Apple iPhone X - Nedovršena revolucija

poruka: 168
|
čitano: 49.959
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple iPhone X - Nedovršena revolucija".
13 godina
offline
Re: Apple iPhone X - Nedovršena revolucija
digitall kaže...
Tonči kaže...

A gle, nisam baš siguran. Ja imam pristup svim telefonima. Dakle, nije da ne vidim i ne koristim baš sve druge na dnevnoj bazi. Privatno sam samo u par navrata birao ne-iPhone: jedno vrijeme Desire HD (HTC), Samsung Galaxy S3, LG G3 i Xperiu Z2. Bio sam na rubu s Galaxyjem S6E+ i S8+, ali sam na kraju odustao zbog smećastog softvera. Dugo sam privatno koristio i Nexus 6P. Tako da to o sindromima ti ne drži vodu baš, čini mi se.

Konkretno i objektivno: iOS na iPhoneima radi glatko, uvijek i trajno. Ako nemaju neki fuckup (a imali su ga par puta od iOS-a 9.. barem jednom po verziji. Sama činjenica da iPhone traje 5+ godina, odlična je.

 

Pogotovo ako govorimo o privatnom: Nexus si nekad mogao kupiti barem preko Amazona. Sad više ne možeš ni to

 

prema tvom pisanju, netko ce pomisliti da je ios i iphone nesto toliko bolje brze glade od bilo cega da je to nemjerljivo i neusporedivo sa bilo cim na planeti.. ne obmanjuj ljude koji nisu upuceni..

da, iphone radi brzo glatko i fino, normalna stvar, ali kad pogledas kako rade danasnji flagshipovi na androidu, vise nemas onaj wow osjecaj koristenja iphonea kao nekad kad je android stekao.. cak stovise neke stvari su brze i jednostavnije na androidu..

po tvojim rijecima ispada da je android cisto smece koje uopce ne radi, ili ako slucajno ponekad radi onda radi 80% sporije, jadnije, sa hrpom problema, itd. a dobro znas istinu.

kazes: "Konkretno i objektivno: iOS na iPhoneima radi glatko, uvijek i trajno", a meni je zanimljivo citati forume nakon updatea svakog novog iosa kako stariji uredaji sa amazing dozivotnom podrskom pocinju raditi sporije i trzavije.. dok je kod androida tocno obrnuta situacija u zadnjih par godina, od 5.0 pa na dalje radi sve bolje, brze i glade.. e sad, stvari oko podrske se mogu gledati i na taj nacin.. jos se moze ubaciti cinjenica sto se stvarno dobije updateom ios-a (osim par stvari sa androida), i sto se dobije ne azuriranjem konkurencije.. koliko znam na ver 4.4 radi 99% svih danasnjih aplikacija, sto znaci minmalno 4 godine unazad.. 

tako da ne mozes to gledati tako crno/bijelo

 

sto se tice developmenta, sve je to lijepo i krasno, ali opet pleses kako appl svira, ako im ne se svida tvoja app odjebat ce je, a ti stalno, uvijek, konstantno placas licencu, pa cak i kad odluce uvesti nesto novo, npr. da sve mora prijeci na 64bit, pa opet odvajaj vrijeme i sve da radis sto ti kazu, pa ti se moze dogodit da ti baniraju app jer nije skladu sa njihovm prerigoroznim uvjetima, evo jedan glupi primjer; banirali sve aplikacije za snimanje ekrana i ubacili to kao feature.. a sto su dali tim developerima za ideju, izvedbu, utroseno vrijeme? dali su im k... u d...

to je samo jedan primjer, malo malo bude nesto slicno.. odlicna supacka politika radi cega mi se gade..

na kraju krajeva ne smijes u store imati kodi ili torent klient sto samo po sebi nije nikakv piratluk.. 

samo hrpa ogranicenja i komplikacija.. a vise ne vrijedi ni ono "jedan uredan, jedan rezolucija, jedan format" pa je lako izradivati aplikacije.. 

 

sto se tice kupovine nekih uredaja koji nisu namjenjeni za nase trziste, ja ih sve nalazim po nasim trgovinama koje cak daju garanciju za njega.. evo links prodaje cak xiaomi koji nije za europu..

Kolega digitall, vi malo po cesti malo po šumi ?!?! 

 

Ako netko kaže da je iOS fluidniji vi govorite o savršenosti android OS-a, da ne kažem/napišem da svršavate, bez ljutnje, ili kada je nekom iPhone ljepši od nekog android gadgeta, vi opet gordo krećete u obranu "vaših" stavova?!?! 

Moje skromno subjektivno razmišljanje kaže slijedjeće, usporedba iPhone X vs SGN 8; 

- iPhone X je gabaritima manji, ali isto tako feeling je bolje oblikovan kod dizajniranja, ne glede što su oba "staklena", 

- sam dizajn display-a mi je bolje legao, čak mi je i izgled LG G6 ljepši nego SGN 8, da ne govorim o dojmu visine, jako visok, 

- jednostavnost, to je vrlo rastezljiv pojam, gdje su presudne osobne preferencije čak možda i prije samog ukusa, nešto što je jako podložno subjektivnom dojmu, prije svega u nekim skrivenim detaljima, 

- osobno, nikada nisam kazao da je android OS smeće, ali da su  sinovi pojedini iz CEO timova nekih brendova, iza toga STOJIM samo tako, a nije da nisu sve i oni stavili na profit i samo profit, ili se ne slažete sa mojom tvrdnjom, a tu se referiram i na različite rezolucije, što bi u konačnici bilo koliko redaka u programu, 

- kažete da na android verziji OS-a 5.0 radi 99% svih aplikacija, pa koliko onda radi na PIXEL 2 modelima, pitam ja vas, radi li makar 66%, 

- ne vidim problema da prelazimo na 64 bit-ne aplikacije, kada karikira, je struja u automobilima od 1998 godine, kada sam ja uzeo svoj prvi auto bila 12V, a sada je u najnovijim autima došla do 48V, a onaj tko želi "plesati u kolu" neka nauči pratiti korak kola, 

- brinete za detalje kao KODI, torent i slično, a ZAKAJ , pa ionako imate DUUUUUUUPLO jeftinije a kao bolje gadgete, halooooooo, 

- što se tiče kineskih mobitela, XIAOMI MI MIX2 ako se ne varam, vjerujem odličan komad gadgeta, ali ako su žuti dečki i cure toliko jaki, pa neka onda prate makar Samsunga, pa neka otvore kakav store u Zagrebu, govorim za sve generalno, barem za one koji se furaju da su jaki, kao 1+ naprimjer, 

 

Da iPhone X Plus dobije kojim čudom iPen, uvjeren sam da nikakv drugi gadget ga nebi mogao stići, nikada, ovako, ekipa nije loša, ali za ukupni dobitni dojam, trebaju malo poraditi na ugledu, tu u Hrvatskoj, kolega! 

ATJ Lučko
8 godina
offline
Re: Apple iPhone X - Nedovršena revolucija
Tonči kaže... 

 

> "Ali privatno, ja želim bti zaključan u xxx ekosustav"
Sorry, ali meni je ovo kao stav nešto s čime sam ja osobno nekompatibilan i previše naliči na one primjere gore sa iPhone sindromom.

 

Zatvorenost mi je razumljiva kao developeru (jer pretpostavlja standardizaciju).
Znam za učestalija, fantastična iskustva developera na Apple platformi (ako se zbroje živci i potraćeno vrijeme, Apple ekosustav je daleko superiornija platforma).
Međutim:
Sad da ne ponavljam prožvakano, nfc itd stvari su nešto zbog čega bih kao korisnik, zbog gluposti s ograničenjima, bacao mob u zid taman da sam ga dobio besplatno.
Korisnički, osobno, imam ptsp od toga, pa čak i samo od ljudi koji bi šteli šerat iskustvo s drugima ali ne mogu jer su izopćeni (stvarno mi se ne da primjere navoditi jer će otići u beskraj). Oni u pravilu kasnije tvrde da je to u stvari njihov izbor (obzirom da imaju neki drugi fićr kao kompenzaciju) a to vremenom postaje otužno.
Evo samo zadnji primjer:
Neki dan me jedan od tih iPacijenata nazvao, samo da mi kaže da mi se 3 dana nije javljao (što nisam ni primjetio), jer je privremeno koristio Android phone dok mu je iPhone bio na popravku, a nije me mogao nazvati zbog "reklama na Androidu" (???).
Kad sam ga upitao "pa kako je moguće da se iPhone pokvari" rekao mi je da mu je to prvi put. Kad sam ga podsjetio da mu je, osim trajnih problema s punjenjem (što zbog nekompatibilnosti, što zbog loše baterije), iPhone već 3-4 puta bio u servisu u zadnjih 4 (po njemu 5) godina, slijedi detaljni denial, za svaki slučaj opravdanje i nagli prekid tel. veze.
Dečko je inače normalan, načitan, nije glup. Stravično mi je to da ga nekakav gadget ili alat pretvara u nesretnog čudaka.

 

U vezi ovog da moraš imati najnovije uređaje svake godine - mislim da je onda najmanji problem naručiti nešto u pre-sale & DHL pa kad stigne. Frend sebi zbog prirode posla specifične uređaje (strojiće) naručuje iz Japana i nije nikad imao problem s time.
To ti je poput ovog:
> "Pogodi koja zemlja Europe jedina nema iTunes"
= Apple nikad nije kriv, dežurni Pedro uvijek postoji, ali zbog slične situacije sa najnovijim Pixelom - Google je smeće.
A što tek reći za ovo onda: "Ekosustav nije zamišljen za tržišta ..." i to ti je sad OK, ali ako to tržište nije podržano kako treba glede aplikacija - uff...
Gore ti je kolega stavio link za Spotify: oni bi servis davali za 10$, ali pošto moraju dati 30% Appleu, prisiljeni su dići cijene (i jedva zarađivati). Kako to onda može biti ok za korisnika? To sigurno onda ne može biti servis za naše tržište, ali ti ćeš kriviti Z**P.
Razlog zašto ćeš naći ekstra iPunjač itd u svakoj trafici na Balkanu je upravo s toga što je bazirano na extra profitu (tržišno neopravdanom, trebalo bi biti).
Kome bi se isplatilo imati u ponudi neki adapter za bijednih 2-3$ kad će ga u drugačijoj iZvedbi naplatiti 20-30? Koliko je to dobro za korisnika?

 

Što se pak tiče biznisa preko Play storea iz Hr, vjerujem da je to kompliciranije nego li sa iStoreom, ali opet - znam više slučajeva gdje su ljudi svoje appse ubacili preko npr Poljske bez problema u roku od par dana. Međunarodna kolaboracija danas je nešto što se u ovoj branši podrazumijeva.
Osobno, da bilo što želim komercijalizirati i vani (hm, "naše" tržište - što to je), još jučer bi imao firmu na Malti.

 

Ovo sa "tričavih 100$" (i drugim ograničenjima) također baš ne stoji: svi bi htjeli biti veliki igrači, ali mora se početi od nekuda. Zakon velikih brojeva ti nalaže da ako ti možeš atraktivnu aplikaciju plasirati po minimalnim troškovima, uz minimalnu cijenu, ali na maksimalno (enormno veliko) tržište, već sa nekim udjelom u promilima ostvaruješ nezanemarivu zaradu.
Nevidljiva ruka kapitala jednako dobro filtrira selekciju u oba ekosustava (ali margina profita je manja na većem tržištu - ako po stablu mjeriš šumu).

 

 

8 godina
offline
Re: Apple iPhone X - Nedovršena revolucija
digitall kaže...
Dead kaže...

Nema kopije. Pokvarija se kopirni aparat. 

vrhunski doprinos raspravi. zasluzio si kolacic, aj..

 To je jedan od one trojice (Feudalac, Genius35) koji svo slobodno vrijeme koriste kako bi stavljali td bilo gdje kad se neko od iBožanstava spomene u iole negativnom kontekstu. Feudalac bar zna prosto proširene rečenice, što je je.

8 godina
offline
Re: Apple iPhone X - Nedovršena revolucija

Prihvaćam ispravak da je Googleov novčanik podržavao plaćanje na prodajnim mjestima. 

 

Sto se tiče nošenja stikera uz mobitel, to je pod..b, ne pada mi na pamet to raditi. Ti se sam dogovori sa sobom, možeš li otići u grad bilo gdje gdje se primaju kartice i kupiti nešto samo s mobitelom. Ako ne možeš, a to si sam priznao u poruci na koju odgovaram, onda su moji argumenti na mjestu. Ne možeš se pouzdati u to i jedino kada možeš otići samo s mobitelom je ako točno znaš kuda ideš i odranije znaš da podržavaju beskontaktno plaćanje. Sve u svemu gluparije za uzimanje novaca naivcima bez ikakve dodatne koristi ili praktičnosti. Drugo, da, navijam za univerzalni servis na razini operacijskog sustava, trenutno su samo dva i to bi moglo tehnologiju učiniti sve prisutnom pa bi onda imala smisla. Ovako...

Ja rekoh
15 godina
odjavljen
offline
Re: Apple iPhone X - Nedovršena revolucija
digitall kaže...

da, iphone radi brzo glatko i fino, normalna stvar, ali kad pogledas kako rade danasnji flagshipovi na androidu, vise nemas onaj wow osjecaj koristenja iphonea kao nekad kad je android stekao...

Jer Android na Samsungu ne šteka?  Ajd' neka, hahaha.

digitall kaže...

po tvojim rijecima ispada da ...

... meni je zanimljivo citati forume nakon updatea svakog novog iosa kako stariji uredaji sa amazing dozivotnom podrskom pocinju raditi sporije i trzavije.. dok je kod androida tocno obrnuta situacija 

Ne baš... ne znam koje ti forume čitaš, ali da, na telefonu starom 5 godina, novi OS radi sporije. Ne trza, to se ne događa, ali zna biti sporo. No, ipak je to puno godina. Za razliku od Android telefona, iPhone dobije novi OS, pa zato korisnici Android telefona ne mogu iskusiti usporenje, nemaju na čemu. Na kojem je ono Androidu Galaxy S8? Nije niti na 7.1, a kamoli 8. 7.1 je izašao 2016. godine i donosi znatna poboljšanja sustava, pogotovo standby baterije. Tako da, radije nemojmo o tome.

.

digitall kaže...

prerigoroznim uvjetima

 

sto se tice kupovine nekih uredaja koji nisu namjenjeni za nase trziste, ja ih sve nalazim po nasim trgovinama koje cak daju garanciju za njega.. evo links prodaje cak xiaomi koji nije za europu..

Kamo sreće kad bi Play Store bio kontroliran kao Apple Store pa da ne čitamo ovo. I niz takvih naslova svaka dva mjeseca. A i kvaliteta aplikacija ne bi bila groblje smeća kakvo je Play Store. Ima Appleov Store nekoliko slučajeva loše kvalitete appova, ali Play... hijaoooo..

Da, ako radiš trivijalne aplikacije koje oni mogu uvesti kao feature OS-a, a hebiga, to je problem. Treba raditi proizvode koji nisu mikro-projekt. Od tih primjera, meni je daleko veći problem ona sramota s knjigama, iako kužim istu kao poslovnu odluku.

 

Što se kupovine tiče... vidim, umjesto 800 eura, 1200 traže za Pixel 2 XL neki trgovci. :)

Nope.
9 godina
offline
Re: Apple iPhone X - Nedovršena revolucija
ATJLučko kaže...

Kolega digitall, vi malo po cesti malo po šumi ?!?! 

 

Ako netko kaže da je iOS fluidniji vi govorite o savršenosti android OS-a, da ne kažem/napišem da svršavate, bez ljutnje, ili kada je nekom iPhone ljepši od nekog android gadgeta, vi opet gordo krećete u obranu "vaših" stavova?!?! 

Moje skromno subjektivno razmišljanje kaže slijedjeće, usporedba iPhone X vs SGN 8; 

- iPhone X je gabaritima manji, ali isto tako feeling je bolje oblikovan kod dizajniranja, ne glede što su oba "staklena", 

- sam dizajn display-a mi je bolje legao, čak mi je i izgled LG G6 ljepši nego SGN 8, da ne govorim o dojmu visine, jako visok, 

- jednostavnost, to je vrlo rastezljiv pojam, gdje su presudne osobne preferencije čak možda i prije samog ukusa, nešto što je jako podložno subjektivnom dojmu, prije svega u nekim skrivenim detaljima, 

- osobno, nikada nisam kazao da je android OS smeće, ali da su  sinovi pojedini iz CEO timova nekih brendova, iza toga STOJIM samo tako, a nije da nisu sve i oni stavili na profit i samo profit, ili se ne slažete sa mojom tvrdnjom, a tu se referiram i na različite rezolucije, što bi u konačnici bilo koliko redaka u programu, 

- kažete da na android verziji OS-a 5.0 radi 99% svih aplikacija, pa koliko onda radi na PIXEL 2 modelima, pitam ja vas, radi li makar 66%, 

- ne vidim problema da prelazimo na 64 bit-ne aplikacije, kada karikira, je struja u automobilima od 1998 godine, kada sam ja uzeo svoj prvi auto bila 12V, a sada je u najnovijim autima došla do 48V, a onaj tko želi "plesati u kolu" neka nauči pratiti korak kola, 

- brinete za detalje kao KODI, torent i slično, a ZAKAJ , pa ionako imate DUUUUUUUPLO jeftinije a kao bolje gadgete, halooooooo, 

- što se tiče kineskih mobitela, XIAOMI MI MIX2 ako se ne varam, vjerujem odličan komad gadgeta, ali ako su žuti dečki i cure toliko jaki, pa neka onda prate makar Samsunga, pa neka otvore kakav store u Zagrebu, govorim za sve generalno, barem za one koji se furaju da su jaki, kao 1+ naprimjer, 

 

Da iPhone X Plus dobije kojim čudom iPen, uvjeren sam da nikakv drugi gadget ga nebi mogao stići, nikada, ovako, ekipa nije loša, ali za ukupni dobitni dojam, trebaju malo poraditi na ugledu, tu u Hrvatskoj, kolega! 

gdje sam ja spominjao ljepotu necega? da me nisi pobrkao s nekim kolega? ljepota je u oku promatraca. posto sam ljubitelj tehnikalija ljepota je zadnja stvar koju gledam kad nesto kupujem, kad kupujem komad odjece i obuce e onda ide ljepota u obzir.

mozda mislis na to sto sam rekao da mi se ne svida rupa u ekranu x-a? to objektivno nije ljepota ili ruznoca, to mi je onako .. neobjasnjivo glupo i nefunkcionalno u portait modu.. meni, i mnogim drugima..

nije me briga ako je nekom ajfon ljepsi pa ga radi toga kupi, ovdje je rasprava o tome zasto toliko kosta, rasprava da je apsolutno "najbolji", sto dobijes gledajuci ulozeno/dobiveno i sl.

naravno da nismo svi isti, nemamo iste potrebe i zelje, pojam ljepote, pojam statusa s necim u depu, i sl. to je druga prica, ali prica da je nesto najbolje i da to toliko vrijedi je komicna..

 

-nisi razumio ovo sto radi na kojoj verziji androida.. ajmo probati redefinirati: na mobu koji nije vidio update zadnje 4 godine radi 99% trenutnih aplikacija.

-ne brinem sad striktno za kodi, torent i sl, brinem opcenito da kad nesto kupim, da onda to mogu maksimalno koristiti bez ogranicenja bilo koje vrste.. pa i kad im jednom godisnje zatreba da mogu spojiti mis, tipkovnicu i monitor i pretvoriti ga u pc.. pogotovo kad nesto kosta toliko puno, onda ocekujem da moze vise a ne manje.

- xiaomi-a nema u europi, a ne u zg da otvori store.. tko zna mozda i hoce jednog dana jer dobro grabe naprijed, da jaki su, na svjetskoj razini, uredaji su im u isto vrijeme kvalitetni, jeftini, i dobro rade.

 

eo jedan zanimljiv video..

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.11.2017 21:41 (digitall).
9 godina
offline
Re: Apple iPhone X - Nedovršena revolucija
Tonči kaže...

Jer Android na Samsungu ne šteka?  Ajd' neka, hahaha.

Ne baš... ne znam koje ti forume čitaš, ali da, na telefonu starom 5 godina, novi OS radi sporije. Ne trza, to se ne događa, ali zna biti sporo. No, ipak je to puno godina. Za razliku od Android telefona, iPhone dobije novi OS, pa zato korisnici Android telefona ne mogu iskusiti usporenje, nemaju na čemu. Na kojem je ono Androidu Galaxy S8? Nije niti na 7.1, a kamoli 8. 7.1 je izašao 2016. godine i donosi znatna poboljšanja sustava, pogotovo standby baterije. Tako da, radije nemojmo o tome.

.

Kamo sreće kad bi Play Store bio kontroliran kao Apple Store pa da ne čitamo ovo. I niz takvih naslova svaka dva mjeseca. A i kvaliteta aplikacija ne bi bila groblje smeća kakvo je Play Store. Ima Appleov Store nekoliko slučajeva loše kvalitete appova, ali Play... hijaoooo..

Da, ako radiš trivijalne aplikacije koje oni mogu uvesti kao feature OS-a, a hebiga, to je problem. Treba raditi proizvode koji nisu mikro-projekt. Od tih primjera, meni je daleko veći problem ona sramota s knjigama, iako kužim istu kao poslovnu odluku.

 

Što se kupovine tiče... vidim, umjesto 800 eura, 1200 traže za Pixel 2 XL neki trgovci. :)

jep, samo samsung i stekanje postoji, i na to se svodi tvoja izjava o stekanju androida? :) koliko dugo si koristio sony xz premium, oneplus 5, u11, v30, mate10? note8 steka? da, znam da ti se dize kosa na glavi ako jednom u sat vremena padne framerate sa 60 na 59 fps, brutala..

vid, stekajuci samsung u rangu pixela https://www.xda-developers.com/note-8-real-world-analysis-performance/

- koje forume citam, pa izmedu ostalih i ovaj, pogle temu "izasao ios11"

- a za malware i sl. stvarno moras biti teski panj da tako nesto pokupis.. 

- kvaliteta aplikacija; ako gledamo ove popularne koje koristi 98% ljudi onda razlike moras traziti povecalom.. proslo i to vrijeme kad se sve svodilo samo na ios pa tek onda za android i to onako ofrlje... a da ima smeca od aplikacija ima, i bit ce, i kog briga.. jer kad netko vidi da je smece maknut ce je i gotovo..

a osobno bi cak dao prednost aplikacijama na androidu jer na ajfonu koji sad ima veci ekran i nedohvatljive sve dijelove ekrana kod koristenja jednom rukom, moras nekako dokuciti back tipku skroz gore ili npr. tipku za novu poruku.. dok je na androidu to sve skupa dolje dohvtljivo koristenju jednom rukom.. jebiga, bolje korisnicko iskustvo :)  pogle onaj video sto sam stavio kod odgovora atj-u... neke aplikacije na iphone x izgledaju ne bas kompatibilno.. dok na hrpi raznih android uredaja sa beskrajnim kombinacijama velicine/formata itd. to cak zacujuce izgleda gotovo jednako i dosta dobro..

- sto se tice kupovine, vidim iphone x 999 dolara, kod nas 1300 :)

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.11.2017 20:18 (digitall).
8 godina
offline
Re: Apple iPhone X - Nedovršena revolucija

Vjerujem da si u brzini pisao pa falio. Apple je sudjelovao u namještanju cijena E-knjiga tako sto je za sebe ugovarao pravo da može skinuti cijenu ako je izdavač skine u drugim dućanima. Ne čini se bas na štetu kupaca, zar ne?

Ja rekoh
9 godina
offline
Re: Apple iPhone X - Nedovršena revolucija
Feudalac kaže...

Vjerujem da si u brzini pisao pa falio. Apple je sudjelovao u namještanju cijena E-knjiga tako sto je za sebe ugovarao pravo da može skinuti cijenu ako je izdavač skine u drugim dućanima. Ne čini se bas na štetu kupaca, zar ne?

nemoj ti meni vam-tam, jesi zvao servise ili nisi? pozovi svog odvjetnika Dead u grupni razgovor :)

8 godina
offline
Re: Apple iPhone X - Nedovršena revolucija
Tonči kaže...

Kamo sreće kad bi Play Store bio kontroliran kao Apple Store pa da ne čitamo ovo

 

Ček malo, ti se šališ s ovim? Symantecov site, sa Symantecovom reklamom za vlastiti software?

Firma koja je najveći rasadnik malwarea i lažnih certifikata je tebi relevantna???

Pa taj FUD su sami demantirali. Pogledaj kratku povijest što je i tko Symantrec (odavno to nema više veze s onim NC, NU, pcAnywhere itd).

Sad još reci da je Linux ispod Androida ukraden i vlasništvo SCO (još jedno od tih nekad zvučnih imena poput Novela i Symanteca)

Ne zezam se, sastavio sam bio prije mjesec dana sažetak, imaš dva posta za redom:

https://www.bug.hr/forum/post/komentari-it-vijesti/sockbot-malware-osam-aplikacija-objavljenih/5509838.aspx

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.11.2017 20:02 (Zechina).
8 godina
offline
Re: Apple iPhone X - Nedovršena revolucija
digitall kaže...
Feudalac kaže...

Vjerujem da si u brzini pisao pa falio. Apple je sudjelovao u namještanju cijena E-knjiga tako sto je za sebe ugovarao pravo da može skinuti cijenu ako je izdavač skine u drugim dućanima. Ne čini se bas na štetu kupaca, zar ne?

nemoj ti meni vam-tam, jesi zvao servise ili nisi? pozovi svog odvjetnika Dead u grupni razgovor :)

 Zašto bih zvao servise? Jamstvo daje trgovac i mora biti u pisanom obliku, servis je taj koji će odraditi sve ono sto je napisano. Skrećeš temu, dakle ne možeš dokazati da Samsung jamči da neće biti burn-ina. Hop hop hop, kako zanimljivo

Ja rekoh
15 godina
odjavljen
offline
Re: Apple iPhone X - Nedovršena revolucija
Zechina kaže...

Sorry, ali meni je ovo kao stav nešto s čime sam ja osobno nekompatibilan i previše naliči na one primjere gore sa iPhone sindromom. 

Pa kao korisnik: stari na novi telefon backup vraća doslovno i otvorene tabove. SMS i voice na računalu da ne moram tražiti i spajati mob kad me netko zove, a imam sluše dok radim. Redovite nadogradnje....

Zechina kaže...

Znam za učestalija, fantastična iskustva developera na Apple platformi (ako se zbroje živci i potraćeno vrijeme, Apple ekosustav je daleko superiornija platforma).

Kad sam ga upitao "pa kako je moguće da se iPhone pokvari" rekao mi je da mu je to prvi put. Kad sam ga podsjetio da mu je, osim trajnih problema s punjenjem (što zbog nekompatibilnosti, što zbog loše baterije), iPhone već 3-4 puta bio u servisu u zadnjih 4 (po njemu 5) godina

Daleko od toga da XCode nije apsolutno smeće koje se ruši 6 puta dnevno.... ali ObjectiveC vs. Java... lolić.

Što se tiče toga s reklamama... huh? - I da, svaki hardver se kvari, to nema veze s ničim, normalno je. Doduše, ne znam kakva nekompatibilnost? S čime? 4 ili 5 godina star telefon? Pa da, stvari krenu umirati, to je opet normalno.

Zechina kaže...

= Apple nikad nije kriv, dežurni Pedro uvijek postoji, ali zbog slične situacije sa najnovijim Pixelom - Google je smeće.

Kako iTunes i Pixel 2 imaju ikakve veze?

 

Punjači? Apple je svoje lightning punjače uveo u vrijeme one prokletinje od USB-a. Sad kad je USB-C, rješenje dostojno čovjeka, tu i Apple je prešao na njega. Najprije s laptopima, a za dalje, vidjet ćemo. Apple je uvijek favorizirao early adopter i bolja rješenja nauštrb kompatibilnosti sa svime. To je rezultat politike koja je dugo bila na snazi, a to je da je UX njihovih korisnika u njihovom ekosustavu ispred svega. To mi je snobovski ok.

Zechina kaže...

Što se pak tiče biznisa preko Play storea iz Hr, vjerujem da je to kompliciranije nego li sa iStoreom

Kako bi bilo?

Zechina kaže... 

Ovo sa "tričavih 100$" (i drugim ograničenjima) također baš ne stoji: svi bi htjeli biti veliki igrači, ali mora se početi od nekuda. Zakon velikih brojeva ti nalaže da ako ti možeš atraktivnu aplikaciju plasirati po minimalnim troškovima, uz minimalnu cijenu, ali na maksimalno (enormno veliko) tržište, već sa nekim udjelom u promilima ostvaruješ nezanemarivu zaradu.
Nevidljiva ruka kapitala jednako dobro filtrira selekciju u oba ekosustava (ali margina profita je manja na većem tržištu - ako po stablu mjeriš šumu).

$100 zaista ne vidim kao bilo kakav trošak. Na App Store ti neće ni proći amaterska aplikacija koja ne zadovoljava određene standarde kvalitete. Ako si u stanju napraviti app koji prolazi na Store, onda si odavno prošao točku gdje je $100 neki novac.

Nope.
8 godina
offline
Re: Apple iPhone X - Nedovršena revolucija
Tonči kaže... 

Što se kupovine tiče... vidim, umjesto 800 eura, 1200 traže za Pixel 2 XL neki trgovci. :)

 Pa to je iExperience, bar ste na to navikli :)

Hoćeš sad i ovdje, odmah, na ovom tržištu; platit ćeš većinu uređaja / dijelova uređaja 300% više jer imaju jabuku (i jer su nekompatibilni) i to je fićr, ali sad ovih "bijednih" 50% previše smeta :) 

Pa ja bih odmah uzeo ovaj skuplji, sigurno je kvalitetniji kod tih trgovaca. :D

9 godina
offline
Re: Apple iPhone X - Nedovršena revolucija
Dead kaže...

 Inače si vrlo konstruktivan u raspravi koja se btw uopće ne drži topica. Tvoji lupinzi će još malo pa bit legendarni na ovom Forumu. Nisi za ništa drugo stvoren već za trolanje na način da postaješ damned dosadan, braco ponavljaš se ka Santa Barbara. Kad će nešto konstruktivno izać iz tebe? Sumnjam. Aj uživaj klinjo. A i ti zeko. Vjerojatno sam bija bolestan pa nisam iša u školu kad smo učili prosto-proširene rečenice.

pa posto je 90% ot na svim temama, pogotovo ovim clickbait, onda se fino uklopim :)

s druge strane, jedno 70% ajfonasa iz moje firme je preslo na android u zadnje dvije godine, a ovi ostali me vise ne dozivljavaju kad ih sprdam i skacem im po glavi, preostaje mi zabavna rasprava sa nekoliko dezurnih sektasa ovdje :)

jebiga na forum.hr ako napises jednu rijec u negativnom kontekstu prema iReligiji odma te brisu, kartoniraju, iako se npr. radi o cistoj cinjenici, a razlog je jer su moderatori teski iSektasi, i to ozbiljno :)

ovdje je zabavnije :)

Feudalac kaže...

 Zašto bih zvao servise? Jamstvo daje trgovac i mora biti u pisanom obliku, servis je taj koji će odraditi sve ono sto je napisano. Skrećeš temu, dakle ne možeš dokazati da Samsung jamči da neće biti burn-ina. Hop hop hop, kako zanimljivo

ne skrecem temu nego si fulao ceo fudbal bre; tko jamci da nece biti burnin-a? o cemen ti? servis ti jamci da ce to uci pod garanciju ako se dogodi, osim ako nemas iphone, onda ti apple jamci da ti to nece uci pod garanciju :)

Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Apple iPhone X - Nedovršena revolucija

Ovo sad opet ne kužim. Nema ajfonaša koji se nije kleo da mu uređaj nije kao nov bar 5 godina. Pa se isplati, jer kupiš preskupo jednom ali imaš stoljećima.

Ali kad veliš da ima bar 3 standarda punjenja, 3 vrste simova, onda ide pa joooj, to je onaj prastari, pa ko to koristi...

 

Kad ti dopisdi da stalno traže štrom doma ili u birtiji (pa još punjač pa još adapter ali ne ovaj nego onaj noviji...), pa kažeš ok, imaš mob 2 ili 20 godina, svejedno: baterija ti je za k., ovako ti možda može još dugo trajati ali ako je ne možeš rekalibrirati mučit ćeš se - "Neeee, to inače super radi, ne znam što mu je danas. Osim toga tvoj mobitel je shranje.".

OK, super, većini radi, tebi baš ne, ali daj brate što se romuješ sad, ako si iskrcao pare da bi bio sretan, odradi to još jednom inače nećeš biti. I onda krene: "Ali ja sam ti taj uređaj koristio 32 sata dnevno nonstop i još mi je trajala baterija. Zato sad malo šteka ali to su mušice. Recimo tvoj mobitel je shranje.".

I onda nakon cca 6 mjeseci (mučenja): "Imaš novu bateriju?" "Ma to sam ti ja nešto zamijenio, tako da me ispalo besplatno. Skoro. Tako da se to ni ne računa. A ova stara mi još i dalje radi (odgovaraš kroz zube da "sjećam se"), samo sam je poklonio nekom, u biti prodao ali kao da sam je poklonio... uostalom tvoj mobitel je shranje.".

Hiperbola, preuveličano, ali ima u svakom od ovog bar malo istine.

 

Ali neima više toga, nit će bit, ni na Pixel'ma ni Ajfonima, a ni Galaksijama... jerbo sve će biti USB-C, a baterije se više neće mijenjati. Prije ili kasnije.

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Apple iPhone X - Nedovršena revolucija

digitall da, to s navigacijom na vrhu je teški fail. :) Eto, našao si nešto. :)

Trzanje na Samsungu mi ide na živce, da, ali nažalost to nije drop sa 60 na 59, nego drop sa 60 na 30 i 15 pa je vrlo iritantno. Da, to mi jako smeta. Želim čisti Android kao što tu opciju daje HTC... barem je nekoć davao.

Zechina Imam tu iPhone 5 kojem je baterija još uvijek sasvim dobra.

 

 

Nope.
8 godina
offline
Re: Apple iPhone X - Nedovršena revolucija

Nisam rekao da je svaki iPhone loš po pitanju baterije. Ali ima ih bar petina koji su imali problema... ili je ovdje došla "specijalna edicija" za naše tržište? 

Ne bi to bio problem, da nije onog sindroma kojeg sam spomenuo gore, karikirano. Logika: "ako sam ispljunuo xxx nečega, onda mora raditi!".

(A ako činjenice govore drugačije, zamijenit ćemo činjenice)

Imala je moja hanuma neki kako ono... Haier smartfon. Nakon 5 godina je i dalje fino radio (ne samo baterija), posudila ga nekome pa ukrali... valjda još uvijek radi.

Zbog njenog moba ih je dosta kupilo neki Haier, mislim da su svi od reda bili smeće ili bar loš prosjek. Maltretisala me poslije da oće samo Haier. Srećom, više se nisu proizvodili.

Sad zamisli da se zakačila na ajfon? Rastava braka, odma. :D

(U stvarim imala je službeni iPhone, 4 ili 5, mali, neko kraće vrijeme i povremeno je "dužila". Nije do baterije ili "fluidnosti" ali mrzila ga je, nije joj radilo nešto, valjda. Ili ju je naprosto iritiralo.) 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Apple iPhone X - Nedovršena revolucija

Ma i mene iPhone iritira u mnogočemu, ali to nisu ovdje spomenuti razlozi. Vjerojatno zato što svi imamo različite poglede na ono što očekujemo od telefona.

 

A to s tržištem... eto, znaju se žaliti ljudi da njihovi MacBookProi kvarljivo djeluju već nakon koji mjesec, vise po servisima itd.. Moj američki šljaka već od 2012. i ne pokazuje samrtne znakove...

Nope.
8 godina
offline
Apple iPhone X - Nedovršena revolucija

E jbg. Meni je frend imao baš američki Macbook i nešto mu je s napajanjem vrisnulo nakon cca 1 godine. Ne bi to bio toliki bad ali mislim da je trebao slati u US da bi mu se priznalo ili neka druga glupost... znam da je bio bijesan kao ris.

Bila je to inače rijeđa serijska greška koja se, navodno, besplatno ispravljala (prema pisanju medija) ali je u stvarnosti bila neka kvaka22.

A sad sam se sjetio i dalje susjede, sa zajedničke šetnje pasa. Imala je ono kako se kaže, kompletan iEkosustav godinama (poslovna žena). Ne znam koliko traje garancija na uređaj, ali prije manje od godine dana joj se mob ugasio - točno na zadnji dan garancije. I dok se ona dokoturala, bilo je sl. dan ili jedan iza, objasnila što je bilo - mrtvo hladno joj rekli da joj je garancija istekla i da oni ne mogu tu ništa. Pobjesnila je isto, veli da je godinama kupovala iUređaje, nikad nije imala bitnih problema, kavicu bi dobila kad bi joj prodavali tehniku, sve super fino, a sad - talk to my hand.

Ne želi više čuti za Apple. Najgora stvar joj je bila da joj je kćer imala apstinencijske krize jer joj više nije htjela kupovati iPhone.

Šogorica ima poslovni iPhone, malo je nesretna jer joj neke stvari ne rade (Candy Crush hahaha), ali nikad nije imala problema. Šogor pak je imao glupfon koliko god je dugo mogao "jer njemu to ne treba", pa Android (Sony Xperia nešto) kojeg je hvalio non stop i pljuvao po iPhone, da bi ga prošle godine nabavio i počeo ga hvaliti prije nego ga je upalio. Danas hoda prvo iPhone a onda netko iza njega... bolje da se na rakiju navukao imho.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Apple iPhone X - Nedovršena revolucija
Tonči kaže...
Zechina kaže...

Za developera sigurno zvuči isplativije, sigurnije.

...

Kao developeru, nema "isplativog", jer moram imati svake godine 3-4 tisuće eura telefona. Ali privatno, ja želim bti zaključan u Appleov ekosustav. Ima benefite.

Chronosus kaže...

  1. Možda nije službeno dostupno, ali bez problema se može kupiti u Neutrinu, HG Spotu i još nekim dućanima. Ne prodaju se službeno ni Microsoft uređaji i usluge (Xbox, Surface linija) pa se može nabaviti bez problema. Zašto je to problem?

 2.  ...Apple to naplaćuje 100 dolara godišnje za pojedinačne developere

No, zar nije malo bitnija politika prema kupcima? Daj mi reci što sve možeš kupiti u iTunes storeu u hrvatskoj, kad smo već kod regionalne dostupnosti? 

Naravno, onda su odlučili tri godine za redom prodavati isti proizvod s novom oznakom dok se nisu odlučili da bi opet mogli proizvesti drugačiji mobitel.

1. Ne zanima me prošlogodišnji telefon, nego ovogodišnji, kratko nakon što izađe. HG-Spot prodaje stari uređaj, Pixel. To nije Pixel 2. To mi ne treba, to mogu nabaviti gdje hoću.

Čak i da prodaju, kako uopće ima smisla odgovarati na pitanje "što ti treba podrška i službena funkcionalnost?", LOL? 

Sve se može nekako nabaviti, pa i plutonij ako ti treba. No to ne rješava problem.

 

2. Ništa tu nije zgodnije. Vidim da nisi otvarao tvrtku vani, jer da jesi, znao bi koji niz problema i gnjavaže je to, čak i građanima EU. To je enorman i pain in the ass.

 

Jedna bitna stvar: 100 dolara? Novac nije kritična stavka u poslovanju, pogotovo kad se radi o sitnišu od $100. Developerski sat košta bruto od $75-$150, ovisno o projektu. Otvaranje firme vani je već višestruko skuplje. Mnogo više. S tih $100 plaćaš drastično bolji store. Vrlo jeftino.

 

3. Pogodi koja zemlja Europe jedina nema iTunes zbog javne agencije čije ime počinje na Z, završava na P i ima AM u sredini? :)

 

 

 2. Vidim da nisi otvarao tvrtku u hrvatskoj. Nisam ni ja, al imam pregršt kolega koji su prošli tu muku. Di su oni Olegovi tekstovi o tome kak u nekoj europskoj zemlji možeš postati građaninom samo prijavom prek neta? 

 

 3. Zanimljiv argument, s obzirom da servisi poput Google Play Storea, Deezera i Netflixa normalno posluju.

 

Ono što mi je zanimljivo je da si se cenzurirao. U izvornom komentaru si napisao nešto u stilu "nije to namjenjeno za hrvatsko tržište gdje je većina stanovništva ispod granice siromaštva 140000kn". Na žalost, nisam ti tad stigao odgovoriti pa da to ostane ovjekovječeno. Znači ipak imaš trunkicu razuma negdje dobro spremljenu. Inače, baš pregadan i tužan način razmišljanja. Kako si došao do toga da pišeš za Bug mi je misterij, kritičko razmišljanje i objektivnost nula. 

 

Nadam se da će apple iduće godine izdati identičan Apple Xs i poduplati cijenu samo da uzme novce takvima kao što si ti. Uživaj u svojoj superiornosti, ugodan ti život. 

 

EDIT:

Pardon, netko je uspio odgovoriti prije:

Ekosustav nije zamišljen za tržišta koja su ogromnim dijelom korisnika ispod granice siromaštva zemlje porijekla (140.000 kuna godišnje ili 12000 mjesečno bruto po obitelji)

 

Eh, moj tužni mali čovječe. 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.11.2017 23:18 (Chronosus).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Apple iPhone X - Nedovršena revolucija
Chronosus kaže...

 2. Vidim da nisi otvarao tvrtku u hrvatskoj. Nisam ni ja, al imam pregršt kolega koji su prošli tu muku. Di su oni Olegovi tekstovi o tome kak u nekoj europskoj zemlji možeš postati građaninom samo prijavom prek neta? 

 

 3. Zanimljiv argument, s obzirom da servisi poput Google Play Storea, Deezera i Netflixa normalno posluju.

 

Ono što mi je zanimljivo je da si se cenzurirao. U izvornom komentaru si napisao nešto u stilu "nije to namjenjeno za hrvatsko tržište gdje je većina stanovništva ispod granice siromaštva 140000kn". Na žalost, nisam ti tad stigao odgovoriti pa da to ostane ovjekovječeno. Znači ipak imaš trunkicu razuma negdje dobro spremljenu. Inače, baš pregadan i tužan način razmišljanja. Kako si došao do toga da pišeš za Bug mi je misterij, kritičko razmišljanje i objektivnost nula. 

 

Nadam se da će apple iduće godine izdati identičan Apple Xs i poduplati cijenu samo da uzme novce takvima kao što si ti. Uživaj u svojoj superiornosti, ugodan ti život. 

 

EDIT:

Pardon, netko je uspio odgovoriti prije:

Ekosustav nije zamišljen za tržišta koja su ogromnim dijelom korisnika ispod granice siromaštva zemlje porijekla (140.000 kuna godišnje ili 12000 mjesečno bruto po obitelji)

 

Eh, moj tužni mali čovječe. 

 

 

2. Jesam. Kod nas je i dalje jeftinije iako traje.

3. Ne, ne posluju u dva smjera. Posluju samo da tebi kao kupcu prodaju, ali ne i da ti možeš prodati.

 

Nisam se cenzurirao, nego skratio komentar. A činjenica je da smo siromašan narod, da je veliki broj ljudi ovdje ispod ili na granici siromaštva u matičnoj zemlji mnogih kompanija, pa tako i Applea, koji je u SAD-u gdje je granica siromaštva godišnji prihod od 140.000 kuna.

 

Baš čitam iznova tvoju uvredu pa me zanima zašto:

 

1. smeta li tebi što sam te nazvao siromašnim, a pripadaš zlatnoj mladeži? Vrijeđam ti ego? - za mene si onda ti zapravo, jadan.

2. smeta li tebi što sam nas Hrvate nazvao siromašnima, pored niza mnogo siromašnijih? - Da, to je snobovski, ali uspoređujem nas s Amerikom, ne Ghanom. Mnogi ne bi ni raspravljali ovdje, jer nemaju za hranu. Po tome smo onda svi skupa jadni zbog samog sudjelovanja i bacanja novca na Internet.

3. smeta li tebi što ne kritiziram Apple zbog cijene? Ljut si što ti Apple ne daje jeftino iPhone? - za mene si tu opet ti jadan. Smartphone tog razreda je luksuz. Ne treba ni tebi ni meni ni bilo kome. Prilično je jadno biti ljut na bogatu kompaniju iz bogate zemlje što svoje proizvode ne poklanjaju nama po Balkanu. Jer, mi moramo baš imati iPhone? Ma daj. Stvarno? Moramo? 

 

Ma koliko ti smetalo: Apple je firma koja proizvodima cilja američko tržište, kojem njihovi proizvodi nisu luksuz kao nama. Mi ćemo se polomiti ako ih kupimo, njima je to normalna cijena. Bi li bilo lijepo da je ekosustav Appleovih proizvoda dostupan i nama tako da košta pet puta manje? Bi, ali djetinjasto je i bahato biti sav bijesan na Apple i na Samsung jer im telefoni koštaju više od naših plaća.

 

To nije "pregadno i tužno" razmišljanje, nego realno. Zaboli Korejca i Amera što ti ne možeš imati iPhone X ili Note 8. Što je briga Nijemca što ne vozimo S-klase? 

 

Zechina kaže...

Bila je to inače rijeđa serijska greška koja se, navodno, besplatno ispravljala (prema pisanju medija) ali je u stvarnosti bila neka kvaka22.

Garancija je globalna, to bi trebalo biti riješeno odmah. No, da, bilo je nečega s ekranom i gpu-om problematičnog. Što se tiče podrške, garancija je (bez Plusa) godinu plus jedna (bezuvjetni popravak, snižena cijena), a nakon toga ti također za sitniš zamijene uređaj. Recimo, odeš u Apple Store i ako je veći kvar, naplate ti novi uređaj stotinjak funti ili eura. 

 

P.S. uredno radi Candy Crush, provjerio ima li je u Storeu. :)

 

 

Nope.
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.11.2017 1:32 (Tonči).
8 godina
offline
Re: Apple iPhone X - Nedovršena revolucija
Koliko nudis? ;)
Life is jazz. Play it cool.
8 godina
offline
Re: Apple iPhone X - Nedovršena revolucija
Zakopao si se digitall, ne pomažu ove slamčice za koje se hvataš, rupa je preduboka. Znači ne možeš citirati Samsung da jamči za burn-in ali ćeš i dalje tvrditi da je Apple zločest jer je unaprijed pojasnio što-ako situacije.
Ja rekoh
16 godina
offline
Apple iPhone X - Nedovršena revolucija

Koliko vidim Tonci da prosipas suplju da je iPhone X (pre)skup samo na ovim prostorima i Hrvatskoj?

Hoces reci da se Tim Cook pravdao Hrvatima/balkancima za cijenu?

 

Nije uopce stvar da je skup, vec precijenjen. Tako da, mnogima kojima uopce nije problem da ga priuste - pomisao na kupovinu istog vrijedja inteligenciju.

 

Nije stvar koliko $$$, ista stvar je kad kupis i neki kineskih shit od 5$ koji ne radi kako treba, odnosno ne vrijedi (ne mislim na mobitel, nego bilo sta).

A nije u pitanju luksuz, u pravom smislu, tako da to nemoj podvoditi pod satove, nakit i slicne stvari...obican funkcionalni (ili ne, kako po kome) uredjaj...

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.11.2017 10:32 (knight).
 
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Apple iPhone X - Nedovršena revolucija

knight  pa ovi prostori i jesu Hrvatska, barem meni. Ne znam uopće što govoriš o Cooku, nema to veze s tim. Cijena je u vrhu za svakoga, ali ovdje se teško priušti i to je to. Vani ga kupiš ili ne. Ne znam zašto bi ti cijena nekog proizvoda "vrijeđala inteligenciju"? To je top model mobitela kompanije s vrhunskim proizvodima. Točka. Ili kupiš ili ne. Ljutnja dolazi najčešće zbog toga što ne možeš priuštiti. I ja dolazim u napast plakati za A45 AMG ili S-klasu... ma barem da BMW 750 nije tako skup... :( 

Da se razumijemo - i ja bih da je jeftiniji pa da ga mogu privatno kupiti. Ali nisam sam ogorčen i ne pljujem zato što nije. Ako mi je preskup, nije za mene. Kraj priče.

Nope.
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.11.2017 10:50 (Tonči).
8 godina
offline
Re: Apple iPhone X - Nedovršena revolucija
Cook se uopće nikome nije pravdao već je odgovarao na pitanja investitora/dioničara nakon predstavljanja poslovnih rezultata za treći kvartal pa je iznio par činjenica o elastičnosti cijena i naveo konkretan primjer iz njima bitnog tržišta - domaćeg, da je cijena takva da si svatko može vrlo jednostavno priuštiti i taj najskuplji model. Naime, većini kupaca u SAD-u je to dodatnih 15 dolara mjesečno sto je zanemarivo u odnosu na tipična primanja pa čak i za one koji su na minimalcu. Nama to naravno, vise nas to vise puta spominje, nije tako. Ali tko MORA imati najnoviji iPhone. Imaš ćaomija na lopate.
Ja rekoh
16 godina
offline
Re: Apple iPhone X - Nedovršena revolucija
Tonči kaže...

knight  pa ovi prostori i jesu Hrvatska, barem meni. Ne znam uopće što govoriš o Cooku, nema to veze s tim. Cijena je u vrhu za svakoga, ali ovdje se teško priušti i to je to. Vani ga kupiš ili ne. Ne znam zašto bi ti cijena nekog proizvoda "vrijeđala inteligenciju"? To je top model mobitela kompanije s vrhunskim proizvodima. Točka. Ili kupiš ili ne. Ljutnja dolazi najčešće zbog toga što ne možeš priuštiti. I ja dolazim u napast plakati za A45 AMG ili S-klasu... ma barem da BMW 750 nije tako skup... :( 

Da se razumijemo - i ja bih da je jeftiniji pa da ga mogu privatno kupiti. Ali nisam sam ogorčen i ne pljujem zato što nije. Ako mi je preskup, nije za mene. Kraj priče.

 

Tonci, ne kontam te, valjda bi trebao biti svjestan da ne mora svaki citalac buga ili foruma biti iz Hrvatske. Zasto govorim o Cooku? Zbog ovog. Dakle, ispada da nije samo Hrvatima smetala ta cijena... kontas sada? :)

 

Sto se ostatka price tice, ponavljas se. Zato sam gore napisao da se s tobom ne isplati raspravljati - obicno nastojis tvrdoglavoscu i ponavljanjem dobiti raspravu (problem je sto sam prekrsio receno pa nastavio).

 

Da ti pojednostavim. Ne bih kupio iPhone da je mnogo jeftiniji, a mogu priustiti isti jer dobro zaradjujem. Kupovao sam i telefone koji su u datom momentu bili skuplji od aktuelnog iPhonea, ali to nema veze.

iPhone vrlo cesto ne kupuje ko moze, nego ko je zaludjen, tako da poznajem ljude koji daju svoju konobarsku platu za isti. Nemoj ziv bio umisljati nesto...to je suplja prica.

 

Zasto bi cijena proizvoda vrijedjala inteligenciju? Recimo da kupujes, hmm... maslinovo ulje od ulicnog prodavaca i znas da je prosjek na nivou onog iz Konzuma, a on te ubjedjuje da je vrhunsko i naplacuje ti 5 puta skuplje. I ti to placas i osjecas da ti rastu magarece usi...

 

Opet kazem, iPhone nije preskup, nego precijenjen. Ako ti ne kontas razliku izmedju to dvoje... tvoj problem. Bye. :)

 

16 godina
offline
Re: Apple iPhone X - Nedovršena revolucija
Feudalac kaže...
Cook se uopće nikome nije pravdao već je odgovarao na pitanja investitora/dioničara nakon predstavljanja poslovnih rezultata za treći kvartal pa je iznio par činjenica o elastičnosti cijena i naveo konkretan primjer iz njima bitnog tržišta - domaćeg, da je cijena takva da si svatko može vrlo jednostavno priuštiti i taj najskuplji model. Naime, većini kupaca u SAD-u je to dodatnih 15 dolara mjesečno sto je zanemarivo u odnosu na tipična primanja pa čak i za one koji su na minimalcu. Nama to naravno, vise nas to vise puta spominje, nije tako. Ali tko MORA imati najnoviji iPhone. Imaš ćaomija na lopate.

 Nisi ti to nesto upratio dobro. Raspitaj se malo. :)

11 godina
online
Re: Apple iPhone X - Nedovršena revolucija
Feudalac kaže...
...dodatnih 15 dolara mjesečno je zanemarivo

hebote, isti si šuker/linić/marić kad su nam objašnjavali kako će porez na nekretnine, poskupljenje struje ili ..... (ubaci bilo koji drugi porez) "zanemarivo" opteretiti građane

soma dolara je soma dolara, koliko god te bankari, trgovci osiguranjem, ministri financija ili tim cook uvjeravali da je to zanemarivi trošak kad ga podijeliš/ubaciš u pretplatu/odrekneš se kave/cigara/štoveć

8 godina
offline
Re: Apple iPhone X - Nedovršena revolucija
Tonči kaže... 

P.S. uredno radi Candy Crush, provjerio ima li je u Storeu. :) 

 

Zaboravih odgovoriti: nisam rekao da je nema, već da ne radi - iPhone ponekad ne dozvoljava instalaciju. Sad, obzirom da je CC bloatware i da bi se i poneki Androidi usporili, srušili ili igra naprosto ne bi radila, možda to nije ni loša odluka da ti je uređaj ne dozvoli instalirati. Opet, ja bih radije riskirao da mi se uređaj uspori ili da sam zaključim da je to cripleware, nego da mi to uređaj radi bez objašnjenja. No dobro, to je ta razlika između tretiranja korisnika - uređaj bolje od mene zna što je za mene dobro.

 

@Macbook & iPhone garancije: nisam trolao -ako inzistiraš, mogu provjeriti detalje.

Možda je meni nešto promaklo ili mi je krivo interpretirano. Za ženu sumnjam da je natezala istinu, možda su joj nešto ponudili kao kompenzaciju za što je smatrala da je neprihvatljivo. Moj osobni stav je da je riječ o "balkanskim poslima" i da joj se npr u Njemačkoj to ne bi dogodilo, odn. da bi joj izišli u susret (u krajnju ruku bar bili pristojniji).

Za ovog lika, ne znam. Možda je izgubio garanciju? Znam da je bila priča da mora popravak platiti toliko da mu se ne isplati, zbog, kako je naveo, nekog prozaičnog razloga (kojeg se ne sjećam). I da je rekao da je u US, da bi mu laptop zamijenili ali odmah. Sjećam se da je bio ljut na državu, ne samo pravnu nego općenito, nešto u smislu suvereniteta i pravnih obveza. Mislim da je čak ozbiljno namjeravao tužiti Apple :D

E sad, da ti ga pokažem, bio je nedavno dosta po medijima, možda ga i privatno znaš, pa da ga pitaš sam... On je pravi iKorisnik, a s druge strane prezire korporacije, USA, aktivist je... dakle sve po ps-u kako bi pravi hipsteri trebali biti :D

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice