Apple i Google zajednički će napraviti aplikaciju

poruka: 14
|
čitano: 4.360
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple i Google zajednički će napraviti aplikaciju ".
15 godina
odjavljen
offline
Apple i Google zajednički će napraviti aplikaciju

Iskreno, radije bih vjerovao Vladi RH po pitanju privatnosti nego udruženim snagama Googlea i Applea...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
22 4 hvala 0
9 godina
offline
Re: Apple i Google zajednički će napraviti aplikac
MrBlc kaže...

Iskreno, radije bih vjerovao Vladi RH po pitanju privatnosti nego udruženim snagama Googlea i Applea...

 Srecom, nitko te ne pita 

12 godina
offline
Apple i Google zajednički će napraviti aplikaciju

Kada sam procitao ovu vijest, prvo sto sam napravio je provjerio sto se pise po raznim stranicama usmjerenima na korisnike Appleovih uredaja. I bio sam 100% u pravu - dezurni fanatici pljuju iskljucivo po Googleu, a vlastito bozanstvo nitko niti ne spominje.

 

Da se razumjemo, i sam koristim Appleove uredaje, ali radi ovakvih idiota i ogromne potpora koju dobivaju od mase potpuno razumijem zasto se sve korisnike Appleovih uredaja naziva ovcama.

Moj PC  
10 1 hvala 1
16 godina
online
Apple i Google zajednički će napraviti aplikaciju

Dosad nisu pratili nikad nikoga, pa su se eto samo radi Korone br.19 iznimno potrudili samo zbog naše dobrobiti. Molit ću lijepo jednog Nobela za mir do neba i ljubav za sve. Sad odo u ćenifu, jer sam dobio ogromnu inspiraciju.

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
7 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Apple i Google zajednički će napraviti aplikac
Praćenje tko se s kime druži...

... meni na pamet padaju druge primjene, onako odmah...
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Apple i Google zajednički će napraviti aplikac
Doci ce vrlo brzo dan kad cemo svi baciti mobitele i pocet se druzit iskljucivo uzivo. Pa nek si prate babu.
Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being col
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Apple i Google zajednički će napraviti aplikaciju

Ovi izmišljaju toplu vodu, kao i obično - i onda se hvale kako su inovativni.

 

Već su sveučilišta i vlade diljem svijeta razvile takve pristupe i platforme. Npr.

 

https://bluetrace.io/

 

https://www.pepp-pt.org/

In the land of the blind, the one-eyed man is stoned to death. - Joan D. Vinge
 
1 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Apple i Google zajednički će napraviti aplikac
4ndY kaže...

Ovi izmišljaju toplu vodu, kao i obično - i onda se hvale kako su inovativni.

 

Već su sveučilišta i vlade diljem svijeta razvile takve pristupe i platforme. Npr.

 

https://bluetrace.io/

 

https://www.pepp-pt.org/

 

Samo Google i Apple jedini to mogu provesti u djelo bez posljedica :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
15 godina
offline
Re: Apple i Google zajednički će napraviti aplikac
Neznam zašto, al sva ta praćenja u svrhu borbe protiv korone, ako bi ostala samo za ovu situacije nemam ništa protiv. Al se bojim da će to sve da ostane, možda ne u ovim razmjerima kojiža je sada, al sigurno više nego prije ovoga. Ako čak firme ne budu htjele, vlade će reći (privući zakone) da moraju, zato što su vidjeli da se može.

Kako god okrenem ne miriše mi dobro knisu moje čarape 🤔)
S budalama se ne isplati svađati.Prvo te spuste na svoj nivo,a onda te dotuku s iskustvom ! ! !
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Apple i Google zajednički će napraviti aplikaciju

Što ste se svi tolko uzjebali oko privatnosti? Pa privatnosti nema već godinama.

 

Otkako ste napravili Gmail,Facebook,Instagram i ostale stvari,izgubili ste potpunu privatnost. A korištenje nekih drugih (non-social) servisa izgubili ste djelomičnu privatnost.  To zna svako,pa i ptice na grani. Žalite se sad na ovu aplikaciju,na praćenje ljudi od strane Vlade RH,kao narušavanje privatnosti neko... Što se tiče zdravlja moga i tuđeg,nek prate koga god hoće,privatnost smo svi prodali davnih dana,a neću radi teorija zavjera prodat i zdravlje. Bolje i da sam pod 'okom' (realno kog boli kurac šta radim u 4 zida,šta pričam na mobitel...) ali zdrav nego da 'bježim' od vladinih i googlovih "špijuna" pa da se pravim pametan i izarazim koronom,ili u budućnosti nečim drugim (ko zna šta će sve bit u budućosti).

 

Tako da podrška Googlu,Appleu,firmama koje nas godinama prisluškuju,prate lokaciju,navike,ali paze na nas.

Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
online
Re: Apple i Google zajednički će napraviti aplikac
filipvk1000 kaže...

Što ste se svi tolko uzjebali oko privatnosti? Pa privatnosti nema već godinama.

 

Otkako ste napravili Gmail,Facebook,Instagram i ostale stvari,izgubili ste potpunu privatnost. A korištenje nekih drugih (non-social) servisa izgubili ste djelomičnu privatnost.  To zna svako,pa i ptice na grani. Žalite se sad na ovu aplikaciju,na praćenje ljudi od strane Vlade RH,kao narušavanje privatnosti neko... Što se tiče zdravlja moga i tuđeg,nek prate koga god hoće,privatnost smo svi prodali davnih dana,a neću radi teorija zavjera prodat i zdravlje. Bolje i da sam pod 'okom' (realno kog boli kurac šta radim u 4 zida,šta pričam na mobitel...) ali zdrav nego da 'bježim' od vladinih i googlovih "špijuna" pa da se pravim pametan i izarazim koronom,ili u budućnosti nečim drugim (ko zna šta će sve bit u budućosti).

 

Tako da podrška Googlu,Appleu,firmama koje nas godinama prisluškuju,prate lokaciju,navike,ali paze na nas.

 Ma znam ali zamisli u budućnosti dobiješ koronu, preboliš ju kao i 99% oboljelih, i sad bi htio živjeti... e nemože, jer sve oko tebe alarmiraju tko zna koliko još vremena da si gubavac. Vjerojatno će u južnijim državama poletjeti i koji kamen u smjeru kužnih i nepoželjnih. U doba reicha su imali za židove davidovu zvijezdu na rukavu, u doba googleapple suradnje imat će(mo) notifikacije.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.4.2020 22:14 (overhaul).
14 godina
offline
Apple i Google zajednički će napraviti aplikaciju

A tko bi trebao to unijeti mobitel da si imao koronu ili neku bolest? Ti ili doktor, neki birokrat? Drugo ostavis mobitel doma, ili promjenis mobitel, broj, korisnicke podatke....

 

 jedino im je rjesenje ono sta su pricali, RFID senzor pod kozu, gdje je informacija da testiran i da si zdrav.. nece bit obavezno, ali neces moci recimo preko granice, uci i vlak, bus, aerodrom, stadion....  nebi se zacudio da se to implementira uskoro ...

 

a opet sa druge strane, da ti se nesto desi, dođe hitna bilo gdje u svijetu, i u tren oka očita od cega bolujes, koje ljekove koristis, na sta si alergican, kojem kontaktu da javi da si nastradao..

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Apple i Google zajednički će napraviti aplikac
bus kaže...

A tko bi trebao to unijeti mobitel da si imao koronu ili neku bolest? Ti ili doktor, neki birokrat? Drugo ostavis mobitel doma, ili promjenis mobitel, broj, korisnicke podatke....

 

 jedino im je rjesenje ono sta su pricali, RFID senzor pod kozu, gdje je informacija da testiran ili cijepljen i da si zdrav.. nece bit obavezno, ali neces moci recimo preko granice, uci i vlak, bus, aerodrom, stadion....  nebi se zacudio da se to implementira uskoro ...

 

a opet sa druge strane, da ti se nesto desi, dođe hitna bilo gdje u svijetu, i u tren oka očita od cega bolujes, koje ljekove koristis, na sta si alergican, kojem kontaktu da javi da si nastradao..

 

14 godina
offline
Apple i Google zajednički će napraviti aplikaciju

Kao da sam na komentarima Jutarnjeg ili 24 sata.

Prvo sve piše i sve je jasno i transparentno i niko nikoga ne prisiljava na korištenje ove usluge.

 

Ovdje imate više o svemu, draft technical documentation:

 

Contact Tracing - Bluetooth Specification
https://covid19-static.cdn-apple.com/applications/covid19/current/static/contact-tracing/pdf/ContactTracing-BluetoothSpecificationv1.1.pdf

 

Contact Tracing - Cryptography Specification
https://covid19-static.cdn-apple.com/applications/covid19/current/static/contact-tracing/pdf/ContactTracing-CryptographySpecification.pdf

 

Contact Tracing - Framework API
https://covid19-static.cdn-apple.com/applications/covid19/current/static/contact-tracing/pdf/ContactTracing-FrameworkDocumentation.pdf

 

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice