Apple iPhone X - Nedovršena revolucija

poruka: 168
|
čitano: 49.915
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple iPhone X - Nedovršena revolucija".
11 godina
offline
Re: Apple iPhone X - Nedovršena revolucija
Feudalac kaže...

 Nije tu Apple napravio nešto što je bolje dva puta. Samsung jedini radi OLED ekrane odlične kvalitete. Apple je mrvicu izmijenio oblik pod piksela od onog što se može vidjeti, time su smanjili promjenu spektra prema plavom kod gledanja iz kuta, ali kod njih nikad nije bilo idemo uzeti s police dobavljača, baciti unutra pa kako bude. Prvo, tolerancije (razlika od komada do komada) su minimalne, kalibracija se obavlja individualno za svaki uređaj, poradili su dodatno na sub-pixel renderu, tu je nativna podrška upravljanju bojama tako da uređaj sam prepoznaje sadržaj i automatski prilagođava prikaz, malo su još povećali svjetlinu pa je krajnji rezultat najbolji ekran ikada proizveden za opću populaciju. Nije ni samsungov S8 daleko od toga, razlika je u sitnicama ovdje ili ondje.

 opet priznajem, lajbek sam po tom pitanju

no još uvijek mi to izgleda čudno, samsung kroz godine i godine razvoja nije uspio napraviti super-duper oled, svake godine napreduje minimalno

ali apple se ubaci u biznis i odmah oled postane super-oled 

 

mogu i ja tako naručiti od goodyeara gumu koja će po zimi biti meka, po ljeti tvrđa, držati na -20 stupnjeva 60% bolje u zavoju od njihove najbolje ljetne, izbacivati 40% više vode kod akvaplaninga i tako... samo je pitanje kako to izvesti ako su im trebala desetljeća specijaliziranog razvoja da bi postigli i par posto napretka kroz godine

 

daj ti nama neki link da mi vidimo otkud vučeš te podatke o individualnoj kalibraciji za svaki uređaj (baš za svaki primjerak, hm, pa kud ode onda serijska proizvodnja), što su to točno appleovci radili na "sub-pixel renderu", kako funkcionira ta nativna podrška upravljanju bojama (wow, stvarno super zvuči dok to pišeš), kako su točno povećali svjetlinu panela koji proizvodi netko drugi... itd.

 

sorry na zajedljivosti, no meni to sve što si nabrojao izgleda kao neki mumbo-jumbo marketing

8 godina
offline
Re: Apple iPhone X - Nedovršena revolucija
digitall kaže...

 

nemam sad bas za tvoj omiljeni samsung nista od papira, ali mogu vjerojatno pronaci papir od servisa gdje mi na lg-u zamijenjen ekran radi burnin-a.. u kojem formatu da ti posaljem?

ali imam cak i bolju ideju; nazovi npr. mesc ili tako neki servis i pitaj koliko su u zadnjih par godina zamijenili ekrana besplatno zbog burnina. eto. jel posteno? mozda dobijes i podatak posebno sa samsung.. pa si objesis na zid ili nesto.. a posto ces odmah slagat sto god da ti kazu, jer ne ide u tvoju korist i jer nije moguce da ejpl pr zaposelnik kaze nesto protiv ejpla, e onda cu i ja nazvati pa cemo usporedit podatak.. 

 

a sta ti nosis dvije kartice na pozadini telefona pa moras pazit koju ce ti ocitat na blagajni, jednu vadis, mices, gledas koja je.. sta? bravo..upucao si se vlastitim "argumentom"

 

 Ja te pitam za Samsungovo OLED jamstvo, ti mi odgovaraš s primjerom iz prakse gdje je LCD zamijenjen zbog burn-in što zbilja nije normalno, niti očekivano te mora biti pokriveno jamstvom. Malo bježimo, ne?

 

Kaj se tiče upucavanja, upravo ti o tome govorim - dvije kartice koje svi imamo ne prolaze kod zabe i androida. Tipično za android, polovično rješenje. Hvala na potvrdi mog argumenta. Tebi je svaka sitnica koja se dogodi na androidu, koja se tamo pojavi a da je nema na iphoneu dokaz precijenjenosti, zaluđenosti, gluposti applea i njegovih korisnika i superiornosti vas koji niste tome podlegli. a nedaj bože da bi promislio jednu sekundu pa tako padaš u lagano postavljene zamke da noćaš neću zaspati od smijeha. I još mi navedeš apsolutno najvećeg pljačkaša građana u hr kao primjer sreće androida. s tom družinom razbojnika odavno nemam nikakvog posla, iako sam im uvijek davao priliku... zapravo, mislim da ću se smijati još tjedan dana ovoj tvojoj provali o nadmoći androida.

Ja rekoh
8 godina
offline
Re: Apple iPhone X - Nedovršena revolucija
picajzla0707 kaže...

 opet priznajem, lajbek sam po tom pitanju

no još uvijek mi to izgleda čudno, samsung kroz godine i godine razvoja nije uspio napraviti super-duper oled, svake godine napreduje minimalno

ali apple se ubaci u biznis i odmah oled postane super-oled 

 

 

daj ti nama neki link da mi vidimo otkud vučeš te podatke o individualnoj kalibraciji za svaki uređaj (baš za svaki primjerak, hm, pa kud ode onda serijska proizvodnja), što su to točno appleovci radili na "sub-pixel renderu", kako funkcionira ta nativna podrška upravljanju bojama (wow, stvarno super zvuči dok to pišeš), kako su točno povećali svjetlinu panela koji proizvodi netko drugi... itd.

 

 

 picajzla, od čovjeka s takvim nadimkom bi očekivao da primijeti kako govorim o konačnim razlika koje se mjere u vrlo malim postotcima; S8 je u trenutku izlaska imao najbolji ekran; iphone X je tu granicu pomaknuo za postotak sim-tam; nitko nije uz ovaj superlativ napisao nešto loše o samsungu. On i dalje ima vrhunske ekrane. što se tiče linka, dao ti ga je tonči, nema se potrebe ponavljati.

Ja rekoh
8 godina
offline
Re: Apple iPhone X - Nedovršena revolucija
Chronosus kaže...

 

1. Ako ćeš tako Gogle ima još dulje beskontaktno plaćanje, još od 2011., dok je Apple ušao s tom "revolucijom" 2014.

2. Druga stvar, PBZ ima ovo već više od godinu dana i košta 4-5kn mjesečno i malo je bolje rješenje nego naljepiti beskontaktnu karticu na mobitel s obzirom da se autoriziraš na mobitelu.

 

3. Onda još malo govoriš o vezivanju uz zabu, dok braniš sustav koji je ograničen na jednog proizvođača i banke s kojima on potpiše ugovor, i koji nije dostupan ni kod nas ni u okolnim državama? Daj malo razmisli prije nego napišeš takve gluposti.

https://support.apple.com/hr-hr/HT206637

 1. nema plaćanje već prijenos između korisnika. pjevaj mi o paypalu, oj sokole.

2. isti odgovor kao i digitalu

3. ja ne branim apple u ovom slučaju, samo velim da to još nije to. faktor praktičnosti će biti ostvaren kada ću moći sve kartice ubaciti u e-novčanik i platiti bilo kojom od njih kroz mobitel. Apple pay i samsung pay su na tom putu, ali ih nema kod nas i onda mi je ovo s jednom karticom u mobitelu, drugom i trećom u džepu samo još više komplicirano. drugo, ne podržava svaki pos beskontaktno plaćanje a emulacija magnetskog zapisa.. khm. u biti, mislim da bi android to trebao imati preko googla da svi imaju jednako i da se ne vežu za pojedinog proizvođača obzirom da se u android svijetu marke ipak mijenjaju... Ja volim jednostavne stvari, a ovo sad je kompliciranije nego je ikad bilo.

Ja rekoh
6 godina
offline
Re: Apple iPhone X - Nedovršena revolucija
Recenzentu stvarno nije trebalo ono o home tipki i gestama, al bar me nasmijalo. Face id je toliko dobar da, kako mi kaze kolega, neke firme ga vec zabranjuju ako se isti koristi u poslovne svrhe. Al kad vec ne proradi zgodno bi se nasao fingerprint senzor al valjda je applovim korisnicima kucanje šifri super. Ili je to buduća "inovacija"?Kamera je natprosječna, al natprosječno loša za klasu. Danas i prosječan kinez daje odlične slike po danu,al na muci tj slabom svjetlu se vide junaci. Ovaj je prilicna kukavica veca nego bi se to pomislilo uz recenzije... Al dobro recenzija mora biti subjektivna. Notch je super, zar ne? Ma kad je od appla... mora biti
 
6 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Apple iPhone X - Nedovršena revolucija
Feudalac kaže...

 

 Ja te pitam za Samsungovo OLED jamstvo, ti mi odgovaraš s primjerom iz prakse gdje je LCD zamijenjen zbog burn-in što zbilja nije normalno, niti očekivano te mora biti pokriveno jamstvom. Malo bježimo, ne?

 

Kaj se tiče upucavanja, upravo ti o tome govorim - dvije kartice koje svi imamo ne prolaze kod zabe i androida. Tipično za android, polovično rješenje. Hvala na potvrdi mog argumenta. Tebi je svaka sitnica koja se dogodi na androidu, koja se tamo pojavi a da je nema na iphoneu dokaz precijenjenosti, zaluđenosti, gluposti applea i njegovih korisnika i superiornosti vas koji niste tome podlegli. a nedaj bože da bi promislio jednu sekundu pa tako padaš u lagano postavljene zamke da noćaš neću zaspati od smijeha. I još mi navedeš apsolutno najvećeg pljačkaša građana u hr kao primjer sreće androida. s tom družinom razbojnika odavno nemam nikakvog posla, iako sam im uvijek davao priliku... zapravo, mislim da ću se smijati još tjedan dana ovoj tvojoj provali o nadmoći androida.

znaci ne zelis primjere iz prakse, tebi je bitnije sto pise na nekoj stranici nekog proizvodaca.. sto dalje covjek da ti kaze.. pa i na zidu pise svasta.. 

rekao sam ti kako i sto da provjeris pa se javi ovdje sa informacijama.

a ovo za placanja opet ti dalje po svom, tupis jedno te jedno.. a ne shvacas cijelu sliku i poantu

13 godina
offline
Re: Apple iPhone X - Nedovršena revolucija
Feudalac kaže...
Chronosus kaže...

 

1. Ako ćeš tako Gogle ima još dulje beskontaktno plaćanje, još od 2011., dok je Apple ušao s tom "revolucijom" 2014.

2. Druga stvar, PBZ ima ovo već više od godinu dana i košta 4-5kn mjesečno i malo je bolje rješenje nego naljepiti beskontaktnu karticu na mobitel s obzirom da se autoriziraš na mobitelu.

 

3. Onda još malo govoriš o vezivanju uz zabu, dok braniš sustav koji je ograničen na jednog proizvođača i banke s kojima on potpiše ugovor, i koji nije dostupan ni kod nas ni u okolnim državama? Daj malo razmisli prije nego napišeš takve gluposti.

https://support.apple.com/hr-hr/HT206637

 1. nema plaćanje već prijenos između korisnika. pjevaj mi o paypalu, oj sokole.

2. isti odgovor kao i digitalu

3. ja ne branim apple u ovom slučaju, samo velim da to još nije to. faktor praktičnosti će biti ostvaren kada ću moći sve kartice ubaciti u e-novčanik i platiti bilo kojom od njih kroz mobitel. Apple pay i samsung pay su na tom putu, ali ih nema kod nas i onda mi je ovo s jednom karticom u mobitelu, drugom i trećom u džepu samo još više komplicirano. drugo, ne podržava svaki pos beskontaktno plaćanje a emulacija magnetskog zapisa.. khm. u biti, mislim da bi android to trebao imati preko googla da svi imaju jednako i da se ne vežu za pojedinog proizvođača obzirom da se u android svijetu marke ipak mijenjaju... Ja volim jednostavne stvari, a ovo sad je kompliciranije nego je ikad bilo.

 

1. http://money.cnn.com/2012/08/02/technology/google-wallet/index.htm

 

2. i 3. https://with.pbz.hr/products/pbz-wave2pay/ Podržava American Ex i Visa tekući.  Ja ne koristim tako i onako ništa osim Vise za tekući bio kod nas ili u inozemstvu. S beskontaktnim plaćanjem si u svakom slučaju ograničen, imao ti naljepljenu karticu ili aplikaciju na mobitelu. Što je sigurnije? Aplikacija. Što je praktičnije? Aplikacija.

 

Gle, sam si sebi pokopao argumente a kad si vidio da nejde počeo si izokretati da to sve zajedno tako ništa ne valja, do tad ćeš imati zaljepljenu karticu na mobitelu? Činjenica je da ja već godinu dana mogu otić do grada i shoppingirati samo s mobitelom, a ti pričaš da bi to trebalo prebaciti na proizvođače mobitela o čijoj volji opet ovisiš i da je tako pitanje kad bi tako nešto dobili jer to uključuje puno potpisivanja ugovora između banaka i proizvođača. Argumenti su ti pobijeni, protuargumenti loši. Ako ćeš i dalje izokretati priču adios. Neću te pokušavati uvjeriti u nešto što unatoč argumentima odbijaš priznati.

 

8 godina
offline
Re: Apple iPhone X - Nedovršena revolucija

Sori, ja ne mogu pratiti ovu shizofreniju između "inženjera" i "kupca iPhonea i cipela po izgledu, poput žena" (ne mogu te ja tu sad ni poučiti što je mizoginija i što je ovdje krivo).

 

Gle, populistički je zanimljivo to kad ti je argumentacija da ja ne razumijem "osnove tržišta, dizajna i prodaje" (i da pišem besmislice).

S pravom argumentacijom iza toga šepaš.

Mislim da ti nisi pazio na satu:

Tonči kaže...

Ne paziš na satu, dozvoli da se citiram na ispravan i točan način: 

Tonči kaže...

Specifikacije niti zanimaju koga niti su kome bitne, barem ne nikome normalnome. Meni kao inženjeru omogućavaju da procijenim mogućnosti uređaja, ali krajnjem korisniku, izuzev prostora, veličine ekrana i trajanja baterije, ne znače ništa.

 

Shvaćaš li ti da si upravo rekao da inženjeri nisu krajnji korisnici iPhonea? (btw, kog još treba isključiti kao kupce iPhona: znanstvenike, obrazovane uopće? Jer oni nisu citiram: "nitko normalan")

I paralelno, da im ne treba vjerovati već se pouzdavati na "user experience" (jer njihovo mišljenje krajnjem korisniku "ne treba ništa značiti").

 

Dakle ono što sam ti ranije rekao, za kruške i jabuke, sad si potvrdio - ti si onaj koji "ne pazi na satu", izgleda (tvoj link):

www.displaymate.com/iPhoneX_ShootOut_1a.htm#Best_Smartphone

 

^ Da, to je hvalospjev OLED ekranu, ne ekranu uopće! Da si ti napisao "najbolji OLED ekran uopće" - rogoborio bih možda zbog notcha, ali ti bi bio u pravu.

Ne, ti si umjesto tog napisao "najbolji mobilni ekran ikad".

 

To bih inače stavio u kategoriju clickbait trolanja i ne bih se obazirao, no ovo pozivanje na inženjera i backup od kolege ajfonaša sa casual "ja tu i tamo nešto napišem za Bug" mijenja percepciju, jer je to već sugestija ovcama da se ne obaziru na cijenu uređaja već da ga kupuju poput cipela, na osnovu izgleda (toliko o patroniziranju). 

 

ovo: Apple ima reputaciju i track record zadovoljstva korisnika i u vrhu je već deset godina.

To je tzv. "samoispunjujuće proročanstvo". Nedavno sam pisao o tome, parafrazirajući "No logo", zašto postoje samo plave karirane košulje u K-martu / Wallmartu (svejedno). Kad bi to doista bilo isključivi faktor, promjene / evolucije ne bi bilo više nikad.

Vrč ide na vodu dok se ne razbije - što se tiče generala poslije bitke (koji gledaju unatrag a ne unaprijed), dajem iPhone na panj da si ranije jednako tako feštao Windows Phone, koji su se npr. "prodavali bolje od iPhonea u Kini" (što je u jednom trenutku doista bila istina, ako se gledaju trendovi). 

Što se pak tiče objektivnosti i racionalnosti uopće vezano uz user experience + trošenje novaca, kad bi prodaja heroina ili kokaina bila legalna - pa njihov user experience bi bio apsolutan, bez obzira na cijenu i što time uopće dobivaju. Ili pak da provedemo istraživanje lojalnosti i odanosti "brandu" među korisnicima masovnih (pravih) religija? U tvom kontekstu, "touch the screen" Phill Collinsa dobiva novo simbiotičko značenje.

(edit typos)

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.11.2017 12:19 (Zechina).
9 godina
offline
Re: Apple iPhone X - Nedovršena revolucija
Chronosus kaže...
Feudalac kaže...
Chronosus kaže...

 

1. Ako ćeš tako Gogle ima još dulje beskontaktno plaćanje, još od 2011., dok je Apple ušao s tom "revolucijom" 2014.

2. Druga stvar, PBZ ima ovo već više od godinu dana i košta 4-5kn mjesečno i malo je bolje rješenje nego naljepiti beskontaktnu karticu na mobitel s obzirom da se autoriziraš na mobitelu.

 

3. Onda još malo govoriš o vezivanju uz zabu, dok braniš sustav koji je ograničen na jednog proizvođača i banke s kojima on potpiše ugovor, i koji nije dostupan ni kod nas ni u okolnim državama? Daj malo razmisli prije nego napišeš takve gluposti.

https://support.apple.com/hr-hr/HT206637

 1. nema plaćanje već prijenos između korisnika. pjevaj mi o paypalu, oj sokole.

2. isti odgovor kao i digitalu

3. ja ne branim apple u ovom slučaju, samo velim da to još nije to. faktor praktičnosti će biti ostvaren kada ću moći sve kartice ubaciti u e-novčanik i platiti bilo kojom od njih kroz mobitel. Apple pay i samsung pay su na tom putu, ali ih nema kod nas i onda mi je ovo s jednom karticom u mobitelu, drugom i trećom u džepu samo još više komplicirano. drugo, ne podržava svaki pos beskontaktno plaćanje a emulacija magnetskog zapisa.. khm. u biti, mislim da bi android to trebao imati preko googla da svi imaju jednako i da se ne vežu za pojedinog proizvođača obzirom da se u android svijetu marke ipak mijenjaju... Ja volim jednostavne stvari, a ovo sad je kompliciranije nego je ikad bilo.

 

1. http://money.cnn.com/2012/08/02/technology/google-wallet/index.htm

 

2. i 3. https://with.pbz.hr/products/pbz-wave2pay/ Podržava American Ex i Visa tekući.  Ja ne koristim tako i onako ništa osim Vise za tekući bio kod nas ili u inozemstvu. S beskontaktnim plaćanjem si u svakom slučaju ograničen, imao ti naljepljenu karticu ili aplikaciju na mobitelu. Što je sigurnije? Aplikacija. Što je praktičnije? Aplikacija.

 

Gle, sam si sebi pokopao argumente a kad si vidio da nejde počeo si izokretati da to sve zajedno tako ništa ne valja, do tad ćeš imati zaljepljenu karticu na mobitelu? Činjenica je da ja već godinu dana mogu otić do grada i shoppingirati samo s mobitelom, a ti pričaš da bi to trebalo prebaciti na proizvođače mobitela o čijoj volji opet ovisiš i da je tako pitanje kad bi tako nešto dobili jer to uključuje puno potpisivanja ugovora između banaka i proizvođača. Argumenti su ti pobijeni, protuargumenti loši. Ako ćeš i dalje izokretati priču adios. Neću te pokušavati uvjeriti u nešto što unatoč argumentima odbijaš priznati.

 

pametnije ti je da jednostavno odustanes, oni imaju toliko znanja izvan ejpl sustava kao ja o trecoj kazahstanskoj hokejaskoj ligi.. a bitno da se razbacuju nekih usporedbama, "cinjenicama", rekla kazala i te fore..

pricas u prazno, i koliko god cinjenica da im nabijes u facu, oni ce to na neki nacin izokrenuti i izvitoperiti samo da se izvuku i da se ejpl ne bi naljutio na njih..

 

eo sad jedno ozbiljno pitanje za sektu; kada prilazite oltaru nagrizene jabuke, pa vam usput dok polako hodate cupaju sve iz depova, skidaju kozu i tak to, zanima me da li djevice koje zrtvujete na oltaru budu stvarno djevice ili glume da su djevice? jer u danasnje vrijeme je jako tesko naci djevicu..

8 godina
offline
Apple iPhone X - Nedovršena revolucija

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Apple iPhone X - Nedovršena revolucija

Btw, @"najbolji OLED ekran ikad": svaka čast Samsungu, ali tek treba vidjeti kako će se stvar razvijati. Počevši od "green line of death", fantomskih otisaka ikona / prelijevanja boja (specifično uopće za tu tehnologiju) pa do privremene neresponzibilnosti na nižim temperaturama, vrlo je neozbiljno tvrditi da je to najbolji OLED ikad a priori.

Nekad su tvrdili da će plazma ekrani pokoriti tržište, jelte (zbog "vjernijeg prikaza boja" - poznato?). Color e-ink? Gdje je u masovnoj uporabi kao supstitut čak samo "pasivnih" ekrana?

Osobno, mislim da je OLED tehnologija nešto naprednija i revolucionarnija od "provjerene", ali već godinama ima za sad nerješivih teh. problema.

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Apple iPhone X - Nedovršena revolucija
Zechina kaže...

Sorri, ja ne mogu pratiti 

Po tome što pišeš, vidim da ne možeš. Opet si nešto jako pobrkao, ovo sa ženama, pomiješao si komentare, ali to je zbog ovih kapaciteta za praćenje, jebiga. Nešto slično RAM-u na iPhoneima - pogube konce nakon 7-8 aplikacija.

 

No, za kraj, s obzirom da imam važnijeg posla: ne, WinP nisam nikad pretjerano volio zbog šupačke politike firme, a Google mi još više ide na živce tu pa i njih koristim samo kad moram. Kao inženjeru (to ti je ono s perspektivama i kontekstima) Pixel 2 mi je super zanimljiv. Kao korisniku samo zbog kamere, a opet, nedovoljno bolji od iPhonea da ga pokušam nabaviti. U oba konteksta me odbija Google politika i prema developerima i korisnicima pa ću svjesno izbjegavati Pixele. 

 

Apple i iPhone trenutno mi, kao korisniku, daju najljepi i najfunkcionalniji telefon i ekosustav. Kao inženjeru mi je svejedno, ionako svake godine kupim sve flagship telefone.

Nope.
8 godina
offline
Re: Apple iPhone X - Nedovršena revolucija
Tonči kaže...
Zechina kaže...

Sorri, ja ne mogu pratiti 

Po tome što pišeš, vidim da ne možeš. Opet si nešto jako pobrkao, ovo sa ženama, pomiješao si komentare, ali to je zbog ovih kapaciteta za praćenje, jebiga. Nešto slično RAM-u na iPhoneima - pogube konce nakon 7-8 aplikacija.

 

No, za kraj, s obzirom da imam važnijeg posla: ne, WinP nisam nikad pretjerano volio zbog šupačke politike firme, a Google mi još više ide na živce tu pa i njih koristim samo kad moram. Kao inženjeru (to ti je ono s perspektivama i kontekstima) Pixel 2 mi je super zanimljiv. Kao korisniku samo zbog kamere, a opet, nedovoljno bolji od iPhonea da ga pokušam nabaviti. U oba konteksta me odbija Google politika i prema developerima i korisnicima pa ću svjesno izbjegavati Pixele. 

 

Apple i iPhone trenutno mi, kao korisniku, daju najljepi i najfunkcionalniji telefon i ekosustav. Kao inženjeru mi je svejedno, ionako svake godine kupim sve flagship telefone.

 

Isprika za ovo sa ženama - da bila je riječ o citatu citata i relativnoj ogradi od istog (bilo je boldano u citatu pa sam površno pogledao). No u nastavku si krenuo u istom afirmativnom tonu pa nisam ubrao distinkciju.

WP, Google itd: ma, nisam bukvalno mislio na WP (niti mislim da doista neracionalno biraš stvari isključivo po izgledu), više je to kritika na točan smisao napisanog.

offtopic kinda:

Oko ovog glede "Google politike prema dev." interesira me jer nemam dovoljno informacija (nisam dev), zato jer znam da ubrzano kopira Apple (dev tools; npr sad je također 85/15 podjela iirc).

Da sam dev, Apple bi mi dao (parafraziram) najljepši i najfunkcionalniji telefon i ekosustav (Swift rulez). Međutim to je (pre)zatvoreni sustav imho i lockan si upgrade politikom (ide ovog "sve flagship telefone"). nhf.

13 godina
offline
Re: Apple iPhone X - Nedovršena revolucija
Tonči kaže...
Zechina kaže...

Sorri, ja ne mogu pratiti 

Po tome što pišeš, vidim da ne možeš. Opet si nešto jako pobrkao, ovo sa ženama, pomiješao si komentare, ali to je zbog ovih kapaciteta za praćenje, jebiga. Nešto slično RAM-u na iPhoneima - pogube konce nakon 7-8 aplikacija.

 

No, za kraj, s obzirom da imam važnijeg posla: ne, WinP nisam nikad pretjerano volio zbog šupačke politike firme, a Google mi još više ide na živce tu pa i njih koristim samo kad moram. Kao inženjeru (to ti je ono s perspektivama i kontekstima) Pixel 2 mi je super zanimljiv. Kao korisniku samo zbog kamere, a opet, nedovoljno bolji od iPhonea da ga pokušam nabaviti. U oba konteksta me odbija Google politika i prema developerima i korisnicima pa ću svjesno izbjegavati Pixele. 

 

Apple i iPhone trenutno mi, kao korisniku, daju najljepi i najfunkcionalniji telefon i ekosustav. Kao inženjeru mi je svejedno, ionako svake godine kupim sve flagship telefone.

 Vidiš kako su perspektive drugačije. Ja izbjegavam Apple ne zbog loših uređaja, jer to nisu, već zbog politike i odnosa prema i kupcima i industriji.

 

Stoga me zanima koja je to politika koja te odvrača od Googlea a ok ti je u Appleu?

9 godina
offline
Re: Apple iPhone X - Nedovršena revolucija
Tonči kaže...

me odbija Google politika i prema developerima

problem ti je sto googleu ne moras placati 100dolara godisnje nego samo jednokratno? ili sto za razliku od applea mozes birati platformu i alate za razvoj po zelji? hardcode..

15 godina
odjavljen
offline
Re: Apple iPhone X - Nedovršena revolucija

Zechina Ovo ti je drugi ili treći put da cjepidlačiš i krivo interpretiraš pa sam ja to interpretirao kao zlonamjerne provokacije. :) No dobro.

 

Svi mi pazimo na estetiku. Zašto misliš da je kupovina bilo čega uopće racionalna? Da je kupovina racionalan proces, 95% ljudi bi vozilo Daewoo Matiz ili Opel Combi. Kupovina i prodaja su emocionalni proces i socijalne vještine, a daleko manje racionalne i precizne procjene.

 

Što se tiče politike: MSFT je imao očajnu politiku: 3rd party gatewaye za prodaju, a nadogradnje su išle preko telekoma. GOOG i dalje ima šupačku politiku da uopće ne možeš za novac distribuirati aplikacije iz Hrvatske, a i ne prodaju Pixele kod nas. Automatski fuck-off od mene. 

AAPL je jedina firma od te tri koja dugo, dugo ima fer odnos prema dev zajednici, nadogradnje za sve mobitele uvijek su išle direktno i brzo, a prodavati možeš oduvijek.

 

Ne očekujem da ti, ili picajzla koji izleti s onim o "ukradenim idejama", kupujete iPhone, meni je svejedno. Ali ako iole razumijete zašto oni/mi drugi kupuju Appleove proizvode i zašto su najzadovoljniji korisnici po anketama, puno je lakše sudjelovati u raspravama, jer neće biti imbecilnih komentara o "ovcama".

 

Općenito je javni diskurs u komentarima i na društvenim mrežama ovdje anti-[umetni nešto]; uvijek agresivan, iz perspektive neke umišljene uzvišenosti, uvredljiv prema drugačijem, realno šovinistički i isključiv. Ponajprije prema onome što je većini nedostupno, a to je uglavnom novac. Iz tog izranja hrpa kritika i prijezira prema onome što se smatra luksuzom. Treba shvatiti da je ono što je nama luksuz, vani samo ok, kao i da je tamo novac puno češće pošteno zarađen, nego ovdje. U Americi ti neće izgrebati BMW ili Mustanga kad ga kupiš, a ovdje hoće.

 

Apple se ovdje percipira kao luksuz, a Amerima je to $200 telefon, kao i svaki drugi. Većina ne kupuje slobodne uređaje. Da iPhone kod nas košta 255kn na dvije godine, BMW umjesto 400k kuna da košta 80 tisuća, otključani iPhone X da košta 1300 kuna, bi li bio percipiran tako? Za 1300 kuna baš i nije tako strašno više, jelda? I opet, ako ti se ne sviđa, ne kupiš ga. Ne opterećuješ se time što drugi kupuju.

Nope.
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.11.2017 13:21 (Tonči).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Apple iPhone X - Nedovršena revolucija
Chronosus kaže...

 Vidiš kako su perspektive drugačije. Ja izbjegavam Apple ne zbog loših uređaja, jer to nisu, već zbog politike i odnosa prema i kupcima i industriji.

 

Stoga me zanima koja je to politika koja te odvrača od Googlea a ok ti je u Appleu?

digitall kaže...
Tonči kaže...

me odbija Google politika i prema developerima

problem ti je sto googleu ne moras placati 100dolara godisnje nego samo jednokratno? ili sto za razliku od applea mozes birati platformu i alate za razvoj po zelji? hardcode.. 

digitall Očito ne znaš ništa o tematici koju komentiraš. Čemu onda komentar?

 

Chronosus 

1. Google ne prodaje svoje flagship (Pixel) i čiste Android uređaje u Hrvatskoj.

2. Google ne dopušta developerima iz Hrvatske da prodaju aplikacije na Play Storeu

 

Microsoftu je za to trebalo par godina, a tada je već bilo kasno. Apple to sve dozvoljava i radi od 2011. godine bez ikakvih problema. 

 

I naravno - nadogradnje sustava. Kod Googlea samo na Pixelima (a ostalo ovisi o proizvođačima i telekomima). A Pixeli se ne prodaju i nemaju podršku. Nešto na razini šupčinarstva Microsofta s Xboxom.

 

Nope.
9 godina
offline
Re: Apple iPhone X - Nedovršena revolucija
Tonči kaže...
digitall kaže...
Tonči kaže...

me odbija Google politika i prema developerima

problem ti je sto googleu ne moras placati 100dolara godisnje nego samo jednokratno? ili sto za razliku od applea mozes birati platformu i alate za razvoj po zelji? hardcode.. 

digitall Očito ne znaš ništa o tematici koju komentiraš. Čemu onda komentar?

 

 

a jel? ok, ako ti tako kazes onda je tako. zivio

16 godina
offline
Re: Apple iPhone X - Nedovršena revolucija
Ako si developer i imas firmu registriranu u HR a ne vani onda si u najmanju ruku debil a to kaj Google ne dopusta prodaju aplikacija iz HR nema veze s tim da je Apple napravil telefon koji ima manji ekran sa manje ppi od konkurencije. Osim toga telefon ima onu debilanu gore na ekranu, manji % ekrana po povrsini telefona i debeli odurni crni rub oko ekrana. Nema citac otiska prsta nego izmisljaju toplu vodu sa prepoznavanjem lica. To s prepoznavanjem lica me asocira na epizodu southparka gdi se voze na nekim "biciklima" koji ih jebu u supak. Telefon i dalje ne moze primit sd card, najbitnije je to da i dalje ne mogu fakin copy paste file na telefon ko na obicni stick!

Svi pisu na nacin ko da pokusavaju opravdat neke svoje izbore i svoje guste. Na kraju se sve svodi na clickbait jer cim negdi spomenes Apple, Samsung, Microsoft, Google onda imas zagarantiranu hrpu fanboya koji pumpaju clickove i promet.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Apple iPhone X - Nedovršena revolucija
NEW_MAN kaže...
Ako si developer i imas firmu registriranu u HR a ne vani onda si u najmanju ruku debil a to kaj Google ne dopusta prodaju aplikacija iz HR nema veze s tim da je Apple napravil telefon koji ima manji ekran sa manje ppi od konkurencije. Osim toga telefon ima onu debilanu gore na ekranu, manji % ekrana po povrsini telefona i debeli odurni crni rub oko ekrana. Nema citac otiska prsta nego izmisljaju toplu vodu sa prepoznavanjem lica. To s prepoznavanjem lica me asocira na epizodu southparka gdi se voze na nekim "biciklima" koji ih jebu u supak. Telefon i dalje ne moze primit sd card, najbitnije je to da i dalje ne mogu fakin copy paste file na telefon ko na obicni stick!

Svi pisu na nacin ko da pokusavaju opravdat neke svoje izbore i svoje guste. Na kraju se sve svodi na clickbait jer cim negdi spomenes Apple, Samsung, Microsoft, Google onda imas zagarantiranu hrpu fanboya koji pumpaju clickove i promet.

A sad ga pizdiš. Po tome i ako živiš u Hrvatskoj si debil u najmanju ruku. :) Realno jesi, al' dobro... Komentar se odnosi na razloge zašto ja subjektivno, naravno, ne biram Google. :) Između ostalih i jer nemam priliku kupiti, bez gnjavaže, čisti Android telefon.

 

S podebljanim se slažem. Tu smo očito svi ovce. <:)

 

digitall svi mi znamo da možeš prodavati aplikacije tako da izigravaš vratolomije s firmom u nekoj drugoj zemlji, ali govorimo o Hrvatskoj i fućka mi se za to što mogu ako protegnem noge do Londona jedan sekund i otvorim račun u llyodsu.

 

 

Nope.
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.11.2017 14:03 (Tonči).
8 godina
offline
Re: Apple iPhone X - Nedovršena revolucija

@luksuz
Ovo što navodiš za iPhone odgovara onom što je Tim Cook rekao:
https://www.bug.hr/mobiteli/tim-cook-iphone-x-je-jeftiniji-nego-sto-se-cini-1252

 

S druge strane, ne mogu sad pronaći ("zahvaljujući" novom designu) ono o čemu je i Bug pisao: teoriju da je upravo nerealno visoka cijena potakla prodaju iPhone X. Što je fenomen za sebe, ali je u koliziji sa ovim od troška "nekoliko kava (manje) tjedno".

 

Zadovoljstvo korisnika je vrlo relativan pojam, jer je to već opetovano razmatrano u kontekstu analogije sa Štokholmskim sindromom. Npr:
How will psychologists describe the iPhone syndrome in the future?
Najjednostavnije bi bilo govoriti o "denial" fenomenu kupca koji ne može sam sebi priznati da je (karikiram) bacio novce. Po istom principu sa "tuđim user experience" na kojem šibicari navlače naivce (ispričavam se na usporedbi, ali bazični bihevioralni mehanizam uvjetovanosti je isti).


ovo za dev itd politiku ne mogu komentirati jer nemam znanja/informacija, mogu samo kao subjektivni dojam:
Mislim da je MSFT neozbiljno pristupio XXI stoljeću, AAPL pametno, a o GOOG se ne usuđujem davati komentare; njihov biznis model u globalu malo tko razumije i više puta je govoreno da je neodrživ. Činjenično upravo suprotno - realno teže globalnom monopolu i dalje im raste profit. I još zadržavaju natprosječno dobru percepciju zadovoljstva korisnika. Makar je to (ili bi logički trebalo biti), u suprotnosti sa šarolikom kvalitetom proizvoda i usluga.
Google me pomalo plaši jer imaju beskrajne apetite a nepredvidivi su.

Sa Appleom bar znaš što je i imaš mogućnost izbora (neki od nas, vidi gore o uvjetovanosti).

15 godina
odjavljen
offline
Re: Apple iPhone X - Nedovršena revolucija

A gle, nisam baš siguran. Ja imam pristup svim telefonima. Dakle, nije da ne vidim i ne koristim baš sve druge na dnevnoj bazi. Privatno sam samo u par navrata birao ne-iPhone: jedno vrijeme Desire HD (HTC), Samsung Galaxy S3, LG G3 i Xperiu Z2. Bio sam na rubu s Galaxyjem S6E+ i S8+, ali sam na kraju odustao zbog smećastog softvera. Dugo sam privatno koristio i Nexus 6P. Tako da to o sindromima ti ne drži vodu baš, čini mi se.

Konkretno i objektivno: iOS na iPhoneima radi glatko, uvijek i trajno. Ako nemaju neki fuckup (a imali su ga par puta od iOS-a 9.. barem jednom po verziji. Sama činjenica da iPhone traje 5+ godina, odlična je.

 

Što se politike tiče, ne sumnjam da će digitall ili NEW_MAN olakšicu za Googleovo šupčinarstvo naći u tome da nije problem skoknuti do Londona, Rima, Berlina i sl. za kupiti Pixel, servisirati ga, ili otvoriti firmu u Lisabonu da bih prodavao aplikacije. Međutim, meni je to far and beyond bilo čega što sam spreman napraviti da bih prodavao na platformi koja je drastično opterećena i piratstvom, noćna mora za podršku zbog fragmentacije i sigurnosti i sl. Tu postoji cijeli niz problema zbog kojih Android i dalje donosi manje profita, iako ima drastično superioran tržišni udio od iOS-a. Moram imati i raditi za Android, ali ne biram ga sam za svoj novi proizvod, nego samo ako to plati netko drugi. Android nije nikome koga znam profitabilan, ako u igri nisu reklame. Aplikacije se rade samo kao besplatna podrška nečem drugom, nekoj drugoj usluzi.

 

Pogotovo ako govorimo o privatnom: Nexus si nekad mogao kupiti barem preko Amazona. Sad više ne možeš ni to, Pixel je off-limits. Dakle, šupci su do kraja, a iz tog razloga mi se i fućka za Android i poslovno i privatno. Pixel 2 XL ima bolje slike od iPhonea X (barem procesiranje), ali to nije dovoljno da bih kupovao mobitel preko VPN-a i slao si ga u box u Njemačkoj pa sebi... no way. I ružan je. :)

 

S Appleom znaš na čemu si, znaš što ćeš dobiti i to je ono što je činjenica kao i to da su i iPhone X i Note 8 nepotrebno skupi telefoni, jer svaki ima neke bitne probleme. iPhone X ima notch, Note ima fingerprint i softver. Nije, doduše ni iOS 11 zlato... :) 

 

 

Nope.
8 godina
offline
Re: Apple iPhone X - Nedovršena revolucija

Nisam ja ovo o štokholskom sindormu izmislio. Možda najreferentniji izvor oko fenomena "religije" bio bi Steve Wozniak himself (I don’t like being trapped in Apple’s ecosystem).

 

Što se Nexusa, Pixela itd stvari tiče, meni se čini da to Googleu uopće nije target, već da to mora imati kako bi kopirao Apple i "štitio si bokove". To je pokazni model, smjernica, ciljano preskup kako bi otvorio/penetrirao tržište za Samsung itd. Prihod je opet - kako si i naveo - indirektan (reklame). Opet, to je moj dojam.

 

Sa tvog stanovišta, iPhone koji radi glatko, uvijek i trajno - da, zvuči više nego logično. Za developera sigurno zvuči isplativije, sigurnije. Potencijalni problem je u tome što je riječ o dinamičnoj branši gdje se stvari mijenjaju preko noći. Mislim da Apple u predstavljanju novih inačica proizvoda češće koristi "provjeren" pristup nego li doista revolucionarnu tehnologiju (ok, nategnuto je ovako generalizirati).

Zastarjelost proizvoda i usluga je neminovnost u "branši". Imam dojam da Google otvara nova tržišta (education market, smart/interactive tv, autonomna vozila...) i pri tome je Apple, zahvaljujući konzervativnijoj politici, prisiljen ovdje kaskati (ili ne ulaziti u bitke koje ne može dobiti). Što mu bar u teoriji smanjuje relevantnost. Ujedno, posljedično, budući da je smisao biznisa profit, na novom teritoriju se u teoriji može lakše "pobrati vrhnje", pa bi to mogao biti razlog masovnog Google followerizma (iščekivanje "next big thing" umjesto provjerene, sigurne stvari).

 

IMHO: FaceID je, ili će biti, revolucija per se, ali ne zbog otključavanja uređaja. Čak i prije nego li AR/VR. "Pametni displeji" umjesto izloga (koji prepoznaju čak i raspoloženje korisnika), kao tehnologija, već postoje. Čeka se još da tržište sazrije i - da to bude prihvaćeno. Google Street View npr je dočekan s otporom. Tako da bi FaceID itd  mogao biti novi momentum za Apple.

13 godina
offline
Re: Apple iPhone X - Nedovršena revolucija
Tonči kaže...
Chronosus kaže...

 Vidiš kako su perspektive drugačije. Ja izbjegavam Apple ne zbog loših uređaja, jer to nisu, već zbog politike i odnosa prema i kupcima i industriji.

 

Stoga me zanima koja je to politika koja te odvrača od Googlea a ok ti je u Appleu?

digitall kaže...
Tonči kaže...

me odbija Google politika i prema developerima

problem ti je sto googleu ne moras placati 100dolara godisnje nego samo jednokratno? ili sto za razliku od applea mozes birati platformu i alate za razvoj po zelji? hardcode.. 

 

1. Google ne prodaje svoje flagship (Pixel) i čiste Android uređaje u Hrvatskoj.

2. Google ne dopušta developerima iz Hrvatske da prodaju aplikacije na Play Storeu

 

Microsoftu je za to trebalo par godina, a tada je već bilo kasno. Apple to sve dozvoljava i radi od 2011. godine bez ikakvih problema. 

 

I naravno - nadogradnje sustava. Kod Googlea samo na Pixelima (a ostalo ovisi o proizvođačima i telekomima). A Pixeli se ne prodaju i nemaju podršku. Nešto na razini šupčinarstva Microsofta s Xboxom.

 

  1. Možda nije službeno dostupno, ali bez problema se može kupiti u Neutrinu, HG Spotu i još nekim dućanima. Ne prodaju se službeno ni Microsoft uređaji i usluge (Xbox, Surface linija) pa se može nabaviti bez problema. Zašto je to problem?

 2.  To zbilja nije kul, no nije sve tako jednostavno. Kako bi objavio aplikaciju na App Storeu Apple to naplaćuje 100 dolara godišnje za pojedinačne developere. Naravno, uz to bi ti trebao i Mac i iPhone pa da uopće dođeš do točke da nešto objaviš trebao bi potrošiti par tisuća dolara i onda se nadati da ti Apple neće odbiti aplikaciju. Super je što imaju to puno bolje strukturirano od Googlea, ali zato imaju finu zaradu i prije nego što uopće objave tvoju aplikaciju. Usporedi to s Androidom gdje je vrlo vjerojatno da imaš sve potrebno za početi razvoj i objaviti aplikaciju.. To što se moraš registrirati negdje drugdje je nezgodno, ali isto tako je sve zajedno zgodnije za developere.

No, zar nije malo bitnija politika prema kupcima? Daj mi reci što sve možeš kupiti u iTunes storeu u hrvatskoj, kad smo već kod regionalne dostupnosti? Kad smo već na iPhoneX temi, reci zar nije sramota da najskuplji masovno proizvedni mobitel u povijesti nema uključen brzi punjač, feature koji je bio jedna od velikih novosti? Zašto 3 puta jeftiniji mobiteli to mogu imati uključeni u paketu? Hej, ak već imaš love dat 1100 dolara za mobitel, što ne bi imao još 50 za taj famozni brzi punjač? Pardon, treba ti i novi kabel za još 25$, nismo ni to mogli uključiti u cijenu. Baš me zanima koliko je razlika u proizvodnji regular punjača i ovog brzog. Odgovor je vjerojatno: koga briga, ljudi će platiti. To je najfriškiji primjer tvog super Apple ekosustava koji ide u korist jedino Appleu.

Da ne govorimo o ovakvim glupostima:

https://www.theverge.com/2014/9/12/6142359/tim-cook-says-apple-could-have-made-a-bigger-iphone-years-ago

Naravno, onda su odlučili tri godine za redom prodavati isti proizvod s novom oznakom dok se nisu odlučili da bi opet mogli proizvesti drugačiji mobitel.


Pa onda o tome dok su svi na Androidu vrištali od muke dok su vizionari u Appleu imali ovakve izjave:

https://www.macobserver.com/tmo/article/heres-why-your-iPhone-will-never-have-nfc

Naravno, tako to ide kod Applea. Jedne godine ne vide uopće poantu a druge je to najveća revolucija koju su oni izmislili... Naravno, u toj godini su smislili kako mogu zaraditi na tome pa su NFC ograničili na Apple Pay. Eto, sad su napokon počeli lagano otvarati NFC za šire korištenje - ali ne za banke, kao zbog sigurnosti.

https://9to5mac.com/2016/08/10/apple-says-opening-up-iphone-nfc-would-fundamentally-diminish-security-as-australian-banks-resist-apple-pay/

Čitaj: na taj način oni ne bi imali zaradu kao od Apple Paya, pa zašto bi. Ne vidim da je bilo ikakvih velikih incidenata s plaćanjem NFCom na Androidu, a kao što smo ranije utvrdili, to je bilo aktualno od 2012.

Nema direktnog profita za Apple - nećemo vam to omogućiti.

Naravno, tu možemo ići u nedogled:


https://www.theverge.com/2015/5/6/8558647/apple-ftc-spotify-app-store-antitrust

 

http://appleinsider.com/articles/14/07/16/apple-settles-ebook-price-fixing-complaint-with-states-consumers-could-pay-450m

https://www.bug.hr/vijesti/apple-patentirao-3d-printer-boji/148699.aspx

 

Pa mi sad reci, koja politika je veći problem?

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.11.2017 16:45 (Chronosus).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Apple iPhone X - Nedovršena revolucija
Zechina kaže...

Za developera sigurno zvuči isplativije, sigurnije.

...

Kao developeru, nema "isplativog", jer moram imati svake godine 3-4 tisuće eura telefona. Ali privatno, ja želim bti zaključan u Appleov ekosustav. Ima benefite.

Chronosus kaže...

  1. Možda nije službeno dostupno, ali bez problema se može kupiti u Neutrinu, HG Spotu i još nekim dućanima. Ne prodaju se službeno ni Microsoft uređaji i usluge (Xbox, Surface linija) pa se može nabaviti bez problema. Zašto je to problem?

 2.  ...Apple to naplaćuje 100 dolara godišnje za pojedinačne developere

No, zar nije malo bitnija politika prema kupcima? Daj mi reci što sve možeš kupiti u iTunes storeu u hrvatskoj, kad smo već kod regionalne dostupnosti? 

Naravno, onda su odlučili tri godine za redom prodavati isti proizvod s novom oznakom dok se nisu odlučili da bi opet mogli proizvesti drugačiji mobitel.

1. Ne zanima me prošlogodišnji telefon, nego ovogodišnji, kratko nakon što izađe. HG-Spot prodaje stari uređaj, Pixel. To nije Pixel 2. To mi ne treba, to mogu nabaviti gdje hoću.

Čak i da prodaju, kako uopće ima smisla odgovarati na pitanje "što ti treba podrška i službena funkcionalnost?", LOL? 

Sve se može nekako nabaviti, pa i plutonij ako ti treba. No to ne rješava problem.

 

2. Ništa tu nije zgodnije. Vidim da nisi otvarao tvrtku vani, jer da jesi, znao bi koji niz problema i gnjavaže je to, čak i građanima EU. To je enorman i pain in the ass.

 

Jedna bitna stvar: 100 dolara? Novac nije kritična stavka u poslovanju, pogotovo kad se radi o sitnišu od $100. Developerski sat košta bruto od $75-$150, ovisno o projektu. Otvaranje firme vani je već višestruko skuplje. Mnogo više. S tih $100 plaćaš drastično bolji store. Vrlo jeftino.

 

3. Pogodi koja zemlja Europe jedina nema iTunes zbog javne agencije čije ime počinje na Z, završava na P i ima AM u sredini? :)

 

 

Nope.
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.11.2017 18:34 (Tonči).
9 godina
offline
Re: Apple iPhone X - Nedovršena revolucija
Tonči kaže...

A gle, nisam baš siguran. Ja imam pristup svim telefonima. Dakle, nije da ne vidim i ne koristim baš sve druge na dnevnoj bazi. Privatno sam samo u par navrata birao ne-iPhone: jedno vrijeme Desire HD (HTC), Samsung Galaxy S3, LG G3 i Xperiu Z2. Bio sam na rubu s Galaxyjem S6E+ i S8+, ali sam na kraju odustao zbog smećastog softvera. Dugo sam privatno koristio i Nexus 6P. Tako da to o sindromima ti ne drži vodu baš, čini mi se.

Konkretno i objektivno: iOS na iPhoneima radi glatko, uvijek i trajno. Ako nemaju neki fuckup (a imali su ga par puta od iOS-a 9.. barem jednom po verziji. Sama činjenica da iPhone traje 5+ godina, odlična je.

 

Pogotovo ako govorimo o privatnom: Nexus si nekad mogao kupiti barem preko Amazona. Sad više ne možeš ni to

 

prema tvom pisanju, netko ce pomisliti da je ios i iphone nesto toliko bolje brze glade od bilo cega da je to nemjerljivo i neusporedivo sa bilo cim na planeti.. ne obmanjuj ljude koji nisu upuceni..

da, iphone radi brzo glatko i fino, normalna stvar, ali kad pogledas kako rade danasnji flagshipovi na androidu, vise nemas onaj wow osjecaj koristenja iphonea kao nekad kad je android stekao.. cak stovise neke stvari su brze i jednostavnije na androidu..

po tvojim rijecima ispada da je android cisto smece koje uopce ne radi, ili ako slucajno ponekad radi onda radi 80% sporije, jadnije, sa hrpom problema, itd. a dobro znas istinu.

kazes: "Konkretno i objektivno: iOS na iPhoneima radi glatko, uvijek i trajno", a meni je zanimljivo citati forume nakon updatea svakog novog iosa kako stariji uredaji sa amazing dozivotnom podrskom pocinju raditi sporije i trzavije.. dok je kod androida tocno obrnuta situacija u zadnjih par godina, od 5.0 pa na dalje radi sve bolje, brze i glade.. e sad, stvari oko podrske se mogu gledati i na taj nacin.. jos se moze ubaciti cinjenica sto se stvarno dobije updateom ios-a (osim par stvari sa androida), i sto se dobije ne azuriranjem konkurencije.. koliko znam na ver 4.4 radi 99% svih danasnjih aplikacija, sto znaci minmalno 4 godine unazad.. 

tako da ne mozes to gledati tako crno/bijelo

 

sto se tice developmenta, sve je to lijepo i krasno, ali opet pleses kako appl svira, ako im ne se svida tvoja app odjebat ce je, a ti stalno, uvijek, konstantno placas licencu, pa cak i kad odluce uvesti nesto novo, npr. da sve mora prijeci na 64bit, pa opet odvajaj vrijeme i sve da radis sto ti kazu, pa ti se moze dogodit da ti baniraju app jer nije skladu sa njihovm prerigoroznim uvjetima, evo jedan glupi primjer; banirali sve aplikacije za snimanje ekrana i ubacili to kao feature.. a sto su dali tim developerima za ideju, izvedbu, utroseno vrijeme? dali su im k... u d...

to je samo jedan primjer, malo malo bude nesto slicno.. odlicna supacka politika radi cega mi se gade..

na kraju krajeva ne smijes u store imati kodi ili torent klient sto samo po sebi nije nikakv piratluk.. 

samo hrpa ogranicenja i komplikacija.. a vise ne vrijedi ni ono "jedan uredan, jedan rezolucija, jedan format" pa je lako izradivati aplikacije.. 

 

sto se tice kupovine nekih uredaja koji nisu namjenjeni za nase trziste, ja ih sve nalazim po nasim trgovinama koje cak daju garanciju za njega.. evo links prodaje cak xiaomi koji nije za europu..

8 godina
offline
Re: Apple iPhone X - Nedovršena revolucija
digitall kaže...

znaci ne zelis primjere iz prakse, tebi je bitnije sto pise na nekoj stranici nekog proizvodaca.. sto dalje covjek da ti kaze.. pa i na zidu pise svasta.. 

rekao sam ti kako i sto da provjeris pa se javi ovdje sa informacijama.

a ovo za placanja opet ti dalje po svom, tupis jedno te jedno.. a ne shvacas cijelu sliku i poantu

 Pitanje je bilo jasno i izravno, odnosno zamolio sam kopiju samsungovog jamstva gdje eksplicitno piše da je burn-in na oledu pokriven. Dao sam si truda potražiti službene informacije, ali na netu ih nema a vas preko nekoliko tvrdi da je to u jamstvu. Hajde golube, vrlo je jednostavno. 

 

Nevjerojatno je kako sada nije važno sto piše na papiru, a kad Apple nešto napise auuu ubij ga

Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.11.2017 18:45 (Feudalac).
13 godina
offline
Re: Apple iPhone X - Nedovršena revolucija
Tonči kaže...
Chronosus kaže...

  1. Možda nije službeno dostupno, ali bez problema se može kupiti u Neutrinu, HG Spotu i još nekim dućanima. Ne prodaju se službeno ni Microsoft uređaji i usluge (Xbox, Surface linija) pa se može nabaviti bez problema. Zašto je to problem?

Naravno, onda su odlučili tri godine za redom prodavati isti proizvod s novom oznakom dok se nisu odlučili da bi opet mogli proizvesti drugačiji mobitel.

1. Ne, ne može. Ne zanima me prošlogodišnji telefon, nego ovogodišnji, kratko nakon što izađe. HG-Spot prodaje stari uređaj, Pixel. To nije Pixel 2. To mi ne treba, to mogu nabaviti gdje hoću.

Čak i da prodaju, kako uopće ima smisla odgovarati na pitanje "što ti treba podrška i službena funkcionalnost?", LOL? 

Sve se može nekako nabaviti, pa i plutonij ako ti treba. No to ne rješava problem.

 

3. Pogodi koja zemlja Europe jedina nema iTunes zbog javne agencije čije ime počinje na Z, završava na P i ima AM u sredini? :)

 

4. Brzo punjenje radi i na iPhoneu 6. Ali da, adapteri i kabeli su skupi k'o vrag. No to nema puno veze s telefonom. Ekosustav nije zamišljen za tržišta koja su ogromnim dijelom korisnika ispod granice siromaštva zemlje porijekla (140.000 kuna godišnje ili 12000 mjesečno bruto po obitelji)

 

Kolega Chronosus, u ovom dijelu koji nisam delete-ao se ne slažem sa vama 

 

Kao prvo, jedno je "MOŽE SE NABAVITI" a drugo dođeš u dućan, kažeš što želiš kupiti, i u roku ovisno od gadgeta kakvog tražiš, imaš ga u roku odmah, do sedam radnih dana, jer ga ima, jer ga možeš UVIJEK kupiti! 

To što se neki "trgovac" ohrabrio, pa preko svojih kanala nabavio neku robu, ide utoliko njemu na čast, e sada, gdje ćeš svoju makineriju uredno servisirati, pitanje je sada i zauvijek?!?! 

Kao drugo, uvijek sam za one; "koliko ljudi toliko i čudi", ili ovu "o ukusima se ne raspravlja", pa ja stoga nisam niti previše tijekom 2009/2014 perioda obadao na Apple iPhone, jer su mi bili "premali fizički", dok pojavom Plus modela, i moj fokus promatranja je skrenuo u nekom sasvim drugom, čitaj Apple smejru! 

Ali to nekim ljudima je upravo bilo MAIN deal, ta minimalistička veličina, i imaju ga i dan danas, i ne pada im na pamet mijenjati ga za nešto veće, govorim o gabaritima, a da teza stoji, ide u prilog i to što Apple radi i na modelu iPhone X SE, koji će kao takav mali, imati 4.5 incha display ali preko cijelog ekrana, plus onaj zuuuuuub gore! 

 

Kolega Tonči, neka moja glasna razmišljanja o vašem pisanju, ustvari sadržaju i smislu. 

 

Osobno, nisam deweloper nekih aplikacija, makar, nije da me ne intrigira, kada bih imao neke stvari drukčije posložene u svojem životu. 

Ali dizajn što ga pokušava prodati GUUGLE meni je loš, negdje na nivou drugog razreda pučke škole, tako da me uopće ne pere niti najmanje gdje ga "ima za nabaviti" u Hrvatskoj! U svakom slučaju, pa ima na s kolega/prijatelja forumaša po Europi/USA raspršenih, tako da nikada nije problem poslati PP, i zamoliti da se nešto takvoga uzme, zbog fer komunikacije, iz povjerenja ja bih uvijek dao novac unaprijed. Ma ima i nešto poznanstava što u Australiji, Maleziji, nešto i po Emiratima, uvijek se nešto nađe! 

Apropos iTunesa, što je da je,  svima u Z4MP-u, kad netko tipa ex presidente za jedan srednje kratak PLINK PLONK, PLONK PLUNK na trećem prograrmu HR-a dobije mjesečno preko 30.000.00 kuna Hrvatskih, kao on je Novi Bethowen, moj me ne! 

 

Ne glede samo na kabele za brzo punjenje, pa u tom sustavu je sve plativo svugdje, bitno je samo ono jedno jedino bitno, koliki ti je debeli i duboki račun, bilo na godišnjoj razini ili mjesečni prosjek, a da je recimo ekipi sa 144.000.00 kuna godišnje problem izdvojiti oko 8%, za gadget, i eventualno 5% za periferiju, jebiga, netko troši na cigarete netko na mobitel. 

Relativno nedavno sam napisao kako sam ja sa kupnjom "novog" iPhone gadgeta realno miran i do pune četri godine, našlo se je kolega koji su me našli za shodno popljuvati i pokušati poklopiti, kao "što ja imam više vrijednoga sa gadgetom starijim od dvije godine", ja mogu samo rezignirati i uz jednu primjerenu dozu podsmijeha samo reternirati kako sam ja u biti puno uštedio sa takvom trgovinom, a da taj gadget još uvijek vrijedi nešto i nakon 1460 dana korištenja. A ako pomnožimo godišnje prihode sa "tolikim  izdacima", dobijemo debelo preko 500.000.00 kuna, a tko ih je pošteno imzaradio, neka ih veselo i potroši, što za sebe što za svoje najmilije. 

A uz taj iPhone, toliko traju i svi dodatci sa one periferije, ustvari, pa kabel sam na jedan način dobio "mukte" kroz kupnju iPad-a, u ovom prošlom kontekstu, a u nadoilazećem gdje uz iPhone XL/X Plus planiram ubosti ili iPad Pro 2108 ili kakav MBP 15', ovisno kako mi se pokažu afiniteti za daljnju "naobrazbu"! 

ATJ Lučko
9 godina
offline
Re: Apple iPhone X - Nedovršena revolucija
Feudalac kaže...
digitall kaže...

znaci ne zelis primjere iz prakse, tebi je bitnije sto pise na nekoj stranici nekog proizvodaca.. sto dalje covjek da ti kaze.. pa i na zidu pise svasta.. 

rekao sam ti kako i sto da provjeris pa se javi ovdje sa informacijama.

a ovo za placanja opet ti dalje po svom, tupis jedno te jedno.. a ne shvacas cijelu sliku i poantu

 Pitanje je bilo jasno i izravno, odnosno zamolio sam kopiju samsungovog jamstva gdje eksplicitno piše da je burn-in na oledu pokriven. Dao sam si truda potražiti službene informacije, ali na netu ih nema a vas preko nekoliko tvrdi da je to u jamstvu. Hajde golube, vrlo je jednostavno. 

mesc: Tel: 01/ 6188-513

agram: Tel: +385 1 2456 555

 

a ja ne mogu naci na netu napismeno sluzbenu informaciju da kalkulator u ajfonu moze zbrojit 2 i 2

 

edit: ajmo sad probat ukljucit mozak;

- da li ti je bitnije da servis u Hr to prizna pod garanciju iako na nekoj glupoj stranici neke glupe firme sa drugog kraja svijeta pise da to ne priznaje?

- ili ti je bitnije da to pise na nekoj glupoj stranici neke glupe firme na drugom kraju svijeta, a da to servis u Hr ne prizna?

da cujem

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.11.2017 18:54 (digitall).
9 godina
offline
Re: Apple iPhone X - Nedovršena revolucija
Dead kaže...

Nema kopije. Pokvarija se kopirni aparat. 

vrhunski doprinos raspravi. zasluzio si kolacic, aj..

Moj PC  
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice