Apple iPhone SE (2020) - presedan vrijedan pozorno

poruka: 98
|
čitano: 26.836
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple iPhone SE (2020) - presedan vrijedan pozorno".
16 godina
offline
Apple iPhone SE (2020) - presedan vrijedan pozorno

trajati vrlo dugo – najmanje tri godine bit će jednako brz kao i prvi dan, a ne da na pola tog perioda počne “trokirati” kao većina Androida koji koštaju isto. 

 

Ako se veliki i pošteni  Apple ne sjeti opet usporiti mobitel softverski sa "važnim" nadogradnjama koje će kupcima (ovcama) kao sačuvati bateriju! 🤔

Bolje 5 do 12 nego ni jedna poslije 1! :)
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.5.2020 8:20 (mali.ivica87).
Moj PC  
31 10 hvala 1
10 godina
offline
Re: Apple iPhone SE (2020) - presedan vrijedan poz
Pa baš osmojezgreni u konfiguraciji 4+4 androidi uopće ne trokiraju godinama ukoliko ih ne koriste biseri koji niti stotine aktivnih tabova u preglednicima ne uklanjaju, gomilaju razna videa i slike sa društvenih mreža u memoriji pohrane, instaliraju doslovno sve što vide, i ne rade backup .. Da takvih je najviše ali ..
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.5.2020 9:06 (W2000).
 
22 0 hvala 1
15 godina
offline
Apple iPhone SE (2020) - presedan vrijedan pozorno
"Najveći plus ovog mobitela jest to što će vam on trajati vrlo dugo – najmanje tri godine bit će jednako brz kao i prvi dan, a ne da na pola tog perioda počne “trokirati” kao većina Androida koji koštaju isto."
Je,sigurno..Moj galaxy S1 bi bil sad brz da ga gamad ne usporava namjerno..
Primjerice,još prošle godina sam mogao igrat Hearthstone na tabletu bez imalo štekanja,sad kao odjednom,igra je počela štekat..daj nemoj me hebat..
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Apple iPhone SE (2020) - presedan vrijedan poz

W2000 

Baš tako, a iPhone koriste isključivo IT profesionalci koji redovno rade backup i čiste memoriju :D

 

Nisam imao iPhone nikad, ali da se jebeni Android uspori s vremenom je činjenica. I nema tu brisanja i backupa da se dovede u red osim vraćanja na tvorničke postavke, bar je takvo moje iskustvo.

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.5.2020 9:37 (Zauzet nadimak).
7 godina
offline
Apple iPhone SE (2020) - presedan vrijedan pozorno

Mislio sam ga kupiti ali očajna baterija je presudila. Ipak Pixel 4a...

 
6 1 hvala 1
7 godina
protjeran
offline
Apple iPhone SE (2020) - presedan vrijedan pozorno

Stara kráma sa baterijom velicine kutije sibica sa bezelima velicine Houdeka, te ekran kojeg bi se posramili i najeftiniji kinezi.

Istina ima dobar motor ispod haube. Navali narode jos malo pa nestalo.

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.5.2020 10:09 (O_O_O).
Moj PC  
15 7 hvala 2
4 godine
offline
Re: Apple iPhone SE (2020) - presedan vrijedan poz
500e prihvatljiva cijena? Od kada je to prihvatljivo? Mozda je USA jeftiniji?
Moj PC  
30 0 hvala 1
4 godine
offline
Apple iPhone SE (2020) - presedan vrijedan pozorno

A nigdje nije napisano da je procesor po defaultu 20% smanjen perfomansama da odrzi tu "bateriju" koliko toliko zivom za progurat dan

 

Kad se uzme sve u obzir i da kosta 4000kn a neki android high end telefoni kostaju toliko mislim da se tu nema sta raspravljat.

Al da ce se prodavat ko kifla sigurno oce.

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.5.2020 10:24 (slitinabakra).
Moj PC  
14 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Apple iPhone SE (2020) - presedan vrijedan poz
Bas sam htio komentirati da je procesor pre jak za tu malu bateriju i onda procitam tvoj post. Imas neki izvor?
pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
4 godine
offline
Re: Apple iPhone SE (2020) - presedan vrijedan poz

https://www.techradar.com/news/did-apple-underclock-the-a13-bionic-processor-in-the-iphone-se

Generalno baci pogled na "Apple underclock A13 in iphone SE". Ne znam jel ko dosao do zakljucka na koliko mu srce kuca al nije na razini ostalih to je sigurno


12 godina
offline
Re: Apple iPhone SE (2020) - presedan vrijedan poz
mali.ivica87 kaže...

trajati vrlo dugo – najmanje tri godine bit će jednako brz kao i prvi dan, a ne da na pola tog perioda počne “trokirati” kao većina Androida koji koštaju isto. 

 

Ako se veliki i pošteni  Apple ne sjeti opet usporiti mobitel softverski sa "važnim" nadogradnjama koje će kupcima (ovcama) kao sačuvati bateriju! 🤔

Ovaj SoC i baterija od 1820 mAh jednostavno ne idu zajedno. Neće ga Apple morati usporavati, usporit će sam čim ne bude mogao vući dovoljno struje. Meni ne smetaju bezeli, touch ID, rezolucija, dijagonala... smeta mi kombinacija vrhunskog SoC-a i nikakve baterije. Kome je to namijenjeno? Zahtjevnima? Nezahtjevnima? Apple se na ovaj način bori protiv svog najvećeg neprijatelja. Samog sebe tj. činjenice da ljudi sve rjeđe mijenjaju mobitele.

U članku piše: Računajte na to da u mali mobitel stane mala baterija, a u veliki velika. Hardver ovog mobitela primarno je zamišljen za velike baterije u velikim mobitelima, pa – logično – brže iscrpi kapacitete male baterije u malom mobitelu. Ali ovo uopće nije mal mobitel. Mal mu je samo ekran što u ostatku tijela ostavlja čak i više prostora, pa opet neki mobiteli sa sličnim dimenzijama i većim ekranom imaju dvostruko veću bateriju.  Npr Huawei P30 sa 149x71x7,6 ali s ekranom od 6,1" ima bateriju od 3650mAh (više od duplo). Da ne zaboravim kako ima i dvije kamere više koje zauzimaju poprilično prostora.

Ovo će se proavati dobro kao i dosadašnji SE zbog ekipe koja želi jabuku a isključi logiku.

 

15 godina
offline
Re: Apple iPhone SE (2020) - presedan vrijedan poz
BlueMax kaže...
Ovaj SoC i baterija od 1820 mAh jednostavno ne idu zajedno. Neće ga Apple morati usporavati, usporit će sam čim ne bude mogao vući dovoljno struje. Meni ne smetaju bezeli, touch ID, rezolucija, dijagonala... smeta mi kombinacija vrhunskog SoC-a i nikakve baterije. Kome je to namijenjeno? Zahtjevnima? Nezahtjevnima? Apple se na ovaj način bori protiv svog najvećeg neprijatelja. Samog sebe tj. činjenice da ljudi sve rjeđe mijenjaju mobitele.

U članku piše: Računajte na to da u mali mobitel stane mala baterija, a u veliki velika. Hardver ovog mobitela primarno je zamišljen za velike baterije u velikim mobitelima, pa – logično – brže iscrpi kapacitete male baterije u malom mobitelu. Ali ovo uopće nije mal mobitel. Mal mu je samo ekran što u ostatku tijela ostavlja čak i više prostora, pa opet neki mobiteli sa sličnim dimenzijama i većim ekranom imaju dvostruko veću bateriju.  Npr Huawei P30 sa 149x71x7,6 ali s ekranom od 6,1" ima bateriju od 3650mAh (više od duplo). Da ne zaboravim kako ima i dvije kamere više koje zauzimaju poprilično prostora.

Ovo će se proavati dobro kao i dosadašnji SE zbog ekipe koja želi jabuku a isključi logiku.

 

 Jel se moze ovaj post postaviti kao sticky na pocetku teme?

 

Btw ako cemo gledati izdavanje manjeg mobitela koji dijeli neke karakteristike najjaceg mobitela iz serije ali u pola cijene - presedan je bio Pixel 3a, ovo je tek reakcija tako da su se troskovi proizvodnje drugacije preraspodjelili.

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
12 godina
offline
Re: Apple iPhone SE (2020) - presedan vrijedan poz
Arctic Skies kaže...
500e prihvatljiva cijena? Od kada je to prihvatljivo? Mozda je USA jeftiniji?

 Prihvatljivo je dok god ti netko ne kaže kako postoje i drugi proizvođači. 500€ je cijena Huaweija P30 Pro, OnePlus 7T/pro, Mate 20 Pro, Galaxy A90 5G (460€)... Da o Xiaomijima i ekipi ne govorimo.

15 godina
offline
Re: Apple iPhone SE (2020) - presedan vrijedan poz
BlueMax kaže...
Arctic Skies kaže...
500e prihvatljiva cijena? Od kada je to prihvatljivo? Mozda je USA jeftiniji?

 Prihvatljivo je dok god ti netko ne kaže kako postoje i drugi proizvođači. 500€ je cijena Huaweija P30 Pro, OnePlus 7T/pro, Mate 20 Pro, Galaxy A90 5G (460€)... Da o Xiaomijima i ekipi ne govorimo.

 Bas sam i to mislio komentirati, cini mi se da je ovo bas amerikanizirani clanak.

 

MacBook Pro je najbolji izbor ako zelite macOS.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
4 godine
offline
Re: Apple iPhone SE (2020) - presedan vrijedan poz
wyks kaže...
BlueMax kaže...
Arctic Skies kaže...
500e prihvatljiva cijena? Od kada je to prihvatljivo? Mozda je USA jeftiniji?

 Prihvatljivo je dok god ti netko ne kaže kako postoje i drugi proizvođači. 500€ je cijena Huaweija P30 Pro, OnePlus 7T/pro, Mate 20 Pro, Galaxy A90 5G (460€)... Da o Xiaomijima i ekipi ne govorimo.

 Bas sam i to mislio komentirati, cini mi se da je ovo bas amerikanizirani clanak.

 

MacBook Pro je najbolji izbor ako zelite macOS.

 A jesi me nasmijao :D 

6 godina
offline
Apple iPhone SE (2020) - presedan vrijedan pozorno

Cijena 3.999 kn...za te pare rađe S10...mogli su slobodno staviti 1-2mm veću debljinu i eto veće baterije

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Apple iPhone SE (2020) - presedan vrijedan poz
Ostalo im viska dijelova od iPhonea 8. Deblji form factor znacio bio bar novu proizvodnju kucista.
pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
7 godina
offline
Apple iPhone SE (2020) - presedan vrijedan pozorno

"best buy" mobitel od 4000kn? daj ne s..

Najveći plus ovog mobitela jest to što će vam on trajati vrlo dugo –najmanje tri godine bit će jednako brz kao i prvi dan, a ne da na pola tog perioda počne “trokirati” kao većina Androida koji koštaju isto. Tajna je upravo u korištenju potpuno nove hardverske platforme, pa možete biti sigurni da će vam sve raditi jednako brzo i jednako dugotrajno,

 ispada da se androidima hardver postupno kvari pa s vremenom padaju performanse.. a zapravo je problem u android softveru.. apple nema takvih slucajnih problema..


 

Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Apple iPhone SE (2020) - presedan vrijedan poz
Za te novce sam prije 12 godina kupovao najnoviji iPhone koji je tek bio dobavljiv u Hrvatskoj u sklopu neke tarife koju bih nakon tri mjeseca smanjio, tako da je teški apsurd da danas dobivamo ovakav proizvod (znam o čemu pričam sestra mi ga ima) za istu cijenu za kakvu sam ja kupio Note 10 Plus ili za kakvu smo kupovali iPhone kad su još bili svemirski brodovi u usporedbi s drugim mobitelima i predvodnici inovacija, od multi toucha, retina ekrana, selfie kamere, itd.
 
3 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Apple iPhone SE (2020) - presedan vrijedan pozorno

Apple mrzitelji

 
5 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Apple iPhone SE (2020) - presedan vrijedan pozorno

Za manje novaca kupiš xiaomi note 10 pro koji je bolji u svakom pogledu.

scientia est potentia
 
4 1 hvala 2
6 godina
protjeran
offline
Apple iPhone SE (2020) - presedan vrijedan pozorno

seremo po tom mobitelu otkako su ga najavili / hvale ga da je best buy jer je najjeftiniji ikad "novi" iPhone i opet članak o tom čudu  I opet ti plate da reklamiraš mobitel, pa bar stavi promo kod PETRICBESTBUY2020 da ovce dobiju bar 10% popusta i opet ništa 

 
4 5 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Apple iPhone SE (2020) - presedan vrijedan pozorno

Mid range telefon od 4000kn ? wow, ocito se vremena promijenila.

Moj PC  
10 0 hvala 0
4 godine
odjavljen
offline
Apple iPhone SE (2020) - presedan vrijedan pozorno

Užasan mobitel i užasna recenzija. Neke stvari se nikad ne mijenjaju, poput Applea i Petrica.

Have no fear, Vlad is here
Moj PC  
12 7 hvala 3
13 godina
offline
Apple iPhone SE (2020) - presedan vrijedan pozorno

Nakon 3g s galaxy s8 ni najmanjeg trokiranja nije bilo.
Da mi se nije zaslon razbio još uvijek bi ga koristio.

Dok je ovaca bit će i appleu novaca 

 

 

EDIT
Petrića još niste otjerali?

MixCloud: https://www.mixcloud.com/_DJ_Pharaoh/ SoundCloud: https://soundcloud.com/tutankhamon95 Facebook: https://www.facebook.com/Faraon95031 Instagram: https://www.instagram.com/dr.faraon_
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.5.2020 13:51 (kruskar).
Moj PC  
6 4 hvala 0
11 godina
offline
Apple iPhone SE (2020) - presedan vrijedan pozorno

imam Samsung Galaxy a3 iz 2017te koji ima bateriju od 2200mah i nakon 3 godine i dalje izdrži cijeli dan normalnnog korištenja tako da ne sumnjam da će i iPhone SE držati kak spada bez obzira kolko se taj kapacitet baterije na prvu činio malim. Isto tako ne sumnjam da ios na njemu radi savršeno za razliku od Androidu na A3 koji je tolko ne rensponzivan postao nakon 1.5-2 godine da mi dođe da se objesim o štrik.

Da ne pričam o ostalim problemima - promjenio već pun kurac usb-c kablova jer se svi razjebu vrlo brzo, bavim se developmentom - ni jedan od laptopa taj uređaj više ne prepoznaje uopće - pc, macbook svejedno uopće ga ne vide. N puta mi se dogodi da neka sistemska aplikacija prestane raditi pa počne iskakati iritantni popup da ne možeš ni SMS natipkati. Ponekad dok me netko nazove mob se smrzne taman na tolko vremena da druga strana odustane od poziva...i hrpa drugih iritantnih pizdarija

S druge strane iPad mini 4 koji imam također 3 godine radi bez prijekorno.

Vozdra!
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Apple iPhone SE (2020) - presedan vrijedan pozorno

ukratko - bez fanboy-anja

 
0 15 hvala 0
12 godina
offline
Re: Apple iPhone SE (2020) - presedan vrijedan poz
alien kaže...

Za manje novaca kupiš xiaomi note 10 pro koji je bolji u svakom pogledu.

 Pa i nije baš u svakom pogledu. Novi iPhone SE ima A13 procesor koji je puno jači od Snapdragona 730 koji čak nije ni najviša klasa Andrid ARM CPU-a.

Istina da će iPhone, ako pokreneš neku radnju kod koje će A13 doći do izražaja, bateriju pocuclati za sat vremana no bolji je i ugašeni iPhone od bilo kojeg Androida.

Ili nije? Ne znam više..

12 godina
offline
Re: Apple iPhone SE (2020) - presedan vrijedan poz
kruskar kaže...

Nakon 3g s galaxy s8 ni najmanjeg trokiranja nije bilo.
Da mi se nije zaslon razbio još uvijek bi ga koristio.

Dok je ovaca bit će i appleu novaca 

 

 

EDIT
Petrića još niste otjerali?

 Zašto bi ga otjerali? Meni je on sasvim ok a to što o nekom komadu elektronike imamo različito mišljenje mi ni najmanje ne smeta, dapače.

 

Također imam S8 (meni je staklo puklo samo malo u kutu, ne primijeti se dok baš ne tražiš pukotinu) i ne pada mi na pamet uzimati drugi mobitel. Istekli su mi i poslovni i privatni ugovori i mogao bi uzeti što hoću ali nije vrijedno utrošenog vremena za postavljanje novog uređaja.

 

16 godina
offline
Apple iPhone SE (2020) - presedan vrijedan pozorno

Ova recenzija predstavlja udarac i sramotu profesionalnom novinarstvu, pogotovo na jednom tehnoloskom portalu poput BUG-a. Ne znam kakvi su odnosi unutar BUG-a, da li imate glavnog urednika koji pregleda ove objave i recenzije ali Petrić je sa ovom recenzijom definitivno dotakao dno. 

 

Prvo ocigledno je velicanje iPhone-a i ovog modela do te mjere da cak i neke negativnosti poput slabije baterije su opisane na nacin da ne ispadaju kao negativnosti. 

Kad je riječ o baterijama, vrijedi pravilo: što je fizički veća, duže traje. Računajte na to da u mali mobitel stane mala baterija, a u veliki velika. WTF, kakve su ovo recenice, kao da je pisano za djecu od 10 godina.

 

Recenzija je toliko povrsna, imamo navedenu odlicnu dnevnu kameru, a niti jednu sliku te kamere da se uvidimo u tu kvalitetu. Onda u zavrsetku teksta pozitivno je odlicna dnevna kamera, a u negativne strane nema te "lose" nocne kamere. 

 

Ukratko recenzija napisana na krajnje bezobrazan nacin, kao uvredu svatkome tko se koliko toliko razumije u gadgete i tko je u zivotu procitao barem jednu kvalitetnu recenziju i jos ocigledno napisana samo da sto brze izadje iz šaka da je bilo bolje je i ne pisati. 

 

Petriću ugledaj se na dr. Berecki i Raos-a, koji po profesiji dolaze iz drugih bransi, a znaju napisati takav clanak koji poveze tehnologiju da ga je uzivancija procitati.

 

I znam da nema smisla i da nece rezultirati nicemu ali ako nista mozda pocne uticati na podsvijest gospodina Petrića pa evo jedna anketa:

 

Da li je krajnje vrijeme da gospodin Petrić prepusti recenzije mobilnih telefona netkome objektivnijiem, temeljitijem i def sa vise motivacije: 

 

45 DA
7 NE
 
21 4 hvala 9
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice