Američki FCC u prosincu će odlučivati o internetsk

poruka: 14
|
čitano: 4.837
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Američki FCC u prosincu će odlučivati o internetsk".
15 godina
offline
Američki FCC u prosincu će odlučivati o internetsk

Ovome na licu pise da je potplacen sa strane ISp-ova.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
 
9 0 hvala 0
16 godina
online
Američki FCC u prosincu će odlučivati o internetsk

Kako ga shvatiti ozbiljno? :)

 

 

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live
Moj PC  
9 0 hvala 0
15 godina
offline
Američki FCC u prosincu će odlučivati o internetsk

a ja mislio da o tome odlučuje tadžikistanski parlament. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
7 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Američki FCC u prosincu će odlučivati o internetsk

Izgleda da smo mi već izgubili net neutralnost.

 

Specifikacija tarifnih modela Hibrid i Hibrid  mini u pokretnoj elektroničkoj komunikacijskoj mreži Hrvatskog Telekoma d.d. 

 

17.  HT zadržava  pravo diferenciranja brzine  prijenosa  podataka na razini  tarife  i usluge. 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
5 0 hvala 2
6 godina
neaktivan
offline
Američki FCC u prosincu će odlučivati o internetsk

Može li mi netko laički objasniti što bi gubitak internetske neutralnosti potencijano mogao značiti za moju stranicu koja „kreće“ u prosincu (trenutno je „under construction“).

Hosting provider mi je u RH. Cijeli tekst stranice je na engleskom tako da ciljam na strano tržište (posebno američko).

Hoće li netko drugi umjesto mene (vlasnika stranice) moći odlučivati da se mojoj stranici može teže pristupiti ili da joj se uopće ne može pristupiti? Pretpostavljam ISP.

 

I tko točno plaća to odblokiravanje? Da li krajnji korisnik koji želi vidjeti neki sadržaj ili vlasnik stranice?

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.11.2017 13:15 (Verden).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Američki FCC u prosincu će odlučivati o intern
Nema blokiranja, nego se smanjuje propusnost, što ti ako si Netflix dođe na isto. Ako ti propusnost nije kritična, ne trebaš se bojati.
Provajderi će ciljati na velike zvjerke, Bogov web i slični ih ne zanimaju.

Tko će platiti? Njima je svejedno, ako Netflix plati svi će imati brzi pristup, ali će to i osjetiti na računu. Moglo bi se dogoditi da Netflix mora plaćati svom provajderu, a i korisnici svome.

Uglavnom nije jasno kako itko može to prikazati kao povoljnije za korisnike. Osim, dadako, političara. Desnih, naravno.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
6 godina
neaktivan
offline
Re: Američki FCC u prosincu će odlučivati o intern

Ne kužim ti ja da li mi je propusnost kritična. Nisam informatičke struke, a žensko sam pa se nisam do sada baš bavila informatičkim temama.

Inače, naravno da želim da stranica ima što više posjetitelja. To mi je bitno.

Nadam se jedino da je točno da će se ciljati samo na velike zvjerke.

Ne mogu vjerovati koji su to idioti. I sve pod krinkom slobodnog tržišta.

Isto kao što Liberalno-demokratska stranka u Njemačkoj sad predlaže 48-satni radni tjedan jer je „zastarjelo“ raditi osam sati 5 dana. I još kažu da je takvo „fleksibilno“ radno vrijeme povoljnije i za radnika. Gamad.

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.11.2017 13:32 (Verden).
6 godina
neaktivan
offline
Američki FCC u prosincu će odlučivati o internetsk
Mada ono čega se ja bojim se može sažeti u ovom komentaru kojeg preuzimam sa peticije Save net neutrality:

„A loss of net neutrality would be an absolute disaster for the internet as we know it.

As the fastest access would always go to the higher bidder, the loss of neutrality would greatly hinder the ability of startups and private individuals to create products that challenge and influence the existing status quo.“
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Američki FCC u prosincu će odlučivati o intern
Verden kaže...

 Evo pogledaj ova dva videa, vjerujem da ce ti pojasniti i rijesiti te nedoumica sto znaci net neutrality:

 

 

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
6 godina
neaktivan
offline
Američki FCC u prosincu će odlučivati o internetsk

Kad sam proučila neke stvari jasno mi je da se radi o otežavanju dolaska na neku web stranicu, ali mi nije najjasnije kako će to u praksi biti izvedeno. To, doduše, možda za sada znaju samo te telekomunikacijske kompanije.

Npr. da li će biti otežan pristup na baš svaku stranicu koja ne plati ili samo na neke poznatije stranice? Ako će se baš sve morati plaćati onda će Amerima internet stvarno više ličiti na kabelsku tv kao što neki kažu.

I zanima me da li činjenica što imam hosting u RH može spasiti moju stranicu da ne prolazi kroz taj glupi filter.

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.11.2017 17:25 (Verden).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Američki FCC u prosincu će odlučivati o intern
Verden kaže...

Kad sam proučila neke stvari jasno mi je da se radi o otežavanju dolaska na neku web stranicu, ali mi nije najjasnije kako će to u praksi biti izvedeno. To, doduše, možda za sada znaju samo te telekomunikacijske kompanije.

Npr. da li će biti otežan pristup na baš svaku stranicu koja ne plati ili samo na neke poznatije stranice? Ako će se baš sve morati plaćati onda će Amerima internet stvarno više ličiti na kabelsku tv kao što neki kažu.

I zanima me da li činjenica što imam hosting u RH može spasiti moju stranicu da ne prolazi kroz taj glupi filter.

 

Net neutrality, odnsono njegovo ukidanje,  ce prvenstveno imati utjecaj na streaming servise (npr. Netflix, Youtube...) jer je rijec o velikim kompanijama i servisima cije su usluge iznimno osjetljive na "bandwidth throttling" odnosno namjerno usporavanje veze. U tom slucaju ISP-i bi dobili moc odredjivanja cijena krajnjim korisnicima, ali i samim pruzateljima usluga. Usporedivo je recimo sa paketima na IPTV-u, npr. spajas se preko T-COm-a i Youtube ti steka, nazoves sluzbu za korisnike a oni ti kazu da imaju premium paket  za samo 39.99kn gdje Youtube radi savrseno. Naravno jasno je da je rijec u umjetnim ogranicenjima.

Klasicne web stranice nema smisla throttlati jer dali ju otvarala sa 4Mbita ili 10Mbita  razlika je gotovo neprimjetna (u vecini slucajeva)

 

Osobno vjerujem da do ukidanja nece doci prvenstveno sto sve velike kompanije (kako je navedeno u tekstu rijec je o Alphabet, Amazon, Dropbox, Facebook, Microsoft, Netflix, Twitter, Snap, Spotify…) su protiv toga i vjerujem da ukoliko se krene u otvoreno nadmudrivanje, ISP-ovi mogu samo izgubiti na duge staze. Ako cemo biti realni, dovoljno je da samo Google odluci uci u ISP vode i AT&T, T-Com i ostali mogu izgubiti i ovo malo korisnika sto im je ostalo na zici.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
6 godina
neaktivan
offline
Američki FCC u prosincu će odlučivati o internetsk
syncmaster245b puno hvala! Baš si me umirio sad.
Pozlatile ti se riječi :)
 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Američki FCC u prosincu će odlučivati o intern
syncmaster245b kaže...

Osobno vjerujem da do ukidanja nece doci

 Guess what...

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live
15 godina
offline
Re: Američki FCC u prosincu će odlučivati o intern
Elles D. kaže...
syncmaster245b kaže...

Osobno vjerujem da do ukidanja nece doci

 Guess what...

 

Upravo to

 

Zaboravih, da nikada ne treba podcjenjivati pohlepu.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice