...

 

Piše odustali od mental ray-a, ali kažu "Development to continue on Iray". Ne bavim se 3D-om profesionalno nego iz hobija, zato ne kemijam puno sa renderima engine-ovima i pluginovima. Ovo je bilo sa Daz Studiom koji ima iray ugrađen. Bilo bi puno bolje da stave nešto što koristi openCl, a ne proprietary tehnologije, no hebiga, poklonjenom konju se ne gleda u zube (pošto je DS besplatan), a i dobro mi dođe za usporedbu koliko što doprinosi performansama. 3D je inače skupa rabota što se tiče alata :).

 

Meni je najgore bilo srediti da VRM hlađenje radi koliko toliko. Da imam klasični cooler na procesoru vjerojatno ne bi bilo tog problema, ali imam vodeno hlađenje što znači da nema ekstra "promaje" oko procesora pa VRM hladnjaci nemaju dodatni boost nego sve ovisi o njima. Zato bih mjenjao matičnu za neku koja to ima sređeno kako treba, a ne da moram posebno organizirati ventilatore u kištri da hlađenje radi donekle. Možda ako izađe Asrock x470 taichi. Ona je imala solidan VRM u x370 familiji, valjda će i dalje.

 

  Aa ok onda. Mislio sam da radiš arhitektonske vizove, ili nešto slično, pa reko to je puno previše po jednoj slici. Meni kad se bliži 10 minuta po (fhd) slici, nešto gadno nevalja i moram resetirati render postavke, materijale, objekte, teselaciju, refrakcije, svjetla i tweakati iz nule.

 Da, ja imam zračno hlađenje. Neki scythe, i dobro se nosi. Plus kućište Cougar Panzer ima neznam ni sam koliko ventova. Znam da je jedno vrijeme bilo ventova za vrm-ove, ne pratim više, ali je i problem što je danas to obično sve skriveno ukrasnim plastikama koje smetaju u poštenom dodatnom ventiliranju. evo naguglao... znam da nije tako elegantno, ali vjerujem da je jeftinije od mijenjanja ploče. https://www.amazon.com/Antec-Spot-Cool-SpotCool-System/dp/B000I5KSNQ

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.1.2018 20:32 (overhaul).
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen 2 - viši taktovi, češće automatsko o
overhaul kaže...

 Da, ja imam zračno hlađenje. Neki scythe, i dobro se nosi. Plus kućište Cougar Panzer ima neznam ni sam koliko ventova. Znam da je jedno vrijeme bilo ventova za vrm-ove, ne pratim više, ali je i problem što je danas to obično sve skriveno ukrasnim plastikama koje smetaju u poštenom dodatnom ventiliranju. evo naguglao... znam da nije tako elegantno, ali vjerujem da je jeftinije od mijenjanja ploče. https://www.amazon.com/Antec-Spot-Cool-SpotCool-System/dp/B000I5KSNQ

 

Ja imam Thermaltake Versa U21, isto ima dosta ventova, ali mislim da je najveći problem to što je vodeni blok. A i te plastike preko stražnjih portova i dijela coolera VRM-a ni ja ne kužim i nekako mi se čini da ne pomažu hlađenju istih.

 

Gledao sam već taj cooler, ali solidno košta, varijante tog coolera su na ebay-u oko $50 sa dostavom, a baš taj je $150. Mislim da mi je jeftinije da sam isprintem neki držač/nosač za ventove u tom stilu i montiram stavim običan :).

Na onoj gigabyte što sam spominjao sam plastičnim vezicama stavio klasik 8cm vent da puše preko VRM-a i to je solidno skinulo temp, ali ako kupim sve nove komponente onda bih želio da to i izgleda uredno, a ne sklepano. Zato sam ju i vratio u trgovinu. Da složim vent na ovoj asrock vjerojatno temp ne bi prešao 60°C. No ima Asrockica svojih drugih problema pa zato i gledam da bi na ljeto zamjenio matičnu. Ako bude neka ok.

15 godina
offline
AMD Ryzen 2 - viši taktovi, češće automatsko overk

Još uvjek imam 960t i zadovoljan sam procesorom jer pokreče i vrti sve šta me zanima. Dobro malo se muči sa BF1 pa fps nekad padne na 25 ali nema veze. S obzirom koliko je star još je i dobar. 

 

A druga generacija kad dođe sigurno če imati svoje kupce.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice